Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Nórsko Lofoten

Dovolenka Nórsko Lofoten


Nórsko Lofoten – Uchvátení krásou severské krajiny

Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou v Norsku, určitě nezapomeňte navštívit Lofoteny. Lofoteny jsou souostroví nacházející se na severu Norska, které jsou známé pro svoji nádhernou, malebnou krajinu a rybářské vesničky.

Lofoteny jsou zemí malebných rybářských vesnic, pobřežních útesů, průzračných jezer a vysokých hor. Toto místo je pro mnoho turistů královstvím velryb, tuleňů, mořských ptáků a ryb.

Přijede-li turista na Lofoty na podzim, může zde zažít kouzlo polárního světla, které svítí na obloze i během dne. Navíc na norském ostrově se na podzim dá pozorovat obrovské množství lososů, kteří obývají zdejší řeky. Milovníci rybolovu si tak nenechají ujít šanci ulovit jeden z těchto dravců.

Lofotenské ostrovy jsou také oblastí bílých pláží, výborných surfingu, potápění, lyžování, turistiky a jízdy na kole. Nejkrásnější pláž je Kvalvika, která se nachází na severu archipelagu. Tato pláž patří mezi nejkrásnější pláže v Norsku, a to díky svému vzhledu, který kombinuje velmi jemný písek se strmými skálami a vodou, které zde kombinují krásnou modrou a zelenou barvu.

Kromě toho je Lofoten také domovem mnoha vynikajících restaurací, které nabízejí vynikající místní lahůdky. Tyto hospody svým zákazníkům nabízejí tradiční norské ryby, které jsou zde chyceny přímo z moře. Dále zde můžete ochutnat pravidelně pečené chleby a sladkost v místních pekárnách.

Pokud se rozhodnete navštívit oblast Lofotenů, můžete si pronajmout pokoj v Rybářské vesnici Hamnøy, která se nachází v blízkosti všech hlavních atrakcí. Rybářská vesnice Hamnøy je velmi oblíbeným místem mezi turisty, jelikož zde můžete zažít skutečnou atmosféru místa.

Zkrátka, pokud se chcete setkat s přírodou a užít si neskutečné krásy, Lofoten je ideálním místem pro vaši dovolenou. Nádherná příroda a velmi přátelské obyvatelstvo, to jsou hlavní atributy moderního města, které se do prvního momentu zamiluje do svých hostů.


Počasie Nórsko Lofoten


Nórsko Lofoten je oblast, ktorá sa nachádza na severe Nórska a je známa svojou nádhernou prírodou, skalnatými vrchmi a čistými plážami. Avšak, počasie v tejto oblasti môže byť pomerne nepredvídateľné a zmenlivé, čo znamená, že by ste si mali poriadne naplánovať svoju cestu a byť pripravení na rôzne klimatické podmienky.

Letné mesiace v Lofotene sú relatívne teplé a slnečné, pričom najvyššie teploty dosahujú približne 20 stupňov Celzia. Avšak, aj napriek tomu by ste si mali priniesť oblečenie na ochranu pred dažďom, pretože v tomto období sa na Lofotene vyskytuje mnoho dažďových búrok, ktoré môžu trvať niekoľko dní a spôsobovať záplavy. K dispozícii sú však aj krásne letné dni s jasnou oblohou a slnečnými lúčmi, ktoré vás zahrnú do nádherných scenérií tejto oblasti.

Jeseň v Lofotene prináša chladnejšie počasie a nádherné farebné scenérie, keď sa stromy a tráva menia na rôzne odtiene hnedých a oranžových farieb. Je však dôležité poznamenať, že tento ročný čas prináša so sebou viac dažďa a vetra, ktoré môžu ovplyvniť vaše plány. Preto by ste mali byť pripravení na možnosť zmien v pláne.

Zimné mesiace na Lofotene sú pomerne strmé a chladné, s teplotami klesajúcimi až k -10 stupňom Celzia. V tomto období sa tiež vyskytujú kratšie dni a dlhé noci, čo znamená, že budete musieť užiť maximálne svoj čas na výlete. Zima prináša tiež väčšie množstvo snehu, ktoré môže viesť k uzavretiu ciest a turistických atrakcií. Preto by ste mali uvážiť, či chcete navštíviť Lofotene v zime a ak chcete, tak sa na ňu pripraviť.

Celkovo je teda dôležité byť pri plánovaní cesty na Lofotene pripravení na rôzne podmienky a venovať sa situácii s ohľadom na nároky na vaše oblečenie a výbavu. Nejaké nepríjemnosti s počasím nemusia úplne pokaziť zážitok z celého dovolenkového výletu, pretože nádherné scenérie, ktoré Lofotene ponúkajú, sú výnimočné a stojí za to ich vidieť.


Najčastejšie otázky a odpovede Nórsko Lofoten


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Nórska a oblasti Lofoten sú nasledovné:

1. Ako sa dostanem do Lofotenu?

Najlepšou možnosťou je lietadlom do Bodø a potom trajektom alebo lietadlom na ostrov Leknes. Ďalšou možnosťou je cesta autom alebo autobusom cez Narvik.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Lofotenu?

Najlepšie obdobie je od mája do augusta, keď je teplo a svetlo a je možné vidieť polárne svetlo. V zime je tu veľa snehu a mráz, ale je tu možnosť vidieť polárne svetlo.

3. Aké atrakcie sú na Lofotene?

Na Lofotene sú krásne pláže, fjordy, hory a malebné rybárske dedinky. Turisti by mali navštíviť Nusfjord, Å, Henningsvær a Reine.

4. Kam ísť na rybolov na Lofotene?

Rybolov môžete skúsiť v mnohých miestach, ale najlepšie miesta sú u rybárskych dediniek, kde si môžete prenajať loď a rybárske náčinie. Sú tu preteky v rybolove, ktoré sa konajú v marci a apríli každý rok.

5. Je táto oblasť drahá?

Áno, Nórsko a oblasť Lofoten sú známe svojimi vysokými cenami. Môžete však ušetriť peniaze tým, že stretávate domácich ľudí a jete plody mora.

6. Aké sú tam turistické trasy?

Najslávnejšie turistické trasy sú Nordskottraversen, Reinebringen a Svolværgeita. Sú tu aj mnohé ďalšie trasy, s ktorými sa môžete stretnúť počas návštevy.

7. Je to tam nebezpečné?

Oblasť Lofoten je relatívne bezpečná, ale turisti by sa mali vyhnúť niektorým zónam počas zimy vzhľadom k nepriaznivým podmienkam a tlmenému svetlu. Voda v Atlantickom oceáne je veľmi studená, takže plavanie alebo potápanie je nebezpečné.

8. Kde sa dá ubytovať na Lofotene?

Ubytovať sa dá v rôznych hoteloch, hosteloch, chatách a v súkromných domoch. Niektoré najlepšie destinácie na pobyt sú Svolvær, Leknes a Reine.

9. Ako sa tam správajú k cudzincom?

Nórsko je otvorená krajina a väčšina obyvateľov je prátelská a ústretová. Mnoho z nich hovorí anglicky a sú ochotní pomôcť turistom.

10. Čo je v Nórsku najznámejšie?

Nórsko je známe svojimi fjordmi, polárnym svetlom a plodmi mora. Oslo, Bergen a Trondheim sú hlavné mestá krajiny, kde môžete nájsť mnoho histórie, kultúry a architektúry.


Letenka Nórsko Lofoten


Úchvatné ostrovy Lofoten sú pokladom v severnom Nórsku a nie je divu, že čoraz viac cestovateľov túži návštevu tejto krajiny, ktorá láka svojimi krásnymi prírodnými scenériami. Ak plánujete cestu do Lofotenu, zvažujete pravdepodobne ako sa tam dostať.

Najlepšou voľbou je samozrejme letenka z Nórska. Existujú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú letenky, ale významnou prekážkou, na ktorú by ste sa mali pripraviť, sú náklady na letenky. Lofotenské ostrovy sú na konci sveta a preto letenky sú často drahšie, než v iných častiach Nórska.

Najlacnejšia cesta, ako sa dostať na Lofotenské ostrovy, je obvykle cez mesto Bodø, asi dve hodiny letu od Osla. Z Bodø sa môžete dostať na Lofoty malým lietadlom alebo trajektom. Dá sa to urobiť aj autom alebo autobusom, ale to samozrejme trvá dlhšie a nie vždy to býva cestovateľom vyhovujúce.

Keď už sa rozhodnete pre letenku, čo je tiež najrýchlejšia a pohodlná možnosť, nezabudnite si zabezpečiť letenku vopred. Letenky na Lofoty bývajú často vypredané, takže by bolo pre vás dobrým riešením kúpiť si letenku niekoľko mesiacov pred cestou. Týmto spôsobom môžete často získať aj lepšiu cenu za letenky.

Ak sa rozhodnete cestovať z Osla, musíte si byť vedomí, že let od Osla do Bodø trvá približne dve hodiny. Po prílete do Bodø si môžete buď prenajať auto alebo ísť autom alebo autobusom do prístavu, odkiaľ plavia trajekty na Lofoty. Cesta trajektom môže trvať niekoľko hodín, ale je to najlepší spôsob, ako si užiť úžasné výhľady.

Letenky na Lofoty nie sú lacné, ale takýto zážitok sa oplatí. Sú to jedny z najkrásnejších ostrovov na svete a ponúkajú nezabudnuteľné zážitky a prírodné scenérie. Ak plánujete navštíviť Lofotenské ostrovy, neváhajte a naplánujte cestu už teraz.


Ubytovanie Nórsko Lofoten


Nórsko Lofoten je v súčasnosti jedno z najobľúbenejších turistických miest v Nórsku. Nádherná krajina, zaujímavé pamiatky a zážitky, ktoré si obľúbi každý návštevník, pritiahli množstvo turistov z celého sveta. Ak plánujete cestu na Lofoty, určite si musíte zabezpečiť aj ubytovanie.

Výber ubytovania na Lofotách je skutočne veľký a závisí len od vašich preferencií. Na výber je niekoľko možností - od hotelov a penziónov po kempingy a chatky.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, v Lofoten nájdete aj reštaurácie a hotely, ktoré sa radia medzi najluxusnejšie na svete. Je to vynikajúca voľba pre tých, ktorí hľadajú vysokú úroveň pohodlia a kvality služieb. Samozrejme, ceny nie sú nízke a väčšina z týchto hotelov sa nachádza v okolí najzaujímavejších turistických atrakcií. Ak vám to nevyhovuje, môžete sa ubytovať v jednej z mnohých malebných dediniek, ktoré sú roztrúsené po celej oblasti. V týchto miestach nájdete najmä penzióny alebo súkromné chatky, kde si môžete užiť kvalitnú dovolenku v súkromí.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo budget-friendly, Lofoten tiež ponúka niekoľko kempingov, kde môžete prenocovať vo vlastnej stane alebo karavane. Väčšina z týchto kempov disponuje tiež zariadeniami pre karavany, wc s postieľkou a sprchami. Ak sa rozhodnete pre kemping, môžete si užiť krásy prírody súčasne s úsporou peňazí.

Je dôležité si však uvedomiť, že cena ubytovania na Lofotách sa môže v závislosti na oblasti a ročnom období výrazne líšiť. Preto je dôležité si zabezpečiť ubytovanie vopred, najlepšie v nadväznosti na vaše letenky a ďalšie základné náklady v rámci cesty.

Výber správneho ubytovania na Lofoten môže byť pre mnohých z nás kľúčovým faktorom pri plánovaní dovolenky. Preto je dôležité ujasniť si vopred svoje predstavy a potreby a zvoliť si také ubytovanie, ktoré splní vaše očakávania. Ak sa rozhodnete pre Lofoty, určite nezabudnite na zabezpečenie ubytovania a užívajte si jedinečnú krásu tejto čarovnej oblasti!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky