Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Ghana Shai Hills

Letenka Ghana Shai Hills


Ghana je veľmi zaujímavá krajina, ktorá ponúka množstvo miest na objavenie. Jedným zo zaujímavých miest je Shai Hills, ktoré sa nachádza asi hodinu jazdy od hlavného mesta Accra. Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, navštívte toto miesto.

Najlepší spôsob, ako sa dostať do Shai Hills, je letenka z Vašej destinácie do Accry, ktorá je hlavným mestom Ghany. Hliadkové kopce Shai Hills sú považované za najlepšiu rezerváciu divočiny v Gane a ponúkajú hostiteľskú krajinu pre mnoho zvierat. Tu môžete vidieť množstvo vtákov, suchozemských cicavcov a plazov.

Po príchode na miesto nájdete množstvo sprievodcov, ktorí vám radi ukážu okolie a poskytnú vám zaujímavé fakty. V okolí môžete vidieť rôzne druhy vtákov, guanue, krokodíly a opice. Okolo Shai Hills sa nachádza aj množstvo miest, ktoré sú kultúrne zaujímavé.

Jednou z takýchto miest je malé mestečko Akuse, ktoré je známe pre čerpacej stanice na rieke Volta. Ďalšou zaujímavou lokalitou je kláštor Mount Mary v Afien Žal, ktorý ponúka zaujímavú históriu a architektúru.

Ak máte radi turistiku, môžete sa vybrať na jednodňový výlet do Ningo-Prampram, kde sa nachádza množstvo rybárskej dediny a pláží. Môžete tu stretnúť aj miestnych rybárov a ochutnať čerstvé ryby a morské plody.

V oblasti Shai Hills sa tiež nachádza množstvo cintorínov, ktoré sú považované za kultúrne dedičstvo Gany. Tieto oblasti sú zaujímavé pre svoju históriu a príbehy, ktoré sa viažu k miestu. Ak máte radi históriu, môžete sa stať členom miestneho klubu histórie a navštíviť rôzne miesta v okolí.

Ak plánujete navštíviť Ghany, určite si nezabudnite zahrnúť do svojho plánu návštevu Shai Hills. Toto miesto ponúka krásnu krajinu a množstvo nádherných miest s kultúrnou históriou. Letenky na Ghana sú dostupné v mnohých cestovných kanceláriách a sú obvykle veľmi cenovo dostupné. Zbierajte si zážitky na týchto podivných miestach v Gane a urobí si nezabudnuteľné spomienky na dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Shai Hills


Otázky:

1. Aké sú otváracie hodiny Shai Hills?
2. Koľko stojí vstup na Shai Hills?
3. Je potrebné si rezervovať lístky vopred?
4. Aké zvieratá môžem vidieť na Shai Hills?
5. Sú na Shai Hills dostupné prístrešky?
6. Môžem si priniesť jedlo a pitie?
7. Ako sa najlepšie dostať na Shai Hills?
8. Je vhodné navštíviť Shai Hills s deťmi?
9. Aké iné aktivity je možné robiť na Shai Hills?
10. Aké je počasie na Shai Hills?

Odpovede:

1. Otváracie hodiny Shai Hills sú od 9:00 do 17:00 hodín.
2. Vstup na Shai Hills stojí 20 GHC pre dospelých a 10 GHC pre deti.
3. Nie je nutné si rezervovať lístky vopred.
4. Na Shai Hills môžete vidieť antilopy, paviány, jaštery, a mnoho ďalších druhov zvierat.
5. Na Shai Hills sú dostupné prístrešky, kde si môžete oddýchnuť.
6. Je povolené si priniesť vlastné jedlo a pitie.
7. Najlepšie sa dostanete na Shai Hills taxíkom alebo s vlastným autom.
8. Áno, Shai Hills je vhodné navštíviť s deťmi.
9. Na Shai Hills je možné robiť prechádzky, jazdiť na koniach a skalných stenách, a skúsiť tradičné africké jedlá.
10. Počasie na Shai Hills je teplé a vlhké počas celého roka, s početnými dážďmi v období dažďových pralesov.


Ubytovanie Ghana Shai Hills


Ghana je jednou z afrických krajín, ktorá ponúka turistom množstvo miest a zážitkov. Jedným z nich je aj národný park Shai Hills, ktorý sa nachádza v blízkosti mesta Dodowa, asi 50 kilometrov od ghanského hlavného mesta Accra. Národný park Shai Hills je úžasným miestom, kde si môžete pozrieť ghanskú divočinu a zároveň si na vlastnej koži vyskúšať tradičný ghanský spôsob života.

Ak si plánujete cestu do Ghany, určite by ste nemali nechať ujsť príležitosť navštíviť toto fascinujúce miesto. Ak potrebujete ubytovanie, budete mať niekoľko možností. Národný park Shai Hills ponúka niekoľko možností ubytovania:

- Kempovanie: Ak ste nadšeným dobrodruhom a radi prežívate čas v prírode, môžete si vybrať možnosť kempovania. V parku sú vybavené plochy pre stanovanie s verejnými toaletami a sprchami. Môžete si pritiahnuť vlastný stan, alebo si ho prenajať. Táto možnosť ubytovania je veľmi lacná a určite vás aj nadchne, pretože budete spať pod hustými hviezdami.

- Chatky: Ak sa vám nechce štípať drevo na oheň, môžete si prenajať drevenú chatku. Najlepšie je, ak si ju zabezpečíte vopred, pretože ubytovanie v chatkách je v parku veľmi populárne. Chatky sú zabezpečené vybavením pre varenie, môžete si tu pripravovať jedlo sami. Chatky sú trochu drahšie ako kempovanie, ale určite sa oplatia pre tých, ktorí chcú vidieť divočinu a zároveň majú radi pohodlie.

- Hotel: Ak máte radi vyšší komfort, môžete si prenajať izbu v hoteli. Nachádza sa tu niekoľko hotelových ubytovní, ktoré sú vyradené priamo v parku. Ak budete mať šťastie, môžete nájsť izby s výhľadom na park. Tento druh ubytovania je samozrejme najdrahší, ale ak sa vám páči luxus a módny štýl, tak táto možnosť je pre vás tou správnou.

Ak si potrpíte na gastronómiu, rozhodne Vás poteší, že aj v parku sa nachádza množstvo stánkov s jedlom. Tu si môžete vyskúšať typické ghanské jedlá, ako sú napríklad: kari, banku, či fufu. Ochutnajte aj stredomorské chutí, ako napríklad grécke jedlá, ktoré sa v parku tiež ponúkajú.

Národný park Shai Hills má veľa ponúk aspoň pre jeden až dva dni pobytu. Môžete si tu pozrieť kozy, opice a slávne dravce. Ak máte miesto v pláne navštíviť, presvedčte sa, že si prinesiete celé svoje zariadenie na fotografovanie. Okrem skvelých fotografií nádherných afrických západov slnka, budete môcť vidieť aj rozkošné malé sloníky, ktorí sa tu narodili. Ghana je skutočne krásna krajina a národný park Shai Hills je jedným z miest, ktoré robia z tejto krajiny fascinujúce miesto na návštevu. Uistite sa, že si alespoň na jeden alebo dva dni zarezervujete miesto v parku, ktoré bude Vaším útočiskom po náročnom dni plnom dobrodružstiev.


Dovolenka Ghana Shai Hills


Ghana Shai Hills – Zážitok na dovolenke v juhozápadnej Afrike

Západná Afrika je oblast, do ktorej sa ešte len pomaly dostávajú turisti. Krajiny ako Ghana však skrývajú okrem svojej zaujímavej kultúry aj nádhernú prírodu a miesta, ktoré vám učaria. Jedným z takých tajomných miest je tiež údolie Shai Hills.

Shai Hills sa nachádza asi 50 km od ghanského hlavného mesta Accra. Prírodné údolie, ktoré sa na jeho území nachádza, sa rozprestiera na rozlohu 51 kilometrov štvorcových. Toto údolie je plné miest s krásnou scenériou, ale celkom určite je jeho najväčším lákadlom to, čo sa skrýva vo svojich hlbokých roklinách.

V tomto prírodnom údolí sa nachádza niekoľko oblastí, ktoré sú veľmi populárne medzi návštevníkmi. Najväčším z týchto miest je game reserve, ktorý je útočiskom pre množstvo divokej zveri. Medzi najrozšírenejšie zvieratá patrí krokodíl či buvol.

Okrem game reserve v Shai Hills sa nachádza aj niekoľko hôr a skál, ktoré sú úžasnými miestami na prechádzky a trekking. Medzi najznámejšie skaly patrí Flatrock, čo je rovina orientovaná na sever, kde si môžete vychutnať prekrásny výhľad na celé údolie.

Ďalším zaujímavým miestom v Shai Hills je Baboon Sanctuary, ktorý je známy po svojich opiciach. Tento svet je domovom pre množstvo opíc, ktoré sa nasledujúcich niekoľko dní stanú vašimi spoločníkmi. Toto miesto je obľúbené nielen u detí, ale aj u starších turistov.

Shai Hills je tiež miestom, kde sa možno stretnúť s tradičnými kmeňmi. Tieto kmeňové oblasti zabezpečujú, aby sa tradičné náboženstvá a kultúry uchovali v skutočnosti a zároveň slúžia aj ako príležitosti na učenie návštevníkov o kultúrach a životnom štýle Ghanianov. Táto oblasť je vynikajúcim miestom pre jednoduchý únik z mestského života a nahliadnutie do kultúry a životného štýlu miestnych ľudí.

Cesty okolo Shai Hills sú veľmi štrkové a čiastočne naturálne, preto je najlepšie navštíviť túto oblasť počas suchého obdobia, mezi októberom a marcom. Cesta sem však nie je náročná a výlet do tohto prírodného raju nemusí byť pre návštevníkov stresovou záležitosťou.

Ak máte chuť na dobrodružstvo a chcete sa dozvedieť o ghanskej kultúre a prírode, Ghana Shai Hills je miestom, na ktoré by ste sa nemali rozhodne vybrať. Vyskúšajte úžasné zážitky, ktoré ponúka nezabudnuteľné cesty a opustite mesto pre životnejšie a autentické dobrodružstvo. Ghana Shai Hills vám ponúkne vzácne zážitky, ktoré si budete pamätať celý život.


Počasie Ghana Shai Hills


V Ghaně, presnejšie v Shai Hills, sa môže výrazne meniť počasie v závislosti na ročnom období. Ghana má dva obdobia - suché a dažďové.

V Shai Hills, obdobie dažďov začína v apríli a končí v októbri. Toto obdobie prináša výdatné dažde a silné búrky. Počas týchto mesiacov je teplota priemerných 27 ° C a vlhkosť vzduchu je vysoká. Vysoké teploty a zvýšená vlhkosť môžu byť nepríjemné pre niektorých návštevníkov. Avšak, počas dažďového obdobia, Shai Hills je veľmi zelený a plný života, s mnohými druhmi vtákov a cicavcov, ktoré sa stávajú aktívnejšími a prítomnejšími.

Po konci dažďového obdobia nastáva obdobie sucha. Od novembra do marca môžu byť dni veľmi horúce a suché s minimom zrážok. Priemerná teplota počas tohto obdobia sa pohybuje v rozmedzí 30 - 32 ° C a vlhkosť vzduchu klesne. Tento druh počasia môže byť náročný pre mnohých návštevníkov, ale je ideálnym obdobím pre pozorovanie zvierat, pretože k narastajúcemu počtu zvierat dochádza pri vodných miestach.

Ak sa chystáte navštíviť Shai Hills, najlepšie obdobie by bolo v marci, pretože počas tohto obdobia sa vlhkosť a teplota zmierňujú a sú príjemnejšie pre návštevníkov. Celkovo, Ghana má teplé, tropické počasie so zvýšenou vlhkosťou, ale každé ročné obdobie prináša súvisiace výzvy a zážitky. Akékoľvek obdobie roka však predstavuje skvelú príležitosť na objavovanie a spoznávanie prírody a kultúry tohto krásneho miesta.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky