Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Rakúsko Innsbruck

Letenka Rakúsko Innsbruck


Rakúsko je krajinou rozmanitých panorám a fascinujúcich histórií. Má hory, pohoria, veľkú časť Alpských hôr a prekrásne historické miesta. Medzi týmito miestami patrí aj mesto Innsbruck, v ktorom sa stretávajú Alpy a romantická architektúra. Innsbruck je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, ale zároveň chcú spoznať kultúru a históriu.

Ak plánujete navštíviť Innsbruck, letenka je prvá vec, ktorú musíte zabezpečiť. Innsbruck má vlastné letisko, ktoré sa nachádza len 4 km od centra mesta. Vyzerať na letenky by ste mohli na rôznych cestovných portáloch, alebo u cestovných kancelárii. Ceny leteniek sa líšia podľa mesiaca a ročného obdobia, no vôbec nie sú také vysoké. Existujú rôzne letecké spoločnosti, ktoré prevádzkujú priame lety z rôznych miest na svete. Na letisko v Innsbrucku prichádzajú lety zo spoločností ako Austrian Airlines, British Airways, Lufthansa a Emirates.

Príchodom na letisko v Innsbrucku sa dostanete do prekrásneho mesta, kde je pre vás pripravené množstvo zaujímavostí. Medzi hlavné atrakcie patrí strašidelný Zámok Ambras, kde sa uskutočňujú tematické prehliadky, ktoré vás prenesú do histórie 16. storočia. Pokiaľ máte radi zimné športy, vystúpte na svahoch Innsbrucku a absolvujte zimnú lyžovačku. Lyžovanie, sánkovanie a korčuľovanie sú vynikajúcimi spôsobmi ako sa vyhnúť monotónii a stresu mestského života. Mesto Innsbruck ponúka aj nekoľko muzeí, ktoré ukazujú históriu mestského života a vývoj jednotlivých oblastí.

Nakoniec, nezabudnite ochutnať typickú rakúsku kuchyňu. Sú to pokrmy ako Zwiebelrostbraten (opekané plátky bravčového mäsa s cibuľou), Svieže vypečené knedle a piatok, ktoré môžete ochutnať v niektorých reštauráciách Innsbrucku.

Innsbruck je miesto, ktoré ponúka niečo pre každého. Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo, relaxáciu alebo kultúrne skúsenosti, Innsbruck je miestom, kde by ste určite mali tráviť čas. Vyhnite sa však nepríjemnému začiatku dovolenky a zabezpečte si letenku skôr, aby ste mohli užívať všetko, čo Innsbruck ponúka.


Ubytovanie Rakúsko Innsbruck


Rakúsko je krajina s bohato prepletenou históriou a krásnymi prírodnými oblasťami, ktorá priláka mnoho turistov z celého sveta každý rok. Innsbruck, hlavné mesto spolkovej krajiny Tirolsko v Rakúsku, je jedným z tých miest, ktoré sú plné turistických atrakcií, napriek tomu však dokážu ponúknuť aj veľa pokojného času v krásnom prostredí Alp.

Ak sa chystáte navštíviť Rakúsko a Innsbruck, potom vám určite pomôže vedieť niečo viac o ubytovaní v tomto meste.

Vyhľadávanie ubytovania

Innsbruck má mnoho rôznych typov ubytovania, pretože toto mesto ponúka možnosti pre turistov s rôznymi rozpočtami. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely a resorty na kopcoch, rodinné hotely v strede mesta a dokonca aj ubytovanie v miestnych penziónoch a hosteli.

Ak hľadáte ubytovanie v Innsbrucku, môžete navštíviť webové stránky ako Booking.com, Expedia.com alebo Agoda.com, kde nájdete rôzne typy ubytovania za prijateľné ceny v závislosti od vášho rozpočtu.

Luxusné hotely a resorty

Ak máte radi luxus a radi sa túlate v každom kúte hotela, potom si z Innsbrucku môžete vybrať niektorý z luxusných hotelov alebo resortov, ktoré ponúkajú vynikajúce pohodlie a krásne výhľady na okolité hory.

Hotel Grand Europa, ktorý sa nachádza v centre mesta, patrí medzi najlepšie luxusné hotely v Innsbrucku. Tento hotel ponúka krásne zariadené izby s klimatizáciou a satelitnou TV. Môžete sa tiež tešiť zo spa a wellness centra, kde si môžete dopriať miestne kúpele po dlhom dni v meste.

Rodinné hotely

Innsbruck tiež ponúka množstvo rodinných hotelov po celom meste. Ak máte radi intímny pocit a radi sa stretávate s miestnymi ľuďmi a rodinami, môžete navštíviť niektorý z týchto hotelov.

Hotel Innsbruck sa nachádza v centre mesta a je vhodný pre návštevníkov, ktorí radi trávia čas v reštauráciách, obchodoch a turistických atrakciách. Tento hotel ponúka klimatizované izby s vlastnou kúpeľňou a satelitnou TV. Môžete tiež využiť bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet.

Hostely a penzióny

Ak hľadáte niečo lacnejšie, potom sa rozhodnite pre hostel alebo penzión. V Innsbrucku je mnoho hostelov a penziónov, ktoré sú dostupné pre študentov a turistov s menšími rozpočtami.

Penzión ALPENROSE sa nachádza v blízkosti okolitých hôr a ponúka izby so satelitnou TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Môžete si tiež vybrať z rôznych aktivít, vrátane lyžovania, turistiky a cykloturistiky.

Innsbruck ponúka množstvo možností ubytovania pre každého. Nemusíte sa báť nevedieť kam sa ubytovať v Innsbrucku, pretože s množstvom ponúk a možností vám určite pomôžu vybrať si miesto, kde sa budete cítiť najlepšie. Od luxusných hotelov až po hostely a penzióny, rozhodovanie o vašom ubytovaní v Innsbrucku bude veľmi jednoduché a zábavné.


Najčastejšie otázky a odpovede Rakúsko Innsbruck


Ako sa dostanem z letiska do centra mesta Innsbruck?

Z letiska do centra mesta Innsbruck sa môžete dostať rôznymi spôsobmi, napríklad MHD, taxíkom alebo súkromným transferom. Odporúčame využiť vlakovú linku S5, ktorá premáva medzi letiskom a stanicou Innsbruck Hbf.

Ktoré pamiatky by som mal/a navštíviť v Innsbrucku?

V Innsbrucku nevynechajte návštevu Zlatého stredu (Goldenes Dachl), impozantného paláca Hofburg, amfiteátra Bergisel s panoramatickým výhľadom na Innsbruck a olympijského skokanského mosta.

Koľko stojí jedlo v reštaurácii v Innsbrucku?

Ceny v reštauráciách v Innsbrucku sa pohybujú okolo 10 - 20 eur za jedlo. V dražších reštauráciách môžu byť ceny aj vyššie.

Aké aktivity si môžem vychutnať v okolí Innsbrucku?

V okolí Innsbrucku si môžete užiť horské túry, cyklistiku, zjazdové lyžovanie, bežecké lyžovanie, jazdu na koni alebo golf. Taktiež odporúčame návštevu ďalších miest v Tirolsku, ako sú napríklad Kitzbühel alebo Seefeld.

Je potrebné si v Innsbrucku počas leta zobrať s sebou niečo teplejšie na oblečenie?

Áno, v Innsbrucku aj počas leta môže byť chladnejšie a zrážkové počasie, preto odporúčame si zobrať s sebou aj niečo teplejšie na oblečenie.

Koľko stojí cestovné lístky na MHD v Innsbrucku?

Cestovné lístky na MHD v Innsbrucku sa pohybujú okolo 2,40 eur za jednu jazdu. Na dlhodobé pobyty sa oplatí zakúpiť si viacdňový lístok, ktorý je lacnejší.


Počasie Rakúsko Innsbruck


Rakúsko, konkrétne Innsbruck, je jedným z najkrajších miest v strednej Európe a je známe svojimi alpskými vrchmi, turistickými atrakciami a bohatou históriou. Kým niektorí návštevníci navštívia mesto počas leta, keď sú horolezcami a lyžiarovia nahradení turistami a festivalmi, iní prichádzajú v zime za snežením a lyžovačkou. Tu je prehľad o počasí v Innsbrucku, aby si mohli plánovať svoju návštevu v tomto úžasnom meste.

Letné počasie

Leto v Innsbrucku (júl a august) je teplé s priemernou teplotou 20 °C a maximálnou teplotou až 26 °C. Nočné teploty sú o niečo chladnejšie, avšak vzhľadom na alpské prostredie je často príjemná. Výhodou návštevy v lete je množstvo slnečných dní, až 8 hodín denne. Teploty v horách sú ako v jemnejšej klimatickej zone nastavené podľa nadmorskej výšky: napríklad na Snežke, ktorá má výšku 3 780 metrov, prídu prudké búrky aj v lete. Na druhej strane ovzdušie v horách je výborne čisté, a tak klima, ktoré cestovateľ počas turistiky na skupinových túrach a pri komunitnom živote na horských chatách dýcha, je na vysokej úrovni.

Jeseň

Jeseň v Innsbrucku (september a október) je miernou sezónou s mierne nižšími teplotami ako v lete a často náhlymi sprchami. Spomalený turistický ruch umožní, aby si návštevníci vychutnali krásu jesene v pokoji. V týchto mesiacoch sa ale môže stať, že bude menej turistov a niektoré atrakcie môžu byť kvôli sezónnemu obsadeniu zatvorené alebo majú obmedzený čas - je preto potrebné plánovať avanced.

Zimné počasie

Zima (december až marec) prináša do Innsbrucku silné snehové búrky, ale aj výborné lyžovačky. Priemerná zimná teplota je okolo -5 °C v novembri až januári a výhodou je viac ako 120 lyžiarskych stredísk v blízkom okolí, kde sa dajú všetky zimné športy, od lyžovania, až po sanovanie a skialpinizmus, uskutočniť. V zime sa ale môže objaviť krtko z mesta zhoršenie podmienok pod vplyvom nízkych a silných chumáčov snehu, a to najmä v častiach miesta, ktoré sú s alpskými tepnami spojené stiesnenými hodinami.

Jar

Jarné mesiace (marec – máj) sú v Innsbrucku oveľa jemnejšie, ale stále relativne chladné a daždivé. Z rovnakého dôvodu ako jeseň, kvôli sezónnemu partnerstvu tu nie je veľa turistov a mnohé atrakcie môžu byť zatvorené alebo majú obmedzený čas. Avšak ak pricestujete v tomto období, budete môcť vidieť nádhernú prírodu, ktorá sa prebúdza po zime, a vychutnať si krásne slnečné dni s menšími skupinkami návštevníkov ak tam budú.

Všeobecné informácie o počasí v Innsbrucku

Innsbruck sa nachádza uprostred európskeho kontinentu, a tým pádom nepatrí ku najteplejším miestam, ale ani ku najchladnejším. Okrem občasných búrok je počasie v Innsbrucku väčšinou miernym a predvídateľným. Miesto je celkom suché, s menej ako 100 dňami dažďa za rok, takže nepotrebujete zájsť počasie inými ako prírodnými zdrojmi. Innsbruck je nádherným miestom na návštevu počas celého roka, ale tá správna sezóna pre vás závisí od vašich preferencií a čo si chcete zažiť počas vašej návštevy.


Dovolenka Rakúsko Innsbruck


Rakúsko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre dovolenky v Európe. Medzi najatraktívnejšie miesta v Rakúsku patrí aj Innsbruck, hlavné mesto Tirolska. Innsbruck okúzľuje turistov svojou krásou a rozmanitosťou, od fascinujúcej architektúry a kultúry až po aktívny životný štýl a zábavné aktivity.

Ak sa rozhodnete pre dovolenku v Innsbrucku, môžete očakávať, že Vás čaká skvelá dovolenková destinácia s nespočetnými atrakciami a zážitkami pre celú rodinu.

Innsbruck ponúka niekoľko zaujímavých skanzenov ako napríklad Tirolské ľadové svety, kde môžete ochutnať dobroty z pravekého obdobia a prejsť sa po obrovskom ľadovom svete stavieb riadiacich sa zatiaľ neobjasnenými princípmi. Okrem toho môžete navštíviť aj mnohé múzeá s širokou ponukou výstav a rôznych interaktívnych aktivít.

Pre tých, ktorí si radi oddýchnu a zrelaxujú, Innsbruck ponúka niekoľko nádherných parkov a záhrad, ktoré sú ideálnym miestom na piknik, prechádzky a užívanie si výhľadov na krásne mesto a hory okolo neho.

Innsbruck tiež ponúka množstvo zábavných aktivít pre deti, rodiny alebo skupiny priateľov, vrátane turistických výletov do prírody, cyklistických trás, horolezeckých výziev, lyžovačiek, snowboardingu či návštevy miestnych aquaparkov.

Jedným z obľúbených miest na vyhliadkovú, avšak aj akčnej dovolenku v Innsbrucku, je Nordkette, horský hrebeň, ktorý sa nachádza len kúsok od centra mesta. Nordkette ponúka atraktívne terény pre turistiku aj cyklistiku, ale aj možnosti zimnej sezóny s lyžovačkou a snowboardingu.

Innsbruck má tiež pekné priestory na nakupovanie, či krájanie autentických rakúskych jedál, ktoré ľahko nájdete v mnohých reštauráciách a bisteriách po celom meste. Nesmieme zabudnúť na typické rakúske dezerty, ako sú štrúdla a nádherný kávový obchod Demel.

V Innsbrucku sa určite nebudete nudiť, vďaka množstvu aktivít a možností strávenia pekných momentov s rodinou či priateľmi. Záleží iba na vás, akým spôsobom dovolenku strávite a či si užijete celé zážitky, ktoré má Innsbruck ponúknuť. Zaručene sa tam nudiť nebudete!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky