Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Chorvátsko Cres

Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Cres


Otázka: Aké je počasie v Cres?

Odpoveď: Počasie v Cres je teplé a slnečné, s vysokými teplotami v letných mesiacoch dosahujúcimi až 30 °C. V zime sa teploty výrazne znížia a môže pršať.

Otázka: Ako sa dostanem na Cres?

Odpoveď: Cres sa dá dosiahnuť trajektom z Istrie alebo znovu trajektom z Krku. Existujú tiež autobusové linky spojujúce Cres s inými mestami a letiskami v regióne.

Otázka: Sú na Cres pláže?

Odpoveď: Áno, na Cres sa nachádza množstvo pláží v rôznych častiach ostrova. Niektoré sú skalnaté a niektoré sú piesočnaté, takže si môžete vybrať podľa svojej preferencie.

Otázka: Aké miesta na Cres by som mal navštíviť?

Odpoveď: Niektoré z najkrajších miest na Cres zahŕňajú historickejšie miesta, ako je Starigrad a Lubenice, ako aj prírodné krásy, ako sú jaskyne a skalnaté útesy.

Otázka: Aké jedlo sa najčastejšie podáva v Cres?

Odpoveď: Chorvátska kuchyňa je na Cres veľmi populárna a miestne reštaurácie ponúkajú širokú škálu jedál, vrátane morských plodov, ako sú raky a chobotnice, a miestnych špecialít, ako sú pastirske koláče a domáce víno.


Ubytovanie Chorvátsko Cres


Chorvátsko je jednou z najpopulárnejších letných dovolenkových destinácií v Európe. Je to krajina plná krásnych pláží, historických miest, kultúrneho dedičstva a úchvatného prírodného scenéru. Cres je jedným z najkrajších ostrovov v Chorvátsku, ktorý ponúka niekoľko typov ubytovania pre turistov.

Cres je ostrov v Jadranskom mori, ktorý sa nachádza v severnej časti Chorvátska. Ostrov je vyhľadávaný svojou krásnou prírodou, ktorá okúzľuje turistov z celého sveta. Ostrov ponúka niekoľko typov ubytovania, ktoré spĺňajú potreby rôznych typov turistov.

Hotely

Cres ponúka niekoľko hotelov a rezortov, kde sa môžete ubytovať počas vášho pobytu. Hotely majú rôznu úroveň kvality a cien a turisti si môžu vybrať z množstva možností. Izby v hoteloch a rezortoch bývajú obvykle vybavené moderným nábytkom a všetkými potrebnými zariadeniami.

Apartmány

Apartmány sú obľúbeným typom ubytovania na ostrove Cres. Sú to samostatné byty v rôznych veľkostiach, ktoré sú vybavené kuchynskými nástrojmi a zariadeniami, ktoré umožňujú turistom variť vlastné jedlá. Apartmány poskytujú väčšiu slobodu a pohodlie, než hotely a sú ideálnou voľbou pre rodiny a veľké skupiny.

Kempingy

Ostrov Cres ponúka niekoľko kempingov, kde si turisti môžu stanovať a stráviť deň na pláži. Kempingy sú obvykle vybavené potrebnými zariadeniami a poskytujú turistom príležitosť prežiť príjemný, pohodlný a cenovo dostupný pobyt.

Privátne izby

Turisti sa môžu ubytovať aj v súkromných izbách a apartmánoch, ktoré sú obvykle lacnejšie ako hotely a poskytujú väčšiu slobodu a súkromie. Prvátne izby sú ideálnou voľbou pre turistov, ktorí hľadajú cenovo dostupnejší pobyt a zároveň si želajú mať osobný kontakt s miestnymi obyvateľmi.

Výber správneho typu ubytovania na Cres-e závisí na preferenciách turistov a ich finančných možnostiach. Bez ohľadu na tom, ktorý typ ubytovania si vyberiete, môžete sa tešiť na pôsobivý pobyt plný zážitkov a nezabudnuteľných zážitkov. Ostrov Cres je ideálnym miestom pre letnú dovolenku, kde si budete môcť oddýchnuť a načerpať nové sily.


Letenka Chorvátsko Cres


Chorvátsko je jednou z najkrajších destinácií v Európe a Cres je jedným z najvýznamnejších ostrovov na jadrančine. Ak túžite po relaxe na krásnych plážach obklopených jasnými vodami a po objavovaní starobylých pamiatok, Cres je tou správnou voľbou pre vás. Aby ste sa dostali na ostrov, potrebujete letenku do Chorvátska Cres.

Letenky do Chorvátska Cres sa dajú kúpiť online na rôznych letiskových stránkach alebo u cestovných kancelárií. Ceny závisia na tom, z ktorého miesta chcete letieť a v akom období. Najlepší čas na návštevu Cresu je v lete, keď sú teploty prijateľné pre plávanie a slnenie. Môžete si vybrať medzi letmi z Viedne, Prahy, Bratislavy, Budapešti a iných európskych miest.

Po prílete na letisko v Chorvátsku je možné prenajať si auto alebo využiť autobusové spojenie na ostrovy Cres. Cesta trvá asi dve a pol hodiny, ale je to jedna z najkrajších ciest, ktoré si v Chorvátsku môžete užiť, pretože vedie popri nádherných scenériách a prechádza cez pohoria a malebné dedinky.

Cres je domovom veľa zaujímavých miest a pamiatok, ktoré si môžete počas vášho pobytu vychutnať. Najväčším mestečkom na ostrove je Cres Town a jeho starobylé centrum ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov. Na vrchole ostrova sa nachádza Ružičeva domaćnost, kde sa môžete dozvedieť o histórii ostrova a jeho tradíciách. Pre milovníkov prírody je tu Národný park Plitvice a možnosť objaviť nádherné pláže a čisté vody.

Letenka do Chorvátska Cres vám umožní odpočinúť si a užiť si krásu tohto ostrova. Pamätajte však, že je dôležité si zabezpečiť všetky potrebné vizy a povolenia pred odletom. A v prípade akýchkoľvek otázok neváhajte kontaktovať cestovnú kanceláriu alebo letisko.


Dovolenka Chorvátsko Cres


Chorvátsko je jedným z najobľúbenejších letných dovolenkových miest pre turistov z celého sveta. Medzi ďalšie popularné kúpeľné destinácie patrí aj ostrov Cres, ktorý leží v Kvarnerskom zálive v Jadranskom mori. Ostrov Cres ponúka svojim návštevníkom prekrásne pláže, jasné modré more a okrem toho aj mnoho príležitostí na aktívny oddych a zaujímavé turistické atrakcie.

Pláže na ostrove Cres sú krásne a veľmi čisté. Najznámejšou plážou na ostrove sú pláže v zátoke Lubenice. Sú obklopené malebnými skalami a masívnymi útesmi, ktoré vytvárajú prirodzené bazény s príjemne teplou vodou. V zátoke Lubenice sa taktiež nachádza niekoľko menších pláží, kde sa môžete vybojovať o miesto na pláži alebo si vystačíte aj so svojím vlastným priestorom. Ďalšou obľúbenou plážou na ostrove je Mali Žal na juhovýchodnom pobreží, ktorú však treba navštíviť v nízkych sezónach, keď tam nie je príliš veľa turistov.

Ostrov Cres ponúka aj množstvo zaujímavých turistických atrakcií pre tých, ktorí sa nechcú len len týždeň opaľovať na pláži. Jeden z najzaujímavejších turistických miest je historické mesto Cres, ktoré sa nachádza na juhu ostrova. V meste sú k dispozícii pamiatky ako staré kostoly, kaštieľ s múzeom alebo stredoveké kamenné domy, ktoré vám umožnia odkryť krásne histórie a tradície ostrova. Ak ste ochotní stráviť celý deň v prírode, odporúčame sa vydať na návštevu národného parku Vransko jezero, kde môžete tiež vyskúšať obľúbenú aktivitu - rybolov.

Okrem toho môžete navštíviť aj množstvo malých dediniek, ktoré sa nachádzajú na ostrove. Mnohé z nich ponúkajú špeciálne kúpeľné procedúry na báze miestnych byliniek alebo si tam môžete vygoogliť po sprievodcovi a zahrať si golf, ktorý sa taktiež k chorvátskej kultúre a tradíciám veľmi hodí.

Dovolenka na ostrove Cres v Chorvátsku ponúka niečo pre každého, od plážových dovoleniek, cez rôzne vodné športy, až po ochutnávanie miestnych delikates a tradícií. Preto ak hľadáte ideálne miesto pre vašu dovolenku, kde si môžete odpočinúť a zažiť niečo nové, ostrov Cres v Chorvátsku by mohol byť tou správnou volbou.


Počasie Chorvátsko Cres


Chorvátsko Cres je krásne miesto na pobreží Jadranského mora, ktoré má počasie typické pre stredomorské podnebie. Tento ostrov je druhým najväčším ostrovom v Jadranskom mori, ktorý ponúka krásne pláže, staré dedinky a riešenie dobrodružstiev. Ak plánujete cestu na Cres, dôležité je vedieť, ako bude počasie.

Letné počasie na Cres sa začína v júni a trvá až do septembra, s priemernou teplotou od 25 °C do 30 °C. Letné obdobie je obzvlášť hektické a dá sa tam očakávať veľa turistov. Aby ste sa vyhli zhlukom turistov, odporúča sa navštíviť Cres mimo leta.

Jeseň na Cres je krásna a miernejšia, s predpokladmi teplôt okolo 20 °C. Ale na ostrove môže byť v noci trochu studeno, preto by mal byť v kufri pevný vetrák.

Zimné obdobie na Cres môže byť chladné, s minimálnymi teplotami okolo 5 °C a maximálnymi teplotami niekedy až 10 °C. Aj keď počasie v zime nie je najideálnejšie, Cres má stále niečo ponúknuť aj v chladných mesiacoch. Turisti by si mali obzvlášť užiť miestnych zvykov a tradícií, ktoré sú organizované v zimných mesiacoch.

Jarné počasie na Cres začína v marci a trvá až do mája. V tomto období sa teploty zvyšujú a turisti môžu vidieť rastliny zakvitnuté v celom okolí. Teploty sú zvyčajne prijemné a zmeny počasia sú mierne.

Celkovo sa dá povedať, že počasie na Cres je príjemné počas celého roka aj napriek krátkým dažďom. Turisti si môžu užiť vodné športy alebo jednoducho prechádzky a objavovanie ostrova počas celého roka, keďže ostrov ponúka množstvo príležitostí na odpočinok a zábavu. Ak plánujete cestu na Cres, je dôležité si pozrieť predpovede počasia, aby ste sa mohli pripraviť a naplánovať svoju cestu bez problémov.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky