Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Zambia Národný park Kasanka

Dovolenka Zambia Národný park Kasanka


Zambia je krásna africká krajina, ktorá ponúka návštevníkom množstvo prírodných krás a zaujímavých miest na spoznanie. Jedným z týchto miest je určite Národný park Kasanka, ktorý je domovom mnohých zvierat a rastlín. Tento park sa nachádza na severe Zambie a ponúka návštevníkom vynikajúcu dovolenku v prírode.

Kasanka je zaujímavým miestom aj preto, lebo je domovom najväčšej migrácie netopierov na svete. Každý rok sem prichádzajú státisíce netopierov horských z Artioumou, aby tu strávili zimu. Tento nezvyčajný jav je pre mnohých turistov jedným z hlavných dôvodov, prečo navštíviť tento národný park.

Okrem netopierov je Kasanka domovom aj pre mnohé ďalšie zvieratá ako napríklad slony, levy, gepardy alebo krokodíly. Medzi vzácne druhy patrí napríklad sitatórožec sipri, ktorý žije iba v tejto oblasti. Park je tiež domovom pre mnohé druhy vtákov, čo predstavuje pre milovníkov ornitológie obrovskú príležitosť na pozorovanie zaujímavých druhov.

Navštívenie Národného parku Kasanka je vynikajúcou príležitosťou na vychutnanie si prírodných krás Afriky. Pre turistov sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane lodgí aj stanovísk na kempingových miestach. Tí, ktorí sa neboja dobrodružstva, sa môžu zapojiť aj do nočných safári, počas ktorých sa vydajú vyhľadávať nočné zvieratá.

Ak hľadáte dovolenku v Afrike, Národný park Kasanka by nemal chýbať na vašom zozname. Tento kus divokej prírody bude určite nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás navždy zaujme. Vyberte sa do Afriky a objavte tento skvost!


Najčastejšie otázky a odpovede Zambia Národný park Kasanka


Otázky a odpovede týkajúce sa národného parku Kasanka v Zambii by mohli zahŕňať:

1. Aké druhy zvierat sa môžu v národnom parku Kasanka vidieť?
- V národnom parku Kasanka sa vyskytuje mnoho druhov zvierat, vrátane slonov, čiernych a bielej antilopy, gepardov, levy, hyeny a mnohých ďalších.

2. Aký je najlepší čas na návštevu národného parku Kasanka?
- Najlepší čas na návštevu národného parku Kasanka je v suchom období, od júna do septembra. V tomto období môžete vidieť veľké množstvo zvierat pri vodopádoch a v jazerách.

3. Aké sú možnosti ubytovania v národnom parku Kasanka?
- V národnom parku Kasanka sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, vrátane kempov, chatiek a luxusných lodžií.

4. Je potrebné si vopred rezervovať miesto na ubytovanie v národnom parku Kasanka?
- Áno, je lepšie si vopred rezervovať miesto na ubytovanie, aby ste mali istotu, že bude pre vás k dispozícii miesto.

5. Aké aktivity sa dajú v národnom parku Kasanka robiť?
- V národnom parku Kasanka sa dajú robiť rôzne aktivity, ako napríklad safari na pozorovanie zvierat, turistiku, rybolov a poznávanie miestnych obyvateľov a ich kultúry.

6. Je v národnom parku Kasanka bezpečné sa pohybovať?
- Áno, je v národnom parku Kasanka bezpečné sa pohybovať, avšak je potrebné dbať na bezpečnostné opatrenia a dodržiavať pokyny miestnych sprievodcov.

7. Aké sú náklady na návštevu národného parku Kasanka?
- Náklady na návštevu národného parku Kasanka sa líšia v závislosti od vášho výberu ubytovania a aktivít. Mali by ste sa však pripraviť na to, že ceny sa môžu líšiť od miesta k miestu.

8. Kde sa nachádza národný park Kasanka?
- Národný park Kasanka sa nachádza v severovýchodnej časti Zambie, blízko hraníc s Kongo a Tanzániou.

9. Ako sa dostanete do národného parku Kasanka?
- Najlepšie je sa dostať do národného parku Kasanka pomocou súkromných vozidiel alebo organizovať prevoz s miestnymi sprievodcami.

10. Aké zvláštne zážitky môžete zažiť v národnom parku Kasanka?
- V národnom parku Kasanka môžete zažiť mnoho zaujímavých zážitkov, vrátane sledovania tisícov migrujúcich netopierov, ktoré sa zhromažďujú v národnom parku v období medzi októbrom a decembrom. Toto je jeden z najväčších javov na svete a môžete sa ho zúčastniť pomocou organizovaných pozorovaní s miestnymi sprievodcami.


Počasie Zambia Národný park Kasanka


Zambia, nachádzajúca sa v južnej Afrike, ponúka bohatú a rozmanitú prírodu, vrátane množstva chránených oblastí. Jednou z nich je aj národný park Kasanka, ktorý leží v severovýchodnej časti krajiny a je známy najmä svojou obrovskou migráciou zderá.

Kasanka sa nachádza v tropickom podnebnom pásme, čo znamená, že je tu teplé a vlhké počasie po celý rok. Preto je dôležité sa pri návšteve parku dobre pripraviť a mať so sebou vhodné oblečenie a obuv.

Počas daždivých mesiacov, od decembra do marca, môžu byť cesty v parku kĺzavé a môže byť ťažké sa dostať k niektorým oblastiam. Na druhej strane, po daždi je park oveľa zelenší a plný života.

V suchých mesiacoch, od apríla do septembra, sú cesty v parku oveľa lepšie a je možné sa pohybovať po väčšine oblastí. Teploty počas týchto mesiacov sa pohybujú medzi 20-25°C počas dňa a okolo 10°C v noci. Väčšina zvierat sa zvykne zdržiavať pri vodných zdrojoch, kde sa dajú pozorovať z blízka.

Ak chcete vidieť najväčšie množstvo zderov v Kasanke, najlepšou dobou je mesiac november. V tomto období sa sem chystajú zvieratá z celého regiónu a môžu sa vidieť tisícky zderov, ktoré migrujú cez rieku Luwingu.

Okrem zderov tu možno nájsť aj iné druhy zvierat, vrátane slonov, nosorožcov, levov a rôznych druhov opíc. Na jazerách a riekach sa zvyčajne zdržiavajú krokodíly a hipopotami.

Celkovo je národný park Kasanka jedným z najkrajších a najviditeľnejších miest Zambie a ponúka návštevníkom neopakovateľné zážitky. Ak sa chystáte sem na výlet, nezabudnite si priniesť dostatok fotoaparátov a batérií, aby ste zachytili všetky krásy tohto miesta.


Ubytovanie Zambia Národný park Kasanka


Zambia, ležiaca v srdci Afriky, patrí medzi najkrajšie a najzaujímavejšie krajiny na tomto kontinente. Ak máte radi prírodu a divočinu, mali by ste navštíviť jeden z najúžasnejších zákutí zambijskej fauny – Národný park Kasanka. Tento park je domovom pre množstvo vzácnych druhov zvierat a rastlín, z ktorých niektoré sú na hranici vymretia. Aby ste plne vychutnali krásy tohto národného parku, ponúka sa vám množstvo možností na ubytovanie.

Prvou možnosťou je tábor Lusaka. Tábor sa nachádza na juhovýchodnom okraji parku, v ľahko prístupnej oblasti. V táboroch nájdete jednoduchú, ale pohodlnú infraštruktúru vrátane stanov s posteľami, spoločenskej miestnosti a jedálne. Tábor je vybavený aj sprchami a záchodmi. V prípade potreby môžete využiť služby kuchára, ktorý vám pripraví chutné jedlá z miestnych surovín.

Ďalšou možnosťou je piknikové miesto. Toto miesto je ideálne pre návštevníkov, ktorí sa chcú cítiť naozaj ako v divočine. Priateľské miesto na piknik vám umožní posedieť na čerstvom vzduchu a vychutnať si scenériu národného parku. V piknikovom mieste nájdete jednoduché zariadenia, ako sú grily, kde si môžete pripraviť svoje obľúbené jedlá.

Ak sa chcete cítiť pohodlnejšie, mali by ste navštíviť jednu z rekreačných oblastí. Tieto oblasti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov, ktoré si chcú užiť krásy prírody a oddychu v príjemnom prostredí. V rekreačných oblastiach nájdete pohodlné chatky s možnosťou kúpania a stravovania.

Nakoniec, ak hľadáte zážitok, ktorý sa len tak ľahko nezabudne, mali by ste sa vydať na dobrodružstvo v tradičnej afričkej chatrči. Táto možnosť ubytovania vám umožní žiť ako miestni obyvatelia a spoznať ich kultúru a tradície. Chatrče sú jednoduché, ale pohodlné a nachádzajú sa v príjemnom prostredí s výhľadom na národný park.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si zvolíte, Národný park Kasanka bude tou pravou voľbou pre tých, ktorí hľadajú únik od každodenného riadneho stereotypu. Prežite nezabudnuteľné dobrodružstvo v srdci zambijskej divočiny!


Letenka Zambia Národný park Kasanka


Ak hľadáte exotické miesto na vašu nasledujúcu dovolenku s prírodou a divokými zvieratami, Zambia a jej Národný park Kasanka by mohli byť vašou ideálnou voľbou. Nachádza sa v severovýchodnej časti krajiny a ponúka unikátnu prírodnú scenériu, prekrásne krajiny a pestrú faunu a flóru.

Nielenže si môžete podrobne prezrieť rozmanitý život zvierat vrátane slonov, tigrov, leopardov, nosorožcov a viac, ale máte možnosť sledovať jeden z najväčších letov netopierov na svete!

Každoročne sa v Národnom parku Kasanka odohráva fascinujúci let tisícok netopierov palimnochenius bat, ktorým sa hovorí tiež Vianočné netopiere. Priamo v národnom parku sú k dispozícii turistické vodcovia, ktorí vám ukážu ich miesta hniezdenia a pomôžu vám s pozorovaním tohto jedinečného prirodzeného úkazu.

Okrem Vianočných netopierov môžete v parku pozorovať aj množstvo iných druhov netopierov a fascinujúcich zvierat. Priestor parku sa rozprestiera na viac ako 450 kilometroch štvorcových, takže svoje oči si príde na svoje každý priaznivec prírody.

Národný park Kasanka je zároveň aj domovom pre rôzne druhy vtákov, z ktorých mnohé možno počuť spievať skoro celý deň. Návštevníci sa môžu vybrať na rôzne turistické túry po parku, kde si môžu pozrieť rôzne vodopády, rieky, jazierka a ďalšie úžasné miesta.

Ako sa tam dostať? Dostať sa k parku je jednoduché vďaka letenke Zambia Národný park Kasanka, ktorá vás dovezie na letisko v Kasanke a skratí vám cestovanie o hodiny. Od tu si už môžete užiť samotnú prechádzku po parku a pozorovať zvieratá.

Celkovo Národný park Kasanka je úžasné miesto, ktoré bude zaujímavou a nezabudnuteľnou voľbou pre všetkých, ktorí milujú prírodu a divokosť. Výlet do parku je perfektným spôsobom na získanie nových skúseností a prežitie dobrodružstva, ktoré si iste zapamätáte celý život.

Tak čo ešte čakáte? Vyberte si letenku Zambia Národný park Kasanka a pustite sa do dobrodružstva!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky