Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Chorvátsko Lošinj

Letenka Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko je v súčasnosti jedným z najobľúbenejších dúhových turistických cieľov a Lošinj to určite ničím nezaostáva. Tento ostrov nájdete v Jadranskom mori, medzi ostrovami Cres a Krk. Ako najväčší ostrov v jadranskej oblasti zažijete Lošinj ako malé kráľovstvo s prístavnými mestami a starými rybárskymi osadami. S letenkou do Lošinj môžete zažiť krásy horského pásu, ovocné záhrady a staré rybárske dediny.

Letenky do Lošinj sa prevažne viažu na ostatné turisticke miesta zvyčajne do Záhrebu, Splitu alebo Dubrovnika. Letisko na ostrovoch Cres, čo je súostrovie s Lošinjom, je malé a nepravidelne ho preto obsluhujú len niektoré letecké spoločnosti. Zo Slovenska sa dá do Lošinj letieť asi len s prestupom, no výberová ponuka je pomerne veľká.

Lošinj patrí medzi najkrajšie ostrovy Jadranského mora. Jeho príroda, klíma a jeho čistota ovzdušia sa na tomto ostrove postarajú o to, aby ste sa tu mohli naozaj odpočívať. Letenka na ostrov Lošinj by mohla byť ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kúsok pokoja, relaxu a jednoduchého života. Ostrov Lošinj prezrádza svoje tajomstvá len pomaly, preto sa tu cítite ako v zasneženej krajine pod krúcovatým západom slnka.

Ostrov Lošinj má pre turistov mnoho zaujímavostí. Môžete sa napríklad prejsť po nábreží v prístavoch Mali Lošinj a Veli Lošinj, obdivovať kultúrnu dedičinu týchto miest, ktoré sú prekrásne dobre zachované a zaujímavé. Ostrov má aj svoju prírodu, ktorá je úchvatná, ku ktorým patrí napríklad dochádzanie na Jaminsku špilju, ktorá sa nachádza v Škopoljine, alebo prechádzka pohorie Osoršćica.

Letenka do Lošinj sa zvyčajne vyberá za účelom oddychu, turistiky, kúpania alebo plážových atrakcií. V okolí ostrova sa nachádza mnoho ďalších podobných miest a ak chcete spoznať všetko, mali by ste si zvoliť niekoľkodňový pobyt a príjemný výlet. Letenka do Chorvátska Lošinj je určite široko otvorená, tak si vyberte svoju cestu a prípravte sa na nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko Lošinj, jedno z najkrajších miest na Jadranu, ponúka návštevníkom mnoho možností trávenia času na slnečnom pobreží pri mori. Návšteva tohto malebného mesta si ale vyžaduje pozornosť aj na počasie. Tu je pár vecí, ktoré by ste mali vedieť o počasí v Chorvátsku Lošinj.

Podnebie v Chorvátsku Lošinj sa vyznačuje mierne teplými letami a miernou zimou. Letné mesiace sú teplé a jasné, s priemernými teplotami vzduchu pohybujúcimi sa okolo 27 stupňov Celzia. Noci sú príjemne chladné, takže môžete počítať s teplým dňom a chladnou nocou. V zime sú teploty mierne, s priemernými teplotami vzduchu okolo 10 stupňov Celzia.

Veľa ľudí uprednostňuje návštevu Chorvátska Lošinj v letných mesiacoch, pretože počasie je teplé a vlhké, ale to nie je pre každého. V auguste môžete očakávať vysokú vlhkosť, ktorá spôsobuje, že teplo sa zdá byť silnejšie. V zime sa počasie stáva chladnejším a môže byť viac vetra a daždivých dní.

V závislosti od toho, aké aktivity si plánujete, môžete sa rozhodnúť pre návštevu Chorvátska Lošinj v rôznych obdobiach roka. Horúce letá sú ideálne pre plávanie, potápanie a ďalšie vodné športy. V zime ponúka Chorvátsko Lošinj krásne výhľady na kopce a bohatú kultúru a históriu.

Všeobecne platí, že počasie v Chorvátsku Lošinj je najlepšie v období od mája do septembra. V týchto mesiacoch počasie je teplé a slnečné s príjemnými teplotami mora, vhodné pre krásne pláže a únava. Od decembra až do februára sú najchladnejšie mesiace, ktoré sú vhodné pre turistov, ktorí si chcú vychutnať zimné športy.

Ak sa rozhodnete navštíviť Chorvátsko Lošinj, nezabudnite si skontrolovať predpoveď počasia v období pred cestou. Tak sa presne vybudíte na počasie, aby ste mohli plánovať aktivity a vyrovnať sa s prípadnou nečakanou zmenou počasia.

Výber mesiaca vašej návštevy závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť, ale návšteva Chorvátska Lošinj v akomkoľvek období roka môže byť nádherným zážitkom. S jeho pohodovým prostredím a príjemným počasím si môžete vychutnať slnečné dni na pláži, prechádzky na otvorenom vzduchu a mnoho ďalších aktivít.


Ubytovanie Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko je už dávno považované za jednu z najobľúbenejších dovolenkových krajín na svete. Medzi najnavštevovanejšie miesta v tejto krajine patrí aj malé mesto Lošinj, ktoré sa nachádza na malej ostrove v Kvarnerskom zálive.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nemusíte sa báť o ubytovanie. Lošinj ponúka širokú škálu možností, od luxusných hotelov až po lacné ubytovanie v súkromi. Tu sú niektoré z možností, ktoré by ste mali zvážiť.

1. Hotely v Lošinji

Mesto Lošinj má niekoľko luxusných hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú vyšší štandard. Medzi najobľúbenejšie hotely možno zaradiť Vitality Hotel Punta, ktorý ponúka množstvo služieb a wellness centrum. Ďalším známym hotelom je Boutique Hotel Alhambra, ktorý je ideálnym miestom pre romantickú dovolenku.

2. Apartmány a domy v Lošinji

Okrem hotelov máte aj možnosť ubytovať sa v apartmánoch, ktoré sú vhodné pre rodiny s deťmi alebo pre tých, ktorí hľadajú súkromie. Mnohé z nich majú vlastné pláže a parkovacie miesta. Vedľa toho, môžete nájsť aj krásne domcej výrobe hotely na úplne taky isty styl ako by ste hľadali apartmánek.

3. Kempingy v Lošinji

Pre tých, ktorí hľadajú prírodné prostredie a aktívnu dovolenku, sú kempingy v Lošinji ideálnou voľbou. Medzi najznámejšie kempy patrí kemp Čikat, ktorý sa nachádza priamo pri mori. Tento kemp ponúka množstvo zábavných aktivít a športových zážitkov pre celú rodinu.

Všetky tieto možnosti ubytovania Lošinj Vám ponúka spoznať krásy tohto malého mesta, ktorého jednoduchosť a nenútený šarm sa návštevníkom dostávajú do srdca. Každé z nich má svoje vlastné kúzlo a ponúka rôzne zážitky a zážitky. Neuveriteľná príroda, útulné uličky, vynikajúca kuchyňa a množstvo zábavy a zážitkov – ide o krásny zážitok pre každého návštevníka. Určite stojí za to sem vyraziť na nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Dovolenka Chorvátsko Lošinj


Chorvátsko je pre mnohých z nás synonymom pre krásne pláže, upokojujúce more a nádherné panorámy. Lošinj, ostrov v Jadranskom mori, ponúka práve to. A ak si hľadáte miesto na relax a oddych, návšteva tohto ostrova by mohla byť presne to, čo potrebujete.

Ostrov Lošinj je súčasťou skupiny ostrovov, ktoré sa nachádzajú v severozápadnej časti Kvarnerského zálivu. Ostrov je známy tým, že má veľmi mierne podnebie s priemerom 260 slnečných dní v roku, čo umožňuje návštevníkom užiť si po celý rok slnko a more. Práve toto podnebie s množstvom slnečných dní robí z Lošinj perfektný cieľ pre letnú dovolenku.

Ostrov Lošinj je známy svojimi krásnymi plážami. Najznámejšie sú pláže Čikat, Suncana Uvala a Valdarke. Toto sú pláže s piesočným dnom, s pozvoľným vstupom do mora a vynikajúcim vybavením pre návštevníkov. Okrem pláží existuje množstvo malých zátok, ktoré sú ideálne pre milovníkov samoty a tichého prostredia.

Okrem pláží je turistickým lákadlom aj blízke mestečko Mali Lošinj s jeho starým prístavom, ktorý je plný rôznych reštaurácií, barov a kaviarní. Staré mestečko je úplne zachované a ponúka turistom možnosť spoznať históriu ostrova aj jeho súčasnú kultúru.

Lošinj ponúka aj množstvo cykloturistických trás, ktoré sa môžu ukázať ako ideálny spôsob na objavovanie ostrova a jeho krás. Cyklisti môžu pôžičovať bicykle a vybrať sa ku krásnym a malým dedinkám, alebo sa prejsť po ceste okolo strediska Cikat, kde nájdete najrôznejšie konzervatóriá medzi koľajnicami ľudstvom preformované do záhrad.

Turisti na Lošinji sa môžu tiež potápať, venujú sa vodným športom ako windsurfing či kajakárstvo. Okrem toho je Lošinj známy aj svojou liečivou klímou, ktorá sa využíva na liečenie priedušiek azda na ostatné zdravotné problémy.

Chorvátsko, konkrétne Lošinj, je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu. Ostrov poteší svojich návštevníkov ohromujúcimi plážami, fantastickými cyklotrasy aj krásnymi dedinkami. Práve cestovať po takom ostrove je uchvacujúce a neopakovateľné zážitky. Všetkému látke, ktorú ostrov ponúka, musí byť doplnený aj vašou úsmevom a oddychom. Vyhľadajte čistú, krištáľovo čistú vodu, usaďte sa na pieskoch pláže, užite si miestnu gastronómiu a zažite to najlepšie z Chorvátska -- na ostrove Lošinj.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Lošinj


Otázky:

1. Aké je počasie na Lošinji?
2. Kedy je najlepší čas na návštevu Lošinji?
3. Koľko stojí doprava do Lošinji?
4. Kde sa najlepšie ubytovať na Lošinji?
5. Aké sú najlepšie pláže na Lošinji?
6. Aké atrakcie ponúka Lošinj?
7. Ako sa dostať na Lošinj?
8. Kde si pozrieť dovolenkové ponuky na Lošinji?
9. Aké sú najlepšie reštaurácie na Lošinji?
10. Aké sú miestne tradície Lošinji?

Odpovede:

1. Na Lošinji je stredomorské podnebie s teplými letami a mierne zimy. Priemerná teplota v lete je okolo 28 °C a v zime okolo 8 °C.
2. Najlepší čas na návštevu Lošinji je od mája do septembra, kedy je teplé počasie a otvorené väčšina turistických atrakcií.
3. Doprava do Lošinji závisí od miesta odkiaľ cestujete. Ceny sa pohybujú od 50€ do 150€.
4. Lošinj ponúka rôzne možnosti ubytovania, od apartmánov po hotely. Najlepšie ubytovanie sa nachádza v oblastiach Mali Lošinj, Veli Lošinj a Čikat.
5. Najlepšie pláže na Lošinji sú malé zátoky s krištáľovo čistou vodou, napr. pláž Čikat, pláž Valdarke, pláž Veli žal.
6. Na Lošinji nájdete množstvo atrakcií, vrátane prírodného rezervátu v zálive Čikat, múzea The Apoxyomenos Museum, chrámy a staré kamenne domy v centre Mali Lošinj.
7. Na Lošinj sa najlepšie dostanete lietadlom na letisko Rijeka, odkiaľ sa môžete dostať ďalej autobusom alebo taxíkom.
8. Na internete nájdete množstvo dovolenkových ponúk na Lošinji. Môžete si vybrať z ponúk cestovných kancelárií alebo sa rozhodnúť pre individuálnu dovolenku.
9. Najlepšie reštaurácie na Lošinji ponúkajú chorvátske a talianske jedlá z miestnych ingrediencií. Odporúčame navštíviť reštauráciu Bocca Vera v Mali Lošinj alebo Lanterna na pláži Čikat.
10. Miestne tradície na Lošinji zahŕňajú špeciálne slávnosti ako napr. letný karneval v Mali Lošinj, ktorý sa koná v júli a auguste. Môžete tiež navštíviť miestne trhy, kde sa predávajú domáce produkty ako ovocie, zelenina a ryby.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky