Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Myanmar (Barma) Mogok

Počasie Myanmar (Barma) Mogok


Mogok je mesto nachádzajúce sa v strednom Myanmare (Barma) a je známe pre svoje bohaté diamantové ložiská a klenotníctvo. Okrem toho má mesto aj unikátnu klímu.

Mogok sa nachádza v nadmorskej výške 1 170 metrov nad morom, preto je tam chladnejšie počasie v porovnaní s ostatnými časťami Myanmarskej roviny. Mesto má subtropické podnebie, ktoré znamená, že je tam celoročne dostatok zrážok.

Mogok má dve hlavné ročné obdobia: suché a daždivé. Suché obdobie trvá od novembra do apríla a teploty sa pohybujú od 15°C do 30°C. Daždivé obdobie trvá od mája do októbra a teploty sú o niečo nižšie, pohybujú sa od 10°C do 20°C.

Počas daždivého obdobia sa zvyčajne vyskytujú silné dažde a búrky, pretože mesto sa nachádza v oblasti, kde sa stretávajú monzúnové veterné prúdy z juhu a západu. Tieto zrážky môžu spôsobiť zosuvy pôdy, ktoré sú bežné v oblasti, a to zvyčajne spôsobuje znečistenie vody.

Akékoľvek cestovanie do Mogoku si vyžaduje zváženie počasia. Cestovatelia by mali zabaliť dostatok teplých oblekov a takejžepnej zásterky. Mali by sa tiež uistiť, že majú s sebou plášť alebo dáždnik-práve pre prípad silnejších dažďov.

Celkovo povedané, počasie v Mogoku je subtropické a zvýrazňuje sa silnými dažďami a poklesmi teploty počas daždivého obdobia. Cestovatelia by mali zvážiť tieto faktory, keď si plánujú cestu do tohto mesta.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Mogok


Mogok, malé mesto v provincii Mandalay v Myanmar (Barma), je známe ako "Mesto drahokamov". Svojím bohatým zdrojom drahokamov sa tento oáza nachádzajúca v zelenej džungli v pohorí Shan stala dôležitým miestom pre obchodníkov a cestovateľov z celého sveta. Pre turistov a cestovateľov hľadajúcich pokojnel miesto na oddych, ponúka Mogok mnoho možností pre ubytovanie.

Ak hľadáte jednoduché a útulné ubytovanie, môžete si vybrať z niekoľkých hotelov v centre mesta. Jedným z najvyhľadávanejších miest je hotel Mogok Hill, ktorý ponúka základné vybavenie a pohodlné izby za rozumnú cenu. Ak preferujete exkluzívnejšie ubytovanie, môžete sa rozhodnúť pre Agga Guest House alebo Shwe Nan Myaing Hotel, kde nájdete vyššiu kvalitu a štýlové izby.

Pre tých, ktorí sa chcú úplne pohrúžiť do okolitej prírody a dostať sa ďalej od hluku mesta, môžu sa rozhodnúť pre ubytovanie v horských chatách. Jedným z najpopulárnejších ubytovaní v Mogoku je Red Waterfall Lodge, ktorá ponúka prekrásny výhľad na prírodu. Táto chata v zelenej džungli ponúka tiež turistické aktivity a výlety na okolité hory.

Pre tých, ktorí hľadajú v Mogoku ešte väčšiu dobrodružnú atmosféru, môžu zvyknúť na ubytovanie v malých hosteliach alebo prenájom domov kmeňových ľudí, kde sa budete cítiť ako doma v starom barmskom štýle domov.

Napríklad, jedným z najobľúbenejších miest pre backpackerov je hostel Black Cat, ktorý ponúka lacné izby a spoločné priestory pre tých cestujúcich, ktorí radi stretávajú nových ľudí. Hostel pochádza z obnovenej budovy z 19. storočia a nachádza sa v centre mesta, takže má výhodné umiestnenie. Avšak, pozor na ubytovanie, ktoré ponúka nižšiu kvalitu a štandard.

Kamkoľvek sa v Mogoku rozhodnete zostať, určite si užijete krásny pohľad na okolitú prírodu a vzrušujúce dobrodružstvá. Nebudete nútení utrácať veľa peňazí, pretože Mogok má mnoho lacných ubytovaní, ale má tiež pre náročnejšich návštevníkov vysokú kvalitu a pohodlie. Vyberte si z ponuky a zažite nezabudnuteľnú dovolenkovú cestu do "Mesta drahokamov".


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Mogok


Otázky:

1. Aké atrakcie môžem navštíviť v Mogoku?
2. Ako sa dostanem do Mogoku?
3. Musím si zariadiť vízum, ak chcem navštíviť Mogok?
4. Aký je najvhodnejší čas na návštevu Mogoku?
5. Aké sú možnosti ubytovania v Mogoku?

Odpovede:

1. V Mogoku môžete navštíviť kamenolomy a diamantové doliny, budhistické chrámy, ako aj trh s drahokamami.
2. Mogok sa nachádza v severovýchodnej oblasti Myanmaru, cesta do neho ale môže byť náročná kvôli horským oblastiam. Najlepšou možnosťou je preto prenajať si miestneho vodiča alebo využiť autobusovú dopravu z Yangonu alebo Mandalayu.
3. Áno, turisti potrebujú víza na vstup do Myanmaru, vrátane návštevy Mogoku. Viac informácií o vízach nájdete na webovej stránke ministerstva zahraničných vecí.
4. Najlepší čas na návštevu Mogoku je v mesiacoch december až marec, keď panuje suché obdobie a teploty sú prijateľné.
5. V Mogoku sú k dispozícii rôzne druhy ubytovania, ktoré sa líšia od hotelových izieb po penziónne ubytovanie. Ceny bývajú prístupné aj pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom.


Dovolenka Myanmar (Barma) Mogok


Dovolenka v Myanmaru, niekedy označovanom aj ako Barma, sa určite radí medzi tie výnimočné. Táto ázijská krajina sa totiž stále len pomaly otvára turistom a skrýva v sebe množstvo zaujímavých miest, ktoré sú stále nedotknuté masovou turistikou. Jedným z takýchto miest je aj Mogok, mesto, ktoré sa nachádza približne 200 kilometrov od Mandalayu. Toto mesto je známe svojimi skvostmi - drahokamy.

Mogok je jedným z najväčších a najznámejších ťažebných oblastí drahokamov na svete. Je sídlom obrovského počtu dolov, ktoré stále vyťahujú najväčšie a najvzácnějšie drahokamy na svete. Mesto je obklopené nekonečnými kopami a dolinami, z ktorých sa získavajú rôzne druhy drahokamov. Medzi najobľúbenejšie drahokamy patrí ruby, safíry a zafíry.

Ako sa dostať do Mogoku?

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Mogoku je vlakom z Mandalayu, ktorý ponúka jedinečné scenérie. Cesta trvá približne 8 hodín, ale stojí za to. Na vlakovej trase sa môžete tešiť z krásnych výhľadov na čarovné zelené kopce, rieky a údolia. Ak ste veľkí dobrodruhovia, môžete sa dostať do Mogoku aj autom, pretože cesty sú vynikajúce a dajú sa na nich ľahko prejsť.

Kde sa ubytovať?

Mogok ponúka množstvo ubytovacích možností pre turistov. Najlepším miestom na ubytovanie je centrum mesta. Okolie dolov však ponúka aj luxusné hotely. Je to dobrá voľba pre tých, ktorí sa chcú na chvíľu odísť do exotického prostredia a vychutnať si všetky pohodlia.

Čo navštíviť v Mogoku?

Najväčšou atrakciou mesta Mogok sú určite dolomy drahokamov, kde môžete vidieť celý proces ťažby drahokamov. Okolie mesta ponúka aj nádherné scenérie, kde sa môžete pozrieť na rôzne druhy farebných kameňov a minerálov.

Okrem toho môžete navštíviť aj vodopád Kyauk Kalat, ktorý sa nachádza nablízku Mogoku. Tento vodopád je obľúbený pre svoju prírodnú krásu a môžete sa tam tešiť na kúpanie a pikniky.

Aj keď Mogok nepatrí medzi najpopulárnejšie turistické destinácie v Myanmar, skrýva v sebe vzácne drahokamy a krásnu prírodu, ktorú by ste nemali prehliadať. Skúste sa tam vydať a uvidíte, že cesta určite stojí za to!


Letenka Myanmar (Barma) Mogok


Myanmar (Barma) je krajina s bohatou históriou, kultúrou a prírodou. Medzi jej najzaujímavejšie miesta patrí neďaleko pláží, mandalajské chramy a najmä miesto nazývané Mogok.

Mogok, čiže „Miesto rubínov“, sa nachádza v severovýchodnej časti krajiny. Je to miesto, kde sa nachádza najväčšia ťažba rubínov na svete. Bolo to v roku 2009, keď sa dobre zachovalý rubín vážiaci 493,24 karátov predal na aukcii v Mogoku za neuveriteľných 2,3 milióna dolárov. To jasne ukazuje, aké dôležité miesto Mogok pre svetové rubínové obchody zohráva.

Pre turistov, ktorí sa rozhodnú cestovať do Mogoku, sa otvára jediná možnosť – letecká doprava. Väčšina letov do Mogoku smeruje z Yangonu, čo je hlavné mesto Myanmaru. Let trvá približne 1 a pol hodiny, počas ktorých môžete sledovať krásu barmskej krajiny z pohľadu vtáka.

Po prílete na letisko Mogok, turisti môžu vidieť miestne kamenné stavby a chrámy. Najdôležitejším chrámom je chrám Shwebontha, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento budhistický chrám bol postavený v roku 2000 a nesie označenie „najvyšší chrám v Mogoku“. Na vrcholu chrámu sa nachádza zlatá stupa a nižšie sú umiestnené sochy Budhov a súrodencov rôznych kútov sveta.

Okrem návštevy chrámu Shwebontha, turisti majú tiež možnosť navštíviť Starý mramorový kameň, poloostrov, kde sa nachádza obrovský blok červeného korálového vápencového kamene, ktorý má jedinečný vzhľad.

Voľba, či navštíviť Mogok alebo nie, závisí od preferencií jednotlivých turistov. Tí, ktorí sa zaujímajú o gemologické objavy a okolo rubínovej ťažby, určite budú potešení návštevou tohto miesta. Iní by mohli byť priťahovaní historickými, kultúrnymi a architektonickými záznamami Bardy po celom meste.

Pre neobmedzené možnosti objavovania, cestovanie do Mogoku by mohlo byť skvelým zážitkom a tiež jedinečnou príležitosťou na založenie zásob rubínov. Podniknúť cestu do tejto krásnej krajiny sveta by mohlo byť pre niektorých nielen zábavou, ale aj veľkou dobrodružstvom.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky