Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Jordánsko Shawbak Castle

Letenka Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je fascinujúca krajina s veľkou históriou a bohatým kultúrnym dedičstvom. Táto krajina je plná úžasných miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedným z týchto miest je hrad Shawbak, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny.

Shawbak Castle, známy aj pod názvom hrad Montreal, bol postavený kráľom Balianom z Jeruzalema v 12. storočí. Tento hrad bol postavený ako obranná pevnosť a bol dôležitým miestom pre ochranu celého regiónu pred napádaním sultánov z blízkeho Východu. Dnes je Shawbak Castle jedným z najzachovalejších hradov v Jordánsku a je dôležitou turistickou atrakciou.

Návšteva hradu Shawbak je skvelý spôsob, ako si uvedomiť históriu tohto úžasného miesta. Pri prechádzke po chodníkoch hradu budete mať možnosť vidieť starobylé stavby, ako sú kamenné múry a staroveké brány, ktoré ukazujú bohatstvo a pevnosť tohto miesta. S výhľadom na okolitý región a pohľadom na hrad Petra, Shawbak Castle ponúka nezabudnuteľný zážitok pre turistov v Jordánsku.

Táto historická atrakcia je otvorená pre verejnosť počas celého roka a môže byť ľahko dosiahnuteľná z hlavného mesta Amman alebo z mesta Petra. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Shawbak Castle, je využitie letenky do Jordánska a následne si prenajať auto alebo si zaplatiť výlet s miestnym sprievodcom.

Letenka do Jordánska môže byť o niečo drahšia ako iné krajiny, ale stojí za to, keď si uvedomíte všetky krásy, ktoré vás tu čakajú. Jordánsko je fascinujúca krajina s mnohými histórickými a kultúrnymi skvostami, ktoré fascinujú turistov z celého sveta. Ak ste obdivovateľom histórie a chcete sa pustiť do dobrodružstva, neváhajte a plánujte návštevu Jordánska a Shawbak Castle.


Najčastejšie otázky a odpovede Jordánsko Shawbak Castle


1. Otázka: Aké je vstupné do hradu Shawbak?
Odpoveď: Vstupné do hradu Shawbak je 3 JOD (jordánske dináre), čo je približne 4,22 USD.

2. Otázka: Kedy bol hrad Shawbak postavený?
Odpoveď: Hrad Shawbak bol postavený v 12. storočí počas vlády križiackych vojsk v oblasti.

3. Otázka: Ako sa dostať do hradu Shawbak?
Odpoveď: Hrad Shawbak sa nachádza asi 30 kilometrov juhozápadne od mesta Ma'an v Jordánsku. Je možné dostať sa tam autom alebo taxíkom.

4. Otázka: Ako dlho trvá prehliadka hradu Shawbak?
Odpoveď: Trvanie prehliadky hradu Shawbak závisí od toho, ako rýchlo sa rozhodnete prezrieť si každú časť hradu. Zvyčajne trvá 1 až 2 hodiny.

5. Otázka: Je v hradu Shawbak k dispozícii audio sprievodca?
Odpoveď: Áno, v hradu Shawbak je k dispozícii audio sprievodca v rôznych jazykoch, vrátane angličtiny.

6. Otázka: Môže sa na hrad Shawbak vstúpiť so psom?
Odpoveď: Zvyčajne nie je umožnené vstupovanie so psom na územie hradu Shawbak. Je to kvôli tomu, aby sa zachovala histórická hodnota hradu bez priťaženia zvieratami.

7. Otázka: Je v hradu Shawbak k dispozícii občerstvenie alebo reštaurácie?
Odpoveď: Nie, na území hradu Shawbak nie sú k dispozícii žiadne reštaurácie alebo občerstvenie. Preto je vhodné si so sebou priniesť svoje vlastné jedlo a nápoje.

8. Otázka: Aké sú najzaujímavejšie miesta v hradu Shawbak?
Odpoveď: Medzi najzaujímavejšie miesta v hradu Shawbak patria zbierka starovekých nástrojov, upevnenie na skalných stenách a výhľad na okolitú krajinu.


Dovolenka Jordánsko Shawbak Castle


Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje históriu a dobrodružstvo, Jordánsko je ideálnou voľbou. Krajina má množstvo starovekých pamiatok, fascinujúcu kultúru a nádhernú prírodu. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré si môžete navštíviť, je hrad Shawbak.

Shawbak Castle, ktorý sa tiež nazýva Krak des Moabites, je pevnosť zo 12. storočia, ktorá sa nachádza v južnej časti Jordánska. Pevnosť bola postavená kresťanskými rytiermi v roku 1115 ako súčasť obranného systému voči moslimským útokom. Shawbak Castle sa nachádza na vrchole hory a ponúka nádherný výhľad na okolitý kraj.

Ak sa rozhodnete navštíviť Shawbak Castle, máte možnosť prejsť cez hradby a vyšliapať schody na vrchol hradu. Tu nájdete zvyšky citadely, kaplnky a paláca. Ak sa chcete dozvedieť viac o histórii pevnosti, môžete sa prihlásiť na prehliadku s miestnym sprievodcom.

Okrem návštevy Shawbak Castle si môžete užiť aj iné aktivity v oblasti. Môžete si napríklad prejsť krásnymi údoliami, navštíviť staroveké miesta, ako je napríklad Petrá, alebo sa vybrať na dobrodružné pochody púšťou. Jordánsko ponúka aj vynikajúce jedlá, napríklad kuskus či falafel, ktoré vám určite ochutnajú.

Ak hľadáte dovolenku, ktorá bude kombinovať históriu, kultúru a dobrodružstvo, navštívte Jordánsko a nezabudnite si vychutnať krásy Shawbak Castle. Táto fascinujúca pevnosť vás určite nadchne.


Počasie Jordánsko Shawbak Castle


Jordánsko je pôvabná krajina s množstvom kultúrnej histórie. Jordánsko je známe aj svojimi dvorcami a hradmi, ktoré sú v súčasnosti národnými pamiatkami. Jedným z najznámejších zámkov je Shawbak Castle.

Shawbak Castle sa nachádza v južnom Jordánsku, približne 30 km na východ od mesta Petra. Bol postavený na úpätí Južnej Jordánie na konci 12. storočia řádom križiakov, ktorí hľadali útočisko pred moslimskými nájazdami. Dnes je to jedna z najkrajších pamiatok Jordánska, s úchvatnými pohľadmi na okolitú krajinu.

Jordánsko je suchá a horúca krajina, s extrémnymi teplotami, ktoré sa môžu pohybovať niekde od -5 °C v zime do 45 °C v lete. V Sharwak Castle sú podobné teploty, čo znamená, že leto je obdobie s veľmi vysokými teplotami, čo z neho robí horúce a prašné miesto. Teploty sa môžu pohybovať niekde okolo 40-45 °C, čo je skutočne horúce, ale v noci sa toto teplo znižuje o niekoľko stupňov.

Väčšina návštevníkov by preto mala zvážiť návštevu v zime (december-januar), ktorá má mierny a prijateľný pocitový teploty v čase od 10 do 20 °C. Ak sa rozhodnete navštíviť Sharwak Castle v lete, odporúča sa návšteva v ranných hodinách alebo neskôr večer, aby ste sa vyhli horúcemu slnku.

Počas leta môžu byť v oblasti Shawbak Castle vysoké teploty a suchý vzduch, čo môže mať vplyv na zdravie niektorých ľudí. Je dôležité mať stále so sebou dostatok vody na hydratáciu a udržiavať sa v tieni, aby sa predišlo úpalom a vysokým teplotám.

Jordánsko je úchvatná krajina s množstvom historických pamiatok. V Sharwak Castle sa môžete cítiť ako križiak z 12. storočia, prechádzať sa pozbieraním kamenných schodoch a obdivovať kúzlo prírody okolo vás. Ak máte v pláne navštíviť Sharwak Castle, odporúčam zvážiť dobu návštevy a zvlášť sa pripraviť na vhodné oblečenie a hydratáciu, aby ste si mohli skutočne užiť svoju návštevu tohto krásneho miesta.


Ubytovanie Jordánsko Shawbak Castle


Shawbak Castle, známy tiež ako Krak des Chevaliers, je hrad v Jordánsku, ktorý sa nachádza na juhozápade krajiny, približne 30 km juhozápadne od mesta Dana. Hrad bol postavený počas obdobia križiackych výprav v 12. storočí a patril k sieti obranných hradov rozmiestnených na ceste medzi Jeruzalemom a Akré.

Dnes je Shawbak Castle poprednou atrakciou pre turistov v Jordánsku. Ak hľadáte ubytovanie v blízkosti hradu, máte na výber z viacerých možností.

Prvou možnosťou je kempovanie. Priamo pod hradom sa nachádza táborisko s názvom Al-Rashedin, kde si turisti môžu prenajať stan a stráviť noc pod otvoreným nebom. Táborisko ponúka aj základné stravovanie a pitnú vodu. Kempovanie je cenovo dostupnou možnosťou pre turistov, ktorí hľadajú rekreáciu na čerstvom vzduchu a zároveň chcú byť čo najbližšie k Shawbak Castle.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v susednom meste Dana. Dana sa nachádza približne 30 km od hradu a ponúka rôzne druhy ubytovania, od hotela po ubytovanie v tradičných jordánskych domoch so stravou hostiteľov. V Dana si môžete užiť príjemnú atmosféru historického mesta a zároveň byť dostatočne blízko k Shawbak Castle.

Najluxusnejšou možnosťou ubytovania v tejto oblasti je hotel Feynan Ecolodge. Nachádza sa asi 25 km severne od hradu Shawbak a je to ekologický hotel, ktorý ponúka jedinečný zážitok s ohľadom na udržateľnosť. Hotel ponúka jednoduché, ale komfortné izby a zohľadňuje miestnu kultúru a životné prostredie.

Shawbak Castle je jedným z najkrajších hradov v Jordánsku a ubytovanie v jeho blízkosti ponúka turistom príležitosť relaxovať v prírodnom prostredí, získavať poznatky o histórii krajiny a užívať si pohľad na spektakulárny výhľad na okolitú krajinu. Nech už si vyberiete akúkoľvek možnosť ubytovania, mali by ste si užiť jedinečný pobyt v Jordánsku obohatený o návštevu tejto pamiatky.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky