Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Srí Lanka Balapitiya

Dovolenka Srí Lanka Balapitiya


Srí Lanka je krajina plná krás prirodzeného bohatstva a zaujímavých kultúrnych zvykov a tradícií. Všetko toto je reflektované aj v mieste, ako je Balapitiya, jedno z najkrajších miest na tejto krajine.

Balapitiya je malý prímorský mestečko, ktoré sa nachádza v juhovýchodnej časti Srí Lanky. Je to ideálne miesto na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú pokojnú plážovú dovolenku a chcú zažiť niečo nové a zaujímavé.

Pláže v Balapitiya sú malebné s pohľadom na Indický oceán a pozostávajú z prírodných útesov, piesočných plaží a lemovaných palmy. Tento región je známy aj pre svoje mnoho možností na rekreačné aktivity, ako sú surfovanie, šnorchlovanie a potápanie.

Dôležitou atrakciou pre turistov v Balapitiya je aj Maduganga rieka. Rieka je hlboká, s množstvom tieňa od početných mangrovov, ktoré jej okolí dominujú. Jednou z vecí, ktoré sa určite nechcete vzdať, je plavba na tejto rieke. Na plavbe môžete vidieť množstvo zaujímavých vecí, ako sú vodné vtáky, kačice, dokonca aj krokodíly.

Ďalšou atrakciou v tejto oblasti je lodičkové safari. Jedná sa o úžasnú príležitosť na objavovanie miestnych mokradí a vidieť voľne žijúce zvieratá, ako sú slony, krokodíly a veľa iných druhov vtákov.

Balapitiya je tiež známa pre ďalšie zaujímavé miesta. Tým najvýznamnejším je Lihiniya Surfing Point, kde sa každý rok koná množstvo surfových súťaží. Toto miesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú skúsiť surfovanie alebo sa iba cítia ako pozorovatelia.

Vzdelanie a kultúra sú tiež dôležité v Balapitiya. Návštevníci môžu navštíviť množstvo náboženských miest, ako sú chrámy, z ktorých ten najvýznamnejší je Dedduwa Devalaya.

Je tu tiež niekoľko zvieracích parkov, v ktorých návštevníci môžu vidieť množstvo druhov zvierat, ako sú krokodíly, slony a šelmy.

Pre tých, ktorí hľadajú dovolenku s krásnou prírodou, pestrými aktivitami a zaujímavými miestami, Balapitiya na Srí Lanke je určite miestom, ktoré musia navštíviť. Neexistuje lepší spôsob, ako užiť si relaxačnú plážovú dovolenku s množstvom nových zážitkov a záhrada pre cestovateľského ducha.


Počasie Srí Lanka Balapitiya


Srí Lanka Balapitiya je miesto, ktoré sa nachádza na juhu Srí Lanky, v blízkosti zálivu Madu Ganga. Toto miesto je obľúbené u turistov kvôli svojej krásnej prírodnej scenérii, kde sa stretávajú sladkovodné rieky s modrým oceánom.

Počasie v Balapitiya je ovplyvnené monzúnovými vetrami, ktoré sem prinášajú hojnosti zrážok. Obdobie monzúnu na juhu Srí Lanky trvá od mája do septembra. V tomto období možno očakávať dažďové prehánky po celom dne.

V zvyšku roka, v období medzi októbrom a aprílom, panuje v Balapitiya suchšie počasie. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 28 – 30 stupňov Celzia.

Jún a júl sú mesiace, ktoré stoja za návštevu Balapitiya najviac. V tomto období rieky a kanály, ktoré protínajú mesto, sú plné života. Môžete sa tešiť na pozorovanie množstva vtákov, rýb a krokodílov.

Pri striedaní monzúnového vetra a suchého obdobia sa tu nachádzajú mnohé pláže, ktoré sú ideálne na plávanie, surfovanie a potápanie. Mnohé z nich sú tiché a odľahlé, čo vám poskytne pocit skutočného úniku od známych a turisticky navštevovaných pláží.

V Balapitiya si môžete vychutnať nielen krásnu prírodu, ale aj nezabudnuteľné gastronomické zážitky. Toto miesto ponúka širokú škálu jedál, ktoré sú výrazne ovplyvnené miestnou kuchyňou. Môžete si vyskúšať rôzne druhy ryby, plody mora a miestnu korenie.

Celkovo je Balapitiya nádherným miestom, kde si môžete vychutnať niekoľko dní v krásnej prírode, pri relaxujúcom mori a počas prechádzok pri riekach a kanáloch. Bez ohľadu na to, kedy sa sem rozhodnete cestovať, budete mať určite nezabudnuteľnú dovolenku.


Ubytovanie Srí Lanka Balapitiya


Srí Lanka je krajina plná krásnych pláží, skvelého jedla a neprekonateľnej kultúry. Ak hľadáte miesto na ubytovanie v tejto oblasti, určite by ste mali zvážiť pobyt v Balapitiya.

Balapitiya je malebné mestečko na západnom pobreží krajiny a ideálne miesto na relax, oddych a zároveň objavovanie krás Srí Lanky. Mesto ponúka niekoľko možností na ubytovanie od skromnejších hostelov až po luxusné hotely.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Balapitiya je hotel "Unique". Tento hotel sa nachádza priamo pri pláži a ponúka útulné izby, ktoré majú prekrásny výhľad na more. K dispozícii sú aj izby s terasou a súkromným bazénom. Hotel tiež ponúka rôzne aktivity ako sú surfovanie alebo rybolov.

Pre tých, ktorí preferujú pôvodnú srílanskú kultúru, je tu možnosť pobytu v rodinnom dome „Hansa Villa“. Tento rodinný dom nachádzajúci sa v centre mesta, ponúka štandardné a klimatizované izby a je obklopený krásnou záhradou. Hostia sa tu môžu zúčastniť tradičnej srílanskej ceremonií a ochutnať miestne delikatesy.

Ďalšou možnosťou v Balapitiye je hostel "Arana". Tento hostel sa nachádza v blízkosti pláže a významných pamiatok v Balapitiye. Hostel ponúka dvojlôžkové izby a izby pre viacero osôb, plážové dresy a ďalšie vybavenie pre hostí.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie, je tu "Saman Villas". Tento luxusný hotel sa nachádza niekoľko kilometrov od centra mesta a ponúka súkromné vily s bazénom, výhľadom na more a luxusným vybavením. Hostia môžu chodiť na prechádzky po krásnej záhrade alebo relaxovať v miestom wellness centre.

Balapitiya je krásne a exotické mesto na západnom pobreží Srí Lanky s množstvom ubytovacích možností pre všetkých typov cestujúcich. Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, určite si užijete pobyt na tomto krásnom mieste.


Letenka Srí Lanka Balapitiya


Balapitiya, ležiaca v južnej provincii Srí Lanky, je nádherným miestom s množstvom aktivít a pamiatok na spoznanie. A aby sme to ešte zvýraznili, je to tiež skvelé miesto na oddych. Ak teda hľadáte ideálne miesto pre dovolenku, letenka do Srí Lanky smerom na Balapitiyu by mohla byť tou najlepšou voľbou.

Balapitiya ponúka širokú škálu rekreačných aktivít pre turistov, vrátane surfovania, prechádzok po pláži, ochutnávok miestnej kuchyne, rybárskej dediny a mnoho ďalších. V blízkosti Balapitiye sa nachádza niekoľko turistických atrakcií, ako napríklad chrám na vrchole sopky, kde môžete vidieť krásne výhľady na okolitú krajinu. Ďalšou turistickou destináciou je ZOO v meste. Okrem toho, môžete objaviť nekonečnú krásu a krištáľovo čisté vody obklopujúce miesto a skutočne relaxovať na pláži.

Najvhodnejšou časťou roka na návštevu Balapitiye sú mesiace od novembra do apríla, keď je tam najmenej zrážok. To znamená, že v týchto mesiacoch si môžete užiť svoje plážové aktivity bez narušenia počasia.

Ak plánujete cestovanie do Balapitiya, mali by ste vedieť, že existuje niekoľko letov z rôznych krajín do medzinárodného letiska v Kolombe, ktoré je asi 2 a pol hodiny jazdy od Balapitiye. Najlepšou možnosťou pre vás by mohla byť tam cestovať prostredníctvom leteckých liniek Emirates alebo Qatar Airways, keďže ponúkajú najlepšie služby a cestovanie.

Letenky do Balapitiye sú k dispozícii v rôznych cenových reláciách, v závislosti od toho, odkiaľ prichádzate. Ak sa ale pozriete dobre, môžete nájsť ponuky a zľavy pre letenky z rôznych krajín. Mali by ste zároveň mať na pamäti, že ak plánujete cestovanie na miesto, musíte mať platné víza a odporúčame vám aj očkovanie proti niektorým chorobám.

Voľba letenky do Balapitiye môže byť ťažkým rozhodnutím, ale ak sa už rozhodnete pre tento kúsok raja, určite nebudete sklamaní. Balapitiya ponúka všetko, čo si môžete v dovolenke priať. Tak čo teda ešte váhate? Balapitiya vám ponúka príležitosť na život a vyžívať si krásy Sri Lanky!


Najčastejšie otázky a odpovede Srí Lanka Balapitiya


Otázky:

1. Aké miesto na Srí Lanke sa nachádza v Balapitiya?
2. Aké sú najlepšie aktivity, ktoré môžem robiť v Balapitiya?
3. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Balapitiya?
4. Aké sú najlepšie pláže v Balapitiya?
5. Kde si môžem v Balapitiya zapožičať bicykel?

Odpovede:

1. Balapitiya je malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Srí Lanky.
2. Najlepšie aktivity v Balapitiya zahŕňajú plávanie, potápanie, rybolov, vodné športy a návštevu miestnych buddhistických chrámov.
3. Najlepším obdobím na návštevu Balapitiya je od januára do marca, kedy tam vládne suchšie obdobie.
4. Najlepšie pláže v Balapitiya sú Moragalla, Balapitiya a Ambalangoda.
5. V Balapitiya si môžete zapožičať bicykel v miestnych pôžičovniach bicyklov.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky