Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Írsko Carlingford

Ubytovanie Írsko Carlingford


Írsko je kúzelná krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre dovolenkárov, či už ľudí, ktorí hľadajú romantický pobyt, dobrodruhy, alebo rodiny s deťmi. Carlingford, malé historické mestečko na severovýchode krajiny, je skvelou voľbou pre ubytovanie pre návštevníkov, ktorí chcú preskúmať jeho krásne okolie.

Carlingford sa nachádza v blízkosti pohoria Cooley Mountains a tiež morskej zátoky Carlingford Lough, čo ponúka hostom množstvo aktivít a zážitkov. Vysoké hory ponúkajú úžasnú možnosť turistiky, trekkingu a cyklistiky, zatiaľ čo morská zátoka je ideálna pre rybárčenie, lovenie kreviet a vodné športy.

Ďalším jedinečným zážitkom v tomto malebnom mestečku je návšteva jeho historických pamiatok, ako napríklad mohutné hradby, mohutná hradná veža a krásny hrad King John. Okolie Carlingfordu je tiež domovom mnohých tradičných irských hospôd, kde si návštevníci môžu vychutnať úžasnú miestnu kuchyňu a pohostenie.

Pri hľadaní ubytovania v Carlingforde majú návštevníci mnoho možností. Pre tých, ktorí hľadajú luxus a eleganciu, je tu niekoľko skvelých hotelov v strednom cennovom rozpätí, ako napríklad McKevitt's Village Hotel alebo Four Seasons Hotel. Pre tých, ktorí si radi užívajú dovolenku v súkromí, existujú aj mnohé apartmány a domová v prenájom.

Mnoho turistov a dovolenkárov sa však rozhodne pre ubytovanie v tradičných irských“ bed and breakfast“, ktoré sú veľmi populárne po celej krajine. Carlingford má mnoho týchto malých, rodinných prevádzok, ktoré ponúkajú útulné a priateľské ubytovanie s výhľadom na nádherné horské lúče a morskú zátoku. Bed and breakfast sú všeobecne lacnejšie ako hotely a ponúkajú príjemnú príležitosť spoznať miestnych ľudí a menej turistické a preplnené miesta v meste.

Ubytovanie v Carlingforde vás určite nadchne. Tento krásny kúsok Írska ponúka množstvo aktivít a zážitkov pre každého a rozhodne sa oplatí tu stráviť čas. Tak čo teda rozmýšľate? Naplánujte si túto krásnu dovolenku už teraz!


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Carlingford


Otázky:

1. Aké je počasie v Carlingforde?
2. Kde sa nachádza Carlingford v Írsku?
3. Aké sú najlepšie aktivity a atrakcie v Carlingforde?
4. Kde môžem nájsť ubytovanie v Carlingforde?
5. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať do Carlingforde?
6. Ked som v Carlingforde, môžem navštíviť aj iné miesta v blízkosti?
7. Je vhodné cestovať s deťmi do Carlingforde?
8. Aké sú najpopulárnejšie reštaurácie v Carlingforde?
9. Kedy je najlepší čas na návštevu Carlingforde?
10. Aký je priemerný rozpočet pre návštevu Carlingforde?

Odpovede:
1. Počasie v Carlingforde je prevažne daždivé a vlhké, s miernymi teplotami počas celého roka.
2. Carlingford sa nachádza na východe Írska, v hrabstve Louth.
3. Najlepšie aktivity v Carlingforde zahŕňajú rybolov, turistiku, cyklistiku, vodné športy a návštevu historickej pevnosti King John's Castle.
4. Ubytovanie v Carlingforde môžete nájsť v rôznych kategóriách hotela, penziónu či apartmánov.
5. Najlepší spôsob, ako sa dostať do Carlingforde, je autom alebo vlakom z blízkych miest, ako je Dublin alebo Belfast.
6. V blízkosti Carlingforde sa nachádza mesto Dundalk a historické hrady ako Slane a Trim.
7. Carlingford je skvelými miestom na rodinnú dovolenku s množstvom aktivít pre deti.
8. Populárne reštaurácie v Carlingforde zahŕňajú Mint, PJ O'Hare's, a Taaffes Castle Bar and Restaurant.
9. Najlepší čas na návštevu Carlingforde je v letných mesiacoch, keď sú teploty mierne a riziko dažďa je menšie ako v ostatných ročných obdobiach.
10. Priemerný rozpočet pre návštevu Carlingforde závisí od vašich preferencií a potrieb, ale bežný cestovateľský rozpočet pre Írsko sa pohybuje od 50 do 100 eur na deň.


Dovolenka Írsko Carlingford


Írsko je krajina, plná zelenej krajiny, živej histórie a rušných miest, ktoré lákajú mnoho turistov každý rok. Medzi miestami, ktoré sú stále menej navštevované, ale prekvapujúco krásne a živé, patrí aj Carlingford. Toto mesto sa nachádza v County Louth, a ponúka úžasné výhľady na horu Slieve Foy a zároveň ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov.

Jednou z hlavných atrakcií je neodolateľná krása priľahlého prístavu, ktorý je plný rybárskych lodí a moderných člnov. Admirálov prístav je preto najlepším miestom pre nákupné a gastronomické zážitky, keďže ponúka množstvo reštaurácií a obchodov. Návštevníci môžu tiež prejsť priľahlým kopcom, ktorý poskytuje výhľady na Bláthnavelty v meste Louth.

Okrem toho má Carlingford bohatú históriu, ktorú možno vidieť aj v jeho mnohých starobylých stavbách a pamiatkach. Medzi tieto pamiatky patrí most Táin, prechádzajúci položením ruky pre dodekanón. Tento most sa predpokladá ako miesto, kde bojovali najväčší hrdinovia z Ulsteru a Connachtu. Ďalšou dobre zachovanou pamiatkou je zámok King otvorený pre verejnosť ako múzeum.

Každoročne, v prvej júlový víkend, sa v meste usporadúvajú slávnosti s názvom Oyster Festival, kedy sa turisti a domáci zhromažďujú v jednej oblasti, aby si mohli vychutnať svieže ústredné ostry. V sprievode hudobnej zostavy sa tu stretne množstvo ľudí a aj zahraničných umelcov.

Carlingford je tiež ideálnou destináciou pre milovníkov turistiky a cyklistiky. Toto prekrásne mesto ponúka množstvo pekných trás, ktoré vedú okolo hor Slieve Foy a Bohernadreeny. V šesť kilometrov vzdialenom Chreeklu sú trasy o niečo náročnejšie. Toto miesto môžu návštevníci preskúmať aj na koňoch s pomocou miestnych odborníkov.

Na záver, Carlingford je miestom, ktoré by malo byť na vašom zozname miest, ktoré treba navštíviť v Írsku. Ponúka množstvo aktivity, históriu i krásne výhľady na okolie a môže byť ideálnou destináciou nielen pre rodiny, ale aj pre páry, individuálne cestujúcich či skupiny priateľov. Ak teda plánujete dovolenku v Írsku, nezabudnite zakomponovať do svojho itinerára aj toto krásne mesto.


Letenka Írsko Carlingford


Ak sa chystáte do Írska a hľadáte nenáročnú destináciu s nádhernou prírodou a bohatou históriou, potom by ste mali zvážiť návštevu mestečka Carlingford. Tento malý prímorský klenot sa nachádza na juhu Írska a ponúka obdivovateľom prírodné krásy a zábavu.
Ak hľadáte letenky do Carlingfordu, môžete nájsť cenový rozsah medzi 200 a 500 eur na osobu v závislosti od letných sezón a dĺžky pobytu. Po prílete na letisko by ste si mali zabezpečiť prenájom auta, pretože v Carlingforde a v jeho okolí sú k dispozícii veľké množstvo miest, ktoré stojí za návštevu.
Jedným z najväčších prírodných pokladov v Carlingforde je horský masív Cooley, ktorý ponúkne úchvatné výhľady a turistické trasy. Pokojno sa môžete vybrať na turistickú túru, na ktorom si môžete užiť nádherné výhľady na okolitú krajinu. Počas vašej túry sa môžete zastaviť v historických miestach, ako napríklad podľa miestnych legend hrad King John's Castle či opátstvo Mellifont Abbey.
V Carlingforde nie je núdza ani o pláže. Prívlastok "Prímorský klenot" si mesto určite zaslúži aj preto, že ponúka pláže, ktoré sú vhodné pre celú rodinu. Najvyhľadávanejšia je Templetown Beach, ktorá ponúka čisté piesočnaté pláže a výborné podmienky pre kúpanie a surfovanie. Ak by ste sa chceli ponoriť do histórie mesta, navštívte opevnenie Templetown, ktoré bolo postavené v roku 1588 ako ochrana pred inváziou španielskych vojsk.
V meste je veľa reštaurácií a miest, kde si môžete pochutnať na grilovaných rybách a kvalitných vínoch, po ktorých je Írsko známe. Ak máte radi nočný život, určite si vyskúšajte miestne puby a hospody, kde objavíte úžasnú miestnu atmosféru.
V Carlingforde nájdete tiež mnoho obchodov s miestnou keramikou, textilom a inými typmi remesiel. Je to vynikajúca príležitosť na získanie miestnych darčekov a pripomienok vášho výletu.
Celková atmosféra krajiny a pohostinnosť ľudí návštevníkov zanechajú kladný dojem. Preto neváhajte a vyberajte sa do romantického malého mesta, ktoré je známe po celom svete.


Počasie Írsko Carlingford


Úžasná príroda, malebné rybárske dedinky a priateľskí obyvatelia - to sú kľúčové prvky, ktoré robia z Írska jedno z najobľúbenejších miest v Európe na návštevu. Carlingford, malé mesto na východnom pobreží Írska, nie je výnimkou.

Carlingford sa nachádza na pobreží Carlingfordského zálivu, ktorý rozdeľuje Írsko a Severné Írsko. Toto miesto je obľúbené turistické centrum kvôli svojmu úžasnému scenérii, ktoré zahŕňa zelené kopce, rozsiahle pláže a priezračné vody. Návštevníci sa sem radi vracajú vďaka množstvu outdoorových aktivít a kultúrnych podujatí, ktoré sa tu pravidelne organizujú.

Počasie v Carlingforde sa vyznačuje veľkými rozdielmi medzi jednotlivými ročnými obdobiami. Letá sú tu zvyčajne chladné a daždivé, s priemernými teplotami okolo 18 °C. Zimy sú zväčša mierne a zriedka sa vyskytujú mrazy. Priemerná teplota v zimných mesiacoch sa pohybuje okolo 5 °C.

Najlepším časom na návštevu Carlingfordu je jar a jeseň, keď sa počasie stabilizuje a počet turistov je menší. V týchto obdobiach nájdete v meste väčšie množstvo podujatí a akcie. V lete sa tu konajú tradičné rybárske súťaže a hudobné festivaly.

Pri plánovaní návštevy Carlingfordu si nezabudnite zobrať oblečenie do dažďa a vetra. To vám zaručí príjemnú dovolenku s výhľadom na nezabudnuteľné scenérie.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky