Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Mexiko Bacalar

Dovolenka Mexiko Bacalar


Dovolenka v Mexiku není ničím novým, ale Bacalar je destinace, která se stává stále oblíbenější. Leží na jihu Mexika a je domovem nádherného lagunového systému s křišťálově čistou vodou. Bacalar nabízí nádherné západy slunce, plavání, šnorchlování a mnoho dalšího.

Nejvýznamnější turistickou atrakcí v Bacalaru je jezero s 7 barvami, které je domovem mnoha druhů ryb a korálů. Voda v lagunách je průzračná, teplá a klidná, což všechno dělá z Bacalaru ideální destinaci pro všechny, kteří chtějí strávit dovolenou na pláži mimo rušné město.

Voda je tak čistá, že se můžete snadno potápět. Sekce přímo u pobřeží nabízí prožitky s šnorchlováním, plaváním nebo kajakem. Existuje mnoho pláží, kde se můžete v klidu opalovat nebo jen relaxovat v okolí. Pokud hledáte něco aktivnějšího, můžete se vydat na procházky přírodou kolem tankerů nebo navštívit archeologické naleziště u blízkého města Chacchoben. Především se ale můžete cítit bezpečně a v pohodě a vyhřívat se na plážích nebo relaxovat.

Bacalar je vhodný nejen pro ty, co loví dovolenkovou zábavu na pláži, ale i pro ty, kteří se chtějí odreagovat od každodenního života a nudného pracovního dne v rámci téměř nedotčené, nádherné a přirozené oblasti.

Pokud hledáte krásnou destinaci pro dovolenou v Mexiku, je Bacalar to pravé místo pro Vás. Nejen, že nabízí krásu a klid, ale také mnoho aktivit pro všechny věkové kategorie. Tak proč si nezarezervovat tuto dovolenou pro Vás a vaši rodinu nebo přátelé a prožít ty nejkrásnější zážitky, které Mexiko může nabídnout.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Bacalar


1) Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bacalaru?

Najlepšie obdobie na návštevu Bacalaru sú obdobie od decembra do apríla. Počas tohto obdobia je tam teplejšie počasie a menšie množstvo dažďov.

2) Je Bacalar bezpečné miesto na návštevu?

Áno, Bacalar je považovaný za bezpečné miesto na návštevu. Avšak, ako aj v iných miestach, je dôležité byť obozretný a dbať na svoju osobnú bezpečnosť.

3) Aké sú najobľúbenejšie turistické atrakcie v Bacalare?

Najpopulárnejšie turistické atrakcie v Bacalare zahŕňajú jazdenie na kajaku na jazero Bacalar, plávanie v ľadovo modrom jazere, návštevu starých Mayanských ruin a prechádzky po historických uliciach mesta.

4) Aké jedlá by som si mal vyskúšať v Bacalare?

V Bacalare sa často podávajú plody mora a rôzne jedlá z mäsa. Najznámejším jedlom je "ceviche" - tradičné mexické jedlo z ryby alebo morských plodov.

5) Ako sa tam dostanem z letiska?

Najbližšie letisko sa nachádza v meste Chetumal, približne 40 minút jazdy autom. Cestovať tam môžete autobusom alebo taxíkom. Pred odletom sa uistite, že máte zabezpečenú prepravu z letiska.


Počasie Mexiko Bacalar


Mexiko je krajina známa svojou kultúrou, rozprávkovými plážami a slnečným počasím po celý rok. Bacalar je malé mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti krajiny, na pobreží Karibského mora a je obklopené tajomnou lagúnou Bacalar. Toto miesto ponúka jedinečnú príležitosť na oddych a relaxáciu v jeho krásnych plážach a turistickej časti, kde môžete objavovať množstvo turistických atrakcií.

Počasie v Bacalar je navždy slnečné a teplé počasie, s malými výkyvmi počasia počas roka. Väčšinou sú to teploty okolo 25 stupňov Celzia v období od novembra do mája a v lete teploty dosahujú až 32 stupňov Celzia. V období od júna do októbra sa môžeme stretnúť s občasnými búrkami, alebo hurikánmi. Veľa ľudí však volí Bacalar práve kvôli tomuto obdobiu, keď je miesto menej preplnené turistami a ponúka upokojujúcu atmosféru krajiny v daždivých mesiacoch.

Jediná nevýhoda tohto obdobia je, že voda je menej čistá v porovnaní s tými slnečnými obdobiami. Avšak, ľudia aj tak využívajú túto príležitosť na vodné aktivity a objavovanie okolitej krajiny, ktorá je zvlášť nádherná v daždivých mesiacoch.

Bacalar je nekonečne krásne miesto, ktoré ponúka veľa možností pre návštevníkov, ktorí chcú zažiť životné pocit z tajomného Karibiku. Pretože je mestom na pobreží, nechajú sa tu objavovať mnohé druhy vodných aktivít, od plávania, cez potápanie až po lodníčky, alebo kajaky. Zároveň môžete odpočívať na miestnych plážach a obdivovať krásne modré vody, ktoré sú jednými z najkrajších na svete. Pre tých, ktorých láka viac z historických pamiatok, Bacalar ponúka prehliadku mnohých povestných miest, ako sú Maya ruiny, historické budovy, múzeá, a tak ďalej.

Celkovo hovoriac, Bacalar s jeho krásnym slnečným počasím, jedinečným západom slnka a príležitosťami na relaxáciu priláka každého návštevníka, ktorý túži po uvoľňujúcom dovolenkovom zážitku. Pretože je miestom celoročne slnečným, java si môžete užívať, kedykoľvek by ste si vybrali túto nádhernú krajinu Mexika. Takže, neváhajte a okamžite si naplánujte svoju exkluzívnu dovolenku v Bacalar!


Ubytovanie Mexiko Bacalar


Bacalar v Mexiku je malé mestečko na juhu Mayskej riviéry, ktoré je známe najmä pre svoje krásne jazero s 7 odtieňmi tyrkysovej farby. Ak sa chystáte navštíviť Bacalar a hľadáte ubytovanie, máte na výber z niekoľkých možností.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, nemôžete prehliadnuť hotel Las Lagunas. Tento hotel sa nachádza len niekoľko kilometrov od centra Bacalaru a ponúka luxusné izby s výhľadom na jazero. Hotel má aj súkromné pláže a bazény, takže si môžete oddýchnuť v súkromí.

Ak preferujete niečo stredného rozsahu, sú tu rôzne menšie hotely a penzióny v samotnom centre mesta. Hotel Paraiso Encantado a Casa Bakal sú obľúbené možnosti pre mnoho cestovateľov. Tieto hotely ponúkajú priestranné izby a sú vhodné pre rodiny alebo skupiny priateľov.

Pre lacnejšie možnosti môžete skúsiť hostely a lôžkoviny. Hostel Green Monkey je populárny hosteľ, ktorý ponúka spoločné ubytovanie pre cestovateľov, ktorí si chcú ušetriť peniaze a stretávať nových ľudí. Tento hostel sa nachádza v centre mesta a je čistý a útulný.

Každé ubytovanie v Bacalare má svoje vlastné výhody a nevýhody, takže si vyberte podľa toho, čo vám vyhovuje najviac. Jedno je však isté - nezabudnite si užiť tento krásny kúsok Mexika, ktorý ponúka niečo iné a jedinečné ako iné turistické destinácie v krajine.


Letenka Mexiko Bacalar


Mexiko je jednou z najzaujímavejších a najpopulárnejších krajín na svete. Je plná úchvatných prírodných krás, histórie a kultúry, ktoré si získavajú srdcia miliónov turistov z celého sveta. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť a zároveň objaviť skutočnú krásu Mexika, skúste navštíviť Bacalar v štáte Quintana Roo.

Bacalar je malé mestečko východne od známeho letoviska Cancún. Bacalar je známy ako "Jazeru sedem farieb“ (Laguna de Bacalar) kvôli svojmu krásnemu jazeru, ktoré má sedem rôznych odtieňov modrej farby. Je to raj na zemi pre tých, ktorí chcú prežiť pokojné a nezabudnuteľné chvíle uprostred prírody a súčasne sa obklopiť miestnou históriou a kultúrou.

Je možné si Bacalar užiť celoročne, najlepší čas na návštevu je však od novembra do mája, keď sa obdobie dažďov skončí a teploty sú príjemné. Ak plánujete cestu do Bacalar, nezabudnite si zabezpečiť letenku včas a vyhľadať si ubytovanie.

Existuje mnoho spôsobov, ako si Bacalar užiť, jedným z nich je prechádzka po jazere. Môžete sa vydať na kajaku s miestnym sprievodcom a objavovať jednotlivé zálivy a krásy, ktoré Bacalar ponúka. Môžete sa tiež vydať na loďskej exkurzii po jazere a užívať si krásny výhľad na každý záliv.

Počas pobytu v Bacalar nezabudnite navštíviť aj vodopády Esmeralda. Tieto vodopády sú zhruba 40 minút jazdy autom od Bacalar a sú obľúbenou atrakciou nielen medzi turistami, ale aj medzi miestnymi obyvateľmi.

Ak ste záujemcom o históriu a kultúru, určite navštívte archeologické pamiatky v blízkosti Bacalaru, ktoré sú pozostatkom starých civilizácií, ktoré kedysi obývali tieto miesta. Medzi tie najdôležitejšie patrí archeologická lokalita Kohunlich.

V Bacalare môžete taktiež ochutnať tradičné jedlá z Mexika, ako napríklad tortilly, tacos, guacamole alebo ceviche. V miestnych reštauráciách si určite nájdete to svoje.

Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od každodenného zhonu a obnoviť energiu, Bacalar je tým správnym miestom pre vás. Pre veľa ľudí sa stáva miestom, kam sa chcú vrátiť znova a znova, preto neváhajte a zarezervujte si letenku do Bacalaru už dnes!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky