Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Francúzsko Saint-Tropez

Počasie Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez, krásne mesto na francúzskom pobreží Stredozemného mora, ponúka nádherné počasie počas letných mesiacov, kedy teploty stúpajú na približne 30 stupňov Celzia.

Počasie v Saint-Tropezi sa mení v závislosti od ročného obdobia. Zimné mesiace sú chladné a daždivé, s priemernými teplotami okolo 10 stupňov Celzia. Na jar sa teploty začínajú zvyšovať a mesto sa stáva nádherným miestom na prechádzky a cestovanie. Letné mesiace prinášajú teploty okolo 30 stupňov Celzia a slnečné dni, ideálne pre opaľovanie, vodné aktivity a oddych na pláži.

Najteplejšie mesiace v Saint-Tropezi sú júl a august. Teploty v tomto období sa môžu pohybovať od 25 do 35 stupňov Celzia. Mokré obdobie mesta sa končí v júni a od júla do septembra je zväčša suché obdobie. Slnečné dni sú časté a v celom meste je možné si užiť nadmorské pláže a vodné aktivity.

Jeseň v Saint-Tropezi prináša mierne a príjemné počasie s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia. Málo je daždivých dní, čo znamená, že je vhodné cestovať po meste a robiť turistické trasy. Zimné mesiace sú chladnejšie, s teplotami okolo 10 stupňov Celzia a možnosťou mierneho dažďa. Aj keď sú tieto mesiace menej rušné, sú stále populárne pre turistov, ktorí hľadajú kultúru a história mesta.

Mesto Saint-Tropez je obľúbenou letnou destináciou v Európe s veľkým počtom turistov každý rok. Ideálne čas na návštevu mesta je od júla do septembra, kedy teploty sú najvyššie a slnečné dni sú časté. Ak hľadáte menej rusné obdobie, najlepšie je ísť na jar alebo jesť, kedy je počasie miernejšie a mesto je menej preplnené turistami.

V každom prípade, Saint-Tropez je nádherné miesto na prechádzky, opaľovanie a užívanie si krásneho francúzskeho pobrežia. Nech sa rozhodnete cestovať kedykoľvek počas roka, môžete sa tešiť na nádherné počasie a krásne zážitky.


Ubytovanie Francúzsko Saint-Tropez


Saint-Tropez je jedným z najkrajších letovísk Francúzska a je známe pre svoje krásne pláže, luxusné jachty a slávnych návštevníkov. Pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie v Saint-Tropez, existuje mnoho možností.

Pre návštevníkov, ktorí chcú zostať v centre mesta a chcú mať prístup k obchodom a reštauráciám, je ideálnym miestom ubytovania hotel La Ponche. Tento hotel je umiestnený v historickom centre mesta, iba niekoľko krokov od pláže. Jeho izby sú výnimočné, s moderným nábytkom a útulnou atmosférou. Okrem toho, hotel ponúka zážitok z francúzskeho životného štýlu a jeho kaviareň a reštaurácia sú známe pre svoje vynikajúce jedlo a drinky.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo trochu zdvorilejšie, Hotel de Paris Saint-Tropez je ideálnym miestom. Nachádza sa v blízkosti námestia Place des Lices s množstvom reštaurácií a barov, a ponúka pohodlné izby s výhľadom na mesto alebo do vlastného dvora. V hoteli sa nachádza aj vnútorný bazén a relaxačné centrum.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo súkromnejšie, je idealnym miestom Villa Marie Saint-Tropez. Nachádza sa v klasickej stavbe v juhozápadnej časti mesta, s velkými izbami a nádherným výhľadom na more. Hotel má aj vlastnú pláž a bazén, kde sa návštevníci môžu upokojiť a relaxovať.

Niektorí návštevníci Saint-Tropez môžu hľadať niečo skromnejšie, a pre tých je ideálnym miestom ubytovania Apartmánový komplex Les Parcs de Grimaud. Nachádza sa v blízkosti mesta a ponúka ideálne ubytovanie pre rodiny či skupiny. Apartmány majú vlastnu kuchynku, balkón či terasu s krásnym výhľadom na okolitú prírodu.

Bez ohľadu na výber ubytovania, Saint-Tropez je skutočne výnimočné miesto pre každého návštevníka. Okrem krásnych pláži a galériiach, mesto má bohatú históriu, a zvonku už krásna stavba Citadel je jedným z najobľúbenejších miest na turistických mapách. Pre tých, ktorí hľadajú kombináciu krásy a pohodlia, Saint-Tropez je ideálnym miestom pre dovolenku, a kvalitné ubytovanie môže zabezpečiť, že vaša dovolenka bude naozaj nezabudnuteľná.


Dovolenka Francúzsko Saint-Tropez


Ak hľadáte miesto s dokonalou kombináciou slnečných pláží, luxusných jachtov a vysokej spoločenskej kultúry, navštívte Saint-Tropez v Francúzsku. Toto obľúbené mestečko na francúzskej Riviére sa už dlhé roky tým ocitá v popredí záujmu celebrít, bohatých občanov a návštevníkov z celého sveta.

So svojou bohatou históriou a nádherne zachovalým starým mestom, Saint-Tropez ponúka mnoho možností pre turistov, ktorí sú zvedaví na kultúru a históriu. Chodníky s kamennými domami, ktoré sú ohraničené kvetinami a viničom, vás prevedú cez malé námestia, kde môžete ochutnať miestne špeciality. Kúsok ďalej sa môžete prejsť po malebných uličkách a objaviť mnoho fotogenických miest, ako napríklad kaštieľ La Moutte alebo muzeum Anny Gouldovej.

Okrem toho, Saint-Tropez je známy svojimi nádhernými plážami, ktoré sú rovnako čarovné ako legendárne Plage de Pampelonne a Tahiti Beach. Tieto pláže ponúkajú dokonalé prostredie pre opaľovanie, kúpanie a riadnu dávku adrenalínu, ktorá sa dostaví pri vodných športoch.

Bez ohľadu na to, aké sú vaše plány na dovolenku, Saint-Tropez vám ponúkne vynikajúce reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne špeciality a francúzske buržoázne jedlá. Okrem toho, Saint-Tropez má mnoho butikov a luxusných obchodov, kde si môžete kúpiť všetko, od odevov od svetoznámych návrhárov až po exkluzívne potraviny a vína.

Pre tých, ktorí hľadajú nočný život, Saint-Tropez má niekoľko klubov a barov, kde sa môžete baviť až do rána. Niektoré z najznámejších klubov sú Les Caves du Roy a VIP Room, ktoré sú známe svojimi prekrásnymi párty a nádhernými hostesami.

Ak sa chystáte navštíviť Saint-Tropez, venujte si aspoň niekoľko dní, aby ste si mohli vychutnať všetko, čo toto miesto ponúka. Budete mať neuveriteľnú skúsenosť a odídeť späť domov so vzpomienkami, ktoré vám budú navždy držať pri srdci.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Saint-Tropez


1. Čo je Saint-Tropez?

Saint-Tropez je prímorské mesto vo francúzskom departemente Var na juhu Francúzska.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Saint-Tropez?

Najlepšie obdobie na návštevu Saint-Tropez je medzi júlom a septembrom, keď je počasie slnečné a teplo a mesto ožíva turistickou sezónou.

3. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Saint-Tropez?

Medzi najlepšie miesta na návštevu v Saint-Tropez patrí pláž Pampelonne, námestie Place des Lices, Veľká pevnosť (La Citadelle), pamätník Anny Pompadourové a múzeum Anny Pompadourovej.

4. Aké sú najlepšie pláže v Saint-Tropez?

Najlepšie pláže v Saint-Tropez sú Plage de Pampelonne, Plage de L'Escalet a Plage des Salins.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Saint-Tropez?

Medzi najlepšie reštaurácie v Saint-Tropez patria La Vague d'Or, Le Club 55, La Ponche a Chez Camille.

6. Aké sú najlepšie hotely v Saint-Tropez?

Najlepšie hotely v Saint-Tropez sú Hotel Byblos, Hotel de Paris Saint-Tropez, Château de la Messardière a Sezz Saint-Tropez.

7. Aké možnosti dopravy sú k dispozícii do Saint-Tropez?

Do Saint-Tropez sa dá dostať autom, autobusom alebo ferryboatom z mesta Sainte-Maxime, ktoré je spojené s ostatnými časťami Francúzska vlakom alebo autobusom.

8. Aké pamiatky by som mal navštíviť v Saint-Tropez?

Medzi pamiatky, ktoré by ste mali navštíviť v Saint-Tropez, patrí Veľká pevnosť (La Citadelle), múzeum Anny Pompadourovej, múzeum sekaného dreva (Musée de l'Annonciade) a kostol Saint-Tropez.


Letenka Francúzsko Saint-Tropez


Francúzsko je jednou z najkrajších krajín na svete a Saint-Tropez je jedným z jej najslávnejších miest. Toto mestečko na Francúzskej Riviére je synonymom pre luxus, krásu a bohatstvo. Najlepším spôsobom, ako tieto krásy spoznať, je cesta lietadlom.

Ak hľadáte letenku do Saint-Tropez, môžete sa rozhodnúť pre niektoré z najväčších leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z mnohých miest vo Francúzsku a Európe. Let trvá iba niekoľko hodín a urobí váš výlet ešte príjemnejším a rýchlejším.

Jedným z možných letisk, ktoré sú blízko Saint-Tropez, je letisko Toulon-Hyères, ktoré sa nachádza asi 60 km od mesta. Z letiska si môžete prenajať auto alebo využiť taxi službu a v priebehu asi hodiny cesty sa ocitnete v tomto krásnom prostredí.

Saint-Tropez má zaujímavú históriu a kultúru, ktorú môžete objaviť počas prechádzky po malebných uličkách a návšteve mnohých pamiatok a múzeí. Miestom najväčšieho záujmu je prístav, kde sa nachádza obľúbené miesto celebrit - klub 55, ktorý už mnoho rokov privádza k nebesám návštevníkov z celého sveta.

Okrem toho, Saint-Tropez ponúka aj rôzne možnosti na vodných športoch, ako sú surfovanie, kiteboarding, vodné skútre a vodné lyže.

Ďalšou atrakciou sú krásne pláže a zátoky, ktoré sú len kúsok od centra mesta. Pláž Pampelonne, ktorej rysov výčnelok preniká do mora, je jednou z najkrajších na svete a ponúka všetko, čo si môžete želať.

Saint-Tropez je právom jedným z najobľúbenejších miest na svete a letenka do tohto mesta umožní prejsť sa poznávacími turistickými trasami, zbierať nádherné zábery, relaxovať a okúsiť luxusný štýl francúzskej riviéry. Navyše, v letných mesiacoch sa tu konajú mnohé hudobné a kultúrne festivaly, ktoré sú určite zaujímavé.

Ak hľadáte pohodlný a rýchly spôsob, ako sa dostať do tohoto kúzelného miesta, letenka do Saint-Tropez bude pre vás najlepšou voľbou. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu už dnes.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky