Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Lotyšsko Ķemeri National Park

Počasie Lotyšsko Ķemeri National Park


Lotyšsko je krajina so sezónnym klimatickým charakterom, ktorý sa vyznačuje chladnými zimami a mierne teplými letami. Nachádza sa tu Ķemeri National Park, ktorý je v zime zahrnutý do snežnej obálky a v lete sa mení na zelenú oázu.

Zima v Lotyšsku trvá zhruba od novembra do marca a je charakteristická studenými teplotami a častými snehovými prehánkami. V Ķemeri National Parku prevládajú teploty okolo -5°C, no môžu klesnúť aj na -20°C či dokonca nižšie. Aj napriek tomu však môže byť v zime v parku veľmi krásne a romantické, obzvlášť ak padne veľa snehu. Dochádza totiž k formovaniu snežnej krajiny, kde sa sneh ukľudňuje na vrcholoch stromov a napĺňa prostredie tichou krásou. Ďalším zážitkom môže byť plávanie v mačacej vode či saunou v jaskyni.

Leto trvá v Lotyšsku od mája až do septembra. S hladinou mora, ktorá sa nachádza 150 km od Ķemeri National Parku, sa väčšinou dostávajú veľa oblačností a príležitostných dažďov, ktoré však rýchlo prejdu. Na jar a na jeseň tu prevládajú krajiny so zelenou farbou a s členitou reliéfom, kde sa ďaleko nevidia cesty a bývanie. V lete prichádza k vrcholu rozkvit rôzneho kvetovia a celý park sa mení do zelenej oázy. Teploty v lete sa pohybujú okolo 20 až 25°C a miestami dokonca presiahnu 30°C. Väčšinu času je vďaka blízkosti Baltského mora v parku vlhko a dokonca aj chladné. V letnom období je park ideálnym miestom na bicyklovanie, turistiku, ale aj na rôzne wellness zážitky.

Celkovo má Ķemeri National Park kombináciu klímy, ktorá je pre túra sa veľmi príjemná. Ak teda hľadáte miesto s krásnou prírodou, dobrým počasím a mnohými aktivitami, Ķemeri National Park odporúčame naozaj každému.


Letenka Lotyšsko Ķemeri National Park


Letenky do Lotyšska môžu byť skvelým spôsobom, ako navštíviť jedinečné prírodné klenoty tejto krajiny. Jedným z týchto miest je aj Ķemeri National Park, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Jūrmala. Tento národný park sa vyznačuje rôznorodosťou biotopov, v ktorých sa ukrývajú rôzne druhy rastlín a živočíchov. Keďže Ķemeri National Park je jedným z najväčších prírodných areálov v Lotyšsku, ponúka množstvo aktivít pre turistov a milovníkov prírody.

Aby ste si užili najlepšie z Ķemeri National Park, môžete sa domáhať najlepších podmienok cestovania a ubytovania. Naštartovať svoju dovolenku môžete hneď na lotyšskej pôde, a to presným umiestnením svojho útočiska v prirodzenom parku. Existuje mnoho ubytovacích možností, ktoré sú dostupné pre turistov priamo v areáli parku. V centre parku sa nachádza možnosť kempovania, kde môžete prenocovať v prirodzenom prostredí a zažiť skutočne príjemnú dovolenku.

V Ķemeri National Park sa taktiež môžete prejsť niekoľkými turistickými chodníkmi, na ktorých sa vám otvoria neopakovateľné scenérie s krásou ticha a pokoja. Známe sú chodníky Raganu taka, Placis, Misa a Liepu koks, pričom si môžete vybrať ten, ktorý vám bude vyhovovať najviac. Turistické chodníky sú značené, preto sa nebojte opustiť hlavné cesty a prejsť si pohodlné cestičky. Uistite sa však, že neopúšťate značené trasy a dodržujete pokyny pre návštevníkov, ktoré platia v celom parku.

V areáli parku sa nachádzajú aj niektoré termálne pramene, ktoré zažívajú návštevníci no i obyvatelia okolo, už viac ako sto rokov. Momentálne sú neaktívne, avšak dá sa predpokladať ich možný návrat a revitalizáciu. Nenechajte sa však odradiť a pozrite si prekrásne jazierka a trtkavé bahenné vrstvy, v ktorých sa dá aj kúpať. Pre neodolateľné a nezabudnuteľné zážitky tu budete mať svoje.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Ķemeri National Park, nezabudnite sa pripraviť na prekrásne prírodné scenérie, útulné a kvalitné ubytovanie a celkovú pohodu a relaxáciu. Pred samotným príchodom sa informujte o aktuálnych podmienkach a pokynoch, ktoré platia v tejto oblasti. Neváhajte a venujte deň, týždeň alebo aj dlhší pobyt v areáli Ķemeri National Park, vynikajúce miesto pre turistov, ktorí hľadajú krásy a pokoj Lotyšska.


Najčastejšie otázky a odpovede Lotyšsko Ķemeri National Park


1. Aké sú otváracie hodiny parku?
Otvorené je každý deň od 9:00 do 18:00.

2. Je potrebné si vstupenku dopredu zakúpiť alebo ju môžem zakúpiť na mieste?
Vstupenky si môžete zakúpiť na mieste.

3. Koľko stojí vstup do parku?
Vstupné je 2 EUR pre dospelých a 1 EUR pre deti a dôchodcov.

4. Aké atrakcie ponúka park?
Park ponúka možnosti pre turistiku, cykloturistiku, jazdu na koni, rybolov, obdivovanie zvierat a rastlín, kúpanie v termálnych prameňoch a mnoho ďalších aktivít.

5. Je do parku povolený vstup so psom?
Áno, do parku je možné vstúpiť so psom, ale musí byť na vodidlách a mimo určených zón.

6. Aká je najlepšia doba na návštevu parku?
Najlepšou dobou na návštevu parku je v lete a na jeseň, kedy sú teploty mierné a príroda je nádherná v zelenej a zlatistých farbách.

7. Kde sa nachádza park?
Park sa nachádza v Lotyšsku, v regióne Zemgale, západne od mesta Jelgava.

8. Je možné v parku stráviť celý deň?
Áno, park ponúka množstvo aktivít a zážitkov, ktoré sú vhodné pre celý deň strávený v prírode.

9. Je v parku možné si zobrať piknikové jedlo?
Áno, je možné si vziať so sebou piknikové jedlo, avšak je potrebné si zabezpečiť miesto na piknikovanie.

10. Aké je počasie v Kemeri?
Počasie v Kemeri môže byť veľmi chladné a veterné v zime a skoro jar, ale v lete sa teploty pohybujú medzi 20-25 ° C a sú ideálne na návštevu parku.


Dovolenka Lotyšsko Ķemeri National Park


Lotyšsko je jednou z tých krajín, ktoré ešte stále ponúka neobvyklé a neprebádané kúty tým turistom, ktorí sa cítia byť dobrodruhmi. Ķemeri National Park je jedným z tých miest, ktoré môžu byť pre týchto cestovateľov neodolateľné. Tento park, ktorý sa nachádza v provincii Zemgale pod Rigu, je jedným z najväčších parkov v Lotyšsku s plochou cez 85 kilometrov štvorcových.

Park ponúka návštevníkom jedinečnú prírodnej krásu s rôznymi druhmi rastlín a zvierat vrátane vzácnych druhov, ako sú napríklad čučoriedky, obrúčky a ostatné druhy druhových zvierat.

Návštevníci sa môžu prechádzať po rôznych turistických chodníkoch a k vyše desiatim jazieram a bažinám. Okrem toho tu nájdete rôzne druhy vodopádov, riečok a potokov a jaskýň s hlbine až 10 metrov.

Naokolo sú mnohé oblasti, kde sa zvieratá môžu čerpať v čerstvom vzduchu a láska k prírode. Okrem toho tu aj vonku obmedzenia, takže môžete mať piknik, bicyklovanie, rybolov alebo dokonca aj robiť kajakáreň. S podnebím drvivejšiu časť roka, cez leto spravidla plánujú rôzne kultúrne podujatia v parku.

Pri návšteve Ķemeri National Park s dôrazom môžete vidieť všetko to najlepšie z Lotyšska. Nemusíte byť dobrodruhom, aby ste ocenili krásu a úžasnosť tejto krajiny. Stačí si zobrať dovolenku a užiť si niektorú z najkrajších prírodných scenérií na svete!


Ubytovanie Lotyšsko Ķemeri National Park


Lotyšsko je krajina plná krásnych prírodných scenérií, ktoré si zaslúžia pozornosť. Jedným z najpopulárnejších miest je národný park Ķemeri. Ak plánujete cestu do Lotyšska, nemali by ste si nechať ujsť príležitosť navštíviť tento park. Ponúka totiž nie len krásnu prírodu, ale aj skvelé možnosti ubytovania v samom srdci prírody.

Národný park Ķemeri sa nachádza na západnom pobreží Lotyšska a rozprestiera sa na ploche viac ako 380 kilometrov štvorcových. Park je známy pre svoje prírodné minerálne pramene, bahenné jazierka, vysoké borovicové lesy a rozložité plániny. To z neho robí ideálne miesto na relaxáciu a oddych v prírode.

Ale ak plánujete ubytovať sa v samotnom parku, máte niekoľko možností. Jednou z možností je Kemping Meža Salas. Nachádza sa v srdci parku a ponúka dobré možnosti pre výlety a prechádzky v prírode. Kemping má dreváky a izby sú vybavené základným vybavením, vrátane spoločnej kuchyne, kúpeľní a sprchov. Takisto tu nájdete aj malý obchod, kde si môžete kúpiť všetko, čo potrebujete.

Ak hľadáte niečo omnoho komfortnejšie, môžete sa ubytovať v starom sanatóriu Ķemeri, ktorý sa nachádza v blízkosti jazierka Kamalas. Sanatórium ponúka priestranné izby, v ktorých nájdete kúpeľne, kuchyne a spoločenské miestnosti. Okrem toho tu nájdete aj kaviareň a reštauráciu, kde si môžete ochutnať miestne špeciality.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v letnej škole Dzintaras, ktorá sa nachádza v bezprostrednej blízkosti parku. Letná škola ponúka izby s vlastnou kúpeľňou a WC, ako aj spoločenskú miestnosť a kuchyňu. Okrem toho tu nájdete aj tenisový kurt a detské ihrisko.

Napokon, ak chcete zažiť autentický pobyt v prírode, môžete sa ubytovať v chatkách, ktoré sa nachádzajú v oblasti parku. Tieto chatky sú jednoduché, ale útulné a majú základné vybavenie, vrátane kúpeľní a malých kuchýň.

Národný park Ķemeri nie je len ohromujúci svojou nekončiacou krásou prírody, ale ponúka aj rôzne možnosti ubytovania. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, môžete byť istí, že vaša dovolenka bude plná relaxácie a pokoja v objatí prírody.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky