Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Švajčiarsko Davos

Letenka Švajčiarsko Davos


Letenka do nebeského Švýcarska, do oblasti Davos, patří mezi nejslavnější lety, které Evropa nabízí. Tato malá turistická oblast se každým rokem stává dějištěm setkání světových lídrů a zasedání Světového ekonomického fóra.

Davos se nachází mimo cestu masové turistiky, což však neznamená, že je to nějaká říše prázdnoty. Naopak, toto místo nabízí mnoho nádherných činností, kde se můžete chovat turisticky, jak jste vždy snili.

Pro turisty dvoukolech a trekery se nabízí značené turistické stezky a cyklostezky, kde mohou cestovat do míst, která nejsou všem přístupná. Hora Piz Buin je nejvyšší horou oblasti, s jejíž vrcholu si můžete užít nejúžasnější výhled, který kdy můžete vidět.

Ale i pro ty, kteří si spíše chtějí užít chvíle klidu a odpočinku, nabízí Davos mnoho možností. Zde si můžete v klidu číst knihy, poslouchat hudbu nebo se prostě jen projít kolem krásných jezer. Příznivci sportu a relaxace mohou zkoušet luxusní lázně a wellness centra.

Pokud si chcete užít více adrenalinu, můžete navštívit tajemnou část Davosu, kde se neustále tvoří nové stezky. Zde si můžete vyzkoušet zimní sporty, jako je sáňkování, snowboarding a lyžování.

Co se týče ubytování, Davos nabízí mnoho příjemných hotelů, penzionů a apartmánů. Cena za nocleh v hotelu se pohybuje od 100 do 300 eur, v závislosti na vybrané úrovni ubytování a sezóně.

Letenky do Davosu můžete zakoupit online u většiny leteckých společností, nabízejících spojení do Švýcarska. Stejně tak můžete využívat i služby cestovních kanceláří, které pro vás zajistí kompletní zájezd.

Davos se rozhodně řadí mezi nejhezčí místa, kam se můžete podívat. Těšíme se na vaší návštěvu!


Dovolenka Švajčiarsko Davos


Dovolenka v Švajčiarsku je jednou z najobľúbenejších možností pre turistov, ktorí hľadajú cestovanie do európskych krajín. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od ruchu veľkých miest a užívať si nádhernú prírodu a jedinečný kultúrny zážitok, potom by ste mali zvážiť dovolenku v Davos.

Davos, nachádzajúci sa v krásnych alpských horách Švajčiarska, je zaujímavým cestovateľským cieľom pre ľudí, ktorí hľadajú prírodné krásy, ale rovnako aj pre ľudí, ktorí milujú zimné športy a adrenalínové aktivity. Davos leží v oblasti Graubünden, kde sa nachádza množstvo lyžiarskych stredísk a turistických destinácií, ktoré umožňujú rozmanité zážitky pre každého návštevníka.

Najväčším trumfom Davosu je rozsiahla sieť zjazdoviek a bežeckých trás, ktoré ponúkajú ideálne podmienky pre lyžovanie, snowboarding a ďalšie zimné športy. Prihlásenie sa na lyžiarske vyučovanie je tu cestou, ako si zlepšiť svoje zručnosti v lyžovaní a šnorchlovaní. V prípade, že nie ste zrovna fanúšikom zimných športov, môžete sa vydať na prechádzky po zasnenej krajine, dráha poskytuje aj skvelé výhľady na okolitú prírodu. Ďalšou zaujímavosťou Davosu je najväčšie kryté klzisko na svete, ktoré má rozlohu 1800m2.

Okolie mesta ponúka ďalšie zaujímavé aktivity, ako napríklad jazdu na koni, cyklistiku po kopcoch, prechádzky na snežniciach, ale aj golf. V Davose sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné švajčiarske jedlá či kávu.

Neskôr môžete navštíviť očarujúce mesto s krásnou architektúrou a živým kultúrnym životom. V Davose sú každoročne organizované rôzne kultúrne podujatia, ako napríklad hudobné festivaly a večery, ktoré umocňujú nezabudnuteľný zážitok návštevy tohto miesta.

Ak hľadáte miesto, kde by ste si mohli užiť zimné športy a prírodnú krásu, ale aj mesto plné kultúry a zábavy, potom je Davos v Švajčiarsku tou správnou voľbou. Bez ohľadu na dĺžku vašej dovolenky, určite si užijete výnimočné zážitky a nezabudnuteľné spomienky, ktoré si budete môcť uchovať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Švajčiarsko Davos


Otázky a odpovede týkajúce sa Švajčiarska a Davosu môžu zahŕňať:

1. Čo je Davos za miesto?

Davos je mesto nachádzajúce sa v kantóne Graubünden v Švajčiarsku. Je známe pre svoje letné a zimné športoviská a tiež ako miesto konania Svetového ekonomického fóra.

2. Čo je Svetové ekonomické fórum?

Svetové ekonomické fórum (WEF) je nezávislá, medzinárodná organizácia zameraná na podporu hospodárskej spolupráce a rozvoja. Každý rok sa koná zasadnutie v Davose, kde vedúci predstavitelia z oblasti obchodu, politiky a akadémie diskutujú o aktuálnych témach súvisiacich s ekonomickým vývojom a riešením svetových problémov.

3. Kedy sa koná WEF v Davose?

WEF sa koná každý rok v januári v Davose.

4. Aké ďalšie atrakcie ponúka Davos okrem WEF?

Davos ponúka rôzne aktivity v letnom aj zimnom období, ako napríklad turistiku, lyžovanie, bežkovanie, golfovanie, jazdu na koni, príležitosti pre wellness a mnoho iné.

5. Kde sa dá ubytovať v Davose?

Davos ponúka rôzne možnosti ubytovania od luxusných hotelov až po apartmány a penzióny. Môže si každý vybrať to, čo mu vyhovuje.

6. Aké letiská sú najbližšie k Davosu?

Najbližšie letiská sú v Zürichu a v Miláne. Je možné cestovať vlakom alebo súkromným autom od týchto letísk do Davosu.

7. Ako sa dá cestovať v Davose?

Davos ponúka verejnú dopravu, ako napríklad vlaky, autobusy a lanovky. Tiež si je možné prenajať auto alebo cyklo a objaviť krásy tohto miesta sám.

8. Aké sú ceny v Davose?

Davos patrí medzi drahejšie miesta v Švajčiarsku, ale návštevníci si vždy môžu vybrať z rôznych možností podľa svojho rozpočtu. Ceny lodí a reštauračných jedál sa pohybujú od strednej až po vyššiu cenovú kategóriu.

9. Aké jazyky sa hovoria v Davose?

V Davose sa hovorí hlavne nemecky, ale tiež sa hovorí rómština a angličtina.

10. Aké sú tipy na návštevu Davosu?

Pre návštevníkov Davosu by sme odporúčali navštevovanie miestnych pamiatok, prírodných krás, rôznych aktivít a turistických zaujímavostí. A tiež nie je na škodu navštíviť niektorú z miestnych reštaurácií a ochutnať niektoré z miestne vyrobených specialít.


Ubytovanie Švajčiarsko Davos


Švajčiarsko je jednou z najžiadanejších destinácií pre turistov a Davos patrí medzi najvyhľadávanejšie miesta pre zimnú dovolenku. Ak hľadáte krásne ubytovanie v Davosi, mali by ste si najskôr ujasniť svoje požiadavky. Ak hľadáte luxusné hotely, také nebudete mať problém nájsť. Ak chcete ísť na šetrnejšiu cestu, môžete do Davosu prenajať byt alebo apartmán.

Luxusné hotely v Davosi sú často veľmi drahé. Medzi najznámejšie hotely v Davosi patrí Hotel Belvédère, ktorý ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu a kvalitné ubytovanie. Ďalším luxusným hotelom je Kulm Hotel, ktorý bol postavený už v roku 1856. Hotel ponúka slávnu miestnu kuchyňu a krásne wellness centrum. Hotel Steigenberger Grandhotel Belvédère je tiež luxusný hotel so všetkým, čo môžete očakávať od tohto typu hotela.

Ak hľadáte viac súkromia, môžete si v Davosi prenajať apartmán. Švajčiarsko je známe svojou kvalitou a výrobcami luxusných vecí a ubytovanie v apartmánoch nie je výnimkou. Davos má mnoho apartmánov na prenájom, ktoré ponúkajú prekrásne výhľady na okolitú krajinu a pohodlné ubytovanie. Pre veľké skupiny ľudí sú vhodné väčšie apartmány alebo chalupy.

Mnoho ubytovacích zariadení v Davosi ponúka aj programové aktivity počas zimných mesiacov. V Davosi môžete lyžovať, snowboardovať, ale aj korčuľovať na ľadovej ploche. Okrem toho sa môžete vydať na romantické prechádzky po okolí alebo sa ponoriť do miestneho kultúrneho života a ochutnať tradičné švajčiarske jedlá. Pre milovníkov wellness ponúka Davos tiež množstvo wellness centier, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať po náročnom dni na horách.

V Davosi nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po tradičné chalupy. Všetky ponúkajú kvalitné služby a krásne výhľady na okolitú prírodu. Davos je skvelým miestom na zimnú dovolenku pre rodiny, páry aj jednotlivcov, ktorí hľadajú romantiku a prírodné krásy Švajčiarska. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, určite nebudete sklamaní.


Počasie Švajčiarsko Davos


Švajčiarsko je celosvetovo známe svojim nádherným prírodným prostredím, ktoré je obklopené národnými parkami a horskými masívmi. Práve v tomto krajine sa nachádza aj mesto Davos, ktoré je považované za jeden z najvyššie položených mestečiek Európy. Davos síce nepatrí k najvýraznejším turistickým destináciám v Švajčiarsku, ale jeho poloha v nadmorskej výške 1560 metrov ponúka turistom krásne výhľady na okolité hory. Ako sa ale mení počasie v Davose?

V Davose panuje subpolárne až mierny kontinentálny typ klímy, s miernymi letami a chladnými zimami. Počasie v Davose je často ovplyvňované alpskými vetrmi, ktoré prinesú chladné teploty a zrážky. Priemerná teplota v Davose sa pohybuje okolo 7 až 8°C počas leta a približne -5°C počas zimy. Najhoršie počasie v Davose prichádza v zime, keď sa vyskytuje veľa snehových búrok a sneží aj po niekoľko dní v kuse.

Zima v Davose trvá od decembra do marca, keď sú teploty skutočne nízke. Aby turisti mohli využiť horúce pramene, ideálnym obdobím pre návštevu Davosu je jar a leto, keď sú teploty príjemné, ale stále si môžu užívať jarné a letné aktivity. V letných mesiacoch júla a augusta sú teploty v priemere približne 20°C, čo je ideálne pre turistov, ktorí sa chcú sústrediť na turistiku a horské túry.

Čo sa týka zrážok, v Davose sa začína obdobie dažďov v máji a trvá až do júna. V lete a na jeseň je zväčša menej zrážok, až kým sa v novembri a decembri zase začne zväčšovať počet zrážok, ktorý ruší skutočných milovníkov zimnej idyly.

Celkovo možno povedať, že počasie v Davose je typické pre alpské oblasti, s dlhými a chladnými zimami a krátkymi a miernymi letami. I keď sa počasie v Davose môže meniť z hodiny na hodinu, turisti sa môžu tešiť na nádhernú prírodu a horské túry, ktoré ponúka toto mestečko ako žiadne iné.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky