Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Zimbabwe Antelope Park

Ubytovanie Zimbabwe Antelope Park


Zimbabwe Antelope Park je nádherná rezervácia v Zimbabwe, ktorá je domovom mnohých druhov divočiny, ktoré sú pre tento kraj charakteristické. Pre milovníkov prírody a zvierat je toto miesto skutočným rajom.

Ubytovanie v Zimbabwe Antelope Park

Rezervácia Antelope Park ponúka množstvo možností ubytovania, ktoré sú prispôsobené rôznym návštevníkom. Môžete si vybrať, či sa chcete ubytovať v jednoduchých stanoch, alebo v luxusných bungalovoch.

Stanové ubytovanie

Ak hľadáte dobrodružný zážitok v prírode, môžete sa rozhodnúť pre stanové ubytovanie. Stanovacie miesta sú situované v blízkosti rezervácie a poskytujú dokonalú príležitosť na preskúmanie okolitého prostredia. Stanovanie v rezervácii umožňuje väčšiu slobodu a nezávislosť, čo je pre niekoho skutočnou výhodou.

Bungalovy

Ak si želáte väčší komfort, môžete sa rozhodnúť pre luxusné bungalovy, ktoré sú vybavené súkromným kúpeľňami a množstvom príjemných zariadení. Bungalovy ponúkajú pohodlné a elegantné ubytovanie, ktoré poskytuje plnohodnotné zážitky.

V pokojoch

Ak nevyhľadávate stanovacie ubytovanie alebo bungalovy, môžete sa rozhodnúť pre prenájom súkromného apartmánu alebo izby, ktoré vám poskytnú pohodlie a luxus vo vašom vlastnom priestore. Izby sú vybavené klimatizáciou, súkromnými kúpeľňami a komfortnými matracmi, ktoré poskytujú dokonalý nočný odpočinok po celodennom dobrodružstve.

Záver

Rezervácia Zimbabwe Antelope Park je jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť v Zimbabwe a ubytovanie je priam určené na konečné uspokojenie každého hosťa, či už hľadá luxus, romantiku alebo dobrodružstvo v prírode. S osobným prístupom ku každému hosťovi sa tu určite budete cítiť ako doma.


Počasie Zimbabwe Antelope Park


Zimbabwe je jednou z afrických krajín s rôznorodým počasím. Jeho klimatické podmienky závisia na viacerých faktoroch, vrátane nadmorskej výšky, vzdialenosti od rovníka a uhlových zemepisných polôh. Antelope Park, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Gweru v stredozápadnej Zimbabwe, má takisto charakteristické klimatické podmienky.

V Antelope Parku prevláda subtropické až tropické podnebie s vysokou vlhkosťou. Teploty sú tam vysoké, pričom v najteplejších mesiacoch, ktoré sú obdobím dažďového obdobia (november - apríl), teploty dosahujú až 30 stupňov Celzia. V zimnom období (jún - august) sú noci chladnejšie, pričom teploty sa môžu pohybovať okolo 10 stupňov Celzia.

Dažďové obdobie v Antelope Parku trvá od novembra do apríla a charakterizuje sa hojnými zrážkami a zeleňou. Počas tohto obdobia býva park pre zvieratá veľmi bohatý na zdroje potravy. Na druhej strane, sušobné obdobie, kedy je málo zrážok a parkom prevládajú suchá krajina a prašnosť, trvá od mája do októbra. Počas tohto obdobia sa môžu zdržiavať v parku iba niektoré druhy zvierat, ktoré sú adaptované na prežívanie v sušších podmienkach.

V Antelope Parku môžete v každom čase svojho pobytu pocítiť veľký rozdiel teplôt medzi dňom a nocou. Noci sú tam chladné aj v horúcom období, preto je vhodné pri balení vecí myslieť aj na vrstvenie oblečenia. Je tiež odporúčané používať repelent proti komárom kvôli vysokému výskytu týchto hmyzov.

Vzhľadom na tropický charakter počasia v Antelope Parku je nutné počítať aj s príležitostnými búrkami. Tieto môžu priniesť obmedzenia pri niektorých aktivitách, ako napríklad jazdu na koni, plavanie alebo prechádzky. Preto je vždy vhodné mať alternatívne aktivity v zálohe a sledovať predpovede počasia.

Zhrnutím možno povedať, že klimatické podmienky v Antelope Parku sú subtropické až tropické s vysokou vlhkosťou a teplotami v najteplejších mesiacoch až 30 stupňov Celzia. Sušobné obdobie trvá od mája do októbra, zatiaľ čo dažďové obdobie prevažuje od novembra do apríla. Pre pobyt v parku je vhodné si zobrať vrstvené oblečenie a repelent proti komárom, aby ste sa mohli plne pohodlne zapojiť do všetkých aktivít a užiť si toto krásne miesto.


Dovolenka Zimbabwe Antelope Park


Zimbabwe je nádherná krajina v južnej Afrike, ktorá ponúka veľa príležitostí na nezabudnuteľnú dovolenku. Jedným z najzaujímavejších miest v Zimbabwe je Antelope Park. Je to okúzľujúca zverinová rezervácia, ktorá ponúka vzrušujúce aktivitu pre cestovateľov, ktorí hľadajú niečo iné ako len tradičné turistické atrakcie.

Antelope Park ponúka možnosti sledovania divých zvierat na vlastné oči, safari jazdy, ale aj možnosť stretnúť sa so slonmi a líškami a dokonca aj vykŕmiť malé levíky. Rezervácia tiež ponúka množstvo ďalších aktivít ako napríklad jazdenie na koni, rybolov, štvorkolky alebo prechádzky v jaskyniach.

V Antelope Park nájdete celoročne otvorené ubytovanie s možnosťou výberu medzi luxusným hotelom alebo stany. Zákazníci sa môžu rozhodnúť pre pobyt v stane, aby sa priblížili prírode, alebo si vybrať nádherný hotel so všetkými modernými zariadeniami.

Okrem toho si môžete vychutnať tradičné miestne jedlá, ktoré sú pripravené z miestnych zdrojov. Najobľúbenejším jedlom je hovädzie mäso, ktoré sa servíruje s ryžou a kukuricou.

Počas pobytu v Antelope Park si môžete odpútať pozornosť od každodenného stresu a života v meste. Tu budete mať možnosť stretnúť sa s novými ľuďmi, prechádzať sa v nádherných prírodných oblastiach a relaxovať pri ohni pod hviezdami.

Ak hľadáte miesto, kde môžete spojiť svoje záujmy o prírodu a dobrodružstvo s relaxáciou a oddychom, Antelope Park v Zimbabwe je vynikajúcou možnosťou pre nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Zimbabwe Antelope Park


Otázka: Aký je vstupný poplatok do Antelope Parku?
Odpoveď: Vstupný poplatok do Antelope Parku závisí od programu, ktorý si zvolíte. Ceny sa pohybujú od 20 do 80 USD.

Otázka: Môžem sa zúčastniť safari v Antelope Parku?
Odpoveď: Áno, v Antelope Parku si môžete užiť prehliadku zvierat a zúčastniť sa safari.

Otázka: Môžem sa stretnúť s levmi v Antelope Parku?
Odpoveď: Áno, v Antelope Parku môžete mať jedinečnú príležitosť stretnúť sa s levami a dokonca sa podieľať na ich krmení.

Otázka: Ako sa dostať do Antelope Parku?
Odpoveď: Do Antelope Parku sa dá dostať autom, taxíkom alebo si môžete zabezpečiť dopravu s pomocou parku.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii v Antelope Parku?
Odpoveď: V Antelope Parku môžete okrem prehliadok zvierat a safari, vyskúšať aj plávanie s krokodílmi, jazdu na slonoch alebo navštíviť dedinku miestnych obyvateľov.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Antelope Parku?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Antelope Parku je v období medzi júlom a októbrom, keď je suché obdobie a zvieratá sa zvyčajne zhromažďujú okolo vodných diel.

Otázka: Aké zvieratá môžem vidieť v Antelope Parku okrem levov?
Odpoveď: V Antelope Parku môžete vidieť aj zebry, papagáje, pterodaktyly a mnoho ďalších zvierat.

Otázka: Dá sa v Antelope Parku prespať?
Odpoveď: Áno, v Antelope Parku máte možnosť ubytovať sa v hoteli, kempingu alebo v tradičných afrických chatrčiach.


Letenka Zimbabwe Antelope Park


Zimbabwe Antelope Park je úchvatnými miesto, ktoré ponúka návštevníkom možnosť zažiť jedinečné dobrodružstvo. Ak sa rozhodnete navštíviť tento krásny kút Zimbabwe, určite nezabudnite vziať so sebou foťák. Tento park vám poskytne neuveriteľné príležitosti na fotenie zvierat a prírody, ktorú tu nájdete.

Vaša cesta začne v meste Bulawayo, kde budete musieť kúpiť letenky do Zimbabwe Antelope Park. Leteckými spoločnosťami, ktoré prepravujú cestujúcich smerom k parku, sú napríklad South African Airways alebo Ethiopian Airlines. Ak sa rozhodnete cestovať súkromným lietadlom, je tu tiež možnosť si prenajať takéto lietadlo v miestnom leteckom klube.

Keď pristanete v letisku, budete si musieť prenajať auto, aby ste sa mohli dostať do parku. Celá cesta trvá zhruba hodinu a pol, ale určite sa vám to oplatí. Cestou stretnete mnoho miestnych dediniek a uvidíte obyčajný život miestnych obyvateľov.

Po príchode do parku sa vám naskytne jedinečná príležitosť na prechádzku po divokej prírode. Tu nájdete mnoho druhov zvierat, ako sú napríklad antilopy, levy, zebry a mnoho ďalších. Každý návštevník má možnosť vidieť tieto zvieratá zblízka a dokonca si s nimi aj zahrať.

Park ponúka mnoho typov ubytovania pre turistov, vrátane hotelov, chatiek a kempov. Ak máte radi adrenalinové zážitky, môžete dokonca prenocovať v jaskyni alebo v dome vo vzduchu, ktorý sa vznáša nad zemou.

Celkovo návšteva Zimbabwe Antelope Park ponúka neuveriteľné dobrodružstvo a nezabudnuteľné zážitky z prírody. Ak máte radi cestovanie a chcete zažiť niečo úplne nové, určite by ste mali zvážiť cestu do tohto parku. Pokiaľ hľadáte miesto, kde si užijete prírodu a zvieratá, Zimbabwe Antelope Park je miesto, ktoré musíte navštíviť.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky