Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kazachstan Ile-Alatau National Park

Ubytovanie Kazachstan Ile-Alatau National Park


Ak hľadáte jedinečné a nezabudnuteľné miesto na dovolenku, mali by ste určite navštíviť Kazachstan a jeho národný park Ile-Alatau. Toto úchvatné prírodné územie sa nachádza v Almatinskom oblasti a je domovom niektorých z najkrajších a najimpozantnejších vrchov na svete.

Keď prídete do Ile-Alatau, môžete si vybrať z rôznych možností ubytovania. Na výber sú kempy, chalupy a dokonca aj malé hotely, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie. Všetky tieto možnosti ponúkajú jedinečný pohľad na hory a okolitú krajinu.

Väčšina ubytovacích zariadení v národnom parku Ile-Alatau sa nachádza v blízkosti populárnych turistických trás a ďalších atrakcií. Ak chcete byť čo najblízšie vrchom a prírodným zázrakom, odporúčame vám skúsiť kempovanie. Môžete si dokonca požičať stany a vybavenie, ak ho nemáte vlastné.

Pokiaľ ide o chalupy, ponúkajú nielen útulné ubytovanie, ale aj luxusné vybavenie, ako sú napríklad súkromné kúpeľne, ktoré vám umožnia oddych a relax po celodennej turistike po horách. Mnohé z týchto chalúp sú aj dobre vybavené kuchynky, kde si môžete pripraviť vlastné jedlo.

V prípade, že hľadáte ešte väčší luxus, nájdete v národnom parku Ile-Alatau aj niekoľko luxusných hotelov. Tieto hotely ponúkajú všetky možné pohodlie a zariadenia, ktoré by ste si mohli len predstaviť.

Okrem samotného ubytovania v národnom parku Ile-Alatau, návštevníci majú tiež možnosť zúčastniť sa mnohých aktivít, ako napríklad turistika, horolezectvo, kajakárske výlety a výlety do miestnych dedín. Nech už sa rozhodnete pre akúkoľvek formu ubytovania, určite získate nezabudnuteľné zážitky z tohto úchvatného miesta.

Celkovo, ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť v krásnej prírode, národný park Ile-Alatau v Kazachstane je ideálnou voľbou. S množstvom možností ubytovania a dokonalým spojením s prírodou sa rozhodne stojí za to stráviť tam niekoľko dní.


Letenka Kazachstan Ile-Alatau National Park


Kazachstan Ile-Alatau National Park: Krása hornej divočiny Strednej Ázie

Keďže Kazachstan je rozľahlá krajina v strednej Ázii, less než 25% svojho územia má známky civilizácie. To zanecháva obrovské oblasti nezakresleného, divokého terénu s krásnym hory, lesy a rieky. Jednou takou oblasťou je Ile-Alatau National Park - miesto, kde sa stretáva masívne Tian-Shan pohorie a Kazachstanská rovina, a kde návštevníci môžu zažiť skutočnú púštnu oázu.

Letenky do Kazachstanu sú často lacné a z Kazachstanu do mesta Almaty, kde sa park nachádza, trvá let rakúsky, kazašský alebo turecký. Akonáhle prídeš na miesto, budeš mať možnosť prehliadať popredné vrcholy Strednej Ázie ako Chymbulak vrch, ktorý stúpa na výšku 3 853 metrov. Okolitá krajina, ktorá sa prezentuje unikátnou kombináciou alpského prostredia a stepi, je tiež ľahko dostupná vďaka množstvu turistických trás.

Ile-Alatau National Park bol vyhlásený v roku 1996 s cieľom zachovať bohatú prírodu a urobiť z neho národné klenotické a kultúrne dědictvo. Na území parku sa nachádza 19 riek, 14 jazier a 8 vodopádov a okrem toho viac ako 40 druhov cicavcov a 280 druhov vtákov. medzi nimi nájdeme napríklad snežného leoparda, jarabu, diviaka, srnca, zajaca a divého koňa, vodné vtáky, sokoly, orly a koně.

Okrem turistických trás, na ktorých môžeš užívať si divy parku sám, sú k dispozícii aj skupinové túry, v ktorých sa návštevníkovi pomocou sprievodcu poskytuje dôležité informácie o miestnych zvieratách a flóre. Ak hľadáte viac adrenalínu, Vám môže robiť spoločnosť vozičkovanie alebo horská cyklistika.

Park je otvorený pre verejnosť po celý rok, ale pravý optimálny čas pre návštevu je v lete, keď sú počasie a podmienky skutočne ideálne. Na zimné mesiace je potrebné perfect the vybaviť s viac vrstvovým oblečením a handrami, pretože teploty klesajú až na -30 ° C. Doteraz sa v parku nachádza až 5 malých osád, ktoré vyrábajú miestne potraviny a výrobky, a spolupracujú s parkom na ich ochrane.

Keďže Kazachstan ešte stále nie je zahraničná turistická destinácia, Ile-Alatau National Park ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť zažiť krásu nevšedného sveta. S bronzom, zelenými končinami, vodopádmi a streliskami, park ponúka zážitky, ktoré nájdeš nikde inde.

V akomkoľvek období roka, návšteva tohto parku je vynikajúcou príležitosťou na útek z mesta a objavovanie prírodných krás Kazachstanu. Ak si hľadáte miesto na relaxáciu alebo adrenalínové športy, ile-Alatau National Park je pre Vás tou správnou voľbou.


Dovolenka Kazachstan Ile-Alatau National Park


Kazachstan, krajina na strede Ázie, môže byť pre mnohých turistov nezvyčajnou destináciou, no rozhodne stojí za to ju objaviť. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste určite nemali vynechať, je Ile-Alatau Národný park.

Nachádza sa na juhu Kazachstanu, v pohorí Ile Alatau, a rozprestiera sa na ploche takmer 200 000 hektárov. Park je jedným z najväčších a najrozmanitejších prirodzených území v Kazachstane a patrí medzi najpopulárnejšie turistické atrakcie krajiny.

Príroda v parku je úchvatná a pestrá - od horských dolín, hustých lesov a vysokohorských lúk a po horské potoky a jazerá. V parku nájdete množstvo endemických druhov rastlín a zvierat, ktoré uvidia iba tí, ktorí majú šťastie a cestujú do tejto oblasti.

Na cestách parkom si môžete vychutnať krásne scenérie a panoramatické výhľady na zasnežené hory, zelene lesy a jazierka. Hory ponúkajú možnosti pre horskú túru a horolezectvo, pričom turisti môžu vidieť nádherné vodopády ako napríklad Big Almaty a Small Almaty.

Ile-Alatau Národný park ponúka rôzne aktivity pre turistov. Medzi najpopulárnejšie patrí pochodovanie po horách, horské bicyklovanie, rybolov, prírodné kúpele, zimné športy alebo len relaxácia v prírode.

Ak hľadáte nezvyčajnú a kúzelnú destináciu na dovolenku, Kazachstan a konkrétne Ile-Alatau park by mali byť na vašom zozname. Pre svojich návštevníkov ponúka nespočetné množstvo možností pre pohyb, zábavu, relax a spoznávanie jedinečnej prírody tejto krajiny. Odvážte sa objaviť krásy Kazachstanu a pridajte do svojich zážitkov úžasnú dovolenku v Ile-Alatau National Park.


Počasie Kazachstan Ile-Alatau National Park


Kazachstan Ile-Alatau National Park sa nachádza na juhozápade Kazachstanu, v blízkosti mesta Almaty. Tento národný park je domovom bohatej fauny a flóry, ktoré sa nachádzajú na rozlohe viac ako 200 000 hektárov.

Rozmanitosť klimatických zón

Kazachstan Ile-Alatau National Park sa vyznačuje rôznymi klimatickými zónami, ktoré zahŕňajú horskú tundru, lesy, stepi a púšte. Tento rozmanitý klimatický pás prináša aj rozmanité poveternostné podmienky počas celého roka.

Zima

Počas zimy je v Kazachstan Ile-Alatau National Parke chladno a sucho. Teploty klesajú pod bod mrazu a často je vidieť snehové zrážky. Cestovanie v zime však môže byť nebezpečné, čo znamená, že návštevníci by mali mať vhodné vybavenie, ako sú teplé oblečenie, pevnú obuv a potravinové zásoby na prípadné nepredvídané situácie.

Jar

Jar v Kazachstan Ile-Alatau National Parke prináša oživenie a zmenu počasia. Teploty sa začínajú zvyšovať a sneh taje, čo spôsobuje výdatný prísun vody do potokov a riek. Obnovujú sa aj rastlinné druhy, ktoré kvitnú a zelenajú sa.

Leto

Leto v Kazachstan Ile-Alatau National Parke prináša teplé a slnečné dni. Teploty sa zvyčajne zvyšujú na úroveň okolo 30 ° C, ale nočné teploty zostávajú výrazne chladné. Obstarajú sa silné búrky s mohutnými vetrami, ktoré zvyčajne trvajú niekoľko hodín a môžu poškodiť krehké ekosystémy.

Jeseň

Jeseň v Kazachstan Ile-Alatau National Parke prináša zníženie celkových teplôt a návrat k suchším podmienkam. Listy stromov sa menia na žlto-červenú farbu a väčšina rastlin sa pripravuje na zimu. Turisti môžu vidieť veľké stáda zvierat, ktoré sa pripravujú na migráciu na zimu.

Vzhľadom k rozmanitým klimatickým zónam a náročným podmienkam, návštevníci Kazachstan Ile-Alatau National Parku by mali mať na sebe vhodné oblečenie a vybavenie pre každú ročnú dobu, ako aj byť pripravení na neočakávané situácie. S týmto vybaveným sa môže úžasným spôsobom potešiť krásu tohto národného parku.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Ile-Alatau National Park


1. Čo je Kazachstan Ile-Alatau National Park?

Kazachstan Ile-Alatau National Park je národný park v Kazachstane, ktorý sa nachádza v pohorí Tian Shan.

2. Čo ponúka park návštevníkom?

Park ponúka krásne scenérie vrátane horských vrchov a jazier, rôzne druhy flóry a fauny vrátane vzácnych druhov vtákov a živočíchov, a tiež miesta na turistiku a cyklistiku.

3. Aké je vstupné do parku a kedy je otvorený?

Vstupné do parku je 1000 tenge (asi 2,30 eur) pre miestnych a 2000 tenge (asi 4,60 eur) pre zahraničných návštevníkov. Park je otvorený každý deň od 9:00 do 18:00.

4. Koľko času by som mal stráviť v parku?

Odporúčame stráviť v parku minimálne jeden celý deň pre preskúmanie niektorých z najkrajších miest.

5. Aké aktivity môžem v parku robiť?

Okrem turistiky a cykloturistiky, návštevníci môžu požičať loď a ísť na vode, pozorovať vtáky a inú divokú zver, alebo sa naučiť niečo o miestnej kultúre a tradíciách.

6. Je potrebné si priniesť vlastné jedlo a pitie?

Je odporúčané si priniesť vlastné jedlo a pitie, pretože v parku nie sú žiadne reštaurácie alebo obchody.

7. Je v parku možné kempovať?

Áno, v parku sú kempoviská, ktoré sú otvorené pre návštevníkov.

8. Môžem sa dostať do parku verejnou dopravou?

Áno, existujú autobusové linky, ktoré premávajú z Almaty do parku.

9. Aké sú zvýhodnené ceny pre deti a dôchodcov?

Deti do 7 rokov majú vstup do parku zdarma a dôchodcovia majú zvýhodnenú cenu vstupného.

10. Je v parku povolené fajčenie, oheň a alkohol?

V parku je zakázané fajčiť a viesť otvorený oheň. Taktiež platí zákaz konzumácie alkoholu na verejných miestach parku.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky