Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nový Zéland Whangarei

Počasie Nový Zéland Whangarei


Nový Zéland, krajina na južnej pologuli, s dlhým pobrežím, zloženým z mnohých zálivov a ostrovov, má rôzne klimatické podmienky. Na severe ostrova Severné, v oblasti Whangarei, môže byť počasie zaujímavou kombináciou tepla, dažďov, snehu a búrok.

V oblasti Whangarei sa počasie mení z roka na rok. V zime sú dni chladné, nočné teploty sa môžu pohybovať okolo 8-10 ° C. Sneženie sa zvyčajne nevyskytuje, no na niektorých vrcholoch v horách môže zostať sneh aj niekoľko dní.

Počas jari býva väčšinou jasno a slnečne s teplotami od 17 do 20 ° C. Na konci jari a v lete sú dni teplejšie a slnečnejšie, priemerné teploty sa pohybujú okolo 23 - 25 ° C.

V jeseni sa počasie mení, prichádza viac dažďa, no teploty sú stále dosť príjemné, okolo 18-20 ° C. V noci a ráno býva niekedy chladnejšie.

V oblasti Whangarei bývajú občas aj búrky, ktoré vedia byť veľmi náhle a násilné. Vtedy sa môže teplota rýchlo znížiť a môže padať aj veľa dažďa. V tejto oblasti bývajú aj cyklóny a hurikány, ktoré môžu spôsobiť veľké škody.

Celkovo je počasie v Whangarei často nestále, a preto je dôležité byť pripravený aj na zmenu počasia. Výhodou sú ale príjemné teploty aj v zimnom období, kedy je v Európe zima a sneženie.

Ak plánujete návštevu Nového Zélandu v oblasti Whangarei, odporúčame sledovať predpovede počasia online a vždy mať so sebou vhodné oblečenie a obuv pre rôzne podmienky počasia.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Whangarei


1. Aké je počasie v Whangarei?
- Počasie v Whangarei je subtropické, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10 °C v zime do 25 °C v lete.

2. Aké atrakcie sú v Whangarei najlepšie?
- Medzi hlavné atrakcie v Whangarei patrí Abbey Caves, Hatea River Walks, Whangarei Falls a Town Basin.

3. Kam sa môžem vybrať na výlet v okolí Whangarei?
- V okolí Whangarei sa nachádzajú rôzne miesta na výlety, vrátane Bay of Islands, Poor Knights Islands, Tane Mahuta a Waipoua Forest.

4. Ako sa najlepšie dopraviť do Whangarei?
- Whangarei má medzinárodné letisko, ktoré sa nachádza vzdialené asi 15 minút jazdy od mesta. Ďalšou možnosťou je cesta autom, autobusom alebo vlakom.

5. Aké je ubytovanie v Whangarei?
- V Whangarei nájdete rôzne ubytovacie možnosti, vrátane hotelov, apartmánov, hostels a kempov. Ceny sa rôznia v závislosti od typu ubytovania a sezóny.

6. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Whangarei?
- Najlepšie miesta na nákupy v Whangarei sú Okara Shopping Centre, Town Basin a Tarewa Shopping Centre.

7. Aké sú miestne jedlá, ktoré by som si mal vyskúšať v Whangarei?
- Niektoré z miestnych jedál v Whangarei zahŕňajú kivi, ryby, mäkkýše a rôzne druhy ovocia a zeleniny. V meste nájdete množstvo reštaurácií, kde si ich môžete vyskúšať.


Letenka Nový Zéland Whangarei


Ak hľadáte exotické miesto, ktoré ponúka krásne scenérie a nezvyčajné zážitky, potom Nový Zéland by mohol byť tým pravým miestom pre vás. Špeciálne mesto Whangarei, ktoré sa nachádza na severe Severného ostrova, ponúka niektoré z najlepších turistických atrakcií.

Lokalita Whangarei je známa svojimi nádhernými plážami, subtropickými dažďovými lesmi, morskými jaskyňami a vodopádmi. Turisti sa do mesta často vracajú kvôli jeho uvoľnenému životnému štýlu, veľkej pohostinnosti a zážitkom, ktoré sa nezabudajú.

Aby ste sa dostali do mesta Whangarei z Európy, bude potrebné si zabezpečiť letenku. Odlety sú možné z väčšiny medzinárodných letísk v Európe. To znamená, že sa môžete rozhodnúť pre let z Londýna, Paríža, Amsterdamu alebo iného veľkého letiska.

Ak sa rozhodnete pre najlacnejšiu letenku, môžete si zvoliť rôzne aerolinky, ktoré ponúkajú lety do Nového Zélandu. Avšak, keďže sa nachádzajú na druhej strane sveta, lety sa môžu zdĺhať, takže vám odporúčame si zariadiť pohodlné sedenie a osobné zariadenia na zabavenie.

Ako už bolo povedané, turistické atrakcie v meste Whangarei sú úžasné. Ak sa vám páčia pláže, určite by ste mali navštíviť pláže na západe mesta, ako sú Ruakaka, Waipu Cove, alebo Langs.

Ďalšou veľmi obľúbenou atrakciou medzi turistami sú subtropické dažďové lesy a ich rôznorodé druhy rastlín a zvierat. Existuje množstvo túr, ktoré vám umožnia vidieť jedinečnú flóru a faunu mesta Whangarei.

Niektoré ďalšie populárne miesta zahŕňajú plavbu loďou na Kráľovu jaskyňu, kde môžete vidieť krásne kamenné jaskyne a skalnaté útesy.

Nepremeškajte návštevu Kauri Park, pretože pôsobí ako jediné miesto na svete, kde sa nachádza najväčší uchovaný strom Kauri. Ide o zaujímavý, historický a unikátny prírodný úkaz, ktorý vás nikdy nezklame.

Ak ste milovníkom vodopádov, potom by ste mali navštíviť Abbey Caves Waterfalls, ktoré sú veľmi malebné a jedny z najkrásnejších na celom Severnom ostrove.

V meste Whangarei sa nachádza mnoho ďalších krásnych a nezvyčajných miest na návštevu, preto vám odporúčame si zabezpečiť dostatočný čas na objavovanie miestnych krás.

V každom prípade, ak sa chystáte na Nový Zéland, nezabudnite si si zabezpečiť letenku a pripraviť sa na nezabudnuteľné zážitky v meste Whangarei - jednom z najkrásnejších miest tejto krajiny.


Ubytovanie Nový Zéland Whangarei


Nový Zéland je krajina, ktorá ponúka neopakovateľné zážitky. Ak hľadáte miesto s prírodou plnou rozmanitosti, určite by ste sa mali zastaviť v meste Whangarei. Nachádza sa na severe Nového Zélandu v regióne Northland a je to stredisko regiónu.

Ubytovanie v Whangarei je bohaté na možnosti. Môžete si vybrať z mnohých možností ubytovania v podobe hotelov, motels, ubytovania v kempoch alebo hosteloch. Ak máte radi prírodu, menej komerčné miesta alebo radi cestujete s nízkym rozpočtom, určite vám bude vyhovovať ubytovanie v kempoch alebo hosteloch.

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré má vlastnú kúpeľňu, sú v meste Whangarei aj mnohé hotely a motely. Na jednej strane sú hotely a motely s vyššou cenou a poskytujú luxusné služby, na druhej strane je možné nájsť aj ubytovanie s nižšími nákladmi na ubytovanie.

Ak preferujete hostelové ubytovanie, Nový Zéland je známy svojimi útulnými a modernými hostelmi. V centre mesta Whangarei sa nachádza niekoľko malých hostelov, ktoré ponúkajú pohodlie a zabezpečujú vaše potreby.

Jeden z populárnych hostelov v Whangarei je YHA Backpackers Whangarei. Ponúka dostatok priestoru na spoločenské aktivity a zábavu. Je umiestnený v centre mesta, kde sú ľahko dostupné mnohé obchody. Ďalšie hostelové ubytovanie je v Z Backpacker Hostel v oblasti Riverside Drive. Nachádza sa v blízkosti rieky Whangarei a môžete sa tu cítiť ako doma.

Poskytovateľov ubytovania v meste Whangarei je mnoho. Nech už si vyberiete ktorúkoľvek možnosť, budete mať príležitosť vidieť krásy Northlandu. Je to krásne miesto na oddych a užitie prírody. Toto miesto je nedotknuté a poskytuje jedinečné zážitky. Preto neváhajte sa rozhodnúť a vyskúšať si ubytovanie v meste Whangarei, aby ste mohli objaviť krásy tohto miesta.


Dovolenka Nový Zéland Whangarei


Nový Zéland je krajina, ktorá láka mnoho cestovateľov. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, mali by ste navštíviť Whangarei – malé mesto na severe Nového Zélandu, ktoré je obklopené krásnou prírodou.

Whangarei je obľúbenou destináciou pre turistov, ktorí si chcú užiť plávanie v mori, prechádzky po prírodných parkoch, poobzeranie sa po historických pamiatkach a ochutnať miestnu kuchyňu.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Whangarei, je prenajať si auto a cestovať po Novom Zélande po vlastnej ose. Mesto sa nachádza len 160 kilometrov severne od Aucklandu a cesta trvá asi dve hodiny. Na cestách sa však potrebujete prispôsobiť rýchlosti a znakom, pretože v Novom Zélande sa jazdí po ľavej strane cesty.

V meste samotnom môžete navštíviť hlboký prístav, ktorý slúži ako útočisko pre jachty a lode. Sú tu aj niektoré historické budovy ako Stará kancelária pošty a kaviareň Bank Street, kde sa môžete posilniť a užiť si krásny výhľad na mesto.

Ak milujete prírodu, môžete navštíviť prírodné parky v okolí mesta, ako sú Whangarei Heads a Abbey Caves. V týchto parkoch si môžete vychutnať krásne scenérie, prechádzky po prírodnom teréne a obdivovať množstvo druhov rastlín a zvierat.

Pláže v Whangarei sú tiež veľmi obľúbené. Najlepšie miesta na kúpanie sú pláže v Tutukaka a Langs. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si prenajať kajak alebo wakeboard a vyskúšať si surfovanie na miestnych vlnách.

A nakoniec, nezabudnite si vychutnať miestnu kuchyňu. Nový Zéland je známy svojimi čerstvými morskými plodmi a vzácne mäso zo šľachtených oviec. V Whangarei si môžete vychutnať množstvo rôznych pokrmov v miestnych reštauráciách a kaviarňach.

Výlet do Whangarei ponúka mnoho možností na zábavu a oddych. Veľa turistov by sa sem určite radi vrátilo, aby si užili opäť tento úžasný kúsok prírody a mesta.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky