Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Holandsko Alkmaar

Počasie Holandsko Alkmaar


Holandsko je známe svojimi veľkolepými krajinnými scenériami, najkrajšími mestami a súčasne, aj rôznymi druhmi počasia. V meste Alkmaar, ktoré sa nachádza v severozápadnej časti Holandska, sa taktiež vyskytujú rôzne druhy počasia v závislosti od ročného obdobia.

V lete, od júna do augusta, Alkmaar zažíva príjemné teploty v rozmedzí od 16 do 22 stupňov Celzia. Počas denne môžu byť teploty nižšie, ale v noci sa zvyčajne neklesajú pod 10 stupňov Celzia. Dážď je v tomto období zaistený, ale v množstve, ktoré nie je príliš veľké. Takže túto dobu roka môžete stráviť na pláži, alebo prechádzkach v mestských parkoch.

Jeseň na svoju stranu prichádza od septembra do novembra a so sebou prináša upršané, veterné a chladné počasie. Najnižšie teploty sa pohybujú okolo 5 stupňov Celzia a môžu spať až na 0 stupňov Celzia. V tomto období je dôležité mať pri sebe dostatok vrstiev oblečenia, aby ste sa ochránili pred chladom a vetrom. Napriek tomu vám jeseň na Holandsku ukáže najkrajšie farebné scenérie a mesto Alkmaar je plné romantických uličiek a parkov kde ochutnáte šálku horúceho kakaa alebo kávy.

V zime, od decembra do februára, sú teploty na ich najnižšom bode, a to okolo nuly a sú doprevádzané silnými, severnými vetrami a snehovými búrkami. Alkmaar má v zime kúzelnú atmosféru so zasneženými stavbami a jarnými trhmi. Ak navštívite mesto v tomto období, nenechte si ujsť jarný trh, ktorý je jedním z najväčších v Holandsku.

Jar začína v Alkmaare v marci a pretrváva do mája. Teploty sú mierne a pohybujú sa v rozmedzí od 10 do 15 stupňov Celzia. Jasné a slnečné dni sú príjemné a vhodné na prechádzky po krásnych parkoch plných kvetov, ktoré sa začínajú rozkvetať.

V zásade v Alkmaare nájdete rôzne druhy počasia počas celého roka. Musíte byť pripravení na rôzne a premenlivé počasie, kedykoľvek by ste mesto navštívili. Bez ohľadu na to, kedy navštívite Alkmaar, jedná sa o úžasné miesto plné histórie, kultúry a krásy, ktoré stojí za to vidieť, a zážitky, ktoré určite nezabudnete.


Najčastejšie otázky a odpovede Holandsko Alkmaar


Ospravedlňujem sa, ale neviem poskytnúť najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Holandska a Alkmaaru, pretože ako umeleý inteligentný systém, nikdy som sa nedostal do tohto regiónu a neviem o aktuálnych informáciách. Odporúčam vám, aby ste sa obrátili na miestne cestovné kancelárie alebo hľadali oficiálne turistické stránky daného miesta pre potrebné informácie.


Ubytovanie Holandsko Alkmaar


Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie počas vašej návštevy v Holandsku, potom by ste mali zvážiť Alkmaar. Toto miesto je známe svojou krásnou architektúrou, pestrou históriou a úžasnou kuchyňou. Pretože je to skutočne populárne turistické miesto, existuje mnoho možností na ubytovanie. V tomto článku si povieme o niektorých z najlepších hotelov, hostelov a ubytovacích zariadení, ktoré si môžete zvoliť.

Hotely v Alkmaare

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, potom sú pre vás hotely tu ideálne. Jeden z najlepších hotelov v Alkmaare je Grand Hotel Alkmaar, ktorý sa nachádza v srdci mesta. Tento hotel ponúka moderné, dobre vybavené izby s peknými výhľadmi na mesto. Okrem toho tu nájdete aj reštauráciu a bar, wellness centrum a konferenčné miestnosti.

Ďalším skvelým hoteldom v meste je Hotel Stad en Land, ktorý sa nachádza na okraji mesta. Tento hotel ponúka veľké izby s modernými zariadeniami a vynikajúcou službou. Okrem toho tu máte aj prístup k plaveckému bazénu a wellness centru.

Hostely v Alkmaare

Ak hľadáte cenovo dostupnejšie ubytovanie, potom by ste mali zvážiť hostel. V Alkmaare sú niektoré z najlepších hostelov, ktoré si môžete nájsť v celej Holandsku. Jedným z týchto hostelov je King's Inn City Hostel & Hotel, ktorý sa nachádza v centre mesta. Tento hostel vám ponúka útulné izby s vlastnou kúpeľňou a ponúka aj lacné raňajky a kávu.

Ak chcete prenocovať v príjemnom prostredí priamo v centre mesta, potom Doppler Hostel môže byť pre vás tou správnou voľbou. Tento hostel ponúka izby so spoločnou kúpeľňou a mnohé z nich majú aj výhľad na kanál.

Ubytovanie mimo mesta

Ak hľadáte úplne iné typy ubytovania, potom by ste mohli zvážiť niektoré z ubytovacích zariadení mimo mesta Alkmaaru. V okolí mesta sa môžete ubytovať v pekných farmách, kde nájdete dokonalý kľud a ticho.

Jednou z takýchto farmov je Bed en Broodje De StraVerdonk. Táto farma sa nachádza v okolí mesta a ponúka návštevníkom plné raňajky a pekné izby.

Iným zaujímavým ubytovacím zariadením, ktoré sa nachádza v blízkosti Alkmaaru, je Houseboat Tante Pietje. Tento dom pokojne pláva na kanáli a ponúka návštevníkom úplne iné ubytovanie ako každé iné.

Celkovo je Alkmaar ideálne miesto pre každého, kto hľadá kultúrne bohaté a romantické prostredie. Bez ohľadu na to, aké je vaše preferované typy ubytovania, v tejto malej historickej časti Holandska si určite nájdete to, čo hľadáte.


Letenka Holandsko Alkmaar


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde by ste mohli zažiť nezabudnuteľné zážitky a oddýchnuť si, Holandsko by mohlo byť vašou volbou. Najmä mesto Alkmaar, ktoré sa nachádza asi pol hodinu jazdy od Amsterdamu a ponúka množstvo kultúrnych a historických atrakcií.

Pre cestu z krajiny do mesta Alkmaar sa najčastejšie využíva letisko Amsterdam Schiphol. Cesty z Bratislavy do Amsterodamu ponúka prevažne spoločnosť Ryanair. Napríklad v období letných prázdnin možno nájsť letenku z Bratislavy do Amsterdamu aj za 50 eur.

Po príchode na letisko Schiphol sa môžete dostať do Alkmaaru rôznymi spôsobmi. Najlepším spôsobom dopravy je vlak, ktorý beží pravidelne a je dosť lacný. Vlakové spojenie je jednoduché a bude vás stáť asi 5 eur. Ak však preferujete súkromný prevoz, môžete si prenajať auto, prípadne využiť služby taxíka.

Keď už ste v Alkmaare, množstvo atrakcií vás čaká na každom rohu. Najznámejšou atrakciou je tradičný holandský trh syra, ktorý sa koná každý piatok medzi aprílom a septembrom. Môžete si tu ochutnať miestne syry, tradičné sladkosti a iné pochutiny.

Okrem toho môžete navštíviť množstvo historických budov a pamiatok, ako napríklad kostol sv. Vavrince, Kaaswaag - historické stavby, ktoré kedysi slúžili ako váhy pre syr, alebo Stedelijk Museum Alkmaar - múzeum, ktoré ponúka bohatú zbierku umenia a histórie mesta.

Pre tých, ktorí by si radi vyskúšali niečo adrenalinové, môžete sa vydať na prechádzku po kanáloch, na bicykli alebo navštíviť pláž Bergen aan Zee. To všetko vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.

V Alkmaare je veľa možností na ubytovanie. Veľa návštevníkov si vyberie ubytovanie v centre mesta, aby mali rýchly prístup k všetkým atrakciám, obchodom a reštauráciám. V ponuke sú pokoje u miestnych rodín či hotely, či dokonca stanovanie na pláži.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestnej kuchyne, môžete si vychutnať miestne špeciality, ako sú syry, mliečne výrobky alebo tradičné holandské pivo.

V Alkmaare nájdete skutočne všetko, na čo si srdce zmyslí. Toto obľúbené mesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú zábavu, oddych a zachovanie histórie. Práve preto sa neváhajte vybrať na dovolenku do tejto krásnej časti Holandska a zažite nezabudnuteľné zážitky.


Dovolenka Holandsko Alkmaar


Holandsko sa môže pochváliť množstvom krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi nimi patrí aj malebné mesto Alkmaar, ktoré sa nachádza v severnej časti Holandska. Alkmaar je známe svojou bohatou históriou, krásnou architektúrou a ocenenými syrami, ktoré sa vyrábajú v okolí. Ak premýšľate, kde stráviť svoju ďalšiu dovolenku, môžete túto nádhernú destináciu zvážiť.

Mestská atrakcia

Jednou z hlavných atrakcií mesta Alkmaar je každotýždňový trh s rezkami. Tento trh, ktorý sa koná v centre mesta, ponúka širokú škálu syrov, ovocia, zeleniny, mäsa a iných pochutín. Okrem toho, turisti sa môžu prechádzať po krásnych uliciach plných dokonalých holandských domov a obdivovať nádherné umenie v múzeách, ako napríklad v Stedelijk Museum Alkmaar. Ďalším zaujímavým miestom, ktoré by si mal každý návštevník Alkmaaru určite pozrieť, je kostol svätého Vavrinca. Tento nádherný kostol patrí medzi najväčšie kostoly v celom Holandsku a je považovaný za jeden z najdôležitejších renesančných architektonických skvostov v krajine.

Syry

Okrem krásnych atrakcií je Alkmaar aj domovom pre nespočetne množstvo syrov, ktoré sú v tejto oblasti známe po celom svete. Každý rok sa v Alkmaare koná slávnostná akcia, ktorá sa volá „Tradičný syrový trh“. Táto slávnostná akcia je spojená s trhom syrov, ktorý prináša príležitosť vidieť, ako sa syry vyrábajú a degustovať niektoré z najvyberanejších syrov v regióne.

Odpoveď na otázku, ako sa dostať do mesta Alkmaar, je celkom jednoduchá. Mesto je dobre prepojené so zvyškom Holandska a Európy autobusovou a železničnou dopravou. Ak teda plánujete navštíviť Alkmaar, možno budete potrebovať len zopár hodín na cestovanie.

Zhrnutie

Mesto Alkmaar v Holandsku môže byť dokonalou destináciou pre dovolenku, pretože ponúka množstvo atrakcií a zaujímavostí. Okrem krásnych architektúr, muzeí a uličiek plných zaujímavých obchodov a reštaurácií je toto mesto známe aj svojimi slávnymi syrami. Pre tých, ktorí hľadajú relaxačnú dovolenku v scenickej lokalite, môže Alkmaar byť dokonalou voľbou a môže sa stať nezabudnuteľnou skúsenosťou na celý život.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky