Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)

Dovolenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina bohatá na históriu, kultúru a pamiatky. Medzi miestami, ktoré by si každý turista pri návšteve Egypta nemal nechat ujsť, patrí aj Asuán. Tento nádherný egyptský mesto sa nachádza na juhu krajiny, pri hranici s Núbii. Asuán je tým správnym miestom pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo, kultúru a históriu. Hlavné atrakcie mesta sú chrám Philae a Násoslaví.

Chrámový komplex Philae

Philae je jedným z najkrajších chrámov, ktoré môžeš navštíviť v Egypte. Tento chrámový komplex bol postavený v období Ptolemaiovcov v 4. storočí pred Kristom a nachádza sa na ostrove Philae v Núbii. Po vybudovaní nádrže Násser sa však celý komplex ocitol pod vodou. V 60. rokoch 20. storočia sa UNESCO rozhodlo tento komplex presunúť na nové miesto.

Pri návšteve Philae sa môžeš tešiť na nádherné chrámy a sfingy, ktoré sú rozmiestnené po celom ostrove. V chráme sa môžeš pozrieť na veľké fresky zobrazujúce mytológiu starovekého Egypta. Okrem toho tu nájdeš aj relikvie z obdobia faraónov.

Násoslaví

Násoslaví (taktiež známe ako Núbie) je kultúrne miesto, ktoré sa nachádza na juhu Egypta, priamo pri hranici s Núbii. Násoslaví bolo dlhé roky poškodzované povodňami a počas výstavby nádrže Násser sa zväčšila plocha Núbie. Veľké množstvo pamiatok a chrámov sa tým ocitlo pod vodou. Dnes môžeš Násoslaví vidieť v malej časti v blízkosti Asuánu.

Pri návšteve Násoslaví si môžeš pozrieť najstarší kamenný most v Egypte, ktorý bol postavený počas obdobia faraónov. Okrem toho tu nájdeš aj múzeum obchodovania so zlatom v starovekom Egypte, ako aj chrámy, ktoré boli presunuté z pôvodnej oblasti Núbie.

Plánovanie dovolenky

Ak plánuješ navštíviť Asuán, odporúčame ti odletieť z Káhiry lietadlom alebo vlakom. Asuán má aj vlastné letisko, ale nie je pre letiska v Egypte také veľké, ako v iných krajinách.

Odporúčame ti inálnu koncentrácii na bezpečnostné a zdravotné opatrenia, pretože Egypt môže byť v niektorých oblastiach považovaný za nebezpečný. Dbejte na to, aby ste sa držali miestnych zvyklostí a dodržiavali zákony.

Keď už ti nič nebráni v cestovaní, navštíviť Asuán s chrámom Philae a Násoslavím bude určite jedinečným zážitkom. Tohtoročnú dovolenku obohatí o dejiny, kultúru a nádherné pamiatky Egypta. Aký bude tvoj najobľúbenejší zážitok?


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


O: Ahoj! Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí ohľadom Egypta Asuán a jeho atrakcií, vrátane chrámu Philae a Násoslaví:

1. Čo je chrám Philae?
A: Chrám Philae je staroveký chrám na ostrove Philae v Asuáne, zasvätený bohyni Isis. Je to jeden z najlepšie zachovaných starovekých chrámov v Egypte a bol presunutý z pôvodnej lokality, aby sa ochránil pred vodou po stavbe priehrady Asuán.

2. Aké sú otváracie hodiny chrámu Philae?
A: Chrám Philae sa otvára pre návštevníkov denne od 7:00 do 16:00 hod.

3. Je potrebné si kúpiť vstupenky vopred na návštevu chrámu Philae?
A: Áno, je lepšie si vopred zakúpiť vstupenky, najmä ak chcete navštíviť chrám počas hlavnej sezóny. Vstupenky sa dajú zakúpiť online, vstupenkových predajniach alebo v hoteli.

4. Čo je Násoslaví?
A: Násoslaví je priehrada na rieke Níl v Asuáne, ktorá slúži na výrobu elektrickej energie a regulovanie vodného toku rieky.

5. Môže sa Násoslaví navštíviť ako turista?
A: Áno, existujú zorganizované výlety, ktoré umožňujú návštevníkom vidieť Násoslaví z blízka a sledovať jej kolektorov a vodopádov. Je však potrebné si vopred zabezpečiť povolenie na návštevu.

6. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Asuánu?
A: Je možné sa dostať do Asuánu letecky, autobusom alebo na lodi po rieke Níl.

7. Aké sú najlepšie mesiace na návštevu Asuánu?
A: Najlepšie mesiace na návštevu Asuánu sú od októbra do apríla, keď je počasie suché a mierne.

Dúfam, že som ti pomohol! Ak máš ďalšie otázky, neváhaj sa opýtať.


Počasie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je známy svojimi slnečnými a teplými podnebiami, no nie všetky oblasti sú rovnaké. Asuán, ktorý sa nachádza v južnej časti Egypta, je známy svojou suchosťou a extrémnymi teplotami.

Asuán sa nachádza na brehu rieky Níl, ktorá poskytuje mnoho príležitostí pre turistov, aby sa zoznámili s kultúrou Egypta. Najznámejšie miesto v Asuáne je chrám Philae, ktorý bol postaven v období ptolemaiovských dynastií. Tento starobylý chrám je symbolom krásy, ktorý je spojený s bohynou Isis.

Okrem chrámu Philae sa v Asuáne nachádza aj Násoslaví, ktoré sa nachádza asi 10 kilometrov južne od mesta. Toto miesto je známe svojimi obchodmi a trhoviskami, kde môžete nájsť rôzne druhy omamných vonných kvapalín a iných produktov, ktoré sú vyrobené z miestnych druhov korenia.

Väčšina turistov by mala v Asuáne navštíviť tieto miesta buď skoro ráno alebo večer, keď je teplota o niečo príjemnejšia. V letných mesiacoch teplota v Asuáne môže dosahovať až 50 stupňov Celzia, takže návštevníci by sa mali chrániť pred slnkom a udržiavať dostatočnú hydratáciu.

V zime, keď je teplota nižšia, je pre turistov pohodlnejšie navštíviť miestne atrakcie. V Asuáne sú zvyčajne suché podmienky, takže ak chcete vidieť prírodné scenérie, mali by ste sa zamerať na púšť a rieku Níl.

Celkovo je Asuán krásnym a historickým miestom v Egypte, ktoré ponúka mnoho zážitkov. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci Asuánu si môžu vychutnať krásu miestnych pamiatok, kultúru a prírodu. Avšak, treba si dávať pozor na extrémne teploty a zabezpečiť si primeranú ochranu pred slnkom, aby si návštevníci mohli vychutnať plný zážitok počas svojho pobytu v Asuáne.


Letenka Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina zázrakov a pokladov, ktoré každý človek musí vidieť. Asuán je jedno z najkrajších a najzaujímavejších miest v Egypte a je domovom mnohých pozoruhodností vrátane chrámu Philae a Násoslaví. Ak máte v pláne navštíviť Egypt, letenka do Asuánu by sa mala nachádzať na vrchu vašich priorít.

Jeden z najkrajších miest, ktoré v Asuáne môžete navštíviť je chrám Philae. Tento chrám bol pôvodne postavený na ostrove Philae, ktorý bol zalievaný vodami Nílu počas stavby Asuánskej priehrady. Preto bol v 60. rokoch 20. storočia presunutý na súčasné miesto na ostrove Agilkia. Chrám Philae je považovaný za jeden z najromantickejších miest v Egypte a je zasvätený bohyni Isis. Okrem jeho histórie a krásneho vzhľadu môžete návštevou chrámu Philae spoznať aj rôzne rituály a bohoslužby, ktoré sa tu konajú.

Násoslaví je taktiež miestom, ktoré by ste si nemali nechať ujsť pri návšteve Asuánu. Je to nádherné miesto, ktoré zaujme návštevníkov krásnymi farebnými kameňmi a sochami, ktoré sa nesmierne podobajú faraónskym hrobkám. Násoslaví je považované za jedno z najkrajších miest v Egypte a je veľmi populárne medzi turistami.

Návšteva Asuánu teda rozhodne stojí za to. Ak si chcete užiť históriu a bohatstvo egyptských pamiatok, určite by ste mali zvážiť kúpu letenky do Asuánu. Okrem chrámu Philae a Násoslaví tu môžete nájsť aj ďalšie pozoruhodnosti, ako je napríklad Asuánska priehrada alebo Veľká priehrada. Asuán je tiež významným centrom pre obchodovanie s luxusnými tovarmi, ako sú koberce, perlivé šperky a kryštály.

Letenka do Asuánu nie je len cestou na miesto, kde môžete vidieť pozoruhodnosti, ale je to aj zážitok samotný. Letecká doprava umožňuje rýchle, pohodlné a efektívne cestovanie, čo je v Egypte veľmi dôležité. Ak sa teda chystáte na dovolenku do Egypta, uzavrite túto skvelú krajinu a navštívte Asuán s jeho jedinečnou atmosférou a pokladmi.


Ubytovanie Egypt Asuán (vrátane chrámu Philae a Násoslaví)


Egypt je krajina plná kultúrnych a historických pamiatok, ktoré privádzajú na roky čoraz viac turistov z celého sveta. Jedným z miest, ktoré by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa, je Asuán, mesto nachádzajúce sa na juhu Egypta. Toto mesto poskytuje návštevníkom úžasné možnosti na spoznávanie kultúry a histórie Egypta, a to hlavne v spojení s pobytom v jednom z príjemných ubytovaní.

V Asuáne sa nachádza množstvo ubytovaní, ktoré ponúkajú celkové zážitky pre turistov. Ak máte radi pokojnejšie miesta, prednostne sa vyhnite ubytovniam v centre mesta. V blízkosti centra mesta sa však nachádza veľa hotelov a rezortov, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami.

Jedno z rekreačných ubytovaní, ktoré si môžete vyskúšať, je Nubian Village. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť a spoznať kultúru a spôsob života miestnych obyvateľov. Ponúkajú sa tu izby s výhľadom na rieku Níl, klimatizácia, bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Hostia sa tu budú môcť naučiť tradičné tanec Núbijci, ochutnať miestne jedlá a dokonca si pozrieť tradičné remeslá miestnych ľudí.

Ak máte radi privátnejšie prostredie, môžete si vybrať z množstva apartmánov a chát. Napríklad Nubian Lotus Land sa nachádza v útulnej osade Faruka. Návštevníci tu môžu prenajať celý apartmán s kuchyňou a terasou s výhľadom na rieku Níl. Ponúka bezplatné šnorchlovanie a možnosť prenájmu bicyklov.

Medzi všetkými ubytovaniami v Asuáne vyniká Legend Nubia, ktorý poskytuje neuveriteľný výhľad na rieku Níl a jedinečné skúsenosti, priamo v miestnej kultúre. Okolo hotela vedie nekonečné množstvo palmových álejí a zelených trávnikov. Tento hotel je tiež blízko k Dámu Asuánskému a chrámu Philae, ktoré sú jednými z najdôležitejších historických atrakcií v Egypte.

Kedykoľvek sa rozhodnete pre návštevu Asuánu, uistite sa, že si zarezervujete jedno z týchto ubytovaní, ktoré vám ponúknu úžasnéživotné prostredie a nezabudnuteľné zážitky počas vašej dovolenky v Egypte.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky