Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Poľsko Tarnów

Najčastejšie otázky a odpovede Poľsko Tarnów


Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Tarnówe?
Odpoveď: Medzi najlepšie miesta v Tarnówe patrí návšteva historickej starého mesta, gotickej katedrály sv. Petra a Pavla, zámku v Tarnowských Górach, múzea Diecézy Tarnowskej a kultúrneho centra Okręg.

Otázka: Aké sú najlepšie reštaurácie v Tarnówe?
Odpoveď: Niektoré z najlepších reštaurácií v meste Tarnów sú Restauracja Italia, Restauracja Pod Aniołami, Restauracja Staromiejska, Restauracja Dworska, a Restauracja Tandoori Palace.

Otázka: Kedy sa koná Targi Tarnowskie?
Odpoveď: Targi Tarnowskie sa konajú dvakrát ročne - v marci a októbri.

Otázka: Kde si môžem kúpiť suveníry v Tarnówe?
Odpoveď: V Tarnówe si môžete kúpiť suveníry na rôznych miestach, ako napríklad v múzeu Diecézy Tarnowskej, trhovisku Targowisko Miejskie, trhovisku w Nowym Targu a v mnohých obchodoch v starom meste.

Otázka: Aké sú najlepšie hotely v Tarnówe?
Odpoveď: Niektoré z najlepších hotelov v Tarnówe sú Hotel Cristal Park, Hotel Kantoria, Hotel Tarnovia a Hotel Bristol Tradition and Luxury.

Otázka: Kedy sa koná Tarnowska Noc Muzealna?
Odpoveď: Tarnowska Noc Muzealna sa koná v júni každý rok, v závislosti od programu.

Otázka: Aké sú možnosti dopravy v Tarnówe?
Odpoveď: V Tarnówe sú k dispozícii autobusy MZK, vlaky PKP, taxi služby a mnoho prenajímateľov áut.

Otázka: Kde sa nachádza letisko najbližšie k Tarnówe?
Odpoveď: Najbližšie letisko k Tarnówe sa nachádza v Krakove, cca 80 km vzdialenom od mesta.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá v Poľsku?
Odpoveď: Niektoré z tradičných jedál v Poľsku zahŕňajú pierogi, bigos (zeliaková kapusta), kielbasa (klobása), žurek (kyslá polievka) a placki ziemniaczane (zemiakové placky).


Ubytovanie Poľsko Tarnów


Tarnów je malebné mesto v Poľsku, ktoré leží na juhu krajiny. Ak sa chystáte na dovolenku do Tarnówa, určite budete potrebovať aj ubytovanie.

Mesto ponúka množstvo rôznych ubytovacích možností – od hotelov, cez apartmány až po súkromné izby a penzióny. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme niekoľko z nich.

Hotel Bristol Tradition and Luxury

Jedným z najluxusnejších hotelov v Tarnówe je Hotel Bristol Tradition and Luxury. Hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka nadštandardné služby. Izby sú elegantne zariadené a vybavené klimatizáciou, televíziou, minibarom a súkromným kúpeľňou. Hostia majú k dispozícii aj wellness centrum, vonkajší bazén a reštauráciu s poľskou a medzinárodnou kuchyňou.

Hotel Krzyżówka

Hotel Krzyżówka sa nachádza v blízkosti centra mesta a ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie. Izby sú moderne zariadené a vybavené klimatizáciou, televíziou a súkromným kúpeľňou. Hostia majú k dispozícii aj slnečnú terasu a reštauráciu, kde sa podávajú poľské špeciality.

Apartman Zbylutówka

Ak preferujete súkromie a nezávislosť, môžete si zvoliť ubytovanie v apartmáne Zbylutówka. Apartmán sa nachádza v tichej časti mesta a ponúka samostatné, plne zariadené izby s kuchyňou a súkromným kúpeľňou. Hostia majú k dispozícii aj terasu, záhradu a grilovanie.

Penzión Tarnovia

Penzión Tarnovia sa nachádza v centre mesta a ponúka útulné izby s jednoduchým zariadením. Všetky izby majú súkromný kúpeľňou a dokonca aj balkón. Hostia majú k dispozícii aj reštauráciu s tradičnou poľskou kuchyňou a bar.

Ak hľadáte ubytovanie v Tarnówe, nájdete tu množstvo možností pre každý rozpočet a vkus. Od luxusných hotelov a apartmánov po cenovo dostupné penzióny a súkromné izby – Tarnów má pre vás množstvo možností, ako si užiť váš pobyt v tomto krásnom poľskom meste.


Letenka Poľsko Tarnów


Ak hľadáte ideálne miesto pre svoju ďalšiu dovolenku plnú histórie, kultúry a krásnych prírodných okolí, rozhodne by ste mali zvážiť cestu do Tarnówa, malebného mesta v južnej časti Poľska.

Ako sa tam dostať? Najlepšou možnosťou je letenka Poľsko Tarnów. Vďaka priamym letom vám trasa bude trvať len niekoľko hodín a ušetríte si tak cestovanie autom alebo vlakom.

Po prílete na letisko v Krakove, ktorého lety sú pravidelné z väčšiny miest v Európe, si môžete prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ktorá je pohodlná a dostupná.

Tarnów sa nachádza asi hodinu cesty od krakovského letiska, no cesta tam vám určite nevadí, keďže okolie je nádherné a plné kultúrnych a historických pamiatok.

Tarnów má jednu z najrozmanitejších histórií v celom Poľsku, keďže bolo domovom mnohých kultúrnych skupín a ľudí počas svojich storočných dejín. V meste sa nachádza množstvo pamiatok všetkých náboženstiev, od katolíckych kostolov a kláštorov, cez synagógy a evanjelické kostoly až po mešity.

Navyše, Tarnów je známy aj pre svoje festivale a kultúrne podujatia, ako napríklad prestížne tanečné festivaly, ktoré sa konajú každý rok a privodia do mesta návštevníkov z celého sveta.

Ak máte radi prírodu, budete nadšení tiež krásnym krajinám v okolí Tarnówa. Južné Poľsko je známe svojimi nádhernými horami, kde sa dá výborne turistovať a rozprávať sa pohnutou históriou.

Celkovo, letenka Poľsko Tarnów prináša nezabudnuteľný zážitok, ktorý si určite zapamätáte na celý život. Tarnów sa odporúča nielen pre milovníkov histórie a kultúry, ale aj pre tých, ktorí túžia po krásnych prírodných scenériách a príjemnom oddychu.


Dovolenka Poľsko Tarnów


Poľsko je nádherná krajina so veľkým množstvom zaujímavých turistických miest. Ak hľadáte krásne miesto na dovolenku, určite si nemôžete nechať ujsť mesto Tarnów.

Tarnów je historické mesto na juhu Poľska, ktoré sa nachádza na pohorí Karpaty. Mesto má bohatú históriu a počas svojej existencie sa stalo srdcom kultúry a umenia v regióne. Dnes je Tarnów obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku plnú zábavy a zážitkov.

Mesto je známe svojou nádhernou architektúrou, ktorá zahŕňa štýly od gotiky až po barok. Najznámejšími pamiatkami v Tarnowe sú katedrála sv. Petra a Pavla, zámok v Tarnowe, Kostol sv. Martina a štýlová synagóga z 18. storočia. V historickom centre mesta sa nachádza množstvo ďalších pamiatok, ako napríklad radnica, Rzymskokatolicki Kostol Présviatého Kríža a starobylá brána farnosti.

Okrem kultúrnych pamiatok ponúka Tarnów aj množstvo zelených plôch na oddych a relax počas letných mesiacov. Mesto má niekoľko parkov, ktoré sú ideálne pre prechádzky ako napríklad Mestska záhrada a Park Jordana. Tarnów má tiež veľa cyklochodníkov, rovnako ako turistických chodníkov, ktoré vedú po úchvatných okolitých krajinách.

Nakoniec, ak sa chcete oboznámiť s poľskou kuchyňou, Tarnów je tou správnou destináciou. Mesto ponúka množstvo reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať tradičné pokrmy ako halušky, perníky a klobásy.

Ak hľadáte miesto s bohatou históriou, nádhernou architektúrou, krásnou prírodou a chutnou kuchyňou, potom by ste si určite nemali nechať ujsť mesto Tarnów. Je to perfektná destinácia pre každého, kto hľadá oddych a zážitky na dovolenke.


Počasie Poľsko Tarnów


Poľsko je krajina, ktorá je známa svojim zaujímavým a pestrým počasím. Mesto Tarnów, nachádzajúce sa v južnej časti krajiny, má charakteristické počasie ročných období.

Leto v Tarnówe je teplé, avšak nie príliš horúce. Priemerná teplota v tomto období sa pohybuje okolo 22 stupňov Celzia. Najteplejšie mesiace sú júl a august, keď teploty môžu dosahovať až 25 stupňov Celzia. V týchto mesiacoch sa v Tarnówe často vyskytujú silné búrky sprevádzané hromami a zábleskami.

Jeseň v meste je chladná a mokrá. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10 do 18 stupňov Celzia. V tomto období sa môže tiež vyskytnúť silný vietor a mráz.

Zima v Tarnówe je chladná a snehová. Priemerná teplota v zimných mesiacoch sa pohybuje okolo -3 stupňov Celzia, avšak noci môžu byť veľmi studené a dosahovať až -10 stupňov Celzia. V tejto sezóne sa v meste môže vyskytnúť aj veľa snehu a zamrznutých ciest.

Na jar sa temperature pomaly zvyšujú a po mrazivej zime sa začínajú objavovať prvé kvety. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 10 stupňov Celzia, ale teploty môžu byť nestabilné a v noci môže byť príliš chladno.

Celkovo je počasie v Tarnówe veľmi variabilné a často sa mení. Mesto sa nachádza v oblasti, ktorá je vystavená vplyvom ovzdušia z juhu, západu a severozápadu. Preto je dôležité sa pred cestou do Tarnówa dobre informovať o počasí, aby ste sa na cesty mohli prispôsobiť.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky