Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Haiti Port-au-Prince (hlavné mesto)

Počasie Haiti Port-au-Prince (hlavné mesto)


Haiti je ostrovná krajina nachádzajúca sa v Karibiku. Má tropické podnebie, čo znamená, že má vysoké teploty a vysokú vlhkosť počas celého roka. Hlavné mesto Haiti je Port-au-Prince, ktoré má podobné počasie ako zvyšok krajiny.

Teploty v Port-au-Prince sa pohybujú medzi 22 a 32-stupňov Celzia počas celého roka. Najteplejšou a najvlhkejšou časťou roka je obdobie od mája do septembra, kedy teploty môžu dosiahnuť až 35-stupňov Celzia a vlhkosť môže dosiahnuť až 90 percent. V tomto období sa tiež často vyskytujú záplavy a tropické búrky.

V nasledujúcich mesiacoch, od októbra do apríla, teploty majú tendenciu byť nižšie, s priemerom okolo 25-stupňov Celzia. Vlhkosť je menej vysoká, a preto aj počasie je pohodlnejšie. Toto obdobie sa považuje za obdobie sucha, kedy môže dôjsť k nedostatku dažďa.

Avšak, v posledných rokoch sa v Port-au-Prince vyskytujú extrémne počasie, ktoré by mohlo byť spojené s globálnym otepľovaním. Tieto anomálie v počasí sú častejšie počas obdobia od mája do septembra a môžu priniesť extrémne dažde a silné vetrové búrky.

Vzhľadom na fakt, že Haiti a Port-au-Prince majú problémy s infraštruktúrou a obchodovaním, extrémne počasie môže mať veľký vplyv na obyvateľov. Záplavy a silné búrky môžu spôsobiť poškodenie domov, úrodu, cesty a ostatného majetku a preto môžu ľudia v Port-au-Prince potrebovať pomoc z iných krajín počas týchto okamihov.

V záverečnej analýze, Haiti Port-au-Prince má tropické počasie počas celého roka a aj keď má obdobie sucha, teploty a vlhkosť môžu byť vysoké. S extrémnym počasím súvisí vysoké riziko poškodenia majetku a potreby pomoci ľuďom. Je dôležité, aby vláda pomáhala s náležitým plánovaním a s prípravou na extrémne počasie v týchto krajinách.


Ubytovanie Haiti Port-au-Prince (hlavné mesto)


V Haiti sa nachádza množstvo krásnych miest, ktoré lákajú turistov z celého sveta. Jedno z najpopulárnejších miest je Port-au-Prince - hlavné mesto tejto karibickej krajiny. Toto mesto má veľmi členitý a farebný charakter, ktorý spôsobuje, že je to jedno z najzaujímavejších miest v Karibiku a na svete.

Ak sa chystáte navštíviť Port-au-Prince, je dôležité vedieť, že tu existuje mnoho ubytovacích možností pre turistov. Pozrime sa na niektoré z nich.

1. Hotel Royal Oasis

Hotel Royal Oasis patrí k najluxusnejším hotelom v Port-au-Prince. Nachádza sa na juhu mesta a ponúka svojim hosťom 128 moderne zariadených izieb s výhľadom na záhrady alebo mesto. Ostatné zariadenia hotela zahŕňajú kaviareň, bar pri bazéne, fitness centrum a wellness centrum.

2. Hotel NH Haiti El Rancho

Hotel NH Haiti El Rancho ponúka pohodlne zariadené izby a apartmány v oblasti Petion-Ville. Medzi ďalšie zariadenie patrí bazén, tenisové kurty, reštaurácia, bar a priestory na konferencie. Tento hotel je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a dobré zariadenia, avšak nechcú byť vo veľmi luxusnom prostredí.

3. Le Plaza Hotel

Le Plaza Hotel sa nachádza v centre Port-au-Prince a ponúka svojim hosťom bazén, kasíno a viaceré reštaurácie a bary. Izby sú pohodlne zariadené a zahrňujú káblovú TV a bezplatné Wi-Fi pripojenie.

4. Hotel Pacot Breeze

Toto veľké hotelové zariadenie je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú pokojné a tiché miesto na pobyt. Nachádza sa v oblasti Pacot v juhovýchodnej časti mesta a ponúka pohodlné izby s balkónmi a výhľadom na mesto. Ostatné zariadenia hotela zahŕňajú bazén, tenisové kurty, reštauráciu a bar.

5. Airbnb

V prípade, že hľadáte ubytovanie s viac súkromia, môžete sa pozrieť na Airbnb. Na tejto platforme nájdete mnoho ubytovacích možností - od bytov po domy a vily. Na výber máte z mnohých lokalít v meste, takže si môžete vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.

Port-au-Prince je jedno z najrušnejších miest v Karibiku, ale ponúka aj mnoho krásnych miest a atrakcií. Nehovoriac o tom, že existuje mnoho ubytovacích možností pre turistov, ktorí hľadajú pohodlie a dobré zariadenia. Takže, neváhajte a navštívte toto krásne karibické mesto a užite si nepoznané zážitky.


Letenka Haiti Port-au-Prince (hlavné mesto)


Haiti je karibský ostrov, ktorý síce nie je až taký turisticky populárny, no za to ponúka mnoho krás a skvostov. Ak si plánujete navštíviť Haity, letenka do Port-au-Prince by mala byť vašou prvou voľbou. Port-au-Prince je hlavným mestom tohto ostrova a má svoje výhody pre turistov.

Po prílete na letisko Toussaint Louverture International Airport v Port-au-Prince vám bude úplne jasné, že ste pricestovali do krajiny, ktorá má svoje vlastné jedinečné kúzlo. Počas letu ste predsa už vypla osobné zariadenia a pripravili sa na to, čo vás čaká. A čo vás teda čaká?

Mesto Port-au-Prince má svoje centrum, kde sa nachádza veľa obchodov, reštaurácií a barov, a určite stojí za to sa tam vybrať. Ak vás však láka viac histórie, múzeí a iných turistických atrakcií, mali by ste navštíviť Národné múzeum Haiti, ktoré je považované za jedno z najlepších múzeí Karibiku. Ak radi nakupujete, navštívte trh Marché en Fer. Ak si chcete vychutnať obľúbenú špecialitu Haiti - ryžové polievky - najlepším miestom pre vás bude trh na ulici Grand Rue.

V Port-au-Prince sa nachádza aj San Souci Palace, sídlo bývalých haitianskych kráľov, ktoré sa nachádza asi 11 kilometrov od centra mesta. Tento zámok bol postavený v 18. storočí a v súčasnosti slúži pre turistov ako jedna z hlavných atrakcií.

Ďalšou výhodou Port-au-Prince je jeho poloha. Vďaka tomu, že je hlavným mestom Haity, máte z neho úžasnú možnosť podnikať výlety do okolitých oblastí. Napríklad ste o niečo severnej od mesta a vidíte si krásy pláže, kde sa okúpate v krištáľovo čistom mori, ako aj typické karibské farebné domy.

Všetky tieto nádherné atrakcie vás čakajú po prílete na letisko Port-au-Prince. Keď sa rozhodnete pre letenku do tohto hlavného mesta Haiti, uistiť sa, že sa dostanete na rôzne miesta a objavujete to, čo toto miesto má na ponuku.


Dovolenka Haiti Port-au-Prince (hlavné mesto)


Haiti Port-au-Prince - Krajina kontrastov a nezabudnuteľných zážitkov

Haiti nie je prvotná voľba, kedy rozmýšľame o exotických dovolenkách a zájazdoch. Spojí sa nám s obavami o politickú nestabilitu, strávanie exotických chorôb, ale pre tých, ktorí neboja a hľadajú takmer neobjavené klenoty, má Haiti svoje prísľuby. Najmä jeho hlavné mesto Port-au-Prince so svojou bohatou kultúrou, históriou a prírodou, ktorú mnohí považujú za jednu z najfarebnejších na svete.

Začať by sme mali s ohľadom na bezpečnosť, pretože Haiti nie je krajinou s priaznivým turistickým imidžom. Toto neznamená, že by ste sa mali obávať každého momentu svojej návštevy, avšak určite by ste mali poradiť sa s miestnymi odborníkmi a zabezpečiť si poistenie, ktoré kryje aj nebezpečné situácie. Dôležité je dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia, akými sú napríklad vyhýbanie sa miestam, ktoré sú vylúčené pre turistov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Port-au-Prince, určite budete potešení svojou voľbou, pretože mesto ponúka množstvo zaujímavých zážitkov. Prvým a najvýznamnejším miestom v meste je Champs de Mars, námestie, ktoré je obklopené krásnymi historickými budovami a postavami známych osobností Haiti. Z námestia je tiež nezabudnuteľný výhľad na zátoku a horúčavou sprevádzané mestské ruch.

Návšteva Národného paláca nie je samozrejmosťou, pretože vláda Haiti a samotný palác sú každodenne v stave politických zmeniek, no pokiaľ sa vám podarí dostať sa dovnútra, môžete očakávať krásu architektúry, zrkadlové miestnosti a historické panely.

Ak máte záujem o nákupy suvenírov a darčekového tovaru, choďte na trh Iron Market, ktorý ponúka mnohé tradičné výrobky, od rukodiel až po jedlo. Trh je však otevorený iba v určených časoch, preto si vopred overte, kedy sa ponúka vo svojej plnej sláve.

Haiti je vskutku krajina kontrastov, a preto by ste si mali vziať čas dostať sa aj k slávnym plážam Jacmelu a Cap Haitien, kde sa môžete ochutnať pravú haitiansku kuchyňu a kultúru. Haiti Port-au-Prince môže byť zaujímavým zážitkom pre všetkých, pretože ponúka mnoho možností na objavovanie, učenie sa a vidieť veci z iného uhla pohľadu. Dôležité je buďte opatrní, ale nezabudnite si užívať a vychutnať si tento netradičný kúsok Karibiku.


Najčastejšie otázky a odpovede Haiti Port-au-Prince (hlavné mesto)


1. Čo je to Haiti Port-au-Prince?
Haiti Port-au-Prince je hlavné mesto krajiny Haiti.

2. Aký je Haiti Port-au-Prince rozlohou?
Rozloha mesta Haiti Port-au-Prince je približne 36 km².

3. Aká je populácia mesta Haiti Port-au-Prince?
Populácia mesta Haiti Port-au-Prince je približne 2,6 milióna obyvateľov.

4. Aké sú klimatické podmienky v Haiti Port-au-Prince?
Haiti Port-au-Prince má tropické klimatické podmienky, s teplotami počas celého roka v rozmedzí 24 až 34 stupňov Celzia.

5. Aké sú najznámejšie atrakcie v meste Haiti Port-au-Prince?
Medzi najznámejšie atrakcie v meste Haiti Port-au-Prince patrí Národné múzeum Haiti, Národný palác a katedrála Notre-Dame.

6. Aké sú hlavné jazyky hovorené v Haiti Port-au-Prince?
Hlavné jazyky hovorené v Haiti Port-au-Prince sú francúzština a kreolčina.

7. Aké je hlavné hospodárstvo v Haiti Port-au-Prince?
Hospodárstvo Haiti Port-au-Prince je založené na poľnohospodárstve a turizme.

8. Aké sú kulinárske špeciality v Haiti Port-au-Prince?
Kulinárske špeciality v Haiti Port-au-Prince zahŕňajú ryžu a fazule, ryby a morské plody, banány a yucca.

9. Aké sú najlepšie spôsoby cestovania po Haiti Port-au-Prince?
Najlepšie spôsoby cestovania po Haiti Port-au-Prince sú taxíkmi, autobusmi a moto-taxíkami.

10. Je Haiti Port-au-Prince bezpečné pre návštevníkov?
Haiti Port-au-Prince má vysokú kriminalitu a preto by návštevníci mali byť obozretní a dbať na svoju bezpečnosť. Odporúča sa výrazne obmedziť svoje aktivity po zotmení a ubezpečiť sa o bezpečnosti svojho ubytovania.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky