Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Spojené štáty americké Portland, Oregon

Ubytovanie Spojené štáty americké Portland, Oregon


Existujú rôzne miesta na svete, ktoré sú ideálne pre cestovanie a objavovanie. Jedno z takýchto miest je aj Portland, mesto v štáte Oregon. Toto mesto je známe pre svoju prírodnú krásu a bohatú kultúru, ktorá privádza turistov z celého sveta.

Ako väčšina miest, aj Portland ponúka rozličné možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobujú nielen požiadavkám turistov, ale aj ich rozpočtu. Toto mesto disponuje širokou ponukou ubytovacích zariadení, z toho čoho si každý môže vybrať to, čo mu najviac vyhovuje.

Jednou z možností je napríklad hotel. V Portlande sa nachádza množstvo hotelov, ktoré sú dostupné pre turistov s rôznymi finančnými možnosťami. Medzi najznámejšie patrí Embassy Suites by Hilton Portland Downtown, The Nines - a Luxury Collection Hotel, alebo Hyatt House Portland/Downtown.

Pre tých, ktorí uprednostňujú niečo viac atmosférické a nežiarlivé, môže byť ubytovanie v jednej z mnohých Bed and Breakfast možnosťou. Toto vyhľadávané ubytovanie má oproti hotelom výhodu osobnejšej atmosféry a priateľskejšieho personálu. Medzi najlepších Bed and Breakfast v Portlande patrí napríklad The Lion and the Rose Bed and Breakfast , nebo Hawthorne Gardens Portland Bed and Breakfast.

Airbnb sa stal populárnou možnosťou pre turistov, ktorí hľadajú lacnejšie bývanie s možnosťou menej formálnych priestorov, a hlavne pre tých, ktorí chcú zostať dlhšie. V Portlande nájdete množstvo ubytovaní v rôznych štýloch a cenovými reláciami a miestami priamo v centre mesta. Týmto Airbnb apartmány vám poskytnú možnosť prežiť mesto autenticky, bez toho aby ste sa museli prispôsobovať pravidlám a predpisom ubytovacích zariadení.

Portland má pre turistov mnoho ponúk a priestoru na bývanie. Vďaka možnostiam hotela, Bed and Breakfast a Airbnb apartmánov môže každý nájsť vhodné miesto pre jeho pobyt. Nezáleží na tom, aké sú vaše potreby a očakávania, v Portlande nájdete ubytovanie, ktoré vám poskytne komfort a príjemný pobyt, vzhľadom k vašemu rozpočtu a predstavám.


Dovolenka Spojené štáty americké Portland, Oregon


Portland, Oregon - farba a blahobyt Spojených štátov amerických

Portland, Oregon, je mesto, ktoré je nesmierne obľúbené medzi turistami. Čo robí tento kus krajiny taký špeciálny? Je to kombinácia jeho kultúry, histórie, umenia, vedy a prírody.

Jeden z najmä roztomilý vlastnosť Portlandu je jeho veľké a pestrofarebné trhy. Najznámejšie sú trhy Saturday Market, kde budete nájsť všetko, od uterákov a magnetov až po kožené topánky a dobové oblečenie. Trhy sa uskutočňujú len v soboty a nedele a priťahujú množstvo miestnych i turistov.

Portland je aj mesto pôvodu kávy, takže nevynechajte návštevu miestnych kaviarní. Milovníci piva budú radi počuť, že Portland má najvyššiu koncentráciu malých pivovarní na svete. Hostia tiež môžu ochutnať mnoho chutných vietnamských a kórejských jedál v mnohých reštauráciách.

Keď už hovoríme o jedle a pití, nezabudnite sa zastaviť v obchode Powell's Books - jeden z najväčších kníhkupectiev na svete, rozprestierajúci sa na ploche niekoľkých blokov. Obsahuje neuveriteľne veľké množstvo kníh z rôznych oblastí.

Portland je tiež preslávený svojou cyklistickou kultúrou. Jazdiť na bicykli je často najrýchlejší a najjednoduchší spôsob, ako sa dostať z bodu A do bodu B. Okolo Portlandu sú aj niektoré z najkrajších a najľahších cyklistických trás v USA, ako sú Columbia Gorge Scenic Highway a Springwater Corridor.

Pokoj a harmónia sa nachádzajú aj v centre Portlandu - v zakončení parku Washington Park. Tam si musíte pozrieť prírodné krásy, ako sú Rose Garden a Japanese Garden. Navštívte aj Oregon Museum of Science and Industry, kde sa môžete dozvedieť viac o vesmíre, vede a strojoch. Star City Park ponúka krásny východ slnka a ranné joggingy, v noci si môžete vybrať z množstva čarovných reštaurácií a barov.

Portland je skutočná perla, ktorá sa nestane zanedbateľnou zastávkou a ktorú si turisti musia pozrieť. Nenechajte si zabudnúť toto úžasné mesto na svojej cestovnej zozname.


Počasie Spojené štáty americké Portland, Oregon


Portland, Oregon je mesto, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Spojených štátov amerických. Je to druhé najľudnatejšie mesto v štáte Oregon a je známe svojou krásnou prírodou a množstvom zelene.

Jednou z vecí, ktoré robia Portland jedinečným, je jeho počasie. Mesto leží v extrémne vlhkom podnebí a toto vlhké počasie ovplyvňuje celý rok. V zime sa teplota pohybuje okolo 4 – 8 stupňov Celzia a prší približne trikrát týždenne. Sneženie je v Portlande zriedkavé, ale keď sa to stane, mesto sa zastaví a všetci sa tešia z tohto zriedkavého javu.

V lete je počasie v Portlande celkom teplé a suché. Teploty sa pohybujú okolo 25 – 30 stupňov Celzia a dážď nespadne takmer dva mesiace. Toto počasie umožňuje obyvateľom a návštevníkom mesta, aby si užívali krásne prírodné krásy v okolí a videli všetky známe miesta v ich najlepšom svetle.

Jeseň a jar v Portlande sú prechodnými obdobiami, čo znamená, že je ťažké predpovedať, aké počasie očakávať. Vláda totiž extrémne rýchlo mení, a tak môže byť teplé počasie so slnečným jasom nahradené dáždivými dňami. Napriek tomu sa väčšina ľudí zhoduje, že jeseň je najkrajším obdobím v Portlande, keď sa farby listov na stromoch menia na krásne odtiene žltej, červenej a oranžovej farby.

Celkovo, keďže počasie v Portlande je také rôznorodé, obyvatelia sú zvyčajne dobre pripravení na akýkoľvek druhovým zlému počasiu. Oblečenie, ktoré je ľahké a vodotesné, by malo byť súčasťou každého šatníka, ak chcete byť v tomto meste pohodlne. Napriek tomu sa však neustále považuje za jedno z najlepších miest na život v Spojených štátoch. S krásnou prírodou, množstvom aktivít a kultúrou je Portland spojením moderného a harmonického života.


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené štáty americké Portland, Oregon


1. Čo je to Portland, Oregon?
Portland, Oregon je mesto v Spojených štátoch amerických.

2. Aký je počet obyvateľov Portlandu?
Podľa údajov z roku 2020 je počet obyvateľov Portlandu približne 654 741.

3. Kde sa nachádza Portland, Oregon?
Portland sa nachádza v severozápadnej časti Spojených štátov amerických, v štáte Oregon.

4. Aké je klima v Portlande?
Portland má oceánske klimatické podmienky, s miernymi zimami a vlhkými letami.

5. Aké sú turistické atrakcie v Portlande?
Portland ponúka množstvo turistických atrakcií ako napríklad národný park Mount Hood, čajové záhrady Japanese Garden alebo zábavný park Oaks Amusement Park.

6. Kde sa môžem ubytovať v Portlande?
V Portlande je množstvo hotelov, hostelov a apartmánov, ktoré zabezpečia komfortné ubytovanie.

7. Aký je najlepší spôsob ako sa dostať do Portlandu?
Portland má medzinárodné letisko a množstvo autobusov, vlakov a áut, ktoré poskytujú dopravu po celej krajine.

8. Kde môžem ochutnať pravé americké jedlá v Portlande?
Portland má množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú rôzne štýly jedál, medzi ktorými sú aj tradičné americké jedlá.

9. Aké sú tradičné akcie a oslavy v Portlande?
Portland slávi množstvo osláv ako napríklad Festival ružového alebo oslavy Dňa nezávislosti.

10. Kde môžem nakupovať v Portlande?
Portland má množstvo nákupných centier a obchodov s množstvom rôznych produktov.


Letenka Spojené štáty americké Portland, Oregon


Obyvatelia alebo návštevníci Portlandu sa môžu tešiť na mnoho zaujímavých turistických atrakcií, ktoré táto mesto v štáte Oregon ponúka. S jeho vibrantnou kultúrou a prírodou v blízkosti, Portland si získal niekoľko ocenení, ako jedno z najlepších miest na život v Spojených štátoch.

Ak letíte do Portlandu, Vaša cesta by mala začať v medzinárodnom letisku PDX. Toto letisko je jedným z najrušnejších v Pacifickom severozápadnom regióne Spojených štátov a pracuje s rôznymi národnými aj medzinárodnými leteckými spoločnosťami. Turisti môžu cestovať do Portlandu z rôznych miest vo svete, vrátane Ázie, Európy a Kanady.

Po príchode do Portlandu, môžete sa vybrať do centra mesta, kde môžete začať preskúmanie miestnych atrakcií. V centre Victoria sa nachádza historická zóna, ktorá je bohatá na pamiatky a zaujímavosti. Tu nájdete mnoho kaviarní, obchodov a umelcových galérií, ktoré predávajú miestne produkty. Ďalším zaujímavým miestom v centre mesta je Pioneer Square, kde sa nacházajú najlepšie reštaurácie, bary a kluby.

Portland je tiež známy svojimi exotickými reštauráciami a obchodmi, ktoré lákajú návštevníkov z celého sveta. Turisti sa môžu pokojne vychutnať miestne jedlá z biodynamicky pestovanej zeleniny a ovocia, čo robí túto destináciu atraktívnou pre gurmánov. Sommeliers z celého sveta hľadajú celosvetové vína z vinárstiev okolo Portlandu.

Pre tých, ktorí hľadajú prírodnú krásu, môžu navštíviť také miesta ako Mount Hood alebo Columbia River Gorge. Mount Hood ponúka možnosti pre lyžovanie alebo snowboarding v zime a v lete návštevníci môžu urobiť prechádzky po okolí a fotografie tejto prírodné pamiatky. Columbia River Gorge je na druhej strane najväčším údolím v Severnej Amerike a ponúka úchvatné výhľady a turistické traily.

Zhrnutie

Portland už dlhé roky láka turistov svojou jedinečnou kultúrou a prírodou. S rôznymi možnosťami, kam si môže návštevník odniesť skvelé zážitky, tento Oregon mesto ostáva medzi návštevníkmi veľmi obľúbené. Ak sa chystáte na letenku do Portlandu, už teraz sa môžete tešiť na skvelé jedlo, zaujímavé atrakcie a nádhernú prírodu, ktoré nájdete v táto destinácii.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky