Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Namíbia Henties Bay

Dovolenka Namíbia Henties Bay


Namíbia je pre mnohých z nás neznáma a tajomná krajina, no vo svojom srdci nesie fascinujúce scenérie a pôsobivé divočiny. Ak sa chystáte na dovolenku, kde sa chcete odpočívať a zároveň objavovať krásy a divy prírody, môže byť destináciou pre vás Namíbia. A konkrétne miesto Henties Bay.

Henties Bay je mestečko na severe Namíbie, ktoré láka na svoje nádherné pláže, postavené z bieleho piesku. Je to ideálne miesto na oddych, pretože vďaka svojej izolovanej polohe a menej rušnej atmosfére vám to poskytne dostatok pokoja a zároveň dostatok zábavy a zážitkov.

Ak sa v Henties Bay rozhodnete presedlať zo slnečného pobrežia na dobrodružnejšie aktivitu, ponúka vám množstvo možností. Na čo sa môžete tešiť?

V renomovanom Henties Bay Golf Estate nájdete nádherné ihriská na golfové hry. Čo by bolo lepšie ako upraviť hru a pozrieť sa na to, ako slnko zapadá nad Atlantickým oceánom vo vašom pohodlnom golfovom vozíku.

Okolité púšte sú perfektným miestom na prechádzky, ktoré si môžete užívať s určitým náterom na ochranu pred meškanými zvieratami, alebo priestorom na jazdu na bicykli, samozrejme aby ste sa opatrne vyhli kaktusom a iným tŕnmi.

Ďalšou možnosťou, ako objaviť krásy Henties Bay, je zorganizovať si výlet na priľahlé farmy a sklady. Namíbia je známa svojimi divými zvermi, takže sa môžete tešiť na videnie gepardov, slonov, hrochov a levov.

Aby ste sa dobre načerpali sily a energie, je ideálny čas vyskúšať lóberovo grilované ryby, ktoré sú tu oveľa lepšie ako kdekolvek inde! Je to miesto pre labužníkov, ktorí si chcú vychutnať miestnu gastronómiu a pokochať sa neuveriteľnými výhľadmi na hlavné atrakcie.

Určite vám teda nemusíme hovoriť, že pri úvahe o dovolenke, kde si užijete pláže a rôzne aktivity, by ste mali Henties Bay zvážiť ako jeden zo svojich cieľov. Je to skrytý klenot Namíbie, ktorý si zaslúži váš čas a pozornosť. Čo teda ešte čakáte? Vyrazte na Namíbiu a zažite pár nezabudnuteľných dní v Henties Bay!


Ubytovanie Namíbia Henties Bay


Namíbia je jednou z najkrajších krajín na svete. Svojou divokou prírodou, rozmanitosťou a exotickým koloritom každého návštevníka nadchne. Ak sa chystáte navštíviť tento úchvatný kúsok Afriky, nezabudnite navštíviť aj Henties Bay, nádherné pobrežné mesto a populárne turistické centrum.

Nachádza sa na západnom pobreží Namíbie, priamo na pobreží Atlantického oceánu. Pobyt v Henties Bay ponúka mnoho príležitostí na užívanie si mnohých druhov vodných športov a rybolovu. Pretože sa nachádza priamo na oceáne, určite si užijete pláže s bielym pieskom a čistou vodou.

Pri ubytovaní v Henties Bay nájdete mnoho možností, ako si ochutnať miestnu kultúru a tradičnú africkú kuchyňu. Bude to nezabudnuteľné zážitok, ktorý vám poskytne príležitosť spoznať nové chutné jedlá, ktoré sú pre tento kút sveta typické.

V Henties Bay nájdete aj rôzne formy ubytovania, aby ste si mohli zvoliť ten, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Medzi klasické formy ubytovania, ktoré sa tu často ponúkajú, patrí hotely, penzióny a apartmány.

Ak hľadáte niečo skutočne extravagántne a luxusné, môžete sa rozhodnúť pre pobyt v krásnom hoteli, ktorý ponúka elegantné izby, prvotriedne služby a výbornú gastronómiu. Takýmto hotelom v Henties Bay je napríklad The Burning Shore, ktorý sa nachádza priamo na pláži a ponúka hotely s výhľadom na oceán a bohaté možnosti na relaxáciu.

Ak sa vám viac páčia apartmány, nájdete ich v Henties Bay tiež. Tieto apartmány sú často menšie a cenovo dostupnejšie, čo robí z nich ideálne miesto pre tých, ktorí plánujú dlhšie pobyty. Takéto apartmány sú zvyčajne vybavené všetkým potrebným vybavením a poskytujú vám dostatok súkromia.

V Henties Bay nájdete aj campy alebo rekreačné plány, ak by ste chceli získať skúsenosti pri stanovaní. Toto je skvelá alternatíva pre všetky dobrodružné duše, ktorí sa chcú dostať blízko k divokej prírode a užívať si vonkajší život.

Henties Bay je pre turistov skutočne magickým miestom. Okrem kvalitného ubytovania vám toto mesto ponúka mnoho príležitostí na zážitok z miestneho života a prírodných krás Namíbie. Ak sa rozhodnete stráviť svoju dovolenku v Henties Bay, určite nebudete sklamaní.


Počasie Namíbia Henties Bay


Namíbia je krajinou, ktorá sa nachádza na juhozápadnom pobreží Afriky. Mesto Henties Bay, ktoré sa nachádza v západnej časti Namíbie, býva často navštěvované turistami pre jeho krásne pláže a nádherné západy slnka. Ak však plánujete dovolenku v tomto meste, mali by ste byť pripravení na náhle zmeny počasia, ktoré sa tu môžu vyskytnúť.

Namíbia je suchá krajina a Henties Bay nie je výnimkou. Najsuchšie a najteplejšie obdobie je od decembra do marca, kedy teploty dosahujú cez deň až 35 stupňov Celsiusa. V tomto období môže byť vlhkosť nízka a môžete sa stretnúť s občasnými dažďami, ktoré len ťažko zlepšia celkovú situáciu.

Od apríla sa začína ochladzovať, no denné teploty sú stále dosť vysoké. Do mesta začínajú prichádzať mierni vetríky, ktoré sú veľmi vitálne pre rybárčenie a vodné športy v meste, ako je napríklad surfovanie. V júni sa teploty ešte trochu znižujú a môže dôjsť k hmlistým situáciám na pláži.

Júl a august sú chladnejšie mesiace. Denné teploty môžu dosahovať 18 až 20 stupňov, s rannými teplotami okolo 8 stupňov. V tomto mesiaci sa môžu vyskytnúť krátke dažde a môže dôjsť k zvýšenej vlhkosti. September a október sú opäť teplejšie, no vyskytnúť sa môžu dažde hlavne na konci septembra a začiatku októbra.

Celkovo platí, že počasie v Henties Bay je značne nepredvídateľné a turisti by sa mali prispôsobovať daným okolnostiam. Môže dôjsť k extrémnym teplotám, náhlym dažďom alebo nečakaným víchrivým podmienkam. Preto sa treba pripraviť na to, že vaše plány sa môžu zmeniť, no vždy možno nájsť niečo zaujímavé na vidieku a v blízkosti mesta Henties Bay.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Henties Bay


1. Aké je počasie v Henties Bay?

V Henties Bay je celoročne suché a slnečné počasie. Teplota sa pohybuje medzi 18 a 28 stupňami Celzia.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Henties Bay?

Najlepší čas na návštevu Henties Bay je od mája do septembra, keď sú nižšie teploty a menšia zrážková aktivita.

3. Kde sa nachádza Henties Bay?

Henties Bay sa nachádza na západnom pobreží Namíbie, asi 70 km severne od Walvis Bay.

4. Aké aktivity sú k dispozícii v Henties Bay?

V Henties Bay sa môžete venovať rybolovu, surfovaniu, kiteboardingu, jazde na koni a prechádzkam po pláži.

5. Aké ubytovanie je dostupné v Henties Bay?

V Henties Bay sú k dispozícii hotely, apartmány a kempy na pláži.

6. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Henties Bay?

Hlavné turistické atrakcie v Henties Bay sú Spitzkoppe, Cape Cross, Skeleton Coast National Park a Swakopmund.

7. Je Henties Bay bezpečné?

Henties Bay je pomerne bezpečné mesto, aj keď sa môžu vyskytnúť príležitostné zločiny, ako je krádež alebo zlodejstvo. Odporúča sa dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia.

8. Aké sú miestne špeciality v Henties Bay?

Miestne špeciality v Henties Bay sú čerstvý morský rýb, ktorý sa často predáva na uliciach, a koláče s divokým ovocím.


Letenka Namíbia Henties Bay


Letenka do Namíbie, konkrétne do Henties Bay, môže byť pre mnohých cestovateľov zaujímavou voľbou. Toto prímorské mesto sa nachádza na atlantickej pobrežnej čiare Namíbie a je plné prírodných krás, ktoré si môžete vychutnať počas svojho pobytu.

Keď hľadáte letenky do Henties Bay, existuje niekoľko opcii. Môžete si vybrať let z vlastnej krajiny, alebo sa rozhodnúť pre prelet s prestupom z inej európskej krajiny. Väčšina letov do Namíbie končí v hlavnom meste Windhoek, odkiaľ je potom možné prejsť autom do Henties Bay.

Cestou z Windhoeku na západ pribúdajú krásy a lákadlá, ktoré si môžete užívať z automobilu. Nemá však zmysel popierať, že najväčší skvost čaká práve v Henties Bay. Toto mesto je plné bieleho piesku, príboja a malých domčekov, kde môžete nájsť ubytovanie a stravu.

V Henties Bay sa môžete vybrať na rybárčenie na miestnych rybárskych lodí, alebo sa vybrať na lenivý prechádzku po pláži. Ak máte radi adrenalín, skúste si zájsť na niektorý z okruhov pre 4x4 vozidlá, ktoré sú v tomto meste veľmi populárne. Na tu is k úžasným pamiatkam z druhej svetovej vojny od vypáleného nemeckého válečného lode až po zakonzervovanú obrannú bateriu.

Nakoniec nezabudnite navštíviť aj obľúbenú Guano Point, kde môžete pozorovať morské vtáky a ďalšiu morskú faunu a flóru.

Letenka do Henties Bay je vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí sa radi cestujú a majú radi prírodu a krásne miesta. Ak máte radi morské pláže, adrenalin a prírodu, neváhajte a zarezervujte si svoju letenku ešte dnes!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky