Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Kanada Ottava (hlavné mesto)

Dovolenka Kanada Ottava (hlavné mesto)


Kanada je krajina nekonečných prírodných krás a možností. No nie každý vie, že jej hlavné mesto - Ottawa - ponúka rovnako veľa atrakcií a zážitkov, ako jej prírodné pamiatky. Preto sa práve na toto miesto pozrieme bližšie.

Ottawa leží na východe Kanady a je druhým najväčším mesto v provincii Ontario. Patrí medzi najbezpečnejšie a najbohatšie miesta v Severnej Amerike a tiež má vysokú úroveň obyvateľstva s vyšším vzdelaním. Toto mesto nájdete takmer uprostred Kanady, blízko vodného toku rieky Ottawa.

Jednou z najväčších turistických atrakcií Ottawy je nepochybne parlamentná budova, ktorá je súčasťou parlamentného pahorku. To je miesto, kde sa rozhodujú politické záležitosti pre celú krajinu. Parlamentný pahorek je zároveň dôležitou historickou pamiatkou, kde môžete vidieť krásne architektonické diela, ktoré sú symbolem Kanady samotnej.

Ak ste fanúšikom umenia, nevynechajte návštevu národného múzea západnej kultúry. Toto múzeum ponúka exponáty a galérie zamerané na pôvodné kultúry Kanady a históriu miestnych obyvateľov. Okrem toho existuje aj múzeum kanadského športu. Ak radi kráčate po hranici medzi históriou a súčasnosťou, určite si obľúbite múzeum politického zločinu a trestu.

V Ottawe nájdete aj mnoho prírodných pamiatok. Ďalšou z najpopulárnejších je Gatineau Park, ktorý sa nachádza v tichej a pohodovej oblasti, kde môžete vidieť zvieratá, suché kamene a horské vodopády. Ak ste niekedy snívali o raftingu, lodičkovaní alebo kajakovaní, Ottawa River Tour je to správne miesto pre vás. Okrem iného môžete vyskúšať aj plávanie, jazdu na bicykli alebo golf.

V Ottawe sa takisto nájdete mnoho miest, ktoré sú obľúbené pre svoju gastronómiu a nákupy. Pešia zóna pred parlamentom je ideálna na prechádzky, kde môžete zakúpiť miestne nevšedné suveníry. Na druhej strane, tržnica ByWard je miestom pre návštevníkov, ktorí sa radi zoznamujú s miestnou kuchyňou.

V Ottawe sa tiež uskutočňujú mnohé festivaly po celý rok. Niektoré z nich sú: festival súčasného tanca, medzinárodný festival ohňostrojov a jazzový festival. V zime tu môžete navštíviť festival zimných radovánok, ktorý obnáša jazdu na sánkach v uliciach mesta.

V Ottawe teda nájdete všetko, čo by ste si mohli priať z letnej dovolenky. Od histórie po prírodu, od gastronómie po zábavu. Je to miesto, ktoré nikomu nezostane ľahostajné. Ak chcete nájsť svoje miesto medzi legiou turistov, v Ottawe budete vždy vítaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Ottava (hlavné mesto)


1. Aké je počasie v Ottawe?
Ottawa má typické kontinentálne podnebie s miernymi letami a chladnými zimami. Letné teploty dosahujú priemerne 20 - 25°C, zatiaľ čo v zime klesajú teploty na -5°C alebo nižšie.

2. Kde sa v Ottawe nachádza medzinárodné letisko?
Medzinárodné letisko Ottawa (YOW) sa nachádza asi 20 minút jazdy na juhozápad od centra mesta.

3. Ako cestovať po meste?
V Ottawe sa dá cestovať mestskou hromadnou dopravou, ako sú autobusy a vlaky, ale mnoho miestnych aj turistov uprednostňuje bicykle alebo chôdzu, čo je populárne v starom centre mesta.

4. Čo sa dá robiť v Ottawe?
Ottawa má mnoho turistických atrakcií, vrátane Parlamentu, Národného múzea Kanady, múzeí, galérií a historických pamiatok. Ďalšou populárnou vecou sú parky a zelené plochy - prechádzka po Riverfront Trail alebo preskúmanie Gatineauho parku.

5. Aké sú miestne kulinárske špeciality?
Niektoré z miestnych špecialít sú Beavertail (sladký koláčik vo forme plachiet), mäsová torta (plnená mletým mäsom, zemiakmi a korením) a poutine (stredne veľké hranolky s masťou a syrom, podávané s omáčkou).

6. Kedy sa koná festival tulipánov v Ottawe?
Festival tulipánov v Ottawe sa obvykle koná na jar, zvyčajne na konci apríla alebo začiatkom mája.

7. Aký je časový rozdiel medzi Ottawou a Českou republikou?
Časový rozdiel je 6 hodín, pričom Ottawa má časové pásmo EST a Česká republika má CET.

8. Je nutná víza pre vstup do Kanady?
Väčšina turistov potrebuje vízum alebo elektronický záznam o autorizácii pred cestou do Kanady. Víza a povolenia sa môžu líšiť v závislosti od krajiny pôvodu a účelu návštevy.

9. Kde sa nachádza najlepšie miesto na fotenie pamiatok v Ottawe?
Najlepšie miesta na fotenie sú pri rieke Ottawa, pred Parlamentom a na ďalších turistických atrakciách, ako je napríklad Chateau Laurier alebo Bytown Museum.

10. Ako dávno je Ottawa hlavným mestom Kanady?
Ottawa je hlavné mesto Kanady od roku 1857, ale oficiálne sa stala hlavným mestom až v roku 1867, keď bol vytvorený Zákonný akt Severnej Ameriky.


Ubytovanie Kanada Ottava (hlavné mesto)


Kanada je krásna a pôsobivá krajina plná prírody, kultúry a histórie. Je to druhá najväčšia krajina na svete a má mnoho rôznych oblastí a miest, ktoré môžete navštíviť. Jedným z týchto miest je aj hlavné mesto Ottava, ktoré sa nachádza v provincii Ontario.

Ottava je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest Kanady. Mesto je domovom mnohých pamätihodností, ktoré ukazujú kultúru, históriu a prírodné krásy Kanady. Pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie v Ottave, má mesto množstvo možností a vyberte si môžete podľa vašich preferencií a potrieb.

Ak hľadáte niečo luxusné a elegantné, mesto Ottava má mnoho štýlových hotelov v centre mesta, ktoré sú ideálne pre turistov a obchodných cestujúcich. Napríklad, chique The Westin Ottawa ponúka prvotriedne služby a luxusné izby, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú pohodlné a kvalitné ubytovanie.

Ak preferujete byť blízko prírody, mesto Ottava má aj množstvo kempov a chatiek v okolí. Parky ako Gatineau Park, Červený kaňon alebo predmestie Kanata ponúkajú možnosti pre kempingové ubytovanie. Máte tiež možnosť ísť súkromne zariadenou cestou a nájsť si v okolí súkromné chaty a vilky, ktoré sú rovnako kvalitné a priestranné.

Pre tých cestujúcich, ktorí preferujú ubytovanie v blízkosti pamiatok a miestnych atrakcií, sú v Ottave k dispozícii aj Ubytovanie hotelového typu, motely a hostely. Môžete si tak nájsť ubytovanie blízko nádherných pamiatok ako sú kanadské parlamentné budovy, múzeá a umelohrade.

Nezáleží teda na tom, aký typ cestovania favorizujete, Ottava bude na vaše potreby plne pripravená a môžete si zvoliť ubytovanie podľa svojich preferencií a požiadaviek. Ottava je skvelým vchodom do Kanady, kde si môžete vychutnať jej krásy a zároveň sa naučiť viac o jej histórii a kultúre. Tak neváhajte a navštívte toto krásne mesto!


Letenka Kanada Ottava (hlavné mesto)


Kanada je obľúbenou destináciou pre mnoho ľudí z celého sveta, a ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásu krajiny a zároveň spoznať zaujímavé kultúrne dedičstvo, Ottawa, hlavné mesto Kanady, je ideálnou voľbou.

Ottawa, známa aj ako Bytown, je najväčším mesto v provincii Ontario. Toto mesto ponúka niekoľko turistických atrakcií, ktoré stoja za to navštíviť. Medzi najznámejšie patria: Parlament, National Gallery of Canada, Canadian War Museum, Ottawa River, ByWard Market, Rideau Canal a Peace Tower.

Ak chcete navštíviť Ottawa, musíte si zakúpiť letenku. Ceny leteniek sa môžu líšiť v závislosti od toho, kedy chcete cestovať a aký druh letenky si vyberiete. Najlepšie je hľadať letenky niekoľko týždňov pred odletom, pretože ceny môžu byť výrazne nižšie.

Existujú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú lety do Ottawy. Medzi najpopulárnejšie patria Air Canada, WestJet, Porter Airlines a čím ďalej tým viac sa objavujú aj low-cost lety ako napríklad Flair Airlines.

Let do Ottawy trvá približne 10 hodín, v závislosti od miesta, z ktorého odlietate. Pred odletom odporúčame vám sa informovať o vízach a potrebných dokumentoch, aby ste sa mohli uistiť, že budete mať všetko potrebné a nebudú vám hroziť žiadne problémy pri príchode na letisko v Otawwe.

Ak hľadáte ideálne miesto na dovolenku, Ottawa je skvelou voľbou. Krásne pamiatky, miestna kultúra a scenickej krásy ho robia atraktívnou destináciou pre turistov z celého sveta. Tak čo ešte čakáte? Kúpte si letenku do Ottawy a zažite Kanadu z prvej ruky.


Počasie Kanada Ottava (hlavné mesto)


Ottawa, hlavné mesto Kanady, sa nachádza v oblasti s kontinentálnym podnebím, s výraznými teplotnými rozdielmi medzi letnými a zimnými mesiacmi.

Letné obdobie trvá zvyčajne od mája do septembra s vysokými teplotami okolo 27°C a relatívne vysokou vlhkosťou. V júli a auguste môže byť teplota vzduchu vzduchu aj nad 30°C a prudké búrky sú bežné v čase horúčav.

Jeseň je obdobie s najzaujímavejším počasím, s krásnymi farbami na stromoch. V septembri a októbri sa teploty mierne ochladzujú, s dennými teplotami okolo 20°C. Je však potrebné poznamenať, že v tomto období sa môže vyskytnúť veľa dažďa a vetra.

Zima v Ottawe je veľmi chladná a trvá zvyčajne od decembra do marca. Teploty sa často pohybujú okolo -10°C (až -20°C), s vysokými zrážkami a častými snehovými búrkami. V zime však aj napriek extrémnym podmienkam môžete sledovať množstvo zimných športov, ako sú hokej, korčuľovanie alebo bežky.

Na jar sa počasie začína zahrievať a teploty sa stabilizujú. Od apríla do mája sa teploty pohybujú okolo 10-15°C a môžete sa tešiť na zelené lístie, kvety a množstvo ďalších prírodných zázrakov.

Ottawa má zaujímavé a pestrofarebné počasie, ktoré umožňuje vychutnať si jej nádherné scenérie a aktivity počas celého roka. Ak cestujete do Ottawy, pripravte sa na to, že bude potrebné mať so sebou vhodné oblečenie na každé obdobie, a to aj v lete, kedy sa môžu vyskytnúť prívalové dažde alebo veľké horúčavy.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky