Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Tanzánia Gombe Stream National Park

Letenka Tanzánia Gombe Stream National Park


Tanzánia je známa svojou neskutočnou krajinou a zvieracím svetom. Jedným z najkrajších parkov, ktoré môžete navštíviť, je Gombe Stream National Park. Ak plánujete cestu do Tanzánie, rozhodne zvážte navštívenie tohto parku.

Gombe Stream National Park sa nachádza na brehu jazera Tanganika v západnej Tanzánii. Tento park o rozlohe 52 kilometrov štvorcových je známy najmä pre svoj primátorský výskum. Dr Jane Goodallová začala v roku 1960 prvé výskumy opíc v tomto parku a celý program primátorského výskumu bol tu založený.

Park je útočiskom pre 10 druhov opíc, vrátane šimpanzov. Opice v tomto parku sú oveľa menej plaché ako v iných parkoch Tanzánie, takže si môžete užívať ich prítomnosť na blízko. V parku tiež nájdete množstvo vtákov, krokodílov a rýb.

Návšteva parku nie je taká jednoduchá, ako v iných parkoch. Prístup do parku je možný len lodou alebo cez lesnú cestu, ktorá sa často zrúti. Cesta k parku trvá asi 16 hodín a odporúča sa len skúseným cestovateľom s terénnymi vozidlami. Ak si nechcete nechať ujsť tento skvost, najjednoduchšou možnosťou je kúpiť si letenku do Tanzánie a potom si chytiť vdeckú loďku z Kigomby.

Návšteva parku Gombe Stream National Park sa určite oplatí. Je to unikátna príležitosť vidieť divoký život v ich prirodzenom prostredí a zároveň podporiť primátorský výskum. Nezabudnite si však pred cestou zabezpečiť všetky povinné očkovania, aby ste sa vyhli nepríjemnostiam. Takže pridajte Gombe Stream National Park na svoj zoznam destinácií a pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok.


Ubytovanie Tanzánia Gombe Stream National Park


Ak hľadáte unikátnu skúsenosť v Tanzánii, mali by ste vyskúšať ubytovanie v Gombe Stream National Park. Tento park je známy tým, že ponúka niečo iné ako bežné safari a to možnosť vidieť šimpanze v ich prirodzenom prostredí.

Ubytovanie v Gombe Stream National Park sa skladá z niekoľkých možností. Najlepší spôsob, ako si vychutnať svoju návštevu, je pobyt v jednom z kempov v parku. Ubytovanie v kempoch je zvyčajne lacnejšie ako pobyt v súkromných hoteloch. Zároveň umožňuje návštevníkom byť blízko k prírode a ľahšie sa dostať k hľadaniu šimpanzov.

Väčšina kempov má základné vybavenie, medzi ktoré patrí posteľ, voda a záchody. Mali by ste mať však na pamäti, že tieto kempy sú základné a nie sú vybavené luxusnými zariadeniami. Okrem toho väčšina z nich nemá klimatizáciu alebo možnosť internetu, čo môže byť pre niekoho potenciálnym problémom.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, v okolí parku sú súkromné hotely a apartmány. Tieto miesta sú väčšinou vzdialené od parku a sú oveľa drahšie ako kempy. Napriek tomu však ponúkajú na vybraných miestach krásny výhľad na oceán a čisto zariadené izby, kde sa môžete uvoľniť a oddýchnuť si.

Okrem toho v mestečku Kigoma, ktoré je najbližšie k parku, je dostupné niekoľko možností ubytovania. Oceníte tu najmä klimatizáciu a internetové pripojenie, ktoré je pre niektorých návštevníkov nevyhnutnosťou. Ceny sú však opäť vyššie ako v kempoch.

Gombe Stream National Park je malý park, ktorý ponúka jedinečnú príležitosť vidieť šimpanze v ich prirodzenom prostredí. Ak sa rozhodnete zostať v parku, kempy sú najlepšou voľbou, hoci je tam menej zariadení ako v súkromných hoteloch alebo apartmánoch. Ak však hľadáte viac komfortu a ponúkaných služieb, mesto Kigoma je pre vás ideálnou voľbou. Bez ohľadu na vaše rozhodnutie, týždenný pobyt v parku Gombe Stream National Park je určite zážitkom, ktorý nebudete nikdy zabudnúť.


Najčastejšie otázky a odpovede Tanzánia Gombe Stream National Park


1. Ako sa môžem dostať do Gombe Stream National Park?

Do parku sa najčastejšie dá dostať loďou z mesta Kigoma alebo letom z Dar es Salaamu.

2. Aké druhy opíc môžem v parku vidieť?

V parku sa nachádza najväčšia populácia šimpanzov na svete a navyše tu žijú aj colobus opice a mnoho iných druhov.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu parku?

Najlepší čas na návštevu parku je obdobie sucha medzi júlom a októbrom.

4. Je potrebné mať vakcíny pred návštevou parku?

Odporúča sa mať očkovanie proti žltej zimnici a malárii.

5. Môžem v parku overiť svoje telefóny a elektorniku?

V parku nie je k dispozícii elektrina a WiFi, preto je lepšie mať so sebou náhradné batérie a off-line mapy.

6. Potrebujem sprievodcu pri návšteve parku?

Áno, prítomnosť sprievodcu je povinná.

7. Kde môžem v parku prespať?

V parku sú k dispozícii chatky a kempy.

8. Je v parku bezpečno?

Park má dobrou reputáciu a bezpečnosť, ale návštevníci by mali dodržiavať pokyny sprievodcov a nepribližovať sa príliš k šimpanzom.

9. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov?

Okrem sledovania šimpanzov sú k dispozícii aj prechádzky, kúpanie a rybačka.

10. Je v parku možné vidieť aj iné zvieratá?

Áno, v parku sa nachádza aj mnoho druhov vtákov a rýb.


Dovolenka Tanzánia Gombe Stream National Park


Tanzánia je známa ako jeden z najkrajších kútov sveta, kde sa nachádza Gombe Stream National Park, ktorý ponúka neobyčajné zážitky z divočiny a jedinečnú možnosť sledovať opice vo voľnej prírode. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť a zároveň poznávať nové kultúry a zvieratá, Tanzánia a Gombe Stream National Park je pre vás tou správnou voľbou.

Gombe Stream National Park sa nachádza na brehu jazera Tanganyika, ktorého priehlbiny a vody sú domovom pre niektoré z najzaujímavejších druhov vodných zvierat na svete. Tento park je známy hlavne pre svoju populáciu prešovanej šimpanzov a ich správanie sa je tú najväčšou atrakciou v parku. Prešové šimpanzy sú dobre ovládané a môžete sa im príliš nezaťažovať. Okrem šimpanzov si na tejto dovolenke môžete všimnúť niektoré z najexotických druhov vtákov v strednej Afrike.

Ak chcete vyzdvihnúť svoje zážitky v tomto národnom parku, môžete si vybrať z niektorých dobrodružných aktivít, vrátane prechádzok po lesoch v sprievode skúsených turistických sprievodcov alebo lovu rýb na brehoch jazera. Prechádzka smerom k vrcholu priesmyku Kakombe je dobrým miestom na obdivovanie nádhernej krajiny.

Gombe Stream National Park ponúka niečo pre každého a je skvelým miestom pre milovníkov prírodného života, ktorí chcú interagovať s divokými zvieratami, ale zároveň si užiť atmosféru a pohodu v jedinečnom prostredí. V rámci tejto dovolenky sa však uistite, že budete rešpektovať miestne zvyky a tradície Tanzánie a dodržiavať etické pravidlá pri sledovaní zvierat.

Zostaňte v blízkosti prírody, oddychujte a spojte sa s miestnou kultúrou a tradíciami Tanzánie v Gombe Stream National Park. Bude to pre vás nezabudnuteľná dovolenka, plná vzrušenia a pozitívnej energie.


Počasie Tanzánia Gombe Stream National Park


Tanzánia Gombe Stream National Park je úžasným miestom pre turistov, ktorí majú radi nevšednú prírodu a zaujímajú sa o primáty a iné divoké zvieratá. Nachádza sa na juhovýchode Tanzánie v blízkosti hranice s Burundi a Rwandou. Park zaberá približne 56 kilometrov štvorcových a je domovom pre okrem iného aj jedinečnú skupinu šimpanzov, ktorého štúdium je účelom mnohých výskumných projektov.

Klimatické podmienky v Gombe Stream National Park sú pomerne jedinečné. Park sa nachádza v dažďovom lese, kde počasie býva veľmi vlhké a teplé v priebehu celého roka. Práve toto mokré a teplé prostredie s množstvom slnečných dní je vhodné pre rast a rozvoj mnohých druhov rastlín, ktoré sú dôležitou súčasťou biotopy našich blízkych príbuzných.

V období januára až marca, ktoré je tiež najteplejším obdobím v parku, môžu v turistických oblastiach pribúdať komármi a inými hmyzmi. Avšak, ak sa chcete pozrieť na šimpanzov a iné zvieratá, ktoré obývajú park, je vhodnejším obdobím neskôr koniec marca až jún. V tomto období sa počasie začína postupne ochladzovať a vyššia miera vetra znižuje populačný trend komárov a iného hmyzu.

Od júla do septembra je park vystavený vplyvom sucha, ktoré sa najviac prejavuje častejším príchodom rýchlejších povodní na miestnych riekach. Toto obdobie je vhodné na prechádzky a pozorovanie primátov, pretože krajina ponúka dobrú prehliadku a viditeľnosť v otvorenom priestore. Teploty v čase sucha sú stále vysoké, ale menej vlhkosť vyrovnáva miernejšiu zvýšenie dávok ale povodní.

Od októbra do decembra, Gombe Stream National Park je opäť náchylný na obdobie mokrého a vlhkého počasia. Teploty sa znížia, ale vlhkosť ponecháva takmer totožnú úroveň počas celého dňa. Toto obdobie predstavuje takisto niekedy silné búrky, ktoré uprostred predajnej sezóny udržujú park veľmi zelený a prekypujúci životom.

V klasickom kontexte sa Gombe Stream National Park nachádza v zóne subtropického podnebného pásma. Krajina ponúka úchvatnú prírodnú scenériu a nezabudnuteľný zážitok z pozorovania primátov a iných zvierat vo voľnej prírode. Ak sa plánujete navštíviť park, nezabudnite sa dobre obliecť a prilaviť repelenty, aby ste sa predišli možným zdravotným rizikám.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky