Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Etiópia Awash River Gorge

Dovolenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je jedným z najmenej preskúmaných kútov sveta a ponúka mnoho nezvyčajných zážitkov a atrakcií. Jedno z týchto miest je Awash River Gorge - miesto, ktoré sa nachádza v regióne Oromia v Etiópii.

Awash River Gorge je úchvatná roklina, ktorá sa nachádza asi 200 kilometrov východne od etiópskeho hlavného mesta Addis Abeba. Roklina sa nachádza v blízkosti vnútrozemského jazera Awash a na západnom konci sa nalievala do údolia rieky Awash.

Okrem svojho ohromujúceho scenéry, roklina ponúka aj celú rýchlu letné stredisko. Ak navštívite miesto v auguste, môžete sa zúčastniť miestnej slávnosti, kde sa ľudia tancujú a spievajú a jedli tradičné etiópske jedlo.

Pre milovníkov prírody a zvierat je zaujímavé, že Awash River Gorge je domovom mnohých druhov zvierat a vtákov. Počas vášho pobytu v rokline môžete vidieť krokodíly, paviány, divé kozy, antilopy, hyeny a dokonca aj leopardy. Keď navštívite miesto v zime, môžete mať šancu vidieť aj slony.

Okrem stretnutia s divokými zvieratami a prechádzok v prírode, môžete navštíviť aj miestne dedinky, kde sa dozviete viac o živote miestnej komunity a kultúry.

Avšak, ak máte radi adrenálínové aktivity, nezabudnite vyskúšať rafting v rieke Awash alebo sa vydať na túru v okolí rokliny. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu, môžu navštíviť aj okolité kamenolomy, ktoré sa používali na stavbu historických budov.

Ak sa chystáte na dovolenku do Etiópie, nezabudnite navštíviť Awash River Gorge. Miesto vám ponúkne nezvyčajné zážitky a príležitosť objaviť krásy tejto krajiny. Je to miesto, ktoré vám zostane dlho v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Awash River Gorge


Zdieľam najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Etiópie a jej úchvatnej Awash River Gorge.

1. Čo je to Awash River Gorge a kde sa nachádza?
Awash River Gorge je sústava kaňonov a priepastí, ktoré sa nachádzajú v údolí rieky Awash v Etiópii. Táto oblasť sa nachádza asi 200 km východne od hlavného mesta Addis Abeby.

2. Koľko trvá cesta z Addis Abeby k Awash River Gorge?
Cesta z Addis Abeby do Awash River Gorge trvá asi 3 až 4 hodiny. Väčšina ciest je asfaltová, ale niektoré úseky môžu byť prašné a neudržiavané.

3. Aké aktivity sa dajú robiť v okolí Awash River Gorge?
V okolí Awash River Gorge sa dajú robiť rôzne aktivity, ako je turistika, pochôdzky po kaňonoch a návšteva miestnych dedín a trhov. Okolie je tiež domovom mnohých zvierat, takže sa tu dajú robiť aj safari.

4. Aké zvieratá sa dajú vidieť v okolí Awash River Gorge?
V okolí Awash River Gorge sa dajú vidieť rôzne druhy zvierat, ako sú slony, levharti, gepardi, hyeny, paviány, zebry, divoké osly a mnoho ďalších. Taktiež sa v okolí nachádza množstvo vtáctva.

5. Môžu turisti prenocovať v okolí Awash River Gorge?
Áno, v okolí Awash River Gorge sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti, vrátane možnosti kempovania a pobytu v hoteloch a bungalovoch.

6. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Awash River Gorge?
Najlepšie mesiace na návštevu Awash River Gorge sú medzi novembrom a aprílom, kedy je suchšie počasie a teploty sa pohybujú okolo 25 °C. V júni a júli je tiež možné vidieť množstvo zvierat počas sezóny dažďov.

7. Ako sa dá dostať do Awash River Gorge?
Do Awash River Gorge sa dá dostať autom alebo autobusom z Addis Abeby. Taktiež sú k dispozícii rôzne výlety a zájazdy po celom Etiópii, ktoré zahŕňajú aj návštevu Awash River Gorge.


Počasie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je veľká a rôznorodá krajina s rôznymi klimatickými podmienkami v rôznych oblastiach. Jednou z týchto oblastí je aj Awash River Gorge, ktorá sa nachádza v Etiópii, v oblasti Afarského regiónu.

Awash River Gorge je oblasť, v ktorej sa stretávajú dva rôzne klimatické systémy - suchý a vlhký. Na juhu a juhovýchode neďaleko od oblasti je rovina, kde panuje suchý stepný klimat a na juhozápade, okolo pohoria Gara Muleta, kde je klima vlhké a subtropické.

V oblasti Awash River Gorge dochádza k tropickému klimatu s vysokou teplotou a malým množstvom zrážok. Tento klimatický systém spôsobuje, že sa v oblasti nachádzajú rozsiahle oblasti pouští a polopouští.

V Awash River Gorge je obdobie dažďov od júna do septembra, kedy je v oblasti vlhkosť a teplota sa pohybuje okolo 30°C. V ostatnom období, od októbra do mája, je v oblasti suchý a teploty sa môžu vyšplhať až na 40°C.

V tejto oblasti Etiópie žijú kmeň nomádov, ktorí svoju existenciu závisia od dažďov a dostupnosti vody. Vzhľadom k tomu, že oblasť postihujú sucho a polosucho, nomádi často migrujú na miesta, kde je dostatok vody pre ich zvieratá.

Awash River Gorge je tiež domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, žiráf, levov, gepardov a hyen. Dostupnosť vody je pre tieto zvieratá veľmi dôležitá. Vzhľadom k tomu, že v oblasti nie je dostatok vody, zvieratá musia pohybovať na väčšie vzdialenosti, aby nájdu dostatočné množstvo vody na prežitie.

Vzhľadom na svoje unikátne klimatické podmienky a biologickú rozmanitosť, bolo údolie rieky Awash vyhlásené za národný park. Tento park ponúka zaujímavé možnosti pre turistov, vrátane možnosti pozorovať divoké zvieratá na safari alebo prechádzať sa po krásnych oblastiach parku.

V každom prípade je Awash River Gorge krásne, ale aj náročné prostredie, ktoré má svoje jedinečné črepy a ktoré určite stojí za návštevu všetkými dobrodružstvom milujúcimi turistami.


Ubytovanie Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je krajina bohatá na prírodu a krásne prírodné scenérie. Jednou z nich je aj Awash River Gorge, ktorá je ukrytá medzi vysokými skalami a strmými útesmi.

Ak hľadáte miesto na dokonalé oddych a relaxáciu od každodennej rutiny, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Awash River Gorge. Toto miesto je obľúbené medzi turistami a dobrodruhmi, ktorí hľadajú dobrodružstvá v prírode.

Existuje mnoho druhov ubytovania v Awash River Gorge, ktoré spĺňajú rôzne potreby a preferencie návštevníkov. Sú tu luxusné hotely, kempy a chaty, ktoré ponúkajú príjemné a pohodlné ubytovanie v prírodných scenériách.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, potom môžete vybrať zo širokej škály hotelov, ktoré sa nachádzajú v blízkosti Awash River Gorge. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú prvotriedne služby s výhľadom na okolitú prírodu.

Ak ste však dobrodruh a radi by ste skúsili niečo nové, môžete sa ubytovať v kempe alebo vo vozidle typu safari. Tieto druhy ubytovania vám umožnia prežiť prírodu v jej najpravdepodobnejšom prostredí a sú tiež veľmi cenovo dostupné.

Chaty sú ideálnymi miestami pre návštevníkov, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zároveň si užiť trochu pohodlia a súkromia. Tieto chaty sú obklopené krásnou prírodou a ponúkajú útulné a teplo domáce prostredie.

V blízkosti Awash River Gorge sa nachádza mnoho atrakcií a aktivít, ktoré potešia návštevníkov. Môžete si vychutnať prechádzku v prírode, vybrať sa na safari alebo sa vydať na rafting do rieky Awash.

Takže ak hľadáte miesto, kde sa môžete priblížiť k prírode a zároveň si užiť pohodlie a súkromie, potom by ste mali zvážiť ubytovanie v blízkosti Awash River Gorge. Vyberte si z rôznych typov ubytovania a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v krásnej prírodnej scenérii Etiópie.


Letenka Etiópia Awash River Gorge


Etiópia je jednou z najkrajších krajín Afriky, ktorá sa nachádza uprostred kontinentu a ponúka návštevníkom veľa zaujímavých miest na objavovanie. Jedným z nich je napríklad Awash River Gorge.

Tento vydatý kaňon je súčasťou rieky Awash, ktorá sa pohybuje cez celé Etiópske údolie. Väčšinu času tečie užším územím, no pri kaňone sa rozširuje a vytvára nádherný vodný tok medzi strmými skalami. Tento zápas medzi prírodou a geológiou je dokonale zachytený v tejto oblasti a ponúka návštevníkom neopakovateľný zážitok.

Jedným z najlepších spôsobov, ako sa dostať k Awash River Gorge, je cez letenku. Etiópia má mnoho medzinárodných letísk, vrátane Addis Abeby, hlavného mesta krajiny. Z Addis Abeby môžete využiť miestne lety, ktoré vás zavedú na letisko v blízkosti kaňonu. Letenka nie je lacná, ale je to cesta, ktorá sa oplatí.

Keď raz pristál na letisku, môžete sa rozhodnúť, či pôjdete pešo alebo na hlavnom ceste autom. Avšak, pre tých, ktorí by sa radi viac zblížili s povahou oblasti, odporúčame peši. Najlepšie obdobie na návštevu kaňonu je medzi októbrom a májom (sušné obdobie), pretože počas daždivých mesiacov, keď rivera hrozí zaplaviť okolitú pôdu, sa tam nedostanete.

Kaňon je tiež domovom mnohých druhov zvierat, vrátane slonov, levy, hyen, pesíkov a krokodílov. Preto buďte opatrní, keď sa tam vydáte.

Kaňon Awash Gorge je jedným z najkrajších prírodných zázrakov Etiópie a zážitok, ktorý rozhodne stojí za to. Využite svoju letenku do Etiópie a odporúčame, aby ste sa rozhodli navštíviť tento úžasný prírodný klenot v srdci Afriky.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky