Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Macedónsko Ohrid

Letenka Macedónsko Ohrid


Ohrid, jedno z najstarších a najkrajších mestečiek v Macedónsku, je miestom, kde história a kultúra sa stretávajú s nádherným prírodným prostredím. Je preto nie prekvapujúce, že mnoho cestovateľov sa rozhoduje navštíviť toto miesto a preskúmať ich krásy.

Čo je najlepší spôsob ako sa tam dostať? Letenka Macedónsko Ohrid, samozrejme! Letisko Ohrid je menšie, ale umiestnené v blízkosti centra mesta a preto ideálne miesto pre začiatok vášho dovolenkového pobytu. Letecké spojenia so zvyškom Európy sú dobré a na letenky je možné zohnať výhodné ceny po celé rok.

Ak sa rozhodnete za svoj let si zvoliť nízkonákladovú leteckú spoločnosť, budete musieť platiť za palubnú službu a prípadne aj navolenie miesta, ale aj tak sa dá zohnať výborná ponuka, najmä ak ste flexibilní a ochotní cestovať mimo sezóny. V zime je Ohrid veľmi pokojný a tichý, ale v lete je to živé mestečko s množstvom turistov, ktorí si tu užívajú krásy jazera a množstvo možností, ktoré mestečko ponúka.

Po prílete na letisko, môžete sa dostať do centra mesta taxíkom alebo autobusovou dopravou, ktorá zastavuje priamo pred letiskom. Ak si chcete zažiť skutočné dobrodružstvo, môžete sa rozhodnúť pre prenájom motocyklu, aby ste sa mohli dostať kamkoľvek, kam sa vám zachce.

Ak sa rozhodnete pre autopožičovňu, majte na pamäti, že ceny na benzín sú pomerne vysoké a parkovanie v centru mesta nie je jednoduché. Nemusíte sa však báť, pretože v centre mesta sa dá chodiť peši a prominentné časti mesta sú prístupné aj mnohými úžasnými výhľadmi. Uistite sa, že navštívite starú časť mesta, ktorá patrí na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Okrem toho môžete v Ohride navštíviť množstvo múzeí a množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ako je napríklad krásna bazilika sv. Sofie. Môžete si prechádzať po krásnej malebných uličkách, alebo sa môžete vybrať do národného parku Galicica, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od mesta. Čokoľvek sa rozhodnete urobiť v Ohride, budete rešpektovaní za to, že ste si vybrali toto kúzelné miesto ako vaše dovolenkové destinácie.

Celkovo, ak chcete navštíviť jedno z najkrajších miest v Macedónsku a užiť si jeho kultúrnu a prírodnú krásu, letenka Macedónsko Ohrid by mala byť vašou prvou voľbou. Letenky sú zvyčajne cenovo dostupné a umožnia vám zažiť toto magické miesto. Takže neváhajte a zarezervujte si svoju letenku dnes!


Počasie Macedónsko Ohrid


Macedónska Ohrid je malé mesto v juhozápadnej časti Macedónska, ktoré sa nachádza pri jazere Ohrid. Toto mesto je domovom k mnohým historickým pamiatkam a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí sem prichádzajú hľadať pokojnú dovolenku v prírode. Samozrejme, s tým prichádza aj záujem o počasie v oblasti.

Macedónska Ohrid má stredomorské podnebie, ktoré sa vyznačuje teplými letami a mierne zimy. Letné mesiace, od júna až do septembra, sú obvykle horúce a suché, s priemernými teplotami okolo 30 stupňov Celzia. Nočné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 20 stupňov Celzia.

Zimné mesiace, od decembra až do februára, sú chladné a daždivé. Priemerná teplota počas týchto mesiacov sa pohybuje okolo 5 stupňov Celzia a v noci sa môže teplota prepadnúť aj pod mrazom. Macedónska Ohrid zriedka zažije snehovú pokrývku, ale dažde sú tu častým javom počas celého roka.

Jeseň a jar sú v Macedónskej Ohrid väčšinou príjemné a ideálne pre návštevníkov. Teploty sú miernejšie a daždivosť je o niečo nižšia ako v zime. Na jeseň sa v okolí jazera Ohrid usporadúvajú rôzne festivaly, ktoré sú obľúbené u miestnych obyvateľov aj návštevníkov.

V každom prípade, Macedónska Ohrid je miesto, kam sa môžete vydať kedykoľvek počas roka a nájsť si niečo, čo vás zaujme. Počasie v oblasti môže byť nepredvídateľné, ale vzhľadom k tomu, že väčšina času trávite na otvorenom priestranstve u jazera Ohrid, vždy sa môžete potešiť dych berúcimi výhľadmi na okolitú prírodu.


Dovolenka Macedónsko Ohrid


Macedónsko, krajina v srdci Balkánu, láka turistov na svoje krásy už mnoho rokov. Jedným z najobľúbenejších miest na dovolenku je bezpochyby Ohrid, mesto na brehu rovnomenného jazera.

Ohrid je jedno z najstarších a najkrajších miest na Balkáne. Jeho historické jadro bolo zapísané do zoznamu UNESCO v roku 1980 a už roky sa tento prírodný skvost stáva obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú kultúru, históriu a prírodu.

Mesto Ohrid má mnoho zaujímavostí, ktoré si turista môže pozrieť. V samotnom meste sa nachádza viac ako 365 kostolov a kaplniek, čo znamená, že každý deň v roku si môžete pozrieť iný kostol. Najznámejší z nich je svätý Ján, ktorý sa nachádza na vrchu nad mestom.

Okrem toho môžete navštíviť aj ďalšie historické pamiatky a múzeá, ako napríklad staré divadlo, kde sa usporadúvajú festivaly a koncerty. Na cestu si môžete zobrať aj tie svoje potrebné veci, ktoré by ste potrebovali včetne napríklad Smart Wi-Fi pre zvýšenú pohodlie počas dovolenky.

Ohridské jazero ponúka turistom krásne vody, ktoré sú ideálne na plávanie alebo vodné športy, vychutnávanie si panoramy pri západoch slnka a tiež prechádzky až k tajuplným miestam, ktoré sú okolo jazera. Sú tu mnohé možnosti, ako preskúmať okolie, najlepšie je podieť sa na prehliadku lodou a zakrátko vypnúť.

Ohrid a jeho okolie sú ideálne na dovolenku pre všetkých turistov, ktorí chcú spoznať jednu z najkrajších oblastí Balkánu. Príjemné počasie, historické pamiatky a krásna príroda – to všetko môžete nájsť v Macedónsku a zejmene v meste Ohrid.

Urobte si pár dňovú prestávku od každodenného zhonu a vyberte si dovolenku na brehu Ohridského jazera, ktorá Vám naplní srdce, uvoľní telo a poskytne skvelý zážitok na celý život.


Ubytovanie Macedónsko Ohrid


Macedónsko sa môže pochváliť mnohými krásnymi turistickými atrakciami a jednou z nich je aj mesto Ohrid. Nachádza sa v juhozápadnej časti krajiny na brehu priezračného jazera Ohrid, ktorý je zároveň jedným z najstarších jazier na svete. Jeho nezameniteľná krása privádza každoročne množstvo turistov, ktorí si prichádzajú užiť pokoj a krásu tohto miesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Ohrid, určite nebudete ľutovať. Okrem krásy prírody a kultúrneho dedičstva, mesto ponúka aj veľké množstvo ubytovacích zariadení, s ktorými si určite vyberiete to pravé pre svoje potreby.

Najpopulárnejšou formou ubytovania sú hotely, ktoré sú štandardne vybavené a ponúkajú veľký komfort. Väčšinou sú umiestnené v centre mesta, čo je veľkou výhodou pre turistov, ktorí si chcú užiť nákupy a návštevu kaviarní či reštaurácií. Pre tých, ktorí si radi užívajú prírodu, sú ideálnymi možnosťami ubytovania penzióny či rodinné domy, ktoré sú umiestnené priamo pri jazere.

Pre turistov, ktorí hľadajú niečo netradičné, sú k dispozícii aj možnosti ako kempovanie alebo horské chaty. Vyhľadávajú ich turisti, ktorí sa chcú úplne ponořiť do prírody a počas svojho pobytu si užívať kľud a ticho ďaleko od rušného mesta.

Ceny ubytovania sa pohybujú v širokom spektre od niekoľkých eur až po luxusné hotely s vyššími cenami. Väčšina hotelov a penziónov odporúča si rezervovať ubytovanie dopredu, hlavne v sezóne či počas víkendov.

Ohrid je mesto krásneho umenia a histórie, ktoré kombinuje jedinečnú prírodnú krásu a kultúrne dedičstvo. Vybavenie a kvalita ubytovania v meste je k dispozícii pre každého cestovateľa, takže užite si krásy mesta a jeho okolia a zároveň užite si aj pohodlie a získajte silu na ďalšie objavovanie krás Macedónska.


Najčastejšie otázky a odpovede Macedónsko Ohrid


1. Kde sa nachádza Ohrid?
Ohrid sa nachádza v Južnej Európe, v Macedónsku, na brehu jazera Ohrid.

2. Ako sa dostanem do Ohridu?
Do Ohridu sa dá dostať lietadlom, autobusom, vlakom alebo autom.

3. Aké je počasie v Ohridu?
Počasie v Ohridu je teplé a suché, s priemernou teplotou v lete okolo 30 stupňov Celzia.

4. Aké sú najlepšie miesta na vidieť v Ohridu?
Niektoré z najlepších miest na vidieť v Ohridu sú staré mesto, hrad Samuel, kostol sv. Jána Krstiteľa a kláštor sv. Nauma.

5. Je v Ohridu drahé ubytovanie?
Nie, ubytovanie v Ohridu je pomerne lacné, s možnosťou návštevy okolitých pláží a pamiatok.

6. Aké jedlo by som mal vyskúšať v Ohridu?
V Ohridu by ste mali vyskúšať miestne jedlá, ako sú ryby z jazera Ohrid, kýlnik a tradičná zelná polievka.

7. Je v Ohridu bezpečné?
Áno, Ohrid je pomerne bezpečné miesto, ale turisti by mali dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako sú udržiavanie očí otvorených a neodhaľovanie svojho cestovania neznámym ľuďom.

8. Kedy je najlepšie navštíviť Ohrid?
Najlepším časom na návštevu Ohridu je v lete, kedy sú teploty príjemné a je to najvyhovujúcejšie obdobie na plávanie v jazere Ohrid.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky