Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nový Zéland Hauraki Gulf

Počasie Nový Zéland Hauraki Gulf


Nový Zéland je známy svojou prírodou a krásnymi scenériami. Jedným z najobľúbenejších miest turistov je Hauraki Gulf, ktorý ponúka jedinečnú kombináciu malých ostrovov, pláží a zálivov. Podnebie Hauraki Gulf je zvyčajne mierne a vlhké s miernymi zimami a teplými letami.

V lete sú teploty v Hauraki Gulf obvykle medzi 20 a 30 stupňami Celzia. V zime teploty klesajú na približne 10 stupňov Celzia. Počas zimy môžu byť dni ako z vrecka s roztokom, pretože dažd a vietor sú dosť bežné, ale to neznamená, že tu nie je čo robiť. Ani v zimných mesiacoch sa turisti nezastavia, pretože Hauraki Gulf má toľko na ponúknutie.

Ak sa v Hauraki Gulf nachádzate v lete, môžete si užiť jazdu lodou, plávanie alebo potápanie v krásnych zálivoch a vodách. Turisti si môžu prenajať kajaky a prejsť sa okolo malých ostrovov alebo si zarezervovať zájazd na rybolov, kde lovia ryby ako snapper, tučniaky a kingfish.

Spomínané zálivy a pláže sú tiež ideálnym miestom na relaxáciu a oddych, a preto sú tak obľúbené. Napríklad Mission Bay, ktorá sa nachádza v predmestí Aucklandu, ponúka pláž, kde sa turisti môžu opaľovať, relaxovať a mať čas pre seba. Takisto môžu navštíviť ostrovy ako Waiheke a Great Barrier, kde sa dajú pozorovať morskej živočíchy, ako napríklad delfíny a morské korytnačky.

Ak ste dobrodružný typ, potom si určite nenechajte ujsť možnosť vyletieť na helikoptéru a vidieť výhľad na celý Hauraki Gulf. Špeciálne zážitky vám ponúkajú aj výlety za večerného slnka, kde môžete vidieť krásnu sfarbenú oblohu, ako sa slnko ponára za obzor.

Hauraki Gulf má jedinečnú, krásnu a pestrú prírodu, ktorá ponúka rôzne možnosti pre turistov. Nehovoriac o polynézskej kultúre, ktorá je tu stále živá. Nech sa nachádzate v Hauraki Gulf v lete alebo v zime, tento kúsok Nového Zélandu určite stojí za návštevu.


Letenka Nový Zéland Hauraki Gulf


Nový Zéland je jedným z najkrajších kúskov našej planéty. Toto úchvatné ostrovné kráľovstvo, ležiace vo vyhľadávanom turistickom regióne juhovýchodnej Časovej zóny, ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky. Medzi najnavštevovanejšie miesta na Novom Zélande patrí aj krásny Hauraki Gulf.

Hauraki Gulf je záliv nachádzajúci sa východne od mesta Auckland na Novom Zélande. Tento záliv je nazývaný aj Gulf of Auckland a je obklopený desiatkami ostrovov a poloostrovov, ktoré ponúkajú jedinečné a nádherné scenérie. Tento záliv je tiež domovom mnohých zvierat, vrátane delfínov, morských levov a rôznych druhov veľrýb.

Ak plánujete navštíviť Hauraki Gulf, najlepšie je si kúpiť letenku na Nový Zéland. Pretože Hauraki Gulf je len krátku jazdu od Aucklandu, mesto je ideálnym východiskom pre návštevu zálivu. Existuje mnoho letov do Aucklandu z celého sveta, takže nájsť letenku by nemalo byť problémom.

Hauraki Gulf ponúka široké spektrum aktivít pre návštevníkov. Najobľúbenejšie aktivity sú kajakárske túry, plachtenie, rybolov, potápanie a pozorovanie málo známych druhov morských živočíchov. Navyše, ostrovy v zálive poskytujú možnosť prechádzky, turistiku alebo jazdu na bicykli.

Jednou z najznámejších atrakcií na Hauraki Gulf je ostrov Waiheke, ktorý je známy svojimi vinicami a nádhernými plážami. Návštevníci môžu stráviť celý deň na ostrove, prechádzať sa medzi vinicami a vinárstvami, piť vzácne vína, kúpať sa v oceáne, relaxovať na plážach a vychutnávať si pravý zelený New Zealand.

Ďalšou nádhernou oblasťou v Hauraki Gulf je Coromandel, ktorý je známy svojimi prírodnými krásami. Tu si návštevníci môžu vychutnať rôzne aktivity, ako sú rybolov, potápanie, turistika a pozorovanie veľrýb.

Hauraki Gulf je krásna destinácia, ktorú by ste určite nemali prehliadnuť pri návšteve Nového Zélandu. Chyťte si letenku do Aucklandu a objavte kúsky krásy Hauraki Gulf.


Dovolenka Nový Zéland Hauraki Gulf


Nový Zéland je krásna krajina plná zázračných miest, ktoré je potrebné vidieť. Medzi tieto miesta patrí aj Hauraki Gulf, zátoka nachádzajúca sa v blízkosti Aucklandu na severovýchode ostrova.

Pre mnohých turistov je Hauraki Gulf skutočným rajom na Zemi. Táto oblasť je známa svojimi bledomodrými vodami, súostrovmi a tichými plážami. Dovolenka na Hauraki Gulf bude určite jedinečným zážitkom pre turistov, ktorí sa sem prídu vyrobiť.

V zálive je množstvo krásnych malých ostrovov s nezvyčajnými plážami a útesmi. Najväčšou atrakciou je Waiheke Island, ktorá je oceňovaná pre tyčkové prechádzky, pláže a vinice. Ostrov je ideálnym miestom pre oddychujúce dovolenky, kde sa môžete kochať nádhernými výhľadmi a malými dedinkami.

Pre milovníkov histórie zase predstavuje Coromandel Peninsula skvelú voľbu. Tento región ponúka fascinujúci pohľad na neobvyklé kamenné útesy a kostolík v Kuaotunu.

Ak chcete zážiť inú perspektívu až na vode, potom môžete vyskúšať plachtenie. V mnohých zátokách si môžete prenajať malé jachty alebo katamarány a plachtiť po oblasti. Dovolenka na Hauraki Gulf vás určite nenudí.

Nemôžeme zabudnúť na miestne morské živočíchy, ktoré si turisti môžu pozrieť. V zálive sa nachádza množstvo druhov rýb, ktoré môžu byť vidieť pri potápaní alebo na malých loďkach.

Celkovo, Hauraki Gulf je dokonalou dovolenkou pre tých, ktorí hľadajú miesto na relax a návštevu malých exotických ostrovov. Táto oblasť ponúka skvelé príležitosti na plachtění, potápaní a prechádzky po plážach. Hauraki Gulf navždy zanecháva v pamäti neopakovateľné zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Nový Zéland Hauraki Gulf


1. Aké je klima na Novom Zélande v oblasti Hauraki Gulf?
Odpoveď: Klima je subtropické s miernymi zimami a teplými letami. Prší približne rovnako po celý rok.

2. Kedy je najlepší čas navštíviť Hauraki Gulf?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Hauraki Gulf je od decembra do marca, kedy sú teploty najteplejšie a príležitosti na vodné aktivity sú najlepšie.

3. Aké zvieratá sú v Hauraki Gulf?
Odpoveď: V Hauraki Gulf sa vyskytujú delfíny, tulene, korytnačky, veľryby, morské psy a mnoho rôznych druhov rýb a iných morských tvorov.

4. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Hauraki Gulf sa dá dostať autom, autobusom, ale najlepšie cez trajekt z Aucklandu. Mnoho turistov si prenajíma auto a jazdí na vlastnú päsť.

5. Aké turistické aktivity sú v Hauraki Gulf?
Odpoveď: V Hauraki Gulf sú populárne vodné aktivity ako plachtenie, potápanie, surfovanie, rybolov a kajakárenie. Navyše, je tu aj množstvo turistických tras po ostrovoch, ako sú Waiheke Island alebo Great Barrier Island.


Ubytovanie Nový Zéland Hauraki Gulf


Nový Zéland je nesmiernym turistickým prímorím, ktoré ponúka návštevníkom množstvo prírodných krás, vrátane nádherných pláží, prekrásnych hôr a tunajších jazer. Ak máte plány navštíviť Nový Zéland, nezabudnite na oblasť Hauraki Gulf, ktorá je doslova na druhom konci sveta. Tam si užijete úplný pokoj a pohodu v nádhernom prostredí.

Ak sa nachádzate v oblasti Hauraki Gulf v Novom Zélande, určite by ste mali zvážiť možnosti ubytovania a prenocovania. Pre väčšinu návštevníkov sú k dispozícii príjemné hotely a apartmány, ale ak hľadáte pravú dávku dobrodružstva, môžete skúsiť veľmi populárne kempingové miesta alebo spanie v prírode - tzv. "glamping". Oplatí sa si rezervovať miesto na rezervácii, ktoré obsahuje väčšinu užitočných informácií, vrátane cien a dostupnosti.

Ak plánujete kempovať počas svojho pobytu v Hauraki Gulf, môžete prenajať stan, alebo si vziať vlastný. Nie je nutné vezme si s sebou všetko, čo potrebujete, napríklad nafukovaciu posteľ, spacák, alebo stan. Tie môžete ľahko nájsť a prenajať na mieste. Výhody kempingu v Hauraki Gulf nikdy nezabudnete. Môžete sa baviť celú noc pri ohnisku alebo sa prechádzať pod hviezdami podpriemerečného neba. Pre milovníkov piesku a planktónov je možnosť kempovania pri pláži. Je to jednoduchý spôsob, ako sa prebudiť s nádherným výhľadom na more.

Ak vám kempovanie nie je po chuti, určite sa oplatí pokúsiť sa o "glamping". Tento termín označuje nový koncept prenájmu luxusných stanov alebo chatiek v prírode. Je to trochu luxusnejší spôsob, ako prespať v kempovacom areáli. To znamená, že miesto budete mať zahryznuté vytvoreným komfortom - TV, chladnička, alebo dokonca vlastná kúpeľňa. Táto možnosť je naozaj skvelá pre tých, ktorí radi trávia dovolenku v prírode, ale zároveň majú radi aj kúsok luxusu.

Ak sa radšej rozhodnete pre hotely v Hauraki Gulf, existuje mnoho možností. Na výber sú hotely, ktoré sa nachádzajú pri pláži alebo v srdci prírody a ponúkajú nádherný výhľad na okolitú scenériu. Vyberte si malý alebo luxusný hotel a užite si pohodlné ubytovanie, kde sa budete cítiť ako doma.

Celkovo povedané, ubytovanie v oblasti Hauraki Gulf na Novom Zélande je skvelou príležitosťou pre všetkých návštevníkov, ktorí sa radi sústredia na nádhernú prírodu a túžia vedieť viac o miestnych možnostiach a zážitkoch. Niektorí navštívia Hauraki Gulf kvôli kempingu, iní sa rozhodnú pre luxusné nehnuteľnosti. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania si vyberiete, budete si rozhodne užívať jedinečný pohľad na tuto úchvatnú oblasť.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky