Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Írsko Ballina

Počasie Írsko Ballina


Ballina je mesto v Írsku, ktoré sa nachádza na západe krajiny v hrabstve Mayo. Toto mesto má veľmi špecifické počasie, ktoré sa líši od toho, čo sa môže očakávať v iných častiach krajiny.

V Balline panuje vlhké a daždivé klima, ktoré je spôsobené blízkosťou Atlantického oceánu. Práve vďaka tomu je tu mierna letná sezóna a teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 20 stupňov Celzia. Zimy sú miernou a mokrou, s teplotami okolo 5 stupňov.

Hoci Ballina môže byť počas celého roka zahalená v daždi, najviac zrážok padá v zime. Pretože túto dobu charakterizuje neustále ochladzovanie a ohrievanie vody v oceáne. V lete je počasie o niečo suchšie a teplejšie, ale stále sa musíte pripraviť na náhle zmeny počasia.

Navyše, Ballina je známa aj pre vlhký a zamračený pozorovateľský maják, ktorý je obľúbeným miestom turistov, ktorí prichádzajú do Írska. Kvôli tomuto klimatu, mesto je ideálnym miestom pre chov oviec a pestovanie všetkých druhov vytrvalých rastlín.

Vzhľadom k tomu, že počasie v Balline sa môže meniť náhle, turisti si musia byť pripravení na chladné a daždivé dni aj keď idú na dovolenku v lete. Ak sa vydáte na výlet do Balliny, nezabudnite si so sebou zobrať teplé oblečenie a nepremokavé topánky.

V zime by ste si mali obliecť vrstvy, aby ste si mohli prispôsobiť počasie a udržať sa teplým, pretože teploty môžu byť chladné. Napriek tomu, ak máte radi slnečné dni, návšteva tohto miesta by sa nemala nechať a rozhodne stojí za to.

Zhrnutie:

- Ballina sa nachádza na západe krajiny v hrabstve Mayo a má vlhké a daždivé klima.

- Leto je mierna, s teplotami okolo 20 stupňov Celzia a zima je mierna a mokrá s teplotami okolo 5 stupňov.

- Najväčší počet zrážok padá v zime.

- Mesto je ideálnym miestom pre chov oviec a pestovanie rastlín.

- Turisti by si mali byť pripravení na zmeny počasia, obzvlášť v zime.

- Vzhľadom k dažďovému počasiu je potrebné mať s sebou vhodné oblečenie a obuv.


Ubytovanie Írsko Ballina


Ballina je mesto v severozápadnej oblasti Írska a je známe svojou krásnou prírodou, históriou a kultúrou. Ak hľadáte miesto na ubytovanie v tomto meste, máte na výber viac možností, od hotelov a penziónov až po apartmány a súkromné chaty.

Hotel Ballina

Hotel Ballina je luxusný hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta a ponúka komfortné a štýlové ubytovanie. V tomto hoteli si môžete vychutnať vynikajúcu stravu v reštaurácii alebo si zahrať golf na hrišti, ktoré sa nachádza v blízkosti hotela. Hotel ponúka aj wellness a fitness centrum, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať.

The Loft at Foxford Lodge

The Loft at Foxford Lodge je súkromné ubytovanie, ktoré sa nachádza v blízkosti mesta Ballina. Táto súkromná chatka ponúka pohodlné ubytovanie pre 2 osoby a je vhodná pre páry alebo jednotlivcov, ktorí hľadajú tiché a útulné miesto na oddych. The Loft at Foxford Lodge má plne vybavenú kuchyňu a kúpeľňu a ponúka aj bezplatné parkovanie.

The Belleek Castle

The Belleek Castle je historický zámok, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Ballina a ponúka luxusné ubytovanie a vynikajúcu stravu. Tento zámok je ideálny pre páry a romantické víkendy. V The Belleek Castle si môžete vychutnať kvalitné jedlo v reštaurácii, ochutnať miestne vína a relaxovať v jednom z mnohých salónov a miestností.

Apartmány Teach Iorrais

Apartmány Teach Iorrais sú moderné a útulné apartmány, ktoré sa nachádzajú v centru mesta Ballina. Táto možnosť ubytovania je vhodná pre rodiny alebo skupiny priateľov. Apartmány ponúkajú plne vybavené kuchyne a spoločenské miestnosti, ako aj bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie na internet.

Pri hľadaní ubytovania v meste Ballina máte na výber mnoho možností. Od luxusných hotelov a historických zámkov až po útulné súkromné chaty a moderné apartmány. Bez ohľadu na váš rozpočet alebo preferencie, určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim potrebám.


Letenka Írsko Ballina


Ak sa chystáte navštíviť Írsko, nezabudnite nechať si vo svojom itineroári trochu miesta na tejto malej, ale pôvabnej oblasti v severozápadnom Írsku. Ballina, mesto na brehu rieky Moy, ponúka svojim návštevníkom mnoho atrakcií a aktivít - od rybolovu a obdivovania krásy prírody až po ochutnávanie kulinárskych špecialít a návštevy miestnych historických a kultúrnych pamiatok. Navyše, jednoduchá cesta zabezpečí pohodlné a rýchle prílety a odlety do celého sveta.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku do Balliny, môžete navštíviť odborné cestovné kancelárie a hľadať aktuálne akcie. Tiež sa môžete registrovať na letiskové stránky, aby ste získali oznámenia o zľavách a akciách. Všeobecne platí, že hľadaním letov s predbežným odletom o niekoľko mesiacov tiež môžete dosiahnuť efektívnejší cestovný rozpočet. Pre letenky priamo do Balliny môžete vyhľadať lety s nízkonákladovými leteckými spoločnosťami alebo vyhľadať lety s prestupmi, kde si sami môžete rozložiť cestovný plán.

Ballina má svoje vlastné letisko (IATA kód: EIR), ktoré sa nachádza len pár kilometrov od mesta. To znamená, že návštevníci sa nemusia vzďaleňovať od mesta, aby dosiahli svoje ciele. Mesto je tiež ľahko dostupné pomocou hromadnej dopravy, ako sú autobusy a vlaky, ktoré jazdia po celej krajine.

Napriek tomu, že Ballina nie je najväčším mestom v Írsku, ponúka množstvo zaujímavostí. Medzi najobľúbenejšie atrakcie v oblasti patria:

Rieka Moy - rybolov v tejto krásnej rieke je jednou z najpopulárnejších vecí, ktoré sa v Balline dajú robiť. Rieka je plná lososa a pstruha, takže aj tí najnáročnejší rybári sú určite spokojní.

Desmond Castle - tento hrad z 15. storočia bol zrekonštruovaný a dnes je v ňom múzeum, kde sa návštevníci dozvedia o histórii rodu Desmonda.

Ballycastle - toto miesto sa nachádza len krátku jazdu od Balliny a ponúka krásne výhľady na okolitú krajinu. Je to ideálne miesto pre prechádzky v prírode a tiež sa tu nachádza množstvo historických pamiatok.

Dovolenka v Balline ponúka všetko, od pohodlných letov až po zaujímavosti a aktivít v okolí. Od pestrých kulinárskych skvostov až po úžasnú prírodu - Ballina má všetko, čo by ste mohli požadovať od pôvabného mestečka v Írsku. Tak čo ešte váhate? Vydejte sa na svoju dovolenku do Balliny a užite si jedinečné zážitky, ktoré Vám ponúka tento kúsok krásneho Írska.


Dovolenka Írsko Ballina


Ak hľadáte miesto, ktoré by bolo úplne iné než tie typicky známe destinácie, neváhajte zvoľiť Írsko. VÝlet do tohto kúsku sveta vám určite zanechá nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám ostanú v pamäti na celý život. Jedným z nezabudnuteľných miest, ktoré musíte navštíviť, je oblúbené mesto Ballina, ktoré sa nachádza na severe Írska.

Ballina je malé mesto s menej ako 10-tisíc obyvateľmi, ale vyžaruje z neho veľa energie a pohostinnosti. Môže to byť aj tým, že Íri sú obecné známi svojou pohostinnosťou. Ak sa budete pýtať miestnych, kde najlepšie stráviť svoj čas, jednoznačne vám odporučia pobyt v prírode. Írsko je totiž známe pre svoje zelené trávnaté pláníky, útesy, horské vrchy a rieky, ktoré túto krajinu vyjadrujú úplne najlepšie. Preto neváhajte a poďte si užiť dovolenku v Balline, ktorá vám ponúka množstvo zážitkov.

Ak máte radi turistiku, určite sa vydajte na prechádku po horských vrchoch. Írsko je veľmi hrbolaté a ľudia tu hovoria, že je to aj náročná krajina, ale to Vám práve zaručí, že si užijete neobyčajné dobrodružstvo. Navštívte Cluain Alainn, najvyšší vrch Írska. Odvážni môžu vyskúšať aj bicyklovú jazdu cez zelené plániny okolo mesta. Pre milovníkov cvičenia je tu aj Golf club Ballina, kde si môžu zahrať golf na dvadsaťjedenjamiestnom ihrisku s úžasnými výhľadmi.

Ale ak ste skôr záujemca o kultúru, nemali by ste premeškať návštevu Gealloora, múzea karpatskej kultúry. Určite by ste mali tiež navštíviť výrobu piva v značke Nephin. Okrem toho môžete navštíviť staré hrady z 15 storocia, ktoré sú jednými z najznámejších atrakcií v meste Ballina.

A na záver nezabudnite skúsiť tradicionálne írske jedlá a drinky v miestny reštauráciách a hospodách. Fantastická írska kuchyňa s pochúťkami ako Leprechaun Čipky alebo Irska vyprážaná morčacia pečeň sa vám zapíše do pamäti na vždy.

Úplným vrcholom vášho pobytu v meste Ballina bude prechádzka cez krásne uličky s miestnymi obyvateľmi. Získate tak neskutočný zážitok a pocit, akoby ste boli súčasťou príbehu tohto miesta a pochopíte, prečo sa Írsko často považuje za jeden z najkrajších kúskov sveta.

Väčšina turistov býva nadšená z návštevy Balliny, a preto sa sem často radi vracajú. Neraz budú na vás spomínať s úsmevom na tvári. Každý sa tu cíti ako doma a ak si túto základnú atmosféru obľúbite aj vy, bude to pre vás skvelá voľba pre vášu ďalšiu dovolenku. Do Balliny sa určite vyplatí vyraziť s rodinou, priateľmi alebo aj len sami na oddych od bežného dňa. Here we go!


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Ballina


Q: Kde sa nachádza mesto Ballina v Írsku?
A: Ballina sa nachádza na severe Írska, v hrabstve Mayo.

Q: Aké je počasie v Balline?
A: Počasie v Balline je typické pre Írsko - daždivé a miernych teplôt, s prevládajúcimi západnými vetrami.

Q: Aké sú najznámejšie atrakcie v Balline?
A: Medzi najznámejšie atrakcie v Balline patria prírodné krásy, ako napríklad rieka Moy, Céide Fields, a jezero Lough Conn. Mesto má tiež množstvo historických pamiatok, ako napríklad Katedrálu sv. Muredacha a Melanias.

Q: Aké sú najlepšie reštaurácie v Balline?
A: V Balline je množstvo skvelých reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičnú írsku kuchyňu, ale aj medzinárodné jedlá. Medzi najlepšie reštaurácie patrí The Cot and Cobble, Heifer and Hen, a Belleek Castle.

Q: Aké sú najlepšie hotely v Balline?
A: V Balline je množstvo kvalitných hotelov, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie a skvelé služby. Medzi najlepšie hotely patria Mount Falcon Estate, Ballina Manor Hotel a Twin Trees Hotel.

Q: Je Ballina dobrým miestom na dovolenku?
A: Áno, Ballina je skvelým miestom na dovolenku pre tých, ktorí hľadajú pokojné a príjemné prostredie s množstvom prírodných krás a histórie. Mesto ponúka aj rôzne aktivity, ako napríklad rybolov, golf a turistiku.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky