Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Keňa Shimba Hills National Reserve

Počasie Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa Shimba Hills National Reserve sa nachádza v južnej časti Keni, približne 33 kilometrov juhozápadne od mesta Mombasa. Táto oblasť je známa svojou krásnou prírodou a pestrou faunou a flórou.

Keďže sa nachádza v tropickom pásme, počasie v Keňa Shimba Hills National Reserve je ovplyvnené monzúnovým podnebím. Obdobie dažďov prebieha od marca do mája a od októbra do decembra, pričom priemerné množstvo zrážok sa pohybuje od 500 do 900 mm ročne.

Teploty sú v oblasti celoročne vysoké, s priemernou dennou teplotou okolo 30 °C. Najchladnejší mesiac je jul, kedy teploty klesajú na asi 25 °C. Keďže je Keňa Shimba Hills National Reserve na brehu Indického oceánu, je tu aj vysoká vlhkosť, najmä v období dažďov.

Počas obdobia sucha, ktoré prebieha od júna do septembra, sú zväčša suché dni a menej zrážok. V tejto dobe je príroda relatívne suchá a stromy strácajú svoje listy. Avšak počas obdobia dažďov zažije táto oblasť oživenie a prekvitne. Zvieratá často putujú z väčších vzdialeností do parku, aby mohli čerpať zo zdrojov vody.

Keňa Shimba Hills National Reserve je krásnym miestom, ktoré ponúka návštevníkom nádherný pohľad na miestnu krajinu a faunu a flóru. Ak sa plánujete pobyt v tejto oblasti, odporúčame sa vybaviť si vhodné oblečenie a obuv, ochranné prostriedky pred slnkom a hmyzom, ako aj nápoje s vysokým obsahom vody, aby ste sa mohli užiť svoju návštevu naplno.


Ubytovanie Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve sa nachádza na juhu Keni v blízkosti miesta, kde sa stretávajú najznámejšie miesta pre turistov, Diani Beach a Mombasa. Toto národné rezervát sa nachádza na kopci s výškou približne 450 metrov nad morom, a ponúka ohromujúce výhľady na okolitý kraj.

Ak hľadáte ubytovanie v týchto kľudných a zelených kopcoch, môžete si vybrať z niekoľkých možností. Jednou z najpopulárnejších možností je ubytovanie v Kempinski Hotel v rezerváte. Táto luxusná možnosť ponúka jeden z najlepších pohľadov na okolitý kraj a je ideálna pre tých, ktorí hľadajú komfort a pohodlie.

Ak hľadáte niečo klasické a tradičné, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v Shimba Hills Lodge, ktorý sa nachádza priamo v rezerváte a ponúka fascinujúcu skúsenosť s life safari na blízku vzdialenosť zvierat ako je napr. gazely, antilopy, kŕdele slonov, lemur, gepard a iní.

Ak hľadáte niečo viac priateľské pre rozpočet, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v Chale Island. Toto miesto ponúka chatky a bungalovy, ktoré sú umiestnené v tesnej blízkosti pláže. Ubytovanie tu zahŕňa vstup do chráneného mora a možnosti plachtenia na miestnom jachte.

Ak ste milovníkmi prírody, alebo závislý na dobrodružstve, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v stanoch. Existujú špeciálne kempy, ktoré poskytujú stanové aktivity ako aj odpočinkovú zónu pre turistov. Zahrnuje to aj nocľah v stanoch, výlety na pár dni s cieľom vidieť zvieratá, alebo prehliadku národného parku.

Nakoniec, ak hľadáte niečo skromné a skutočne v kontakte s prírodou, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v malých a klasických hoteloch v okolí. Tieto miesta špecifikujú sa s klasickým alebo historickým dizajnom a nachádzajú sa v blízkosti mnohých turistických atrakcií ako napr. tzv. Vodopády Maragoli alebo pôvodné múzeum človeka Margaret Mead Library.

Celkovo, Shimba Hills National Reserve ponúka množstvo ubytovacích možností pre každého typu turistu. Toto miesto sa považuje za miesto s jedinečnou krásou a zbieraním zážitkov. Nezáleží na tom, aký typ turistu ste, v Shimba Hills National Reserve určite nájdete niečo, čo uspokojí vaše potreby.


Letenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Keňa je známa po celom svete svojou ohromujúcou prírodou a Shimba Hills National Reserve určite nie je výnimkou. Táto rezervácia sa nachádza na juhu krajiny a chorí svojou rozmanitou flórou a faunou. Ak sa chystáte navštíviť Keňu a hľadáte miesto, kde by ste si mohli spraviť krásnu prechádzku a užívať si pohľady na zvieratá v ich prírodnom prostredí, letenka do Shimba Hills National Reserve by mohla byť tou správnou voľbou.

Keby ste sa rozhodli pre túto destináciu, mali by ste sa pozrieť na letenky tam, kde vám možno bude ponúknutá prvotriedna služba a vybavenie. Existuje mnoho spoločností, ktoré vám ponúknu úplnú službu od príletu až po odlet vrátane ubytovania a stravy, transferov, ale aj zájazdov a safari. Niektoré z týchto spoločností dokonca umožňujú návštevu viacerých miest v Keňa, čo vám umožní vidieť mnoho z jej najkrajších zákutí.

Rezervácia Shimba Hills National ponúka množstvo aktivít, ktoré vás zabavia po celý deň. Môžete sa vydať na prehliadku zvierat a pozorovať ich v ich prírodnom prostredí, alebo sa prejsť po niektorých z označených turistických trás a obdivovať nádherný výhľad na krajinu. Ak túžite po niečom trochu adrenalínovejšom, môžete sa vydať na prechádzku po stromových korunách alebo si skočiť vysoko nad zemou na štvorkolesovom športe.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do histórie a kultúry Keňy, nie je v rámci Shimba Hills National Reserve lepšie miesto nájsť. Budete mať možnosť navštíviť miestne dediny a vidieť, ako sa žije miestnym obyvateľom. Taktiež môžete obdivovať miestne tance a rituály a poznať históriu regiónu.

Keby ste sa rozhodli pre letenku do Shimba Hills National Reserve, mali by ste sa tiež pozrieť na možnosti ubytovania. Existuje mnoho lodžii a kempov v oblasti, ktoré vám ponúknu pohodlné a luxusné ubytovanie. Niektoré z nich ponúkajú tiež stravu a aktivitu, takže môžete mať všetko pod jednou strechou.

Navštívenie Keňy a Shimba Hills National Reserve je určite nezabudnuteľný zážitok. Ak sa chcete vydať na dobrodružstvo a počas neho vidieť zvieratá v ich prirodzenom prostredí, vidieť nádherný výhľad na krajinu alebo sa ponoriť do zaujímavej histórie a kultúry, letenka do Shimba Hills National Reserve by mohla byť presne to, čo hľadáte. Tak neváhajte a vyrazte na túto neuveriteľnú cestu už dnes!


Dovolenka Keňa Shimba Hills National Reserve


Shimba Hills National Reserve je oblast, ktorá sa môže pochváliť krásnymi plážami, tropickými lesmi a horským terénom. Nachádza sa v juhovýchodnej časti Keni, blízko mesta Mombasa, a je domovom pre mnoho endemických druhov zvierat a rastlín.

Táto oblasť je významná svojím rozmanitým ekosystémom, ktorý zahŕňa pláže, mokrade, lesy a kopcami, čím je ideálnym miestom pre záujemcov o prírodu a hlavne opatrovanie zvierat a rastlín. V Shimba Hills National Reserve sa nachádza veľa vzácnych a chránených druhov zvierat, ktoré sú ohrozené vyhynutím, vrátane slonov, žiráf, leopardov, rýb, paviánov či nosáľov.

Počasavami tu prebiehajú aj migrácie zvierat, kde vidieť girafy, byvolov a nilských koní. Navyše, oblasť sa môže pochváliť takmer dvoma stovkami druhov vtákov vrátane vzácnych sýkor belopestých a oriov, ktoré sú živými pozorovateľmi.

Okrem toho, uctievatelia prírody si môžu užiť prekrásne prochádzky medzi stolovými lesmi a pozorovať kvapky zierajúce pávy alebo zulové leopardy.

Doprava v oblasti sa uskutočňuje prevažne cez Mombasa, odkiaľ si môžu návštevníci objednať exkurzie do parku, ktoré zahŕňajú štyri hodiny prieskumu parku alebo celodenné jazdy, ktoré si môžu zahrnúť aj piknik na pláži.

Aj keď nie je Shimba Hills National Reserve príliš veľký, jeho oblasť zachytáva dobytčie stvárnenie Afriky, ktoré má čarovné zvuky exotický kúsok Keni. Pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zážitky s divokou prírodou, je Keňa a Shimba Hills National Reserve bezpochyby ideálnym miestom na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Shimba Hills National Reserve


Q: Kde sa nachádza Keňa Shimba Hills National Reserve?
A: Keňa Shimba Hills National Reserve sa nachádza v juhovýchodnej Keni v okrese Kwale.

Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Keňa Shimba Hills National Reserve?
A: Najlepším časom na návštevu je obdobie sucha, ktoré trvá od decembra do marca a od júna do septembra.

Q: Ako sa tam dostanem?
A: Možno sa tam dostať cestou z Mombasy alebo Nairobi alebo letecky z Mombasy alebo Nairobi.

Q: Aké zvieratá sa môžu vidieť v Keňa Shimba Hills National Reserve?
A: V rezervácii sa môžu vidieť slony, búfaly, antilopy, guanela olivového, hyenu, leoparda a mnoho iných.

Q: Ako sa treba obliekať do rezervácie?
A: Je vhodné obliekať sa do svetlých a pohodlných odevov, najmä v lete. V zimnom období je vhodné mať so sebou teplejšie oblečenie.

Q: Je potrebné sa zaregistrovať pred vstupom do Keňa Shimba Hills National Reserve?
A: Áno, turisti musia sa zaregistrovať na bránke a zaplatiť vstupné poplatky.

Q: Je povolené táboriť v rezervácii?
A: Áno, je možné stanovať v rezervácii na určených miestach a za poplatok.

Q: Aké aktivity sú k dispozícii v Keňa Shimba Hills National Reserve?
A: Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí prechádzka po zvieracej rezervácii, kempovanie, prechádzka po lese a pozorovanie vtákov.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky