Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Laos That Ing Hang Stupa

Letenka Laos That Ing Hang Stupa


Laos je krajina, ktorá ponúka niekoľko zaujímavých miest na návštevu. Jedným z najkrajších a najnáboženskejších z nich je bezpochyby That Ing Hang Stupa. Tento budhistický svätostánok sa nachádza v provincii Savannakhet, v južnej časti krajiny.

That Ing Hang Stupa je veľký stožiarový chrám, ktorý je zaujímavý nielen pre svoju architektúru, ale aj pre svoju históriu. Podľa legendy sa na tomto mieste nachádzal prírodný stožiar, ktorý bol považovaný za posvätný. Keď sa sem dostali budhistickí mnísi, rozhodli sa postaviť na tomto mieste chrám, aby im slúžil ako útočisko a miesto modlitieb. Tak vznikla That Ing Hang Stupa.

Táto svätyňa pôvodne slúžila ako miesto uctievania relikviá svätého Budhu. Dnes je však obľúbeným cieľom návštevníkov, ktorí chcú vidieť krásu a pokoj, ktoré pôsobia v chráme. Jeho stmavená atmosféra a typické stožiarové tvarovanie ho robia ideálnym miestom na relax a meditáciu.

V chráme sa nachádza veľa vzácnych umeleckých diel a relikviá, vrátane sochy svätého Budhu, čo priláka milovníkov histórie a umenia. Okrem toho však majú návštevníci možnosť ochutnať aj miestne jedlá v blízkosti chrámu.

Cesta k That Ing Hang Stupa nie je jednoduchá, avšak každý krok stojí za to. Najbežnejšou možnosťou je letecký prelet, ktorý ponúka niekoľko špecializovaných leteckých spoločností. Okrem toho môžete choďte pešo, čo vám umožní vidieť krásy krajiny a okolitých dediniek.

V každom prípade vám návšteva That Ing Hang Stupa poskytne nezabudnuteľné zážitky a možnosť objaviť kultúru a náboženstvo Laosu. Preto, ak sa chystáte na dovolenku v Južnej Ázii, neváhajte a zahrňte tento svätostánok do svojho plánu.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos That Ing Hang Stupa


1. Čo je That Ing Hang Stupa v Laosu?

That Ing Hang Stupa je budhistická svätyňa nachádzajúca sa v meste Savannakhet v Laosu.

2. Ako sa tam dostanem?

Môžete sa tam dostať autom, autobusom alebo lodou, a to buď z hlavného mesta Vientiane alebo z iných častí krajiny.

3. Aký je vstupné do That Ing Hang Stupa?

Vstupné do svätyne je zadarmo.

4. Aký je cestovateľský čas do Laosu?

Najlepší čas na cestovanie do Laosu je v suchom období od novembra do marca.

5. Aký je najbližší letiskový terminál k That Ing Hang Stupa?

Najbližšie medzinárodné letisko je v hlavnom meste Vientiane, asi 400 km od Savannakheta.

6. Aké miesta by som mal navštíviť v okolí That Ing Hang Stupa?

Okolo svätyne sa nachádza mnoho ďalších historických a kultúrnych zaujímavostí, vrátane Wat Xayaphoum, Dinosaur Park a mnoho iných.

7. Je možné zúčastniť sa bohoslužby v That Ing Hang Stupa?

Áno, návštevníci môžu zúčastniť sa bohoslužieb v That Ing Hang Stupa a pokojne pozorovať Budhovu filozofiu a učenia.

8. Je v okolí That Ing Hang Stupa k dispozícii ubytovanie?

Áno, v meste Savannakhet nájdete mnoho možností ubytovania pre každý rozpočet.

9. Aké sú otváracie hodiny That Ing Hang Stupa?

Svätyňa je otvorená denne od 8:00 do 17:00 hod.

10. Sú k dispozícii turistické sprievodcovia v That Ing Hang Stupa?

Áno, k dispozícii sú turistickí sprievodcovia, ktorí vám radi poskytnú informácie o histórii a kultúre svätyne.


Počasie Laos That Ing Hang Stupa


Napriek tomu, že Laos nie je známy svojimi morskými plážami, zaujímavou atrakciou krajiny sú stúpy. Stupa je budhistická stavba, ktorá predstavuje posvätné miesto, zvyčajne obsahuje relikvie a je miestom modlitieb budhistov. V Laosu sa nachádza veľa stúp, ale jedna z najkrajších a najväčších je That Ing Hang Stupa, ktorá sa nachádza v meste Savannakhet.

That Ing Hang Stupa je 16-metrová stúpa, ktorá bola prvýkrát postavená v 16. storočí. Odvtedy bola niekoľkokrát rekonštruovaná a dnes je vysoká až 30 metrov. Stavba je obklopená múrmi a má tvar kužeľa, ktorého vrchol je ozdobený zlatou stupou.

Stupa je miestom dôležitých budhistických slávností, najmä počas Veľkej Budhy. Táto slávnosť sa slávi v apríli a prichádza s obrovskými dávkami duchovnej a kultúrnej oslavy. Počas Veľkej Budhy sa vzdajú ľudia úcty, dávajú dary a modlia sa.

Okrem Veľkej Budhy, That Ing Hang Stupa je miestom, kde môžete nájsť pokoj a kontemplovať. Keď idete okolo stúpy, môžete nájsť mnoho menších stup, koristií a posvätných symbolov, ktoré sú súčasťou komplexu. Niektoré z týchto posvätných symbolov sú drobné vonkajšie sochy, ktoré sú pokryté zlatom a predstavujú niektoré z najdôležitejších obrazov budhizmu.

Ak hľadáte miesto s duchovnou a historickou atmosférou, That Ing Hang Stupa je určite miesto, ktoré chcete navštíviť. Napriek tomu, že počasie v Laosu môže byť veľmi horúce, návšteva stupy v meste Savannakhet môže byť skvelým zážitkom a pridať čosi mimoriadne do Vášho cestovania.


Dovolenka Laos That Ing Hang Stupa


Dovolenka v Laosu môže byť nezabudnuteľným zážitkom, ak si zvolíte navštíviť budhuistickú svätynňu, ktorá sa nachádza v meste Savannakhet - That Ing Hang Stupa.

Táto stupa je jednou z najväčších a naj posvätejších budhuistických svätyní v Laosu, s výškou až 25 metrov. Na jeho vrchole sa nachádza zlatá veža a symbolizuje tak spojenie Zeme a Neba.

Okolo tohto posvätného miesta sa konajú rôzne kultúrne podujatia a ceremónie, hlavne počas Veľkonočných sviatkov, kedy sa tu zhromaždia tisíce pútnikov zo všetkých kútov sveta.

Okrem toho je v meste Savannakhet množstvo ďalších atrakcií, ktoré si môžete pozrieť priamo s vašou rodinou alebo priateľmi. Môžete navštíviť napríklad budhistický chrám Wat Xayaphoum či chrám Wat Inghang, ktorý sa nachádza v blízkosti stupu That Ing Hang.

Okrem toho môžete ísť aj na prechádzky po meste, objavovať tradičnú kuchyňu, rôzne umelecké diela, alebo sa naplno ponoriť do atmosféry tamojšieho trhu.

Z tohto oblasti si okrem kultúrne historického zážitku odnesiete aj veľmi dobré spomienky na jedinečnú prírodu, keďže mesto Savannakhet sa nachádza v oblasti, kde sú doliny, jazerá a rieky plné zelene.

Výlet do Laosu na dovolenku do mesta Savannakhet by preto mohol byť príjemnou a nenútenou cestou pre tých, ktorí chcú spoznať budhizmus, kultúru a jedinečnú krásu prírody. Udialo by sa tak v malej a vyzretávskej atmosfére, ktorú nikde inde nemôžete nájsť.


Ubytovanie Laos That Ing Hang Stupa


Laos je krajina s nádhernou prírodou a lákavými pamiatkami, ktoré zaujmú každého turistu. Ak hľadáte niečo unikátne a autentické, určite navštívte Thakhek v provincii Khammouane, kde sa nachádza neobvyklý hotelový komplex priamo na úpätí svätyne That Ing Hang Stupa.

That Ing Hang Stupa je jednou z najvýznamnejších budhistických svätyní v južnom Laos, ktorá každoročne privádza na tisíce pútnikov. Táto 16 metrov vysoká stupa bola postavená za vlády Lan Xangu v 16. storočí a má veľký náboženský význam pre miestnych obyvateľov. Okolo svätyně sa nachádza množstvo budhistických chrámov, meditačných miestností a dalších svetých miest.

V blízkosti That Ing Hang Stupa sa nachádza hotelový komplex, ktorý ponúka nezvyčajný zážitok z ubytovania. Jednotlivé izby sú umiestnené priamo v blízkosti svätyně, kde môžete zažiť jedinečnú atmosféru pokoja a meditácie. Výhľad z okna vás vtiahne do duchovného sveta a uvoľní vaše telo i myseľ. K dispozícii je viacero typov izieb a každá je zariadená tradičným lahodným interiérom.

Okrem ubytovania môžete využiť aj ďalšie služby hotelu, ako je stravovanie s množstvom miestnych pochúťok. Samozrejme, každý návštevník si môže tiež užiť prechádzky po okolí a objavovať krásy južného Laosu.

Ak hľadáte miesto na oddych v blízkosti duchovnej svätyne, ubytovanie na úpätí That Ing Hang Stupa môže byť pre vás tou najlepšou voľbou. Navštívte Thakhek a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo v autentickom laoskom prostredí.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky