Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nórsko Molde

Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Molde


1. Aké je počasie v Molderi?
- Počasie v Molderi je zvyčajne chladnejšie a vlhkejšie, s teplotami okolo 10-15 stupňov v lete a -5 až 5 stupňov v zime.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Molderi?
- Niektoré z najlepších miest na návštevu v Molderi zahŕňajú panoramatické ​​skaly Varden, múzeum Romsdal a Molde International Jazz Festival.

3. Aké sú miestne špeciality v Molderi?
- Niektoré z miestnych špecialít v Molderi zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú halibut, treska a krab, ako aj tradičné norské pokrmy, ako je brunost (syrový kompót) a fårikål (jaternica a kapusta).

4. Ako sa môžem dostať do Molderi?
- Mesto Molde má medzinárodné letisko, ako aj blízke vlakové a autobusové spojenia s inými nórskymi mestami.

5. Aké sú najlepšie aktivity v Molderi pre turistov?
- Niektoré z najlepších aktivít pre turistov v Molderi zahŕňajú výlety na lodi, turistiku a lyžovanie v zime, návštevu múzea a historických pamiatok a účasť na kultúrnych podujatiach, ako sú jazzové ​​festivaly.


Letenka Nórsko Molde


Letenka do Nórska: Objavte krásy Molde

Aké by to bolo, keby ste sa ocitli na jednom z najkrajších miest Nórska, inšpirovaní oslnivým výhľadom na fjordy a okolité vrchy? Milovníci prírody, dovolenky a pohybu v prírode si prídu na svoje pri návšteve Molde. Letenka do Nórska môže znamenať veľa vecí, ale ak máte radi krásne prírodné scenérie s množstvom aktivít, Molde je pre vás tou správnou destináciou.

Molde je malé mesto na západe Nórska. Leží pri brehu Romsdalsfjordu, ktorý má dlhú históriu plavby lodí. Milovníci pochôd prejdú túrou po krasavej prírode a dolinach. Milovníci zimných športov si môžu vyskúšať lyžovať na jednom z okolitých kopcov alebo sa vybrať na jazdu na snežných skútroch a šlapadlách.

Molde sa nazýva tiež "Ruže mesta" pre množstvo kvetových záhonov, ktoré ju zdobia. Najznámejším znamením mesta sú stavby z dreva alebo múzea, ktoré ponúkajú zaujímavé výstavy o kultúre a histórii nórskych ľudí. Spomenúť treba aj vzdušný vzor, ktorý vzniká pri stretnutí miestneho vetra z morským vzduchom.

Ak už nie ste rozhodnutí, kam letieť, zmesyslných a malebných prírodných výhľadov, ktoré ponúka Molde, vám môže pomôcť urobiť tú správnu voľbu. Letenka do Nórska vám umožní objaviť krásy tohto miesta a vychutnať si jeho atmosféru a kultúru. Pôjdete na turistiku po okolitých kopcoch, prechádzku obdobím alebo na lyžovačku, ktorá vám urobí zážitok ešte intenzívnejší. V každom prípade si však užijete nezabudnuteľnú a dobrodružnú dovolenku, ktorá vám naplní hlavu množstvom krásnych a neopakovateľných zážitkov.


Počasie Nórsko Molde


Nórsko Molde je mesto na severe Európy, ktoré sa nachádza v blízkosti miest Geiranger a Ålesund. Toto miesto sa nachádza pri brehu Nórskych fjordov a ponúka nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Molde patrí do oblasti, ktorá je zo geografického hľadiska pomerne rozmanitá. Prevažuje tu horská krajina, kde sú najvyššie vrcholy až do výšky 1 222 metrov nad morom. Mesto je taktiež známe svojimi krásnymi západmi slnka, ktoré si môžete vychutnať počas príjemných prechádzok stredom mestom.

Molde má prevažne vlhké a mierne teplé podnebie s miernymi letami a so studenými zimami. Letné mesiace sú pomerne mokré, avšak v priebehu leta sú dni známe svojimi slnečnými podnebiami a príjemnými teplotami.

V zime sa na Molde ochladzuje, pričom sa často vyskytujú zrážky v podobe snehu a dažďa. Zimné mesiace sú však ideálnym obdobím pre lyžovanie, prechádzky po snehu a mnoho ďalších zimných radovánok.

Väčšina návštevníkov sa však rozhodne navštíviť Molde v lete, kedy sú dni dlhšie a príroda rozkvitne do plnej krásy. Toto miesto je ideálnym útočiskom pre tých, ktorí milujú prírodu a chcú sa oddýchnuť od stresujúceho mestského života.

Napriek tomu, že počasie v Molde môže byť niekedy nepredvídateľné, návšteva tohto miesta bude určite stáť za to. Molde je jedným z najkrajších miest v Nórsku, ktoré vám ponúka príležitosť vidieť nádhernú prírodu a užiť si príjemný pobyt v pokoji a tichu.


Dovolenka Nórsko Molde


Dovolenka v Nórsku, konkrétne v meste Molde, je určite jedným z najlepších spôsobov, ako si užiť prírodu a krásy krajiny. Molde je malé mestečko v oblasti Romsdal, ktoré sa nachádza na juhu Nórska. Je známe tiež ako "Ružové mesto" pre svoje množstvo ružových kvetov, ktoré kvitnú počas leta.

Okrem svojich kvetov ponúka Molde aj množstvo príležitostí na turistiku, cyklistiku, rybolov a ďalšie aktivity vonku v prírode. Z vrcholov hôr, ktoré ohraničujú mesto, ponúka sa úchvatný výhľad na fjordy a hory v okolí. Ak sa sem vyberiete v zime, môžete tu vyskúšať aj lyžovačku alebo ľadový lezectvo.

Jednou z najväčších atrakcií v Molde je národný turistický okruh Trollstigen, ktorý sa nachádza asi hodinu jazdy autom od mesta. Tento okruh vám ponúkne príležitosť vidieť niektoré z najkrajších scenérií, aké Nórsko môže ponúknuť. Zahrňuje strmé serpentíny, úzké cesty, mosty a vodopády. Ak máte radi adrenalin, určite navštívte túto trasy, ale buďte opatrný, cesty sú veľmi nebezpečné.

Okrem Trollstigen môžete navštíviť aj iné prírodné krásy v blízkosti Molde, ako sú Geirangerfjord a Romsdalsfjord. V obidvoch nájdete úchvatné scenérie, ktoré určite stojí za to vidieť.

Molde ponúka aj množstvo kultúrnych zážitkov. Môžete sa tu napríklad pozrieť na starodávne stavby, ako sú katedrála a sýpka z 18. storočia. Mesto tiež hostí každoročne najväčší jazzový festival v Nórsku, ktorý priláka množstvo hudobníkov a návštevníkov z celého sveta.

Ubytovanie v meste Molde nie je drahé, a preto je to skvelá príležitosť pre tých, ktorí chcú vidieť krásy Nórska bez potreby utrácať veľa peňazí. Mesto ponúka rôzne možnosti ubytovania, od hotelov po súkromné apartmány a kempy.

V každom prípade, dovolenka v Nórsku s návštevou mesta Molde a jeho krásnej prírody je určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého milovníka dobrodružstva a prírody.


Ubytovanie Nórsko Molde


Molde je malé mesto v západnej časti Nórska, ktoré sa v posledných rokoch stalo populárnym turistickým cieľom. Nachádza sa v kraji Møre og Romsdal s nádherným výhľadom na Romsdalsfjord a zasnežené vrcholky hôr.

Ak hľadáte ubytovanie v Molde, máte na výber niekoľko možností. V centre mesta nájdete množstvo hotelov, hostels a nehnuteľností na prenájom. Tu sú niektoré z možností:

1. Comfort Hotel Nobel: Tento hotel sa nachádza v centre Molde a ponúka pohodlné ubytovanie v modernom prostredí. Hotel je vybavený fitnes centrom a spoločenskou miestnosťou na oddych.

2. Molde Fjordstuer: Tieto malebné chatky sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu iné. Nachádzajú sa v prístavnom prostredí s výhľadom na fjord.

3. Molde Vandrerhjem Hostel: Ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie v Molde, toto hostel je dobrá voľba. Nachádza sa v centrálnom umiestnení a má dobré recenzie od hostí.

4. Molde Camping: Ak plánujete cestovať karavanom alebo stanom, Molde Camping môže byť skvelou voľbou. Nachádza sa v prístavnom prostredí s výhľadom na fjord a ponúka množstvo zariadení na oddych.

Okrem týchto možností môžete nájsť aj iné formy ubytovania, ako napríklad apartmány na prenájom alebo ubytovanie u miestnych rodinných domov. Samozrejme, uistite sa, že vaše ubytovanie má výhľad na fjord, ktorý je hlavnou turistickou atrakciou Molde.

V Molde si môžete vychutnať krásne nórske krajiny a užívať si kvalitu ubytovania. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotel alebo kamenné zradlo, budete mať nezabudnuteľné zážitky z vášho pobytu v Molde.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky