Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Portugalsko Guimarães

Letenka Portugalsko Guimarães


Portugalsko ako krajina láka každý rok tisícky turistov zo všetkých kútov sveta. K-turistu ponúka krásne pláže, historické pamiatky a vynikajúcu kuchyňu.

Guimarães, mesto v severnej časti Portugalska, je jedným z najkrajších miest v krajine. Toto mesto je známe ako kolískou Portugalska, pretože tu sa narodil prvý portugalský kráľ, D. Afonso Henriques. Mesto bola ako kultúrne a historické centrum Portugalska zahrnuté na zoznam svetového dedičstva UNESCO v roku 2001.

Za letenku do Guimarães z Bratislavy zaplatíte približne 200 eur, pretože to je vzdialené len asi 1611 km. Hlavným letiskom v Guimarães je Letisko Francisco Sá Carneiro, vzdialené len 40 km od mesta. Ide o moderné letisko, ktoré je pohodlné a umiestnené v blízkosti mnohých turistických atrakcií.

Akik sa rozhodnú navštíviť Guimarães, hneď sa zamilujú do krásnej architektúry, ktorá prevláda v celom meste. V centre mesta nájdete starobylé uličky plné historických budov, kaviarní a miestnych obchodov. Turisti sa môžu prechádzať po meste a obdivovať krásne historické pamiatky, ako sú hrad Guimarães, chrám Santa Maria, kláštor sv. Kláry a mnoho ďalších.

Portugalská kuchyňa je ďalším dôvodom, prečo stojí za to navštíviť Guimarães. Miestna kuchyňa ponúka vynikajúce morské plody, čerstvé ryby, chorizo, chlieb s olivovým olejom a vynikajúce vína.

Guimarães je tiež dobrou východiskovou pozíciou pre turistov, ktorí chcú objavovať sever Portugalska. Blízko mesta sa nachádza mesto Braga, ktoré je známe ako „Rím Portugalska“ pre množstvo kostolov, kaplniek a katedrál. Prechádzka po horskom meste Porto, známom pre vinohrady, je tiež hodná zmienky.

Celkovo povedané, Guimarães je nádherné historické mesto, ktoré má mnoho kultúrnych pamiatok, miestneho jedla a vína. Pre tých, ktorí sa chcú dozvedieť o histórii Portugalska a jeho kultúre by nemal byť váhame navštíviť tento nádherný kus krajiny. Letenka do Guimarães nie je drahá a toto mesto stojí za to navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Portugalsko Guimarães


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Guimarãesu?

Najlepšie obdobie na návštevu Guimarãesu je od mája do septembra, keď sú teploty prijemné a je viac turistov.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Guimarãesu?

Hlavné turistické atrakcie v Guimarãesu sú hrad Guimarães, katedrála Nossa Senhora da Oliveira, pešia zóna v historickej časti mesta, múzeum Alberto Sampaio a Casa da Memoria.

3. Koľko stojí vstup na hrad Guimarães?

Vstup na hrad Guimarães stojí 5 eur pre dospelých a 3 eurá pre deti a dôchodcov.

4. Kde si môžem zakúpiť suveníry v Guimarãesu?

Suveníry si môžete zakúpiť v niektorom z mnohých obchodov v historickom centre mesta alebo na trhoch, ktoré sa konajú každú sobotu.

5. Je v Guimarães veľa reštaurácií a kaviarní?

Áno, v Guimarães je veľa reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú tradičné portugalské jedlá a nápoje.

6. Ako sa dostať z letiska do Guimarães?

Z letiska v Porte sa dá dostať do Guimarãesu vozidlom alebo autobusom. Cesta vozidlom trvá zhruba 40 minút a autobusová doprava je k dispozícii z letiska takmer každú hodinu.

7. Koľko dní by som mal/a stráviť v Guimarãesu?

Odporúčame stráviť v Guimarãesu aspoň 2 dni, aby ste mohli vidieť všetky hlavné turistické atrakcie a zažili atmosféru tohto historického mesta.

8. Môžem v Guimarãesu nájsť ubytovanie v historickej časti mesta?

Áno, v Guimarãesu je možné nájsť ubytovanie v historickej časti mesta v mnohých penziónoch, hoteloch a apartmánoch.

9. Môžem v Guimarãesu platiť kartou?

Áno, v Guimarãesu možno platiť kartou väčšinou v reštauráciách, obchodoch a hoteloch.

10. Aké sú najlepšie spôsoby prehliadky mesta?

Najlepšie spôsoby prehliadky mesta sú pešo alebo na bicykli. V historickom centre sú k dispozícii aj kočiare na prehliadku mesta.


Počasie Portugalsko Guimarães


Portugalsko je známe svojimi krásnymi miestami, prirodou a bohatou históriou. Jedným z týchto miest je mesto Guimarães. Toto historické mesto sa nachádza na severozápade krajiny a je známe svojou starobylou architektúrou a zachovanou kultúrou. Ak plánujete navštíviť Guimarães, je dôležité poznať miestne počasie.

V lete (júl a august) sa teploty môžu pohybovať medzi 20°C - 30°C. Dážďové zrážky sú v tomto období veľmi zriedkavé, avšak vysoká vlhkosť môže spôsobiť, že sa bude cítiť ešte horúcejšie.

Jeseň a jar sú obdobiami, kedy sa vyskytuje najviac zrážok a teploty kolíšu od 10°C až 20°C. Ak plánujete navštíviť toto obdobie, odporúča sa zobrať si s sebou súpravu do dažďa, aby ste si mohli vychutnať mesto aj keď bude pršať.

Zima na severozápade Portugalska je relatívne teplá (od 5°C do 15°C), avšak zrážky sú stále časté. Na jeseň a v zime očakávajte aj silné veterné podmienky, ktoré môžu ovplyvniť váš pobyt v meste.

Celkovo, Guimarães má mierny oceánsky podnebí, ktoré zvyčajne ponúka stabilnejšie počasie ako iné časti krajiny. Ak sa chcete uistiť, že vaša dovolenka bude bez problémov, odporúčame sledovať predpoveď počasia pred cestou a zoberte si s sebou oblečenie a výbavu na mieru počasiu.

Guimarães sa pýši krásnou prírodou a historickými pamiatkami, a ak chcete zážitok, ktorý bude naozaj nezabudnuteľný, stačí sa pripraviť na všetky podmienky, ktoré vás môžu počakať. Vychutnajte si krásy tohto mesta v každom ročnom období!


Ubytovanie Portugalsko Guimarães


Portugalské mesto Guimarães nie je známe len pre svoju bohatú históriu a kultúru, ale aj pre svoje nádherné ubytovacie možnosti. Ak sa chystáte navštíviť túto čarovnú oblasť, mali by ste sa rozhodnúť pre niektorú z nádherných možností na ubytovanie.

Guimarães ponúka rôzne možnosti na ubytovanie, ktoré sú ideálne pre každého typu cestovateľa. Ak dávate prednosť luxusnému pobytu, môžete si zvoliť luxusné hotely ako Guimarães Hotel, Pousada Mosteiro de Guimarães, nebo Villa Hotel Guimarães.

Tieto hotely sú zariadené v klasickom a elegantnom štýle, a poskytujú hostiteľovi všetko, čo si môže želať. Okrem toho sú umiestnené v blízkosti najznámejších pamiatok, ako napr. hrad Guimarães a vystúpenie je jednoduché.

Máte radi tradičnejšie ubytovanie? Potom sa určite pozrite na niektoré z hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie v klasických portugalských domoch. Jedným z takýchto hotelov je príjemný prenájom Mestre de Avis.

Ponúka tradičné ubytovanie v kamennej stavbe s nadčasovým dizajnom a originálny charakter, pričom ponúka všetky moderné vybavenia ako Wi-Fi, balkón, televíziu s plochou obrazovkou a klimatizáciou. Hotel je tiež v pešej vzdialenosti od histórickej oblasti mesta, kde môžete objavovať krásy Guimarães v štýle starobylého nádychu.

Ďalšie možnosti ubytovania v Guimarães sú k dispozícii aj pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné možnosti. Jedným z týchto hotelov je určite Hotel Fundador, ktorý ponúka pokojné a príjemné ubytovanie v energetickej oblasti s výhľadom na mesto.

Hotel Fundador poskytuje jednoduché, no pohodlné ubytovanie, pričom je v blízkosti obchodov, reštaurácií a miestnej kultúrnej oblasti. Zabezpečuje taktiež vlastné parkovacie miesto, čím zaručuje, že návštevníci si môžu užiť pohodlie a komfort, ktoré hľadajú.

V závislosti od vašich preferencií si môžete zvoliť ideálne ubytovanie v meste Guimarães. Stačí sa len rozhodnúť, či chcete byť blízko histórie a kultúry alebo si chcete užiť luxusné prázdniny s výhľadom na mesto. V Guimarães si jednoducho nájdete ideálny domov a od toho sa môžete pustiť do objavovania miesta v plnej kráse.


Dovolenka Portugalsko Guimarães


Portugalsko je krásna krajina so zaujímavou históriou a kultúrou. V tejto krajine sa nachádza mnoho nádherných miest, ktoré stoja za návštevu. Medzi týmito miestami patrí aj mesto Guimarães. Tento článok bude o dovolenke v Portugalsku, konkrétne v meste Guimarães.

Guimarães je malé historické mesto v severnej časti Portugalska. Mesto ponúka množstvo pamiatok, zaujímavých miest a prírodných výhľadov. Guimarães bolo vyhlásené za kultúrne hlavné mesto Európy v roku 2012 a je považované za kolíska portugalskej národnej identity.

Toto mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí si radi užívajú historickej architektúry a tiež tí, ktorí radi prechádzajú po krásnych uličkách s kvetinami.

Ak sa rozhodnete navštíviť Guimarães, nezabudnite si naplánovať niekoľko dní na objavovanie tohto úžasného miesta. Počas svojej dovolenky môžete navštíviť Castelo de Guimarães - krásny a dobre zachovaný hrad, ktorý sa nachádza na vrchole kopca nad mestom. Hrad bol postavený v 10. storočí ako obranná veža a neskôr bol rozšírený. Vstupné do muzea v hradnej veže stojí okolo 2,5 eura.

Okrem toho môžete navštíviť tiež Rua de Santa Maria - známu ulicu plnú tradičných portugalských domov a zaradená medzi UNESCO kultúrne dedičstvo, kde môžete ochutnať tradičné portugalské jedlá, ako sú Bola de Berlim alebo Pastel de Nata.

Ďalšie zaujímavé miesto, ktoré by ste mali navštíviť, je Kostol Nossa Senhora da Oliveira - pôvodne románsky kostol, ktorý bol neskôr prestavaný v barokovom štýle. Vstup do kostola je bezplatný.

Guimarães ponúka aj krásne parky a záhrady, ako napríklad Park da Cidade - park s vodopádom, ktorý je ideálnym miestom na piknik alebo na prechádzku v prírode.

Mesto je tiež ideálnou základňou pre výlety do okolia, kde môžete navštíviť napríklad prekrásne pláže v meste Vila do Conde alebo mestečko Ponte de Lima - najstaršie mesto v Portugalsku.

V Guimarães nájdete mnoho ubytovacích zariadení na rôznych úrovniach, ktoré sú rozmiestnené po celom meste. Od malých rodinných penziónov až po veľké luxusné hotely.

Celkovo, Guimarães je vynikajúcim miestom na dovolenku pre všetkých, ktorí chcú spoznať kultúrne a histórické miesta Portugalska. V meste si môžete vychutnať tradičné jedlá a nápoje, prechádzať sa po uliciach plných kvetov a objavovať miesta, ktoré vás ohúria krásou a nezabudnuteľnou atmosférou. Určite stojí za to navštíviť toto krásne mesto a užiť si dovolenku na plné obrátky.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky