Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Írsko Aran Islands

Letenka Írsko Aran Islands


Írsko je plné nádherných ostrovů, které přitahují turisty z celého světa. Jedním z nejvíce oblíbených míst pro návštěvu jsou Aran Islands, které se nacházejí na západním pobřeží Irska. Tuto část Irska lze snadno dosáhnout pomocí letenky, díky které se do oblasti dostanete velmi rychle.

Pokud se rozhodnete pro cestu letadlem, bude vaším cílem určitě Letiště Shannon nebo Letiště Dublin. Z obou letišť se do oblasti Aran Islands dostanete za asi dvě hodiny. Můžete si pronajmout auto a jet po silnicích Irska, abyste cíl dosáhli nejrychleji. Další možností je jet autobusem nebo vlakem, což je levnější volba, ale může být také pomalejší.

Jakmile dorazíte na Aran Islands, budete ohromeni krásou tohoto místa. Ostrovy jsou známé svými neobyčejnými vesnicemi a ručně tkáním vlněných koberců. Největším z ostrovů je Inis Mór, kde si můžete prohlédnout starobylé památky, jako je Dun Aengus Fort nebo svatyně sv. Endy. Také se můžete procházet překrásnou krajinou plnou zeleně. Většina ostrovy jsou klidná a poklidná místa s bohatou historií.

Jako turista se můžete pobavit na lodích, plachetnicích či dokonce podmořských jízdách, které jsou k dispozici celý rok. Okolní vody jsou známé svými krásnými plážemi a křišťálově čistými vodami vhodnými pro koupání. Také se můžete věnovat rybaření nebo golfu.

Pokud se rozhodnete strávit den na Aran Islands, můžete si být jistí, že se vám bude líbit. Je to místo plné krás notické krajiny, kterou nelze zažít pouhým opisováním. Navštivte proto Aran Islands a prožijte neopakovatelné zážitky plné krás a historie.


Dovolenka Írsko Aran Islands


Írsko je známe nie len svojimi prekrásnymi zelenými krajinami, ale aj nádhernými malými ostrovmi, ktoré lemujú jej pobrežie. Jedným z najuznávanejších a najobyvateľnejších ostrovov sú Aran Islands. Tieto tri ostrovy, Inis Mór, Inis Meáin a Inis Oírr sa nachádzajú len niekoľko kilometrov od pobrežia Írska a ponúkajú návštevníkom možnosť skúsenosti, ako sa región žil kedysi.

Inis Mór, čo znamená veľký ostrov, je najväčším ostrovom v skupine a je takmer ako muzeum na voľnom priestranstve. Ostrov lemuje mnoho starobylých pamiatok, odvtedy, ako boli obydlené prvými keltskými národmi, až po dobu rímskej nadvlády a obdobia kresťanstva. Výhľady na Atlantický oceán sú prekrásne a množstvo jazier a tradičných domov dáva tomuto ostrovu charakter. Na Inis Mór sa nachádza aj jedna z najznámejších írskych atrakcií, prírodný skalný útvar Dún Aonghasa.

Inis Meáin sa môže javiť ako najtišší ostrov zo všetkých troch, ale to nie je na závadu jeho kráse. Ostrov ponúka skvelé jazdecké trasy a spevácke večery počas letnej sezóny, ktoré sa konajú v miestnych hostincoch.

Inis Oírr, najmenší z troch, je pokojný ostrov s tradičnými plte a rybárskymi domami. Tento ostrov je domovom najstaršieho kresťanského kostola na Aran Islands, Teampall Chaomháin.

Celkovo je návšteva Aran Islands ako návrat do minulosti. Návštevníci môžu ochutnať skutočné írske jedlá a počúvať miestnu hudbu so skutočnými írskymi miestnami. Návšteva týchto ostrovov je v lete najlepšia, keďže počas zimy sú prístavy obmedzené a môže to byť trochu nebezpečné pre návštevníkov.

Aby sme zhrnuli, návšteva Aran Islands je jedinečnou príležitosťou spoznať miestne írske zvyky, tradície a história. Írsko ponúka nádherné prírodné scenérie a Aran Islands sú jedným z najlepších miest, kde sa tento kúsok prírody dá skutočne ochutnať. Je to jedno z tých miest, kde návštevníci pocítia pravú írsku atmosféru.


Počasie Írsko Aran Islands


Írsko je známe svojou nepredvídateľnou a často zrážkovou povahou počasia. Avšak, na Aran Islands, súostrovní ležiacom západne od Írskeho pobrežia, sa počasie výrazne líši od toho, ktoré zažívajú ostatní obyvatelia Írska.

Aran Islands spojila železničná doprava s ostatnými časťami Írska len veľmi nedávno. Preto z toho, že sa tieto ostrovy nachádzajú v Atlantickom oceáne, Aran Islands ostávajú prevažne izolované od ostatného sveta. To znamená, že počasie tu môže byť dosť nepredvídateľné.

Aran Islands sú známe ako miesto, kde sa striedajú dni s krásnym slnečným počasím a dni s daždivým a veterným počasím. Aj keď sa počasie priebežne mení, návštevníci by mali byť pripravení na to, že väčšinou bude vlhko a chladno.

Letné obdobie, od júna do septembra, ponúka často slnečné dni a priemerne teploty okolo 20°C. Avšak, aj počas leta môžu byť výskyt zrážok časté.

Zima na Aran Islands môže byť chladná, so strednými teplotami okolo 10°C. V zime sa môžu na ostrovoch objaviť silné mrazy a výskyty snehu.

Aj keď počasie na Aran Islands môže byť nepredvídateľné, návštevníci si môžu byť istí, že na týchto ostrovoch zažijú krásne scenérie a úžasné prírodné pamiatky. Okrem toho, Aran Islands sú domovom množstva histórie a kultúrnych miest, ktoré sa dajú navštíviť aj za daždivého počasia.

Celkovo, počasie na Aran Islands býva najlepšie v letnom období, ale návštevníci by mali byť pripravení na to, že počasie sa môže každú chvíľu meniť. To však neznamená, že by ste nemali navštíviť tieto krásne ostrovy. Len si v kabáte či bunde užite príjemné chvíle na tomto magickom mieste.


Ubytovanie Írsko Aran Islands


Aran Islands sú malý súbor troch ostrovov, ktoré sa nachádzajú na pobreží západného Írska. Ostrovy sú známe pre svoju prírodnú krásu, teplo Írskej pohostinnosti a tradičný život miestnych obyvateľov. Ak sa rozhodnete navštíviť Aran Islands, mali by ste sa pripraviť na to, že sa tam nachádzajú len veľmi obmedzené možnosti ubytovania.

Väčšina dovolenkárov sa zvyčajne ubytuje v malých hoteloch a penziónoch, ktoré sa nachádzajú na podpore na ostrove Inishmore. Tieto ponúkajú rôzne typy izieb - jednoduché, ale útulné izby v historickej budove, alebo moderné a komfortné izby s výhľadom na more.

Ak si želáte viac súkromia a samostatnosti, môžete si prenajať jedno z malých chát alebo apartmánov na ostrove. Výber je síce obmedzený, ale ponúkajú všetko, čo potrebujete pre pohodlný pobyt. Raňajky a ďalšie posedenie môžete tiež mať v súkromí.

Výhodou ubytovania na Aran Islands je, že sa budete cítiť ako súčasť tradičného Írskeho spôsobu života. Máte možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ochutnať ich kultúrnu dedičinu. Či už sa rozhodnete pre hotel, penzión, alebo súkromné ubytovanie, vaša cesta na Aran Islands sa stane nezabudnuteľným zážitkom.

Ak chcete vidieť skutočnú Írsku s jej úchvatnou krajinou a neopísateľným pôvabom, či už sa to prejavuje v greenoch, kopcích, či histórii mestskej architektúry, potom by ste mali nájsť čas pre Aran Islands - miesto, ktoré je rovnako očarujúce ako jeho pobrežie a krajina. Zdá sa, že tu čas stojí, a keď sa tam raz dostanete, budete si to užívať v každom okamihu. S klamstvom windiest (vietor) a kvetinovými pokryvkami všade okolo, budete sa cítiť, akoby ste boli v inom svete - svete, ktorý je taký krásny a zastrašujúci, zároveň tak láskavý a prívetivý. Celý tento zážitok si môžete užiť v pohodlí Vašho ubytovania po celý čas pobytu.


Najčastejšie otázky a odpovede Írsko Aran Islands


Otázka: Ako sa dostanem na Aran Islands?
Odpoveď: Na Aran Islands je možné sa dostať lodou z prístavu v Galway alebo z prístavu Doolin v okrese Clare. Existujú aj lety z Galway a Dublinu.

Otázka: Aké sú najlepšie aktivity na Aran Islands?
Odpoveď: Najlepšie aktivity na Aran Islands sú jazda na bicykli, prechádzky po prírode a návšteva historických pamiatok, ako sú čapľové opisy a kamenné mohyly.

Otázka: Aké sú klimatické podmienky na Aran Islands?
Odpoveď: Klima na Aran Islands je zvyčajne vlhké a veterné, s chladnejšími teplotami v sepťembri a októbri. V letných mesiacoch je teplota príjemná a slnečné dni poskytujú ideálne podmienky na návštevu ostrova.

Otázka: Kde sa môžem ubytovať na Aran Islands?
Odpoveď: Na Aran Islands existuje niekoľko možností ubytovania, vrátane hotela, penziónu a súkromných izieb. Rezervácia ubytovania je odporúčaná vopred, najmä počas letnej sezóny.

Otázka: Aké sú tradičné jedlá na Aran Islands?
Odpoveď: Tradičné jedlá na Aran Islands zahŕňajú ryby a morské plody, ako napríklad zemnieky alebo úhor. Môžete si vyskúšať aj tradičný irský guláš alebo kozí syr z miestnych farmárskych mochov.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na fotenie na Aran Islands?
Odpoveď: Najlepšie miesta na fotenie na Aran Islands sú ruiny kostola sv. Edmunda, kamenné múry a ploty, majáky a pastierske chaty. Existujú aj nádherné scenérie, ktoré ponúka pohľad na Atlantický oceán.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky