Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kuba El Nicho

Ubytovanie Kuba El Nicho


Kuba je ostrov plný krásnych miest a úchvatných krajín, ktoré stojí za to vidieť. Medzi jedno z najobľúbenejších miest patrí El Nicho, kde sa nachádza množstvo vedľajších jazier a vodopádov. Ak hľadáte ubytovanie v tomto krásnom mieste, máte na výber medzi niekoľkými možnosťami.

Prvou možnosťou je kempovať v národnom parku Topes de Collantes, ktorý sa nachádza len niekoľko minút chôdze od vodopádu El Nicho. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a chcú stráviť viac dní v prírode. V kempoch nájdete základné vybavenie, ako sú sprchy, toalety a pitná voda. Musíte si však doniesť svoj vlastný stan a spacie vaky.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v miestnych hostinoch, ktoré sa nachádzajú v blízkosti vodopádu. Hostiny sú originálnym kubánskym zážitkom a často ponúkajú aj tradičné kubánske jedlá. V týchto hostinoch nájdete aj základné vybavenie ako sprchy a toalety. Najlepšie je si ubytovanie zarezervovať dopredu, pretože v sezóne môže byť veľký dopyt.

Tretou možnosťou je ubytovanie v neďalekom meste Cienfuegos, ktoré sa nachádza asi 45 minút jazdy od vodopádu. V Cienfuegos nájdete množstvo hotelov a hostincov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania od luxusných hotelov po skromnejšie hostely. Toto je najlepšia možnosť pre tých, ktorí majú radi voľnosť a chcú sa prechádzať po meste, ale chcú si tiež užiť kúsok prírody.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, výlet na El Nicho je určite zážitkom na celý život. Okrem nádherných vodopádov a miest, nájdete tu aj mnoho prírodných plavidiel, ktoré sú ideálne na plávanie alebo potápanie. Ak plánujete cestu na Kubu, nezabudnite si zahrnúť El Nicho na svoj zoznam miest, ktoré musíte vidieť. Zaručene nebudete ľutovať.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba El Nicho


1. Čo je úplne najlepšie vidieť v El Nicho?
Odpoveď: Najlepšie miesta na vidieť v El Nicho sú prírodné bazény, kaskády a vodopády.

2. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Môžete ísť taxíkom alebo autobusom.

3. Môžem sa kúpať v prírodných bazénoch?
Odpoveď: Áno, môžete sa kúpať v prírodných bazénoch a vodopádoch.

4. Je tam reštaurácia alebo obchod?
Odpoveď: Áno, na mieste je reštaurácia a obchod.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v období sucha od decembra do marca.

6. Potrebujem sa pripraviť na túru?
Odpoveď: Áno, musíte byť pripravení na túru, pretože niektoré miesta môžu byť náročné a závisí to aj od vašej fyzickej kondície.

7. Musím platiť za vstup?
Odpoveď: Áno, musíte si zakúpiť lístok na vstup.

8. Dobre funguje tam mobilný signál?
Odpoveď: Signál z mobilného telefónu tam nie je najlepší, ale nie je to vždy pravidlom. Niektoré sieťové operátory môžu mať lepší signál ako iné.

9. Je tam dostatok miesta na parkovanie?
Odpoveď: Áno, na parkovanie je tam dostatok miesta.

10. Sú tam nebezpečné zvieratá?
Odpoveď: Nie, vo väčšine prípadov nie sú v El Nicho zvieratá nebezpečné pre ľudí. Avšak, musíte byť opatrní v blízkosti vodopádov a prírodných bazénov a dbať na svoju bezpečnosť.


Letenka Kuba El Nicho


Kuba, karibský ostrov plný zábavy a krásných pláží, je jedním z nejžhavějších turistických cílů. Mezi mnoha lákadly, která ostrov nabízí, patří i návštěva malebného přírodního parku El Nicho. A jak se tam dostat? Samozřejmě letadlem!

Letenka Kuba El Nicho je ideálním způsobem, jak se dostat do oblíbeného přírodního parku na středním pobřeží ostrova Kuby. El Nicho leží v nadmořské výšce 800 metrů nad mořem a nabízí úchvatné scenérie, které ochráníci přírody s nadšením ukazují. Zde můžete snadno najít spoustu turistických tras s krásnými vodopády a jezery, vodními aktivitami a divokou faunou, která vás zaujme.

Dostat se do El Nicho je velmi snadné, protože je to jedno z nejpopulárnějších turistických míst v zemi. Pokud cestujete do Kuby letadlem, můžete zvolit pro svoji trasu přistání na mezinárodním letišti Jose Marti v Havaně. Následně si můžete pronajmout auto a nechat se bez starostí dovézt až na místo.

Nebo můžete zvolit jinou variantu – například si objednat zájezd u cestovní kanceláře, která vám zajistí všechny potřebné dopravní prostředky a jízdy. Tato varianta se může zdát dražší, ale zase vám ušetří spoustu starostí, které vám při cestě vlastními silami hrozí.

Za každých okolností ale stojí za to navštívit El Nicho. Tento přírodní park bude nepochybně jedním z nejzajímavějších výletů na vaší kubánské dovolené. Rozmanitá krajina, tempo, klid a oáza všeho druhu – to všechno máte v El Nicho. A jak již bylo řečeno, snadno dostupné pomocí letenky Kuba El Nicho. Tak co ještě váháte? Zarezervujte si svou letenku a vychutnejte si pohádkovou krajinu přírodního parku El Nicho!


Dovolenka Kuba El Nicho


Kuba je jednou z najpopulárnejších destinácií pre tých, ktorí hľadajú dovolenku s množstvom exotiky a zážitkov. Medzi obľúbené miesta patrí aj národný park El Nicho, ktorý sa nachádza na západnej časti ostrova v blízkosti mesta Cienfuegos.

Návšteva tohto národného parku je nevyhnutným zážitkom pre každého, kto sa ocitne na Kube. Nicho sa vyznačuje nádhernou prírodou a niektorými z najkrajších vodopádov na Kube. Úžasná kombinácia strmých skalných stien, smaragdových lesov a kaskád, spolu s čistou vodou, robia z El Nicho pravé rajské miesto.

Najlepší spôsob, ako užiť si toto miesto, je absolvovať túru v doprovode skúseného miestneho sprievodcu. Tí vám predstavia miestne rastliny a zvieratá a ukážu vám najkrajšie parčíky. Budete mať možnosť vychutnať si krásy parku, ktoré vás uchvátia na každom kroku.

Veľkým lákadlom pre turistov je vodopád El Nicho, ktorý je považovaný za jedno z top miest na Kube. Voda z tohto vodopádu padá z výšky 60 metrov a tvorí veľké kaskády a bazény pod vodopádom. Je to skvelé miesto na kúpanie, fotografovanie, ale aj na obdivovanie okolitej prírody.

Ďalšou atrakciou parku je Lagune El Nicho, ktorá sa nachádza v tesnej blízkosti vodopádu. Táto laguna je naplnená jasnou a čistou vodou, kde môžete plávať alebo sa len vykúpať v erárach slimek a korianderu, ktorými je obkolesená. V okolí laguny nájdete mnoho malých, skrytých pláží, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si dokonalú pohodu.

Dovolenka na El Nicho je niečo, čo nikdy nezabudnete. Práve tu nájdete skutočný pokoj a harmóniu a odkiaľ si odnesiete množstvo neskutočných zážitkov. Hlavné mesto Havana leží len niekoľko hodín jazdy auta od parku, čo znamená, že môžete kombinovať hlavné mesto s návštevou národného parku a získať tak plný obraz o Kube.


Počasie Kuba El Nicho


Kuba je známa svojimi nádhernými plážami a slnečným počasím, ktoré priťahuje turistov z celého sveta. Jedným z miest na Kube, ktorý stojí za návštevu, je El Nicho. Nachádza sa na stredovej časti ostrova a je domovom pre niektoré z najkrajších vodopádov v krajine. Ak plánujete návštevu El Nicho, je dôležité vedieť, ako si pripraviť na počasie, ktoré tam počas roka panuje.

Ak hľadáte ideálny čas na návštevu El Nicho, musíte mať na pamäti, že Kuba má subtropické a tropické podnebie. To znamená, že priemerná teplota na Kube je celoročne vysoká, s výnimočne vysokými teplotami počas leta. Pri návšteve El Nicho sa musíte pripraviť na horúce a vlhké počasie.

Leto (jún až august) je na Kube obdobím obzvlášť vysokých teplôt a zvýšenej vlhkosti vzduchu. Väčšinou sa teploty pohybujú okolo 31 stupňov Celzia, no môžu dosiahnuť aj teploty cez 35 stupňov Celzia. Okrem tepla, môže byť počasie v lete na Kube veľmi daždivé a oblačné. Ak sa chystáte na návštevu El Nicho v lete, nezabudnite si so sebou vziať ochrannú opaľovaciu kozmetiku, klobúk či šiltovku, základné prádlo a oblečenie, ktoré vám umožní pohodlnú a ľahkú pohyblivosť.

Zima (december až február) na Kube je mierne teplejšia ako začiatkom roka. Väčšinou sa teploty pohybujú okolo 22-24 stupňov Celzia. Počas zimy na Kube môžete očakávať väčšinou slnečné počasie, no môže dôjsť aj k krátkym prívalovým dažďom. Ak sa chystáte na návštevu El Nicho v zime, odporúča sa si so sebou vziať tenkú bundu alebo sveter a vodoodolnú obuv.

Jeseň (september až november) na Kube sa môže javiť ako nepredvídateľná, pretože je to obdobie hurikánov. To znamená, že môže dôjsť k intenzívnym dažďom a vetrom, ktoré môžu ovplyvniť aj počasie v El Nicho. Ak sa chystáte na návštevu počas tejto sezóny, odporúčame pravidelne sledovať miestne spravodajstvo a v prípade náznakov nebezpečného počasia, vyhýbať sa návšteve El Nicho.

Zhrnutie

El Nicho je nádherné miesto na Kube, ktoré sa navštevuje najlepšie vtedy, keď počasie je stabilné a príjemné. Keďže Kuba má subtropické a tropické podnebie, musíte sa pripraviť na horúce a vlhké počasie, ktoré môže byť ešte horšie v období leta. Ak cestujete do El Nicho, nezabudnite si so sebou vziať ochrannú opaľovaciu kozmetiku, klobúk alebo šiltovku, základné prádlo a oblečenie, ktoré vám umožní pohodlnú pohyblivosť. Dúfajme, že ste sa dozvedeli všetko, čo potrebujete vedieť o počasí v El Nicho, a budete sa tam môcť pohnúť počas ideálneho času v roku.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky