Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Maďarsko Pécs

Dovolenka Maďarsko Pécs


Pécs je nádherné historické mesto v južnej časti Maďarska. Je to skvostné miesto plné kultúry a krásneho architektonického dizajnu. Mesto je bohaté na kultúru a históriu, ktoré sa môžu stať pre turistu nezabudnuteľnými zážitkami.

Keď plánujete svoju dovolenku, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Pécs. Toto mesto ponúka neskutočné množstvo pamiatok a krásnych miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Pécs má ideálne počasie v lete, kedy môžete navštíviť množstvo zaujímavých miest na čerstvom vzduchu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí karélsky most, katedrála sv. Petra a Pavla, Zsolnayova fontána a pevnosť Pasha. To sú len niektoré z miest, ktoré musíte vidieť, keď navštívite toto nádherné mesto s množstvom historických pamiatok.

Okrem toho, v Pécsi nájdete množstvo múzeí, galérií a ďalších kultúrnych miest. Muzeum Cella Septichora, záhrada secesných soch Zsolnaya, Mestské múzeum Pécs a Zsolnayova krištáľová katedrála sú miestami, ktoré musíte navštíviť, aby ste si mohli vychutnať maďarskú kultúru a históriu.

Ako turista v Pécs, si môžete užívať tiež výbornú maďarskú kuchyňu a víno. V meste nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a vinární, ovocie a zelenina, ktoré sa nachádza v okolí mesta, sú čerstvé a kvalitné a výrobcovia tohto ovocia majú dlhú tradíciu výroby svojich produktov.

Pokud hľadáte dovolenku plnú kultúry, histórie a skvelého jedla, navštívte mesto Pécs. Tento kus Maďarska ponúka výnimočnú rozmanitosť miest a pamiatok. V Pécsi určite nebudete nudiť.


Počasie Maďarsko Pécs


Pécs je mesto ležiace v južnej časti Maďarska, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Mesto sa nachádza v údolí medzi pohoriami Mecsek a Villány a je charakteristické svojimi historickými pamiatkami, ktoré sa nachádzajú v jeho starom meste.

Počasie v Pécsi môže byť premenlivé a závisí od ročného obdobia. V lete je počasie teplé a suché, zatiaľ čo v zime je tu často veľa snehu a v zime je teplota nižšia. Priemerná ročná teplota v meste je okolo 11 °C. V letných mesiacoch sa teplota pohybuje medzi 20 až 30 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch klesá pod 0 °C.

V jarných mesiacoch, kedy sa teplota zvyšuje, sa mesto prebúdza k novému životu. Parky a záhrady sa rozkvitnú kvetmi a môžete si užiť prechádzku v prírode. Leto v Pécsi je teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C. Turisti sa radi vyberajú do mesta na festivaly, ktoré sa konajú v letných mesiacoch. Jedným z najobľúbenejších festivalov je mediálne umenie a prezentácie na Letnom festivale.

Jeseň v Pécsi sa vyznačuje striedavým počasím. Teploty sa začínajú znížiť a príroda je plná farieb. Môžete sa teda vybrať na prechádzku po okolí a pozorovať, ako sa príroda mení. V tomto období sa tiež koná festival vinárstva a múzejníctva, ktorým sa zvyčajne zúčastňuje množstvo návštevníkov.

V zimnom období sa teploty v Pécsi pohybujú pod nulou. Mesto býva pokryté snehovou pokrývkou, čo ho robí veľmi pekným na pohľad. Počas vianočného obdobia sa v meste uskutočňujú trhy Vianočné trhy, na ktorých je možné ochutnať tradičné maďarské jedlá a zakúpiť si darčeky.

Celkovo sa dá povedať, že mesto Pécs ponúka rôzne príležitosti pre turistov počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu užiť si množstvo kultúry, histórie a prírodných krás.


Letenka Maďarsko Pécs


Letenka do Peče v Maďarsku

Pečska je jedno z najkrajších miest v Maďarsku a s jeho bohatou históriou a kultúrnymi záznamy si získava návštevníkov zo všetkých kútov sveta. Ak sa chystáte navštíviť toto magické mesto a uvažujete nad tým, ako sa tam dostanete, letenky budú vašou najlepšou voľbou. V tomto článku sa dozviete, ako zohnať letenku do Peče a čo môžete urobiť, keď dorazíte.

Letenky do Peče

Maďarsko má niekoľko medzinárodných letísk, ale najbližšie k Peči je letisko v Budapešti. Budapešť je okolo dvoch hodín vzdialená od Peče cestou autom alebo vlakom. Toto letisko je najväčším medzinárodným letiskom a je spojené s väčšinou svetových krajín cez nízkonákladové aj klasické letecké spoločnosti.

Pri hľadaní leteniek si určite vyberte najlepšiu ponuku. Zohľadnite cenu, trvanie letu a čas príletu. Mnoho letov z Budapešti do Peče sa dosť skoro večer ukončuje, takže do Peče by ste sa mali dopraviť súkromnou dopravou alebo zostanete v Budapešti na noc.

Aktivity v Peči

Keď dorazíte do Peče, nebudete chcieť premeškať ani jeden moment strávený v tomto historickom meste. Najznámejšia atrakcia Peče je nepochybne jeho UNESCO chránené historické centrum, ktoré sa skladá z množstva kostolov, pevností, múzeí a ďalších pamiatok. Ak sa zaujímate o históriu, navštívte muzeum mesta Pečska alebo úchvatný kostol Sv. Petra a Pavla. Tiež sa môžete prejsť peši po Champs-Elysées Peče, ktoré sa nazýva ulica Király.

Pre milovníkov umenia a kultúry je tu v Peče tiež množstvo divadiel, koncertov, festivalov a výstav. Ak sa chcete trochu odreagovať a užiť si nádherný výhľad na mesto, odporúčame vám výlet na kopec Mecsek. Ponúka to nádherné scenérie a možnosti pre pešiu turistiku a cykloturistiku.

Nakoniec, nezabudnite ochutnať miestne jedlá a nápoje, ktoré patria k najlepším v Maďarsku. V Peče sa nachádza množstvo reštaurácií, aby ste si mohli vychutnať pomenovanie jedlá a nápojov.

Vzhľadom na to, že Peče je vzdialené iba dve hodiny od Budapešti, letenku nájdete jednoducho a ľahko. Dovoľte si túto skvelú skúsenosť a preskúmajte nádherné miesto, ktoré vás neomylne uchváti.


Ubytovanie Maďarsko Pécs


Maďarsko je krásna krajina s množstvom historických pamiatok, kultúrnymi podujatiami a nádhernou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto Pécs, tak vám prinášame výber ubytovania, ktorý by vám mohol pomôcť pri rozhodovaní sa, kde sa ubytovať.

Hotel Millennium

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, tak hotel Millennium je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako napríklad Národného múzea Zsolnay, Katedrály Svätej Márie a iných. Hotel ponúka moderné a priestranné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením ako klimatizáciou, TV, minibarom a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hotelovej reštaurácii sa ponúkajú tradičné maďarské jedlá a medzinárodná kuchyňa.

Hotel Palatinus

Hotel Palatinus je historický hotel, ktorý sa nachádza v centrálnom námestí mesta Pécs. Hotel je postavený v secesnom štýle a ponúka pôvodnú architektúru a krásne udržiavané interiéry. Izby sú priestranné a vkusne zariadené, s bezplatným Wi-Fi a satelitnou TV. Hotel má tiež vlastný wellness a fitness stredisko, kde si hostia môžu oddýchnuť.

Hotel Mecsek

Pokiaľ hľadáte pokojnejšie ubytovanie v blízkosti prírody, tak hotel Mecsek je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na kopci nad mestečkom Pécs, s krásnym výhľadom na mesto a okolitú prírodu. Izby sú vkusne zariadené a vybavené satelitnou TV, bezplatným Wi-Fi pripojením a súčasťou hotelu je aj krytý bazén a wellness centrum.

Apartmány Viola

Pokiaľ hľadáte samostatné ubytovanie s plne vybavenou kuchyňou, tak apartmány Viola sú pre vás tou správnou voľbou. Nachádzajú sa v centre mesta, v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Apartmány sú veľmi priestranné a pohodlné, s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú k dispozícii aj bezplatné parkovanie a spoločnú terasu.

Mesto Pécs ponúka široký výber ubytovania pre každého. Ak hľadáte niečo v centre mesta, tak hotel Millennium a hotel Palatinus sú pre vás najlepšou voľbou. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v príjemnom tichom prostredí, tak hotel Mecsek bude pre vás tú správnou voľbou. Ak si chcete užiť nezávislosť a plne vybavené apartmány, tak apartmány Viola budú pre vás tou pravou voľbou. V každom prípade vám však garantujeme príjemný pobyt v tomto krásnom meste plnom histórie a kultúry.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Pécs


"Čo je to za mesto Pécs?"
Pécs je mesto v južnej časti Maďarska, ktoré sa nachádza v blízkosti chorvátskej hranice. Je to piaty najväčší maďarský mestský okres a je známy pre svoje historické pamiatky, ktoré zahŕňajú rímske ruiny a dominantu mesta - Katedrálu sv. Petra a Pavla.

"Ako sa dostanem do Pécsu z Budapešti?"
Najlepší spôsob, ako sa dostať do Pécsu z Budapešti, je cestou rýchlovlakom. Vlaky odchádzajú z Budapešti hlavnej stanice každú hodinu alebo menej a trvajú asi 2 hodiny na cestu do Pécsu. Existujú aj lacnejšie autobusy alebo súkromné prepravcovia, ale vlaky sú najspoľahlivejším a najrýchlejším spôsobom.

"Kedy je najlepší čas na návštevu Pécsu?"
Najlepší čas na návštevu Pécsu je v lete, keď je počasie najpríjemnejšie a mesto je vibrantly. Mnoho festivalov a podujatí sa koná v letných mesiacoch. Avšak ak preferujete menej rušné obdobie, jeseň a jar je tiež krásne a menej plné.

"Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Pécsi?"
Najdôležitejšie miesta na návštevu v Pécsu sú Katedrála sv. Petra a Pavla, Rímske kúpele, a archeologický park medzitým, budete môcť tiež hľadať v uliciach a námestiach mesta krásne architektonické výtvory.

"Ako sa dostať z miestnej stanice do hotela?"
Optimálnou možnosťou je použiť miestny autobus alebo taxi. Taxislužby sú dostupné z hlavnej stanice, nájde si firmy, ktoré môžu byť bránia pred vchodom na stanici. V prípade autobusu treba zistiť linku ktorá Vás povedie ku Vašemu hotelu.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky