Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Chorvátsko Umag

Počasie Chorvátsko Umag


Počasie v Chorvátsku, konkrétne v mestece Umag, je typické pre stredomorskú oblasť. Teploty sa pohybujú od apríla do októbra okolo 20-30 stupňov Celzia, s vyššími teplotami v júli a auguste. Zimné mesiace sú chladnejšie, priemerne od 5 do 10 stupňov, ale môže sa vyskytnúť aj silnejší vietor.

Letné mesiace sú ideálne pre plávanie a slnenie sa na plážach v Umagu. Voda je teplá a priemerná teplota mora dosahuje až 24 stupňov Celzia. Dá sa povedať, že jún a september sú prekvapivo dobré mesiace na návštevu, pretože teploty sú príjemnejšie ako počas letných vrcholov.

Počas leta sú možné silnejšie búrky a príležitostné dávky dažďa. Preto by ste mali byť pripravení na náhle zmeny počasia. Vzhľadom na to, že Umag sa nachádza pri mori, môžete tiež čakať, že bude dosť vlhké, najmä v letných mesiacoch.

V zimných mesiacoch má Umag chladnejšie a vlhkejšie počasie ako v lete. Teplota môže klesnúť na 5-6 stupňov Celzia a v nikatorý deň fúka aj silnejší vietor. Na druhej strane, vlhké zimy poskytujú ideálne podmienky na rast olív a iných rastlín v okolí Umagu.

Celkové počasie v Umagu by sa dalo popísať ako teplé a príjemné v lete, ale chladnejšie a vlhkejšie v zime. Ak hľadáte letnú dovolenku na pláži, Umag by pre vás mal byť ideálnym miestom na strávenie dovolenky. Avšak, ak plánujete navštíviť Umag v zimných mesiacoch, buďte pripravení na vlhkosť a chladnejšie počasie.


Dovolenka Chorvátsko Umag


Umag je nádherné prímorské mesto nachádzajúce sa na severozápadnej časti Istrie, v Chorvátsku. Obklopené nekonečnými plážami, turistickými atrakciami a kultúrnymi pamiatkami, Umag je ideálne miesto pre dovolenku pre každého milovníka mora a slnka.

Pláže v Umagi sú veľmi rôznorodé, od piesočnatých a kamenistých až po trávnikové a skalnaté pláže. Všetky pláže sú veľmi dobre udržiavané a zariadené, ponúkajúci čisté more a maximálnu pohodu. V okolí môžete nájsť množstvo kaviarní a reštaurácií, kde si môžete pochutnať na tradičných chorvátskych jedlách a nápojoch.

Umag je aj známe svojimi športovými zápoleniami a turnajmi. Medzi najznámejšie patrí tenisový turnaj ATP Croatia Open, ktorý sa každoročne koná v júli. Ide o jeden z najdôležitejších tenisových turnajov na Istrii, so zúčastnením popredných svetových hráčov.

Okrem tenisu, je Umag ideálnym miestom pre vodné a plážové športy, ako napríklad plachtenie, windsurfing, vodné lyžovanie a kajakovanie. Pre milovníkov cykloturistiky a pešej turistiky, Umag ponúka množstvo trás, ktoré vedú popri malebných dedinkách, skrytých zálivoch a úchvatných výhľadoch.

Pri ceste do centra mesta, sa nevyhýbajte množstvu kultúrnych pamiatok a atrakcií. Medzi najznámejšie patrí historické jadro mesta, kde sa nachádza Radnica a kostol Sv. Pelegrina. V kúsoku od centra mesta, pozrite si štvrť Bella Vista, kde vás privíta starý potápačský čln, ktorý je symbolom tejto štvrte.

Nech je vaša dovolenka dlhá alebo krátka, v Umagi si nájdete to svoje miesto. Prežite nezabudnuteľné chvíle na mori, vychutnajte si chorvátske jedlo a objavujte krásy tohto úchvatného pobrežia.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Umag


1. Aká je vzdialenosť medzi Umagom a Záhrebom?
Odpoveď: Vzdialenosť medzi Umagom a Záhrebom je približne 250 kilometrov.

2. Ktorá pláž v Umagu je najlepšia pre rodiny s deťmi?
Odpoveď: Pláž Laguna Stella Maris je najlepšia pre rodiny s deťmi v Umagu, pretože má pomerne plytké vody a je dobre vybavená.

3. Aké aktivity môžem robiť v Umagu?
Odpoveď: V Umagu môžete robiť rôzne aktivity ako sú plávanie, potápanie, jazdu na kolobezke, turistiku, cykloturistiku a mnoho ďalších.

4. Ktoré pamiatky sa nachádzajú v Umagu?
Odpoveď: V Umagu sa nachádza niekoľko pamiatok, medzi ktoré patrí napríklad kostol sv. Márie, budova radnice a múzeum Umag.

5. Je v Umagu možné uplatniť euro?
Odpoveď: Áno, v Umagu sa platí eurami.

6. Je v Umagu možné si požičať auto alebo bicykel?
Odpoveď: Áno, v Umagu je možné si požičať auto alebo bicykel.

7. Kedy sa koná Umag Night, najväčší festival v Umagu?
Odpoveď: Umag Night sa koná každoročne v júni.

8. Kde si môžem v Umagu kúpiť suveníry?
Odpoveď: Suveníry si môžete kúpiť v stánkoch v oboch centrách Umagu, ako aj na trhoch, v obchodoch s darčekmi a suvenírmi po celom meste.


Ubytovanie Chorvátsko Umag


Úmerné týždne strávené v práci si zaslúžia nejakú odmenu a tá môže byť v podobe dovolenky v Chorvátsku. Niekto si užije pôžitky na pláži, iný zase objavuje stredoveké mestá a zase iný sa pustí do turistiky po pohorích. Pre tých, ktorým nechýba ani trocha pohody, odporúčame návštevu Umagu.

Umag je stredne veľké mesto nachádzajúce sa v západnej časti Istrie, blízko Talianska. Mnoho turistov si túto oblasť zvolí kvôli jej čistému moru, ale aj kvôli jej kulturnému dedičstvu a gastronomickému zážitku.

Ak si chcete užiť príjemnú dovolenku plnú relaxu a pohodlia, potom si vyberte správne ubytovanie. V Umagu sa môžete ubytovať v hoteloch rôznej kategórie, sú tu aj apartmány a rekreačné domy, kempy a turistické osady.

Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti pláží a obchodov, kde si môžete kúpiť potrebné potraviny, suveníry alebo rozmanité darčeky. Najčastejšie sú to hotely a apartmány, ktoré sú staršieho typu, avšak poskytujú výbornú službu.

Rekreačné domy sú obvykle väčšie, čo znamená, že všetky rekreačné aktivity a zábava sa môžu uskutočniť v miestach, kde to nie je v takom rušnom prostredí, ako v centre mesta.

Kempové zariadenia a turistické osady sú priamo na pláži a poskytujú väčšiu anonymitu, sú menej rušné a pokojnejšie prostredie, kde sa môžete na dovolenke naozaj uvoľniť.

Najdôležitejšie je, aby ste si vybrali také ubytovanie, ktoré vám bude pre vaše potreby najvhodnejšie, aby ste si mohli dovolenku vychutnať naplno. V Umagu nájdete určite to správne. Ak ste ešte nevybrali umiestnenie ubytovania, urobte si čas a porovnajte rôzne možnosti, ktoré vám Umag ponúka.

Okrem ubytovania je možné si objednať aj rôzne zájazdy, atrakcie a exkurzie v blízkosti mesta. Napríklad môžete prechádzať po cestičkách po Istrie a objavovať jej nádherný krajinný charakter, alebo si zacvičiť rôzne vodné športy na pláži.

Či už hľadáte relax, pokoj alebo zábavu, rozhodne si v Umagu nájdete to svoje. A ak si zvolíte správne ubytovanie, môžete sa na to všetko tešiť po celú dobu vašej dovolenky.


Letenka Chorvátsko Umag


Umag je malé priemorské mesto na západnom pobreží Istrie, ktoré je obľúbeným cieľom pre dovolenkárov z celej Európy. Ak plánujete navštíviť tento krásny kúsok Chorvátska, vždy je najlepšie zabezpečiť si letenku s dostatočným predstihom. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie tipy ako nájsť najlacnejšiu letenku do Umagu.

Existuje viacero možností, ako sa dostať do Umagu. Najväčším letiskom v blízkosti mesta je letisko Pula, ktoré je vzdialené približne hodinu a pol jazdy autom. Letecké spoločnosti ako Ryanair a British Airways poskytujú priame lety do Puly z rôznych miest Európy, vrátane Londýna, Dublinu, Bruselu, Berlína a Milána.

Možnosťou je tiež let do letiska v Terstu, ktoré je asi 45 minút jazdy autom od Umagu. Možno sa tam dostať priamym letom z Londýna alebo môžete letieť na letisko v Benátkach a potom jazdiť autom alebo vlakom do Terstu. V blízkosti Umagu sa nachádza aj letisko v Rijeke a Záhrebe.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku, odporúča sa vyhľadať lety v nízkych sezónach, mimo leta a top turistickej sezóny. Tiež skúste hľadať lety niekoľko mesiacov vopred a sledovať zľavy a ponuky. Buďte flexibilní, pokiaľ ide o dátumy, a hľadajte lety počas pracovných dní, ktoré môžu byť lacnejšie ako lety cez víkend.

Väčšina cestovných agentúr a letiskových webov ponúka možnosť porovnať ceny leteniek a nájsť najlacnejšiu možnosť pre váš cestovný rozpočet. Okrem toho môžete hľadať ponuky pre letenky do blízkych letísk a potom cestovať ďalej do Umagu vlakom alebo autobusom.

Po prílete na letisko v Pule alebo Terste môžete využiť služby miestnych taxíkov alebo si prenajať auto. Cesta autom do Umagu trvá asi hodinu a pol. Ak by ste radšej nechceli jazdiť, existuje aj možnosť využitia autobusového spojenia z letiska do mesta.

Umag ponúka krásne pláže, okrem toho má pešiu zónu, prechádzky, a množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Zároveň je ideálny východiskový bod pre objavovanie Istrie, kde si môžete vychutnať krásne historické mestečká, vinice a olivové háje. Preto si zabezpečte letenku a poďte za dovolenkou do krásneho mesta Umag.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky