Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Čierna Hora Kotor

Počasie Čierna Hora Kotor


Čierna Hora a Kotor sú dve nádherné destinácie, ktoré privítajú turistov celoročne, no počasie sa v každej sezóne môže líšiť.

Leto v Čiernej Hore a v Kotore sa začína v júni a pokračuje až do septembra. Teploty sú prijateľné, pohybujú sa v rozmedzí 25 až 30 stupňov Celzia. Aj keď môže byť v niektorých dňoch veľmi horúco, často sa objavia aj osviežujúce búrky alebo popoludňajšie dažde.

Jeseň v Čiernej Hore a v Kotore sa môže pokojne nazvať indiánskym letom. Teploty sú príjemné a stále bývajú na úrovni okolo 25 stupňov Celzia. V jeseň môžu prísť aj zrážky a často býva veterno, no pláže ešte stále ponúkajú možnosť kúpania a slnenia.

Na zimu v Čiernej Hore a v Kotore nevymýšľajte pláže, no aj tak sa tu dá stráviť krásny čas. Niekedy v januári a v februári môžu byť teploty v pohorí mimoriadne chladné a sneh tu pokryje aj nížiny. V mesteach sú teploty okolo 5 až 10 stupňov Celzia. Chladné dni sú tu kompenzované slnečnými dnami a názory na zasnežené útesy sú úchvatné.

Jar v Čiernej Hore a v Kotore je často nádherný – kvitnú stromy, pohory sú ešte stále zasnežené a dni sú najviac už dlhšie. Teploty postupne stúpajú s nadchádzajúcim letom a vo vyšších nadmorských výškach ešte stále môže byť chladno, aj keď nižiny sú často veľmi teplé.

Zhrnutie – najlepší čas na návštevu Čiernej Hory a Kotoru sa volí podľa toho, aké záujmy máte. Ak hľadáte plážový dovolenkový pobyt, viac sa vám bude páčiť leto alebo jeseň, keďže teploty sú vhodné na slnenie a kúpanie. Ak vás zaujíma turistika alebo zimné športy, bolo by lepšie plánovať si cestu niekedy v zime alebo na jar. Každá sezóna má svoje čaro a Čierna Hora a Kotor sú kúzelné kedykoľvek.


Dovolenka Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je krásna krajina na Balkánskom polostrove s nádhernými horami, jazerami a plážami. Čierna Hora je tiež známa svojimi historickými pamiatkami a pôvabnými turistickými miestami, ktoré sú výbornou voľbou pre dovolenku.

Kotor je jedným z najpopulárnejších miest v Čiernej Hore, ktoré sa nachádza v údolí zálivu Kotor na pobreží Jadranského mora. Mesto má bohatú históriu a kultúrne dedičstvo, ktoré ho robia jedným z najzaujímavejších turistických miest na Balkánskom polostrove.

Pre milovníkov prírody a krásnych výhľadov môže byť Kotor jedným z najkrajších miest na svete. Okrem nezabudnuteľného výhľadu na more a hory Kotor ponúka návštevníkom aj úžasné pláže. Pláže sú obklopené zelenou scenériou a jemným pieskom, ktorý sa vyteká do jasnej vody.

Pre kultúru a históriu Vám môžeme odporučiť návštevu Katedrály Svätého Tryfona, ktorá sa nachádza v starej časti mesta. Katedrála bola postavená v 12. storočí a bola dedikovaná patrónovi mesta Svätému Tryfonovi. Jej architektúra je jedinečnou kombináciou rôznych štýlov vrátane byzantského a rímskeho.

Ak plánujete dovolenku v Kotori v lete, nevynechajte tradičný letný festival, ktorý sa koná počas júna a júla. Festival je plný hudby, tanečných predstavení a mnohých ďalších podujatí. Návštevníci sa tiež môžu zapojiť do gastronomických zážitkov, ako sú ochutnávky čiernohorskej kuchyne a mnohými ďalšími aktivitami.

V Kotori budete mať možnosť počas Vašej dovolenky zážiť nezabudnuteľné zážitky a okrem krásnych výhľadov a historických miest môžete objavovať nádherné miesta plné krásy a pokojné atmosféry. Kotor je vhodnou voľbou nielen pre rodiny s deťmi, ale aj pre páry a skupiny priateľov, ktorí hľadajú miesto na dovolenku s jedinečným prostredím. Navštívte Kotor a užite si skutočne nezabudnuteľnú dovolenku v Čiernej Hore!


Letenka Čierna Hora Kotor


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete stať svedkom prírodného divu, historických pamiatok a relaxácie na pláži, mali by ste zvážiť návštevu Kotoru v Čiernej Hore. Letenka do Kotoru vám poskytne možnosť preskúmať tento kúzelný kút sveta, kde sa zaujímavá história a nevšedná príroda stretávajú.

Kotor, obklopený západnými pohoriami a východným pobrežím Jadranského mora, je jedným z najkrajších miest Čiernej Hory. Jeho historické centrum a okolité hory sú zapísané v zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je známe svojím chrámom svätého Trifuna, ktorý je považovaný za najdôležitejšiu sakrálnu stavbu v Kotori. Okrem toho sa v meste nachádza celý rad kostolov a kláštorov, ktoré zachovávajú historické a náboženské významy.

V Kotori sa stretávajú získané kultúry, pretože sa nachádza na strmých klenboch a charakteristických úzkych uličkách, ktoré sú atribútmi arabskej architektúry. Okrem toho poskytuje nepreberné množstvo výhľadov na more, údolie, vrchy a samotné mesto. Tento kút sveta má prepojenie s talianskou a rómskou kultúrou, čoho dôkazom sú napr. Trg od Salate a Piazzetta, ktoré sa nachádzajú v meste.

Ďalšou výhodou letenky do Kotoru je príroda Čiernej Hory. V blízkosti Kotoru sa nachádza Našiji Skala, ktorá poskytuje úchvatný výhľad na celé pobrežie. Našiji Skala je cesta, ktorá začína v susičke, v ktorej lode a jachty kotví, a pokračuje až na horné pohorie. Táto oblasť je pokrytá hustými lesmi, ktoré tiež poskytujú skvelé miesto na turistiku.

Okrem prírodných krás a historických pamiatok, sú návštevníci vítaní aj na plážach Čiernej Hory. Pláže sú upravené a sú vhodné pre každého, vrátane rodín s deťmi. Miesta ako Budva, Sveti Stefan a Tivat sú známe svojimi krásnymi plážami a vodnými športmi.

Letenka do Kotoru je skutočne zážitkom na celý život. Toto miesto, ktoré je bohaté na históriu a prírodné krásy, vám poskytne nezabudnuteľnú dovolenku. Návšteva Kotoru v Čiernej Hore je nutnosťou pre každého, kto sa chce stratiť v malebnom prostredí sveta a navštíviť miestne atrakcie. Toto miesto vás určite dostane a svojou pôvabnosťou a naplní úplne každý deň vášho pobytu nezabudnuteľnými zážitkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Čierna Hora Kotor


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Čiernej Hory Kotor sú:

1. Ako sa dostanem do Kotora?

Kotor sa nachádza v zálive Boka Kotorska a najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je cestou. Môžete si prenajať auto alebo si dovoliť taxík z letiska a ísť smere Kotoru. Okrem toho existujú aj miestne autobusy, ktoré premávajú z hlavného mesta Podgorica a zo susedných Chorvátska a Bosny a Hercegoviny.

2. Ktoré sú najlepšie pláže v okolí Kotora?

Kotor má niekoľko krásnych pláží, ktoré sú obľúbené medzi turistami z celého sveta. Niektoré z najlepších pláží v okolí Kotoru sú pláže Jaz, Trašte, Mogren a Plavi Horizonti.

3. Aké turistické atrakcie sa nachádzajú v Kotori?

Kotor je plný krásnych histórických pamiatok, ktoré si zaslúžia pozornosť. Medzi najznámejšie patrí staré mesto Kotor s jeho opevnenými múrmi a klenotnicou katedrálou sv. Tryfóna.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Kotoru?

Najlepší čas na návštevu Kotoru je v lete, keď sa môžete tešiť z teplého počasia a jasnej oblohy. Sezóna sa však môže stať dosť preplnenou, takže keď preferujete súkromie či prázdniny v tichosti treba navštíviť Kotor v mesiacoch mimo sezóny.

5. Aké sú ceny za ubytovanie v Kotori?

Ceny za ubytovanie v Kotori značne variujú v závislosti od kvality a typu ubytovania. Vyhľadajte si útulné a kvalitné B&B či zariadenie s kuchyňou a očakávajte ceny medzi 50 až 100 eur za noc. Na druhej strane, luxusné hotely môžu stáť viac ako 200 eur za noc.

6. Je Kotor bezpečný?

Kotor sa považuje za bezpečné miesto pre návštevníkov a turistov. Však, rovnako ako všade niekde, treba mať pozorné oko i ostražitost v tzv. pobytových zločinoch, z tohto dôvodu udržujte svoje veci v bezpečí počas pobytu a šetrite si s cennými kameňmi.

7. Aké sú tie najobľúbenejšie reštaurácie v Kotori?

Kotor má niekoľko vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú lokálne kuchyne, ktoré sú známe svojou čerstvosťou a kvalitou. Niektoré z najlepších reštaurácií v okolí Kotoru sú reštaurácia Konoba Stari Grad, reštaurácia Bastion 3 i reštaurácia Galion.


Ubytovanie Čierna Hora Kotor


Čierna Hora je krajina s nádhernou prírodou a historickým zázemím. Patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie sveta a jej najkrajším mestom je bezpochyby Kotor, ktorý leží pod zreteľom UNESCO.

Ak plánujete dovolenku v tejto čarovnej destinácii, mali by ste vopred zabezpečiť aj ubytovanie. V Kotori nájdete nespočet rôznych ubytovacích zariadení, ktoré sa rôznia v cenách a kvalite.

Najjednoduchšou možnosťou sú hotely a penzióny, ktoré ponúkajú pohodlné ubytovanie v blízkosti centra mesta. Ak máte radi luxus a očakávate od dovolenky ubytovanie s plnosťou zariadením, nájdete tu množstvo 5-hviezdičkových hotelov.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a sú radi nezávislí, sú k dispozícii súkromné apartmány a chatky. Tieto ubytovacie zariadenia sú zväčša lacnejšie ako hotely a penzióny a často ponúkajú aj kuchynku, čo vám umožní pripravovať si vlastné jedlo.

Ak máte radi kemping a trávenie času v prírode, nájdete v Kotori aj kempy, ktoré vám ponúknu tiché a útulné miesto, kde si môžete postaviť stan, alebo si prenajať karavan alebo chatku.

Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti centra Kotoru, kde sú k dispozícii rôzne reštaurácie, kaviarne a obchody.

Pri výbere ubytovania v Kotori sa uistite, že splní vaše špecifické požiadavky a rozpočet. S poctivým a pečlivým výberom si určite užijete krásne letné dni v tomto čarovnom mestečku, ktorého tichá prístavná zátoka bola kedysi vyhľadávaná pirátmi.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky