Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Lotyšsko Saldus

Letenka Lotyšsko Saldus


Letenka do Lotyšska je pre mnohých cestovateľov zaujímavou možnosťou objaviť krásy krajiny východného pobrežia Baltského mora. Lotyšsko je krajina plná prírodných krás, histórie a kultúry, s pokojnými plážami, krásnymi jazerami a porosovanými horskými scenériami.

Saldus, mesto so 13 000 obyvateľmi, sa nachádza v západnej časti Lotyšska, v blízkosti Baltského mora. Prvýkrát je spomínané v roku 1253, takže vidieť tu môžete mnoho historických pamiatok a dobových budov, ako napríklad kostoly, hrady a múzeá. Toto mesto sa môže pochváliť vynikajúcim kultúrnym životom a pravidelne sa tu organizujú festivaly a podujatia.

Letenka do Saldusu je k dispozícii na mnohých letiskách po celom svete. Do Ríga International Airport vo východnom Lotyšsku prichádza veľa leteckých spoločností, ako napríklad Air Baltic, Ryanair alebo WizzAir. Z letiska si potom môžete prenajať auto alebo využiť dvere do dverí prepravu, aby ste sa dostali do Saldusu.

Saldus ponúka návštevníkom množstvo atrakcií a činností, ktoré si užijú nielen turisti, ale aj miestni obyvatelia. Medzi najatraktívnejšie miesta v meste patrí nádherný hrádok Saldus, ktorý sa nachádza v centre mesta, a muzeálna časť mesta, ktorá ponúka zaujímavé výstavy o miestnej histórii.

Ak sa chcete vybrať na výlet, určite si nenechajte ujsť región Zemgale, ktorý je plný hradov, zámkov a múzeí. Prirodzené krásy Kanieriemu jazerá sú nádherné na aplikovanie sa. Za návštevu stojí aj pohorím Karosta s kopcami posiateho Yurmala, ktorá je len 45 minút jazdy prímestskou dopravou.

Pokiaľ chcete mať originálnu a exotickú dovolenku, navštívte Lotyšsko a objavte jeho krásy prvé v rade. Kúpte si letenku do Saldusu a spojte si príjemné s užitočným a poznajte tento malebný región Baltského mora.


Ubytovanie Lotyšsko Saldus


Lotyšsko, krajina s ľudovou kultúrou, krásnou prírodou a kúzelnými zrkadlovými jazerami, ponúka ojedinelé zážitky a skúsenosti pre všetkých návštevníkov z celého sveta. Jedným z najpríjemnejších miest na ubytovanie v Lotyšsku je Saldus, malebné mesto, ktoré sa nachádza v západnej časti krajiny.

Saldus má mnoho ubytovacích možností, ktoré zahŕňajú rôzne hotely, hostely a penzióny. Veľkým bonusom pre návštevníkov je, že ubytovanie v Salduse je cenovo dostupné a môže sa snáď prispôsobiť všetkým druhom cestujúcich.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať v hoteli "Hotel Renesanse", ktorý je situovaný v centre mesta. Hotel ponúka jednoduchý a príjemný dizajn a poskytuje všetko, čo potrebujete, aby ste sa cítili príjemne, od Wi-Fi až po raňajky v cene. Ak sa chcete cítiť ako doma, môžete zvoliť "Pensjonāts Elīnas", ktorý je rodinný penzión s prostornými izbami a útulnou atmosférou. Hostia majú možnosť využívať kuchyňu, grilovať vonku, či práčku a sušičku na prádlo.

Pre tých, ktorí hľadajú príjemné a ekonomické ubytovanie, môžete sa ubytovať v hosteli "Guesthouse Janis". Hostel sa nachádza v pešej vzdialenosti od centra mesta a ponúka jednoduché, klimatizované izby so zdieľanou kúpeľňou a WC. Hostia môžu využívať aj kuchynku, spoločnú miestnosť a Wi-Fi.

Ak uprednostňujete prírodu a chcete byť blízko k nej, môžete zvoliť apartmány "Arendal" v susednom meste, ktoré ponúkajú základné ubytovanie, ale sú v tesnej blízkosti parkov a zeleňou obklopeného kcentra Saldusu.

Ubytovanie v Salduse je nielen cenovo dostupné, ale tiež vám poskytne príležitosť objaviť okolité krásy Lotyšska. Mnoho izieb ponúka krásny výhľad na okolité hory a zelené lesy. Mesto Saldus ponúka množstvo aktivít ako lovu ryb, turistiku, bicyklovanie ale aj kultúrne pamiatky miestnej kultúry, rôzne múzeá a festivals.

Ak cestujete do Lotyšska a hľadáte ubytovanie, navštívte Saldus a objavte krásy tejto krajiny. Bez ohľadu na to, aké náročné sú vaše požiadavky, Saldus vám poskytne pohodlné a cenovo dostupné miesto na ubytovanie. Bude to vaša brána k objavovaniu krás tejto krajiny.


Dovolenka Lotyšsko Saldus


Lotyšsko, jedna z možno menej známych krajín Európy, ponúka množstvo možností na prežitie letnej dovolenky. Jedným z tých miest, ktoré by si určite nemal nechať ujsť, je aj mesto Saldus.

Saldus leží v západnej časti Lotyšska a je známe svojou krásnou prírodou, historickým centrom a bohatou kultúrou. Je to skvelé miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych v príjemnom a pokojnom prostredí.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu, sú tu mnohé príležitosti na prechádzky a bicyklovanie. Saldus leží na pomedzí niekoľkých jazier a potokov, ktoré poskytujú jedinečnú príležitosť na relaxáciu a pohodu. Najkrajším jazerom v okolí je Bezdezes, kde návštevníci môžu plávať, rybať a surfovať.

Okrem krásnej prírody má Saldus aj veľa historických pamiatok. Jednou z tých najdôležitejších je Kaļķleju pils (Hrad vápencových svetov), ktorý bol postavený v 16. storočí. Miestne múzeum poskytuje informácie o histórii mesta a jeho okolia.

Okolie Saldusu ponúka aj množstvo príležitostí na aktívny oddych. Môžete navštíviť blízke ZOO, kde sa môžete pozrieť na rôzne exotické zvieratá, alebo si zakúpiť lístok na návštevu horského lyžovania v oblasti Rugaji Ski Centre.

Lotyšská kuchyňa je plná tradičných miestnych jedál a nápojov, ktoré určite stojí za vyskúšanie. V Salduse je množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné jedlá.

Na záver treba spomenúť, že Lotyšsko je známe svojimi lekárskymi procedúrami a prirodzenými liečebnými prípravkami. V Salduse je množstvo saun a spa, ktoré vám pomôžu odpočinúť si a nabrat nové sily.

Všetko toto a oveľa viac ponúka Saldus a jeho okolie. Ak hľadáte miesto na prežitie letnej dovolenky mimo zvyčajných turistických destinácií, Saldus je tou správnou voľbou. Lotyšsko ponúka mnoho krásnych miest, a Saldus je jedno z tých najlepších.


Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Saldus


N: Aké je počasie v Salduse?
O: Počasie v Salduse sa líši v závislosti na ročnom období. V lete je väčšinou teplejšie a suchšie, zatiaľ čo v zime môže byť chladnejšie a s väčšou pravdepodobnosťou padania snehu.

N: Aké atrakcie sa nachádzajú v okolí Saldusu?
O: V okolí Saldusu sa nachádza veľa zaujímavých atrakcií. K niektorým patrí pamätihodnosť "The Ridge" (Hrebeň), kde sa môžete prejsť po chodníkoch a zároveň podporovať zeleň. Ďalej sú tu Bosy park, múzeum Saldus a rôzne pamätihodnosti, ktoré si môžete prezrieť.

N: Kde sa dá nájsť ubytovanie v Salduse?
O: V Salduse sa nachádza niekoľko hotellí a penziónov, ktoré poskytujú ubytovanie pre návštevníkov. Môžete sa tiež pozrieť na možnosti ubytovania cez stránky ako napríklad Booking.com alebo Airbnb.

N: Aká je situácia s bezpečnosťou v Salduse?
O: Saldus je pomerne bezpečný a kľudný región. Napriek tomu, ako všade na svete, odporúčame návštevníkom byť opatrní a stále dbať na svoju bezpečnosť.

N: Aké sú miestne kulinárske špeciality, ktoré by som mal ochutnať v Salduse?
O: Lotyšská kuchyňa má mnoho chutných špecialít, ktoré by ste mali určite ochutnať ako napríklad "piragi" (plnené cestoviny), "skābeņu zupa" (kysaná polievka) a "kvass" (kvas).

N: Ako sa dá dostať do Saldusu?
O: Saldus sa dá dosiahnuť vlakom alebo autobusom z Rīgou alebo iných blízkych miest. Môžete si tiež prenajať auto alebo využiť služby taxíkovej spoločnosti.


Počasie Lotyšsko Saldus


V Lotyšsku v meste Saldus sa nachádza kontinentálne podnebie, čo znamená, že mesto má teploty, ktoré sa líšia podľa ročného obdobia. Leto v Salduse býva teplé, ale nie suché, kým zima býva chladná, čo ale nezvykne byť príliš mrazivé.

V období leta (júl – august) v Salduse sa teploty pohybujú od 18⁰ C do 26⁰ C. Teploty bývajú v tomto období pomerne stabilné a počas dní je možné zažiť aj mierny vietor. Popri tomto stabilnom teplote sa aj príležitostne môžu vyskytnúť príležitostné letné búrky a dážď. Najteplejšie obdobie je zvyčajne v druhej polovici júla, kedy teploty môžu dosahovať až 26⁰ C.

V období zimy (december – marec) sa teploty pohybujú od -5⁰ C do 1⁰ C. Zimy bývajú v Salduse pomerne suché, no príležitostný sneh alebo mrazivé vetery nie sú nezvyčajným javom. Najchladnejšie obdobie býva zvyčajne od polovice januára do polovice februára.

Jeseň (september – november) a jar (apríl – jún) sú v Salduse pomerne mierne, a preto sú tieto obdobia obľúbené pre turistické aktivity. Teploty v týchto obdobiach bývajú približne rovnaké a pohybujú sa od 10⁰ C do 16⁰ C. V jarnom období môže byť tiež pomerne veľa dažďa a vietor býva prítomný celý rok.

Celkové počasie v Salduse je teda pomerne mierne a stabilita teplôt počas leta môže byť lákadlom pre turistov, ktorí chcú vychutnať si toto krásne mesto v Lotyšsku. Aj keď môžu byť niektoré obdobia vlhkejšie ako iné, pri správnom balení a plánovaní dovolenky môže byť návšteva Saldusu príjemnou záležitosťou kedykoľvek v roku.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky