Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Japonsko Šizuoka

Letenka Japonsko Šizuoka


Plánovanie dovolenky je vzrušujúce a zároveň komplikované. Ak hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať krásy Japonska, nezabudnite zaradiť Šizuoku na zoznam. Šizuoka je jedno z hlavných miest na juhu Honshu - najväčšej japonskej ostrovy. Šizuoka ponúka prekrásne pláže, lesy, parky, hory a oplýva históriou a kultúrou. Preto ak chcete navštíviť toto krásne miesto, mali by ste vedieť, ako zohnať letenku do Šizuoky.

Keď plánujete cestu do Šizuoky, zapamätajte si, že samotná Šizuoka nemá medzinárodné letisko, takže musíte skontrolovať najbližšie letiská. Najbližšie letiská sú letisko Tokyo Haneda a letisko Tokyo Narita. Haneda letisko sa nachádza v Tokiu a zvyčajne býva lacnejšie ako Narita letisko, ktoré sa nachádza asi dve hodiny vlakom od Tokia. Ak ste už v Tokiu, môžete si ušetriť peniaze tým, že cestujete vlakom alebo autobusom do Šizuoky.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku do Šizuoky, rekomendujeme, aby ste si zakúpili letenku aspoň s mesiacovým predstihom, pretože letenky sa zvyčajne drahšie predávajú v detstve. Okrem toho sa odporúča sledovať najlepšie ponuky v online cestovných kanceláriách alebo pozorovať webové stránky leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Japonska. Cena letenky do Šizuoky závisí od mnohých faktorov, ako sú Doba letu, ročný obdobie, spoločnosť, s ktorou letíte atď. Cena letenky do Šizuoky sa pohybuje od 500 eur do 1000 eur na osobu.

Celková doba letu závisí od miesta, odkiaľ odletíte do Japonska. Ak letíte z Európy (napr. z Londýna) trvanie letu do Šizuoky je približne 14 hodín s prestupom v Tokiu. Takže ak nemáte radi letenky, môže to byť pre vás namáhavé. Okrem toho je dobré poznať niekoľko dôležitých faktov pred cestou do krajiny vychádzajúceho slnka. Japonsko je známe svojimi drsnými plynovými pravidlami, takže sa uistite, že máte medzinárodné vodičské oprávnenie, ak si plánujete prenajať auto. Môžete tiež použiť miestnu hromadnú dopravu, ktorá je relativne spoľahlivá a čistá. Ak ste vegetarián, najlepšie je si objednať jedlo v dopredu, pretože Japonská kuchyňa sa skladá prevažne z ryže, suši a morských plodov.

V Šizuoke môžete navštíviť mnoho miest ako Například Fuji-hakone-Izu Národný park, ktorý ponúka neopakovateľné scenérie, alebo Corasiovo údolie, ktoré je jedným z najkrajších v celom Japonsku. Šizuoka je tiež známa svojimi onsenami (horskými termálnymi lázniamy), ktoré vám umožňujú relaxovať a užívať si krásne scenérie. Okrem toho sa tu nachádza aj veľa múzeí a pamiatok, ktoré sú zaujímavé pre turistov.

Vzhľadom na krásy, ktoré Šizuoka ponúka, stojí za to, aby ste zohnali letenku do tejto oblasti. Je to jedna z najkrajších miest v Japonsku, ktoré vás zaručene očarí svojou krásou a nenapodobiteľnou kultúrou.


Ubytovanie Japonsko Šizuoka


Japonsko je krajina, ktorá má svoje nádherné miesta, ktoré by ste mali dopozerať. Jedným z týchto miest je Šizuoka. Šizuoka je hlavným mesto prefektúry Šizuoka. Nachádza sa východne od Fuji, čo je jedna z najznámejších ikon Japonska. Mesto ponúka rôzne atrakcie, ktoré sa dajú vidieť, a tiež ponúka rôzne možnosti ubytovania.

Najprv však treba zohľadniť fakt, že Šizuoka je mesto s vysokými nákladmi na život alebo ubytovanie. Ideálne pre turistov ktorí hľadajú ubytovanie by mohol byť “ryokan” alebo tradičné rybárske chaty. Takéto chaty sú k dispozícii v rôznych miestach, vrátane Šizuoky a ponúkajú pohodlné a autentické ubytovanie.

Ryokan môže byť skutočným zážitkom, pretože mnohé z týchto miest sa nachádzajú v častiach mesta, ktoré sa nachádzajú blízko termálnych prameňov. To znamená, že pri ubytovaní v ryokane, budete mať prístup k termálnym prameňom, pre ktoré je Japonsko známe. Ubytovanie v ryokane nie je také drahé, ako by ste si mysleli. Ceny sa môžu líšiť od 6 000 japonských jenov (€53) do 20 000 japonských jenov (€178) na osobu a noc, v závislosti od toho, aký druh ryokanu si vyberiete.

Ak ale hľadáte niečo viac moderné, Šizuoka ponúka aj rôzne hotely mimo ryokanov. Mnoho týchto hotelov ponúka pohodlné ubytovanie v centre mesta, ale aj vzdialené od rušného mesta. Niektoré z týchto hotelov zahŕňajú napríklad Hotel Mystays Premier Hamamatsuchō, Hotel Montery Šizuoka. Kde nájdete útulné izby , klimatizácie a prípadne aj bezplatný WiFi.

Ďalšou možnosťou ubytovania, ktorú ponúka Šizuoka je Airbnb. Airbnb ponúka rôzne typy ubytovania vrátane bytov, domov a apartmánov. Cena sa líši v závislosti na druhu miesta, veľkosti a umiestnení.

Pre turistov, ktorí majú radi nezvyčajné a duchovné zážitky, môžu sa rozhodnúť pre ubytovanie v buddhistickom chráme. Mnohé z týchto chrámov ponúkajú ubytovacie možnosti, a taktiež vás zavedú do tradičného japonského života. Niektoré vnútorné doplnky ako tamami a futony, ktoré nájdete v chráme, sa datujú až do 16. storočia.

V skratke, Šizuoka ponúka zaujímavé a rôznorodé možnosti ubytovania. Nech si vyberiete ktorýkoľvek druh, môžete sa tešiť na skutočný japonský zážitok. Preto ak plánujete cestu do Japonska, určite neváhajte Šizuoku zahrnúť do svojho zoznamu a vyskúšajte niektoré zo týchto tradičných možností ubytovania.


Dovolenka Japonsko Šizuoka


Japonsko je krajinou nekonečných možností a veľa turistov sa snaží počas svojho pobytu vidieť čo najviac, no najlepšie miesta sú väčšinou tajomstvom a musíte sa o ne niečo snažiť. Japonsko je nielen krajina futbalu ale aj živého a veľastranného kultúrneho života. V tomto prípade vám chcem predstaviť Šizuoku, ktoré pravidelne patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Japonsku.

Šizuoka je prefektúra na juhozápade Honšú, najväčšej japonskej ostrove a hraniciaci s prefektúrou Yamanashi na severovýchode, Aichi a Shizuoka na východe a Pacifickým oceánom na juhu a západe. Mesto Šizuoka je administratívnym centrom tejto prefektúry s populáciou asi 700 tisíc obyvateľov.

Ak ste milovníkom japonskej kultúry a histórie, určite zamilujete návštevu svätých miest, ako sú Poklonné chrámy Fudži, Ojama a Kunozan Toshogu Shrine, ktoré sú symbolmi ducha a kultúry Šizuoku. Šizuoka ponúka aj rôzne turistické atrakcie, vrátane prekrásnych pláží, japonských záhrad, parkov, múzeí a trhov. Medzi turistické atrakcie patria i piatkové trhy, kde môžete namixovať rôzne japonky.

Návšteva Šizuoku je ale najlepší spôsob, ako spoznať každodenný život Japoncov a kultúru. Môžete ochutnať japonskú kuchyňu, zistiť, ako sa pripravuje zelený čaj a užiť si čaro japonských hostiteľov. Pre milovníkov exotického klímy, Šizuoka ponúka tropický prales s celou škálou farebných kvetov a vôní.

Takže, ak sa plánujete vybrať na dovolenku do Japonska, nezabudnite navštíviť aj Šizuoku, ktorá vám ukáže, čo je táto krajina celým svojim srdcom!


Počasie Japonsko Šizuoka


Japonsko Šizuoka je krásne mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Japonska. Japonsko Šizuoka sa nachádza v miernom pásme s mierne teplým a vlhkým podnebím. Počasie v Japonsku Šizuoka je ovládané výkyvmi teploty a zrážok teplomorského podnebia, ktoré prevláda v regióne.

Leto v Japonsku Šizuoka je horúce a vlhké s priemernými teplotami od 27°C do 30°C. Počas leta sa v meste často vyskytujú búrky a príležitostne aj tajfún, ktorý môže ovplyvniť hustotu obývateľnosti. Zimné mesiace sú v tejto oblasti relatívne mierné, priemerné teploty počas zime sa pohybujú okolo 10 °C až 14 °C.

Japonsko Šizuoka má množstvo zrážok počas celého roka, najmokrejšie mesiace sú v lete, kedy je množstvo zrážok najintenzívnejšie. V priebehu roka sa vo Šizuoke vyskytuje približne 1 900 mm zrážok. Počas zimy v meste sneží len veľmi zriedkavo, takže mesto ostáva v podstate snehovo bez snehu.

V lete návštevníci môžu využívať mnoho možností na vodné športy ako je surfovanie, alebo kajakárske či plachetnícke preteky na pobreží Japonska Šizuoka. V zime si návštevníci môžu vychutnať krásne výhľady na zasnežené hory a navštíviť mnoho zaujímavých miest, ktoré sú v tejto oblasti k dispozícii.

Región Šizuoka tiež ponúka na prechádzky množstvo nádherných a zelenej kvetom pokrytých parkov a záhrad, ktoré sú ideálne na pikniky a rodinné výlety.

V zásade, Šizuoka ponúka krásne teplé leto a jemné zimy, čo robí túto oblasť ideálnym miestom na návštevu v akomkoľvek období roka. S mnohými historickými a kultúrnymi pamiatkami, krásnou krajinou a skvelým jedlom, je Šizuoka nevyhnutnou zastávkou na každom zozname turistických miest Japonska.


Najčastejšie otázky a odpovede Japonsko Šizuoka


Otázky:

1. Aké je hlavné mesto Šizuoka?

2. Kedy sa koná tradičný festival Hanami?

3. Koľko je v Šizuoke svetových dedičstiev UNESCO?

4. Ktoré horstvo je súčasťou Šizuoka?

5. Aké sú tradičné jedlá, ktoré by sme mali ochutnať v Šizuoke?

Odpovede:

1. Hlavné mesto Šizuoky je samotné mesto Šizuoka.

2. Tradičný festival Hanami sa koná zvyčajne v apríli, kedy kvitnú čerešňové stromy.

3. V Šizuoke sa nachádza jedno svetové dedičstvo UNESCO, a to hrad Shizuoka.

4. Súčasťou Šizuoka je horstvo Mount Fuji, ktoré je najvyššou horou Japonska.

5. Keďže Šizuoka je známa svojimi čajovými plantážami, jedlá, ktoré by sme mali určite ochutnať, sú ryžové krekry s čajovou chuťou a tradičné zelené čaje. Okrem toho je v Šizuoke obľúbené sushi.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky