Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kostarika Puerto Viejo de Talamanca

Dovolenka Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Dovolenka v Puerto Viejo de Talamanca je určite niečo, čo by si mal zažiť! Tento malý pobrežný mestečko, nachádzajúce sa na karibskom pobreží Kostariky, ponúka nezvyčajne krásne pláže a úžasnú prírodu.

Ak sa veľmi nechceš stresovať, môžeš si objednať zájazd s cestovnou kanceláriou. Ale ak by si mal chuť na skúsenosť, ktorá bude nezabudnuteľná, môžeš sa rozhodnúť cestovať na vlastnú päsť. Cesta z San Juana, hlavného mesta Kostariky, trvá asi štyri hodiny až päť hodín.

Ak sa rozhodneš byť sám sebou, musíš si najprv zorganizovať všetko, čo budeš potrebovať na ceste. Určite nezabudni na mapu, alebo navigačný systém, keďže nie všade sa nachádzajú jasné značky ciest. Na ceste by si sa mal pripraviť na veľa zákrut, nerovné cesty a na korytnačie tempá. Ale aj takáto cesta môže byť veľmi zaujímavá a neuveriteľná. Vidieť tak veľa krásneho miesta, skúsiť miestne jedlá a spoznať miestnych ľudí a ich kultúru, to sa určite oplatí navštíviť toto miesto.

Ak sa konečne dostaneš k cieľu, môžeš sa tešiť na nádherné pláže. V Puerto Viejo de Talamanca nájdeš pláže, ktoré sú vhodné na plávanie aj surfovanie. Ďalej sa dozvieš o miestnej kuchyni a pár tipov, kde sa najlepšie zjesť. Ak máš radi dobrodružstvo, dozvieš sa aj o niekoľkých aktivitách, na ktoré sa môžeš vybrať. Ak budeš mať šťastie, môžeš stretnúť aj niektoré divoké zvieratá, ako napríklad opice, kolibrie, leguány, ale aj opále. A určite si nesmieš nechať ujsť sledovanie západu slnka, ktorý je na tomto mieste nesmierne krásny a nedotknutý.

Celkovo, dovolenka v Puerto Viejo de Talamanca je jedinečný zážitok, ktorý by si si určite mal zažiť. Predisponované krajiny, dobrá kuchyňa a aktivity vás určite príjemne prekvapia. Ide o ideálne miesto pre cestovanie medzi priateľmi alebo rodinami, ktoré hľadajú dobrodružstvo a prírodné scenérie. Táto časť Kostarike je skutočným klenotom a určite na akúkoľvek dovolenku sa oplatí navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Otázka 1: Ako sa dostanem do Puerto Viejo de Talamanca?

Odpoveď: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Puerto Viejo de Talamanca, je cestovať autobusom z San José, ktorý vám ukáže krásnu scenériu Kostariky. Taktiež môžete nájsť lety do letiska v Limón a potom cestovať autobusom alebo taxíkom do Puerto Viejo.

Otázka 2: Je Puerto Viejo bezpečné miesto na cestovanie?

Odpoveď: Puerto Viejo je považované za bezpečné miesto na cestovanie, ale ako v každom cestovaní, musíte byť opatrní a udržiavať si pozornosť na svoje osobné veci a okolie.

Otázka 3: Aké sú najlepšie pláže v Puerto Viejo de Talamanca?

Odpoveď: V Puerto Viejo de Talamanca sú rôzne pláže, ale najobľúbenejšie sú Salsa Brava, Cocles a Punta Uva. Všetky pláže ponúkajú jemný piesok, krištáľovo čistú vodu a harmóniu s prírodou.

Otázka 4: Aké sú najlepšie aktivity a zážitky, ktoré si môžem vychutnať v Puerto Viejo?

Odpoveď: V Puerto Viejo de Talamanca si môžete vychutnať šnorchlovanie, surfovanie, návštevu národných parkov, pieskových pláží a kúpanie vo vodopádoch. Môžete tiež ochutnať miestnu kuchyňu, navštíviť miestne obchody a trhy, a pozrieť si miestne festivity a sviatky.

Otázka 5: Kedy je najlepší čas na návštevu Puerto Viejo de Talamanca?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Puerto Viejo de Talamanca je počas suchého obdobia od decembra do apríla. V tomto období nájdete ideálne počasie pre všetky aktivity. Niektorí cestovatelia však dávajú prednosť návšteve počas daždivého obdobia, pretože mnoho turistov tieto obdobie obchádza a ceny sú nižšie.


Letenka Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií. Jedným z mnohých fascinujúcich miest, ktoré tento klenot Centrálnej Ameriky ponúka, je Puerto Viejo de Talamanca. Ak teda hľadáte niečo zaujímavé, jedinečné a plné dobrodružstva, potom je ten správny cieľ pre Vás.

Ako sa dostať do Puerto Viejo de Talamanca? Odpoveď je jednoduchá - letenka. Cesta letecky je dobrým a vyhľadávaným spôsobom, ako sa dostať do tejto krajiny.

Množstvo leteckých spoločností ponúka letenky do San José, hlavného mesta Kostariky. Tu si môžete požičať auto, alebo využiť služby taksíka. Cesta z letiska v San José do Puerto Viejo de Talamanca trvá okolo štyroch hodín, ale zážitok z cesty ponúka vynikajúci pohľad na krajinu.

Po príchode do Puerto Viejo de Talamanca si môžete vychutnať krásne pláže s miestnymi rybármi, ktorí ponúkajú svoje čerstvé úlovky. Okrem toho, môžete vyskúšať vodné športy, prechádzky po pralesoch, alebo navštíviť miestne trhy.

V Puerto Viejo de Talamanca určite oceníte pokojné prostredie a kultúru, ktorá je v tomto regióne veľmi výrazná. Obklopené tropickou prírodou, návštevníci sa môžu ponoriť do odľahlých krajín, ktoré naši predkovia kedysi nazývali tajomné a neznáme.

Kostarika a jej okolité miesta je miesto, kde sa môžete určite vynikajúco zabaviť, ale aj oddýchnuť. Letenka do Puerto Viejo de Talamanca môže byť pre Vás skutočným prekvapením a zážitkom, ktorý nebudete nikdy zabudnúť. Vyberte si teda svoje letenky a začnite plánovať Vašu nezabudnuteľnú dovolenku v Kostarike.


Ubytovanie Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je pestrá, plná priesvitných pláží, pestrých dažďových pralesov a vynikajúcej flóry a fauny. Jeho malebné mestá a dediny ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého turistu a medzi nimi patrí aj Puerto Viejo de Talamanca - malebné mestečko na juhu Kostariky.

Toto miesto je domovom mnohých druhov rýb, žralokov, delfínov a želv a môže sa pochváliť jednou z najexotičkejších a najslnovnejších pláží v krajine - Playa Cocles. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete ukryť pred ruchom mesta a vychutnať si prírodu v plnej kráse, Puerto Viejo de Talamanca je jednou z najlepších destinácií.

Najlepšou možnosťou pre ubytovanie v Puerto Viejo de Talamanca sú chatky na pláži alebo penzióny sú tam veľmi populárne. Chatky na pláži sú ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú vychutnať si kúpanie v mori a prebudiť sa s vôňou oceánu a počuť zvuk vlny. Večery môžete stráviť sedením pri kozubom a počúvať zvuky prírody. Okrem toho, môžete navštíviť miestne reštaurácie, ktoré ponúkajú vynikajúce miestne jedlá.

Ak hľadáte viac luxusu a pohodlia, penzióny sú pre vás najlepšou voľbou. V Puerto Viejo de Talamanca nájdete veľa malých rodinných penziónov a reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne speciality, ako napríklad ryby a morské plody. Ubytovanie v penzióne pri pláži vám ponúka prístup k vode a čistému bielu piesku.

Pri plávaní v oceáne, vás môže ošúchať medúza, takže sa uistite, že máte na sebe oblečenie, ktoré skryje väčšinu vašej pokožky. Okrem toho, by ste mali vždy brať do úvahy aj bezpečnosť a odporúča sa nikdy sa neplávajte na miestach mimo oficiálnych plavidiel.

Vzhľadom na svoju polohu a nádherné pláže, Puerto Viejo de Talamanca ponúka širokú škálu aktivít vrátane potápania, surfingu, jazdy na bicykli, turistiky a raftingu. Ubytovanie v tomto malebnom mestečku sa určite stane nezabudnuteľným zážitkom pre každého turistu, ktorý túži po prírodných krásach, zábave a relaxácii. Ak sa chcete cítiť blízko prírode a vychutnať si pokojné a romantické ubytovanie, Puerto Viejo de Talamanca je ideálnym miestom pre vás.


Počasie Kostarika Puerto Viejo de Talamanca


Kostarika je známa svojou divokou prírodou, nádhernými plážami a tropickým podnebím. Jednou z najpopulárnejších destinácií na severe Kostariky je mestečko Puerto Viejo de Talamanca, ktoré sa nachádza v provincii Limón. Toto malé, rybárske mestečko s približne 1500 obyvateľmi je známe svojimi bledulezovými plážami, ktoré sú ideálne pre surfovanie, a ktoré zažívajú širokú škálu počasia.

Počasie v Puerto Viejo de Talamanca je veľmi tropické. Kvôli blízkosti rovníka sa teploty držia okolo 27 ° C počas celého roka, s malými výkyvmi. Aj keď sa jedná o tropické počasie, neznamená to, že je vždy slnečno a bez mračien. Väčšina dní v roku sú oblaky, ktoré poskytujú ochranu pred priamym slnkom.

V období od mája do októbra sa však počasie môže zhoršiť kvôli obdobiu dažďov. V týchto mesiacoch je pravdepodobnosť silných dažďov veľmi vysoká a zvyčajne vydržia celý deň. Keďže je to obdobie dažďov, väčšina turistov sa rozhodne necestovať do mesta v tomto období.

Na druhej strane, od decembra do apríla je v mestečku veľmi príjemne. Toto obdobie je známe ako suché obdobie, keď sa dažde zastavujú a teploty sú príjemné. V týchto mesiacoch je dosť slnečných dní, no nie je príliš horúco.

Vzhľadom k tomu, že je Puerto Viejo de Talamanca na pobreží, vyskytujú sa tu občas aj atlantickej tropické búrky. Tieto búrky môžu byť veľmi silné a zvyčajne sa vyskytujú v mesiacoch od júla do novembra.

Celkovo možno povedať, že najlepším obdobím na návštevu Puerto Viejo de Talamanca je obdobie od decembra do apríla. Aj keď sa môže vyskytnúť malé množstvo dažďov, teploty sú príjemné a pláže sú ideálne pre kúpanie aj surfovanie. Vždy však nezabudnite sledovať predpoveď počasia a mať plánek B, ak sa počasie nevyvíja podľa vašich predstáv.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky