Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain

Ubytovanie Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain


Spojené arabské emiráty sú jednou z najrozvinutejších krajín Blízkeho východu a ponúkajú široké možnosti pre turistov, ktorí sem prichádzajú. Jedným z menej známych emirátov je Umm Al Quwain, ale aj tento emirát ponúka zaujímavé miesta a ubytovanie.

Umm Al Quwain sa nachádza na severe Spojených arabských emirátov a je známa svojou bohatou históriou, kultúrou a tradíciami. Emirát sa rozprestiera okolo zálivu a má mnoho zaujímavých turistických atrakcií, ako sú historické pamiatky, archeologické miesta, tradičné trhy a mnoho iného.

Pre turistov ponúka Umm Al Quwain aj veľa možností pre ubytovanie. V meste je možné nájsť rôzne hotely a apartmány, ktoré sú vhodné pre rôzne typy turistov a ich rozpočet.

Jedným z najlepších miest na ubytovanie v Umm Al Quwain je Royal Residence Resort. Tento súkromný komplex sa nachádza na pláži a ponúka luxusné a elegantné izby s moderným vybavením. Tento hotel má aj mnoho zaujímavých zariadení a vybavenie, ako sú bazén, vírivka, štýlové reštaurácie a bary.

Ak hľadáte skromnejšie ubytovanie, Oceanic Khorfakkan Resort & Spa ponúka ubytovanie na pláži a mnoho zariadení pre celú rodinu. S jemným pieskovým plážou a veľkými slnečnými terasami je tento hotel ideálny pre relaxáciu a oddych, ale aj pre turistov, ktorí hľadajú aktívne dovolenky.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo ešte pohodlnejšie, v Umm Al Quwain sú k dispozícii aj obyčajné apartmány. Vďaka svojmu vybaveniu, ako sú kuchyne, kúpeľne a terasy, návštevníci môžu zažiť väčšiu slobodu a flexibilitu počas svojho pobytu.

V Umm Al Quwain sa však nachádza aj niekoľko tradičných ubytovacích zariadení, ako sú napríklad kamenné domy, ktoré sú rozmiesťané po celej oblasti. Tieto domy sú skutočným obrazom miestnej kultúry a poskytujú návštevníkom jedinečný zážitok z ich pobytu.

Celkovo Umm Al Quwain ponúka širokú paletu ubytovacích možností, od luxusných hotelov až po tradičné ubytovania, a je ideálnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú relaxáciu a nádherné výhľady na oceán. Návšteva tohto emirátu je príjemným zážitkom pre každého návštevníka.


Počasie Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain


Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain, ako aj všetky ostatné emiráty v tomto regióne, majú typické subtropické suché podnebie s málo zrážkami a vysokými teplotami počas celého roka. Letá sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 50 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimy sú teplejšie, s teplotami okolo 25 stupňov Celzia počas dňa a 15 stupňov počas noci.

V marci a apríli obzvlášť veľmi zvyšujú teploty a hladina vlhkosti, takže v tomto období sú horúčavy ešte horúcejšie a ťažšie sa znášajú. V lete, keď slnko praží najviac, je dôležité dbať na hydratáciu a chrániť sa pred priamym slnečným žiarením, aby nedošlo k prehriatiu organizmu.

Zrážky sú v tomto regióne dosť máločetné a väčšina z nich zvyčajne príde v zime, hlavne v decembri a januári. Väčšinou sú však to iba krátke prívaly, ktoré rýchlo prejdú.

Celkovo vzaté, klima Umm Al Quwain je veľmi suché a horúce, a preto nie je potrebné nosiť ťažké oblečenie, ktoré by sa hodilo v chladnejších oblastiach sveta. V letných mesiacoch je vhodné nosiť lehké, voľné a vzdušné oblečenie a dbať na dostatočnú hydratáciu organizmu. V zimných mesiacoch je dobré si pripraviť ľahký sveter alebo bundu pre prípad chladnejšieho vetra, ktorý vie v tomto období vaneť z oceánu.

Napriek tomu, že počasie v Umm Al Quwain môže byť extrémne, tento emirát ponúka množstvo krásnych pláží, ktoré môžete navštíviť počas celého roka. Pre tých, ktorí nemajú radi horúce počasie, je najvhodnejším obdobím návštevy jesenné obdobie, kedy teploty sú stále príjemné a hladina vlhkosti až tak vysoká nie je. V každom prípade ale nezabudnite chrániť sa pred slnkom a užite si jedinečnú krásu tohto emirátu.


Letenka Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain


Letenka do Spojených arabských emirátov je v poslednej dobe stále populárnejšia voľba medzi cestovateľmi, ktorí túžia objaviť krásy tohto exotického kraja. Jednou z čoraz viac vyhľadávaných destinácií v Spojených arabských emirátoch je mesto Umm Al Quwain.

Umm Al Quwain je jedným z najmenších emirátov v Spojených arabských emirátoch, ktoré sa nachádza na brehu Perského zálivu. Umm Al Quwain je známe svojimi pobrežnými oblasťami s čistými plážami, ktoré sú obľúbené medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi.

Ako sa tam dostať? Ak hľadáte najlepšie letenky do Umm Al Quwain, môžete použiť niekoľko spoločností ako napríklad Emirates, Flydubai, Air Arabia alebo Etihad, ktoré ponúkajú pravidelné lety medzi Umm Al Quwain a najväčšími mestami na svete.

Ak sa rozhodnete pre let do Umm Al Quwain, môžete sa tešiť na množstvo zaujímavých aktivít. Vzhľadom na to, že emirát je malý, môžete bez problémov navštíviť väčšinu miestnych atrakcií za jeden alebo dva dni.

V Umm Al Quwain je niekoľko historických miest, ktoré by ste si určite nemali nechať ujsť. Medzi najznámejšie patrí starý hrad Umm Al Quwain, ktorý sa teraz stal múzeom. V múzeu môžete nájsť mnoho exponátov týkajúcich sa histórie emirátu a jeho kultúry.

Okrem toho, v Umm Al Quwain nájdete mnoho parkov, ktoré sú ideálne pre rodiny s deťmi. Al Sinniyah Island je najobľúbenejší park v emiráte, ktorý ponúka množstvo aktivít ako napríklad mini-golf, paintball a vodné športy.

Mesto Umm Al Quwain má však najväčšiu popularitu medzi vodnými športmi. Umm Al Quwain má jednu z najväčších marín v Spojených arabských emirátoch, kde môžete prenajať vodné skútre, robote loďky a katamarány.

Ak hľadáte letenky do Spojených arabských emirátov, Umm Al Quwain by určite nemala chýbať na vašom zozname. Medzi jej atrakcie patrí krásna príroda, množstvo aktivít a rich história. Tak sa neváhajte pustiť do plánovania a vyhľadajte si najlepšie letenky do tohto nádherného a nezabudnuteľného miesta!


Najčastejšie otázky a odpovede Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain


1. Aký je oficiálny jazyk v Spojených arabských emirátoch?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom je arabčina, avšak angličtina sa široko používa v obchodných a turistických oblastiach.

2. Potrebujem víza na vstup do Spojených arabských emirátov?
Odpoveď: Áno, väčšina krajín potrebuje víza na vstup do Spojených arabských emirátov. Víza sa môžu získať cez internet alebo na letiskách pri príchode.

3. Koľko času trvá let z Európy do Spojených arabských emirátov?
Odpoveď: Let z Európy do Dubaja trvá približne 6 hodín, v závislosti od miesta odletu.

4. Ako je tam počasie?
Odpoveď: Klima je tropická, s horúcimi letami a miernymi zimami. Teploty v letných mesiacoch sú veľmi vysoké, v horských oblastiach môžu byť teploty o niečo nižšie.

5. Kedy je najlepšie navštíviť Spojené arabské emiráty?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Spojených arabských emirátov je od októbra do marca, keď sú teploty nižšie a počasie je príjemnejšie.

6. Čo môžem vidieť a robiť v Umm Al Quwain?
Odpoveď: V Umm Al Quwain sa nachádza stredoveký hrad, najväčší v Spojených arabských emirátoch, ako aj vodný park Dreamland a mnoho ďalších atrakcií pre turistov.

7. Aké sú miestne jedlá?
Odpoveď: Miestne jedlá sú založené na arabskej a indickej kuchyni. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí hummus, baba ghanoush, falafel, grilované mäso a ryby.

8. Ako sa dostanem z letiska do hotela?
Odpoveď: Väčšina hotelov vyzdvihne hostí na letisku a zabezpečí prepravu, ale môžete si aj požiadať o taxi alebo použiť verejnú dopravu ako autobusy a vlaky.

9. V akom čase sa v Spojených arabských emirátoch slúži modlitby?
Odpoveď: Modlitby sa slúžia päťkrát denne a časy sa menia každý deň v závislosti na polohy slnka.

10. Aké sú obchodné hodiny?
Odpoveď: Obchodné hodiny závisia od toho, kde sa nachádzate, ale vo väčšine mestách sú obchody otvorené od 10:00 do 22:00. Nákupné centrá môžu byť otvorené o niečo dlhšie.


Dovolenka Spojené arabské emiráty Umm Al Quwain


Jeden z menších emirátov Spojených arabských emirátov, Umm Al Quwain, je ideálnym miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú okamih oddychu a relaxácie. Nachádza sa na severe krajiny a ponúka návštevníkom pokoj a mier, ktoré nie sú také ľahko dostupné v iných častoch EAU.

Ak ste fanúšikom plážového života, Umm Al Quwain je miesto, ktoré nesmiete prehliadnuť. Pláže tu nie sú také preplnené turistami ako na iných miestach v krajine, takže si môžete oddýchnuť vo svojom vlastnom tempe. Užite si jasnú morskú vodu a nádherný výhľad na pobrežie, kde sa nachádza aj niekoľko výborných reštaurácií.

Mnoho návštevníkov prichádza do Umm Al Quwain kvôli jeho histórii a kultúre. Mali by ste navštíviť miestne múzeum a objaviť autentickú arabskú architektúru a umenie. Okrem toho nájdete v Umm Al Quwain mnoho historických miest ako napríklad Al Raisi Fort a Al Ali Fort, ktoré stoja ešte z doby osmanskej ríše.

Pre tých, ktorí hľadajú nejakú adrenalinovú zábavu, určite by ste si nemali nechať ujsť jazdu na károv, kajakovanie na rieke alebo prechádzky cez púšť. Tu si môžete skutočne vychutnať cestu a vidieť krásu krajiny.

Umm Al Quwain tiež ponúka mnoho hodín zábavy pre rodiny s deťmi. Môžete navštíviť aquapark Dreamland, kde sa deti môžu vyblázniť na šmykľavkách alebo mať zábavu na kolotočoch.

A nakoniec, nezabudnite navštíviť miestnu trhovisku a nakupovať tradičné suveníry a darčeky pre svojich blízkych. Nájdete tu napríklad čižmy z kože, arabské šperky a parfumy.

Umm Al Quwain nie je také komerčné ako Dubaj alebo Abu Dhabi. Avšak, práve preto môžete tu zažiť autentickú kultúru a hospitálnosť miestnych. Takže, ak hľadáte miesto na relax a oddych, určite by ste mali uvažovať o dovolenke v tomto kľudnom a krásnom emiráte.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky