Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kuba Santiago de Cuba

Ubytovanie Kuba Santiago de Cuba


Santiago de Cuba, s približne 500 000 obyvateľmi, je druhým najväčším mestom na Kube. Nachádza sa na východnom pobreží ostrova, v blízkosti mesta ponúka množstvo ubytovacích možností pre návštevníkov.

Santiago de Cuba je známe svojou bohatou históriou a kultúrou, ako aj ako miesto, kde sa narodilo niekoľko legendárnych kubánskych hudobníkov a umelcov. Preto môže byť pre turistov mimoriadne zaujímavým miestom na návštevu.

Ak hľadáte ideálne ubytovanie pre svoju cestu do Santiago de Cuba, máte na výber z rôznych možností. Oboznámime sa s niektorými z nich.

Hotely

Santiago de Cuba ponúka širokú škálu hotelov pre návštevníkov, či už ide o luxusné 5-hviezdičkové hotely alebo skromnejšie ubytovanie pre ľudí s menším rozpočtom.

Jeden z najznámejších hotelov v meste je Hotel Casa Granda, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta. Hotel ponúka pohodlné izby, ktoré sú v blízkosti najväčších atrakcií mesta. Ďalšími obľúbenými hotelmi sú Hotel Imperial, Gran Hotel Santiago a Meliá Santiago.

Súkromné izby

Ak hľadáte niečo viac tradičné a autentickejšie, môžete sa rozhodnúť za súkromné ubytovanie. Mestskí obyvatelia často prenajímajú jednu alebo viac izieb svojho bytu pre návštevníkov.

Tieto izby môžu byť zvyčajne lacnejšie ako hotely a v blízkosti najväčších atrakcií. Mnoho súkromných izieb sa nachádza v histórickej štvrti a ponúka návštevníkom príležitosť vidieť, ako skutočný život miestnych obyvateľov vyzerá.

Hostely

Ak hľadáte ešte lacnejšie možnosti ubytovania, môžete sa rozhodnúť pre hostel. Hostely sa stali populárnym spôsobom cestovania pre mladých ľudí po celom svete, a Santiago de Cuba nie je výnimkou.

Hostely sú rôzne, mnohé z nich sú určené pre backpackerov a ponúkajú ubytovanie vo viacerých izbách s mnoho lôžkami. Iné hostely ponúkajú súkromné izby s vlastnou kúpeľňou.

Vzhľadom k tomu, že Santiago de Cuba je turisticky obľúbené mesto, mali by ste mať množstvo možností vybrať si ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu. Bez ohľadu na to, ktorú možnosť si vyberiete, budete musieť zažiť tento nádherný kus kubánskej histórie a kultúry.


Počasie Kuba Santiago de Cuba


Santiago de Cuba, najdruhá najväčšia kubánska metropola po Havane, sa nachádza na juhozápade Kuby. Mesto sa môže pochváliť prekrásnym počasím po celý rok, kedy teploty nikdy neklesnú pod 20 stupňov Celzia.

Santiago de Cuba má vlhké, tropické podnebie, s typickými letnými dažďami a teplými zimami. Letné mesiace, od júna do októbra, sú zvyčajne najteplejšie a najvlhkejšie, s teplotami kalibrujúcimi sa v rozmedzí 30 až 35 stupňov Celzia. Bolestné môžu byť monzúnové obdobia, kedy intenzívne zrážky môžu zapríčiniť povodne a dažďové búrky.

V zime, od novembra do marca, teploty tejto oblasti sú považované za miernych, s dennými teplotami kmitajúcimi v rozmedzí 26 až 30 stupňov Celzia a nočnými teplotami, ktoré klesajú len zriedka pod 18 stupňov Celzia. Jún a júl sú tiež veľmi populárne mesiace pre turistov, ktorí sa sem chodia obzerať, keďže teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 30 stupňov Celzia.

Najlepší čas pre návštevníkov, ktorí by chceli obdivovať Santiaga de Cuba, je v septembri a októbri, kedy sa teploty schádzajú k dosť príjemným 28 stupňom a zrážky sú o niečo menej časté. Je to pokojnejší a menej vypätý čas, keď turisti majú viac miesta na prechádzky po meste, aby si vychutnali krásu jeho architektúry a kultúry.

Santiago de Cuba je tiež obľúbeným miestom pre turistov, ktorí vyhľadávajú slnečné pláže a teplé more. Oblast poskytuje množstvo krásnych pláží a rekreačných miest, kde sa turisti môžu kúpať a slnko. Väčšina z pláží sú dostupné počas celej doby, a to vďaka krásnemu počasiu.

Celkovo, Santiago de Cuba je krásnym miestom, kde vás privíta teplé a vlhké klima s krásnymi plážami a možnosťami pre turistov. Ak máte na výber, čas najlepšie návštevníkov od septembra do októbra, keď sa počasie zvyčajne zlepší a mesto bude mať menej turistov.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Santiago de Cuba


Otázky:
1. Kde sa nachádza Santiago de Cuba?
2. Aké sú najzaujímavejšie miesta na návštevu v Santiago de Cuba?
3. Aké je miestne jedlo?
4. Aké sú miestne tradície a zvyky?
5. Ako sa môžem dostať do Santiago de Cuba?

Odpovede:
1. Santiago de Cuba sa nachádza na juhovýchode Kuby.
2. Najzaujímavejšie miesta na návštevu v Santiago de Cuba sú napríklad Castillo de San Pedro de la Roca, katedrála Nuestra Señora de la Asunción, Bazilika Panny Márie z Hory Karmel, Casa de la Trova a rôzne múzeá a parky.
3. Miestne jedlo je veľmi rozmanité a zahrňuje ryžu, fazuľu, morské plody, opekané mäso a zeleninu. Populárnymi jedlami sú aj platillo Moros y Cristianos (farebný mix ryže a fazule) a Ropa Vieja (varené mäso v plackách s ryžou a fazuľou).
4. Miestne tradície zahŕňajú hudbu, tanec a karnevaly. Kuba má bohatú hudobnú kultúru s rôznymi žánrami vrátane salsy, sonu a bolera. Karneval v Santiago de Cuba je známy svojou vysokou energiou a divokými tancami.
5. Do Santiago de Cuba sa môžete dostať leteckou, autobusovou alebo vlakovou dopravou. Letecky z Havany alebo iných miest Kuby, autobusom zo všetkých miest Kuby a vlakom zo západu Kuby cez Camagüey a Holguín.


Letenka Kuba Santiago de Cuba


Letenka Kuba Santiago de Cuba - Záber východnej časti ostrova

Santiago de Cuba je druhé najväčšie mesto na Karibskom ostrove Kuba, ktoré je pre turistov ešte stále úplne nedostupné. Avšak príležitosť navštíviť toto mesto teraz ponúka možnosť kúpiť si letenku do Santiago de Cuba.

Santiago de Cuba sa nachádza v Južnej časti Kuby, v provincii Oriente. Ide o mesto s bohatou históriou, ktorá siaha až do čias koloniálneho panstva Španielskej ríše. Je to miesto, kde sa stretáva viacero kultúr a chutí. Mesto bolo založené v 16. storočí a dnes ponúka návštevníkom množstvo kultúrnych pamiatok, ako sú múzeá, chrámy, parky a historické stavby.

Santiago de Cuba je známe taktiež svojimi festivalmi, ako napríklad Karibský festival, ktorý sa koná v júli a auguste. Tento festival je zameraný hlavne na hudbu, tanečné vystúpenia a prehliadky umenia, ktoré sú špecifické pre oblasť Karibiku.

Ak plánujete do Santiago de Cuba cestovať, určite by ste mali navštíviť známu katedrálu Nuestra Señora de la Asunción, ktorá je jednou z najväčších katedrál na Karibských ostrovoch. Ďalšími atrakciami sú obrovský námestie Cespedes a koncertná sieň, kde sa konajú mnohé kultúrne podujatia.

Santiago de Cuba tiež ponúka turistom možnosť vyskúšať si vynikajúcu kubánsku kuchyňu, ktorá je známa svojimi chutnými morskými plodmi a mäsovými jedlami. V miestnych reštauráciách si môžete vyskúšať práve tieto jedlá a zároveň si vychutnať pravý kubánsky rum, ktorý je známy svojou kvalitou po celom svete.

Aby sme vám uľahčili návštevu tohto miesta, pri vstupe do Kuby sa musíte zaregistrovať v cestovnej agentúre a kúpiť si vstupenky na historické miesta, ktoré plánujete navštíviť. V prípade Santiago de Cuba sa odporúča si vstupenky zakúpiť vopred, pretože návštevnosť tohto mesta je celoročne veľmi vysoká.

Ak chcete zažiť niečo nezabudnuteľné a unikátny zážitok z Kubánskej kultúry, určite stojí za to zakúpiť si letenku do Santiago de Cuba a navštíviť toto nádherné mesto, ktoré vás okúzli svojou jedinečnou atmosférou.


Dovolenka Kuba Santiago de Cuba


Kuba, ostrov plný krásnych miest a jedinečných zážitkov, je jedným z najobľúbenejších cieľov pre letné prázdniny. Ak sa chystáte na dovolenku na Kube, mali by ste zvážiť návštevu mesta Santiago de Cuba, druhého najväčšieho mesta na Kube a najväčšieho na východnom pobreží.

Santiago de Cuba má veľmi bohatú históriu a kultúru, ktorá je vidieť v každom kúsku mesta. Pretože sa nachádza na východnom pobreží Kuby, je to tiež miesto, kde sa nachádza veľa prírodných krás a historických pamiatok. Santiago sa tiež pýši tým, že je kolíska kubánskeho revolucionára Fidela Castra.

Keď prídete do Santiago de Cuba, musíte navštíviť Castil de San Pedro de la Roca, UNESCO svetové dedičstvo, ktorý sa nachádza západne od mesta. Tento impozantný hrad bol postavený ako ochrana proti pirátom, a je to jedna z najdôležitejších pevností na Karibiku.

Santiago de Cuba má tiež zaujímavé dedičstvo s kubánskym náboženstvom Santeria. Nájdete tu mnoho miest, kde sa uskutočňujú tieto náboženské obrady, vrátane La Gran Piedra.

V meste Santiago de Cuba sa nachádza aj okouzlujúca katedrála, ktorá je navrhnutá v koloniálnom štýle a je jednou z najstarších a najkrajších katedrál na Kube. Katedrála, v súlade s kubánskou kultúrou, má jedinečné prvky ako sú farby a vzory.

Ale čo sa týka pláží, Santiago de Cuba má tiež niekoľko skvelých miest pre plážových nadšencov. Bacuranao a Playa Cazonal sú dve z najlepších pláží v okolí. Obidve miesta sú ideálne pre kúpanie, opaľovanie, relaxáciu a užívanie si krásneho výhľadu na more.

Santiago de Cuba je tiež známe svojou večernou zábavou. Má množstvo nočných klubov, barov, reštaurácií a tanec pubov, kde si môžete užiť miestnu hudbu a tanečné predstavenia. Niektoré najlepšie miesta sú: Casa de la Trova alebo Las Enramadas.

V Santiago de Cuba sa určite nikdy nebudete nudiť. Mesto má toľko zaujímavých vecí, ktoré si môžete užiť, že je ideálne ako destinácia pre každého turistu s rôznymi záujmami. Toto miesto hojne ponúka mix kultúry, histórie a prírody. Pre istotu je to ideálna destinácia pre každého.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky