Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Brazília Praia do Rosa

Letenka Brazília Praia do Rosa


Brazília - Praia do Rosa: Klenot na južnej pobrežnej čiare Brazílie

Praia do Rosa nie je tak známa, ako neskoršie strany Južnej Ameirky v televízii, ale získala si svoje miesto medzi cestovateľmi, ktorí hľadajú miesto odpočinku, kde môžu uniknúť od mestskej nezmyselnosti. Nachádza sa však na jednom z najkrásnejších miest v Brazílii, od prvej návštevy vás uchváti.

Praia do Rosa sa nachádza na južnej pobrežnej čiare Brazílie. Je to rybárska obec, ktorá sa zvyšuje v posledných rokoch v pulzi dravých turistov. Súčasným problémom obce je narastajúci turizmus, ktorý vytvára napätie medzi miestnymi a návštevníkmi. Turisti sa na opačnej strane cítia ohováraní a ignorovaní, zatiaľ čo miestni sa snažia chrániť svoje rozmeravajúce sa osady a miesta na oddych spred narastajúceho turistického ruchu.

Akým spôsobom sa sem dostať?

Ak chcete navštíviť miesto a chcete sa sem dostať z Brazílie, je jednoduchší len jeden spôsob, ako nájsť letenky do mesta Florianópolis, ktoré je asi 80 km odtiaľto. Ak sa vydáte z iných krajín, môžete mať prelet do Južnej Amériky len cez miesta ako Sao Paulo alebo Rio de Janeiro, a potom sa s odletom musíte premiestniť do Florianópolisu.

Ak zacílite na návštevu Južnej Brazílie, zoznámte sa s letmi a terminálnymi miestami, ako je Florianópolis alebo Imbituba. Druhá možnosť je preletieť sa na letisko v Mumbaji a potom sa postarať o dopravu do mesta. Cesta z mesta São Paulo alebo mesta Rio de Janeiro trvá takmer 8 až 9 hodín jazdy a spojenie je neisté, keďže závisí od počtu turistických miest.

Ak by ste sa chceli dostať z Imbituby do Praia do Rosa, stačí si objednať taxi službu alebo prenajať auto. Cesta nezaberá veľa času, a tak sa už len tešíte na obcí, kde vás privíta krásne pobrežie.

Aké aktivity nás čakajú v Praia do Rosa?

Prajete si oddýchnuť si pri pláži? Praia do Rosa má jednu z najkrajších pláží v Brazílii. Pláž Chamego, kde sa hromadia rybárske chatrče a člny, je miestom na pozepláňakovanie. Druhou plážou v obci je Túnes, ktorá sa nachádza v zálive a je známa svojimi útesmi. Mick Jagger predal svoju farmu pozdĺž pláže v júni 2011 za viac ako 30 miliónov dolárov.

Zábava v Priva do Rosa nekončí pri pláži. Chodte na hory prehliadať vidiecke obce v okolí, alebo zájdite do mesta Praia Grande na priemyselne upravený nákupný komplex, alebo sa polepšte vťahovaním obrázkov na letisko Florianópolis.

Praia do Rosa je miesto, kde nachádzate funkciu na zemi. Je preto dokonalou voľbou pre tých, ktorí sa chcú vypnúť a užívať si odpočinok v krásnom prostredí, ale aj pre tých, ktorí hľadajú akčnú dovolenku. Pre návštevníkov sa tu nachádza útulok a potraviny. Množstvo podnikov poskytuje služby, ako sú surferské školy alebo návštevy vo vinárstvách alebo rybárskych dedinkách.

Ak chcete navštíviť miesto, ktoré nie je tak preplnené turistami ako ostatné turistické miesta, potom by Praia do Rosa mohla byť tým miestom, kde si užijete prirodzené krásy Brazílie a oddych od mesta. Vy si nenechajte újsť tento klenot na južnej pobrežnej čiare Brazílie a rozširte si svoje horizonty!


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Praia do Rosa


1. Ako sa dostanem do Praia do Rosa?
Odpoveď: Väčšina návštevníkov doletí na letisko Florianopolis a potom ide autom alebo autobusom do Praia do Rosa.

2. Kde sa nachádza Praia do Rosa?
Odpoveď: Praia do Rosa sa nachádza v štáte Santa Catarina v Brazílii, na pobreží Atlantického oceánu.

3. Aké je počasie v Praia do Rosa?
Odpoveď: Počasie v Praia do Rosa je subtropické, s horúcimi a vlhkými letami a suchšími a chladnými zimami.

4. Aké sú najlepšie aktivity v Praia do Rosa?
Odpoveď: Najlepšie aktivity v Praia do Rosa zahŕňajú surfovanie, turistiku, návštevu pláží a obdivovanie prírodných krás.

5. Kde nájdem ubytovanie v Praia do Rosa?
Odpoveď: V Praia do Rosa sa nachádza veľa rôznych možností ubytovania, od luxusných rezortov až po skromné penzióny.

6. Aké sú najlepšie pláže v Praia do Rosa?
Odpoveď: Najlepšie pláže v Praia do Rosa zahŕňajú Praia do Rosa, Praia do Ouvidor a Praia do Luz.

7. Aké jedlá sú typické pre Praia do Rosa?
Odpoveď: V Praia do Rosa sú typické jedlá ako churrasco (grilované mäso), feijoada (vyprážané fazule s mäsom) a moqueca (morské jedlo s kokosovým mliekom).

8. Kedy je najlepší čas na návštevu Praia do Rosa?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Praia do Rosa je medzi decembrom a marecom, keď je najteplejšie a najsuchšie počasie.

9. Čo je najlepšie miesto na fotografovanie v Praia do Rosa?
Odpoveď: Najlepšie miesto na fotografovanie v Praia do Rosa je v mieste, kde je vyhliadka na pláže a okolitú krajinu.

10. Čo je typické pre miestnu kultúru v Praia do Rosa?
Odpoveď: Miestna kultúra v Praia do Rosa sa zakladá na surfoví a prírode, s množstvom festivalov a podujatí, ktoré sa konajú počas celého roka.


Ubytovanie Brazília Praia do Rosa


Brazília Praia do Rosa je jedným z najkrajších miest v Brazílii a vzdialením od neho sa ocitnete uprostred prírodného klenotu vo vzdialenosti len 80 kilometrov. Toto miesto ponúka nádherné miesto na oddych a relaxáciu, a to vďaka krásnemu prostrediu a množstvu ubytovacích možností, ktoré sú k dispozícii.

Ako sa sem dostať

Prajete si navštíviť Brazíliu Praia do Rosa? Prvou alebo snáď aj druhou alternatívou, ako sa sem dostať je lietadlom na letisko Florianópolis, ktoré je vzdialené približne 100 kilometrov od Brazílie Praia do Rosa. Za niekoľko hodín trvania cesty sa dostanete k vašej destinácii.

Ubytovanie

Ak hľadáte ubytovanie v Brazílii Praia do Rosa, máte na výber množstvo možností podľa vašich preferencií a požiadaviek. Môžete si zvoliť medzi luxusnými súkromnými apartmánmi a viktoriánskymi vilami až po jednoduchšie plážové chatky.

Ak hľadáte niečo exkluzívne, môžete vyskúšať rezorty, ktoré ponúkajú luxusné ubytovanie s možnosťou stravovania a prístupom na súkromnú pláž. Ak hľadáte niečo viac útulné, môžete si zvoliť z množstva plážových chatiek a malých penziónov a súkromným domov.

Aktivity a atrakcie

Brazília Praia do Rosa je ideálne miesto pre tých, ktorí chcú stráviť svoj dovolenkový čas oddychom a relaxáciou na pláži. Pláže sú úžasné pre surfovanie, kúpanie a opaľovanie. Ak chcete urobiť niečo zaujímavé, môžete zvoliť medzi mnohými výletmi podľa vašich záujmov.

Pre tých, ktorí rád poznávajú nové miesta, sú k dispozícii výlety do blízkeho mesta Florianópolis, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii mesta a jeho kultúre. Môžete navštíviť aj Národný park Serra do Tabuleiro, kde si užijete prechádzky po krásnej prírode.

Ak máte radi adrenalínové športy, sú k dispozícii rôzne aktivity, ako napríklad surf, paragliding, skoky z padákom a mnoho iného.

Stravovanie a nákupy

Brazília Praia do Rosa ponúka množstvo reštaurácii s miestnymi a exotickými pochutinami. Môžete ochutnať čerstvé ryby, morské plody a miestne špeciality, ktoré sú typické pre toto miesto.

Okrem reštaurácií sa tu nachádza množstvo miest, kde si môžete kúpiť suveníry, rôzne druhy potravín a módne oblečenie.

Záver

Brazília Praia do Rosa ponúka návštevníkom množstvo možností, ako si užiť svoju dovolenku. Medzi krajšie miesta patrí úžasná pláž, kde si môžete užívať slnečné lúče, more a možnosť prechádzok v blízkej prírode. Ak plánujete navštíviť Brazíliu a hľadáte ideálne miesto na oddych a relaxáciu, Brazília Praia do Rosa je určite vhodná voľba.


Dovolenka Brazília Praia do Rosa


Brazília je kraj, ktorý je plný krásnych pláží a Praia do Rosa je jednou z nich. Nachádza sa v južnej časti krajiny, v štáte Santa Catarina. Táto oblasť je známa svojimi malebnými kopcami, tajuplnými lagúnami a vlastne aj svojou dovolenkou.

Praia do Rosa je považovaná za jednu z najkrajších pláží v Brazílii. Je to veľmi populárna oblasť medzi turistami, ktorí chcú vyhľadávať krásny relax a trochu adrenalínu. Táto pláž ponúka veľa, od súkromných zátok až po obrovské vlny.

Pláž Praia do Rosa sa tiahne na dlhú vzdialenosť. Môžete sa tu prechádzať po mäkkom piesku a užívať si nádherné výhľady na okolité hory a zátoky. Táto pláž je tiež známa svojimi vlnami a medzi plavcami je veľmi obľúbená práve kvôli nim. Všetci sem prichádzajú hovoriť dojemne o svojich skúsenostiach surfisti, ktorí tu trávia celé dni a vlny zvládajú s bravúrou. Okrem toho tu nájdete aj množstvo možností na vodné športy a aktivitu, ktorú zase môžete využiť v obrovskom bazéne, ktorý pláž poskytuje.

Praia do Rosa vás nepoteší len plážami a vodou, ale aj množstvom príjemných malých miestnych reštaurácií a kaviarní. Môžete tu ochutnať typické pokrmy z kuchyne Santa Catarina a taktiež si vychutnať nádherné chvíle s kávou na terase s krásnym výhľadom na pláže. Áno, toto je práve to miesto, kde si zahryzniete do miestnych morských plodov a mäkkých mäsových jedál, ktoré si viete predstaviť.

Okrem toho, Praia do Rosa je tiež známa pre svoje nočné životné stretnutia, ktoré sa od ohňostrojov na pláži presúvajú do miestych barov, reštaurácií a klubov.

Celkovo možno povedať, že Praia do Rosa je ideálne miesto pre tých, ktorí chcú niečo viac ako len tráviť čas na pláži. Toto miesto vám totiž ponúka množstvo možností, ako tráviť vašu dovolenku ač už chcete zájsť do miestnych reštaurácií, zahrnúť sa do vodných športov alebo chcete len sedieť na plážovom apartmáne a užívať si nádherný výhľad. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete odreagovať a zažiť trochu dobrodružstva, Praia do Rosa je tou správnou voľbou pre vás a vašu rodinu.


Počasie Brazília Praia do Rosa


Brazília Praia do Rosa je jedno z najobľúbenejších miest pre turistov v južnej Brazílii. Toto miesto ponúka celoročne teplé počasie a nádherné pláže. Každá ročná doba má svoje špecifiká, ale v každej z nich si tu nájdu svoje miesto milovníci slnka a morských vĺn.

V lete, ktoré sa v Brazílii pohybuje od decembra do marca, je tu teplota okolo 30 stupňov Celzia a relatívna vlhkosť okolo 70 percent. Je to obdobie, kedy sa tu koná množstvo festivalov a hudobných podujatí. Pláže sú plné turistov, najmä Praia do Rosa, ktorá je známa svojou krásou a ideálnym miestom na surf.

V zime, ktoré trvá od júna do septembra, je teplota nižšia, ale ešte stále príjemná. Teploty dosahujú okolo 20 stupňov Celzia a relatívna vlhkosť klesá na približne 60 percent. V zime, keď je voda studená, výrazne ubúda počet surferov na plážach, ale pritom každý deň je stále pekný na prechádzky. V okolí sú aj rôzne turistické trasy, kde si môžete užívať prírodu a nádherné výhľady na Morénske pobrežie.

Pokiaľ hľadáte niečo medzi letom a zimou, tak jeseň a jar sú pre vás ideálne obdobia. Teploty sú stále okolo 25-27 stupňov Celzia a relatívna vlhkosť je niekde medzi percentom v zime a letom. Pláže sa stále predurčujú na surfovanie.

Je však dôležité spomenúť, že Brazília Praia do Rosa má aj svoje daždivé obdobia. Toto obdobie nastáva v lete a na jeseň. Najmä v lete sa môže stať, že počasie sa zmení a bude pršať aj niekoľko dní za sebou. No aj tieto dni vám môžu priniesť príjemné zážitky, keď sa po daždi všetko rozkvetie a život v Brazília Praia do Rosa sa ukáže v celej kráse.

Všeobecne platí, že ak hľadáte ideálne počasie pre dovolenku na pláži, tak Brazília Praia do Rosa ponúka skvelé výhľady a krásne prostredie pre každé ročné obdobie. Preto sa nemusíte báť ísť sem aj v zimnom období, keď sa tu skrýva pokoj a ticho a turisti sú len zriedkavo. Brazília Praia do Rosa si k srdcu získava vďaka svojim krásnym plážam, prírodným scenériám a pestrému kultúrnemu životu, preto sa jej určite oplatí venovať vašu pozornosť.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky