Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bosna a Hercegovina Lukomir

Najčastejšie otázky a odpovede Bosna a Hercegovina Lukomir


1. Aké miesta by som si nemal nechať ujsť v Lukomire?

V Lukomire by ste si nemali nechať ujsť kostol sv. Lucie, tradičné kamenné domy a Mlinčića dolina.

2. Aké sú najlepšie aktivity, ktoré by som mal v Lukomire robiť?

V Lukomire môžete vyskúšať treking a horolezectvo, navštíviť tradičné miestne obchody, absolvovať prehliadku dediny.

3. Je možné zakúpiť si suveníry v Lukomire?

Áno, v Lukomire si môžete zakúpiť tradičné suveníry, ako sú čiapky, šperky, rukavice a ďalšie.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Lukomire?

Najlepší čas na návštevu Lukomire je v období jari a leta, keď je hrejivé počasie a okolie plné zelene.

5. Ako sa tam dostať?

Najlepšou možnosťou, ako sa dostať do Lukomire, je autobusom alebo autom z blízkych miest a dedín. Cesta trvá asi 2 hodiny z hlavného mesta Sarajevo.


Počasie Bosna a Hercegovina Lukomir


Bosna a Hercegovina môže byť považovaná za krajinu kontrastov, ktorá sa nachádza v juhovýchodnej Európe. Táto krajina je známa svojou rozmanitosťou prírodných scenérií a kultúrnych zvykov, ktoré sa miestami líšia od oblasti k oblasti.

V Bosne a Hercegovine sa môžete stretnúť s rôznymi druhmi podnebia, ktoré býva ovplyvnené vulkanickou činnosťou v regióne. V oblastiach, kde sa nachádza horský pás, je počasie na horách vzdušnejší a s chladnejšími teplotami v porovnaní s nižšími nadmorskými výškami. Najvyšším vrcholom v Bosne a Hercegovine je pohorie Maglić, ktoré má výšku 2386 m. To znamená, že mať pri sebe oblečenie vhodné na túry, by rozhodne nemalo chýbať.

V oblastiach, ktoré spadajú pod kontinentálny typ podnebia, sú zimy studené a suché, zatiaľ čo letá sú horúce a suché. V týchto oblastiach môžete očakávať nízke zrážky a horké dni so silným slnkom. V meste Sarajevo, ktoré je hlavným mestom Bosny a Hercegoviny, sa nachádza najnižší bod krajiny, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 500 metrov nad morom. Preto sa môžete tešiť na mierny ročný úsek teplôtit, so zimnými teplotami, ktoré sú najčastejšie okolo 0 ° C a letné teploty dosahujúce 30 ° C.

Ak ste zvedaví na jednu zo zaujímavých oblastí v Bosne a Hercegovine, Lukomir sa nachádza v stredohorskom regióne v nadmorskej výške okolo 1500 metrov nad morom. Toto miesto je obklopené zasněženými horami po väčšinu roka. Teploty sa pohybujú od -5 ° C do 20 ° C a zimy sú tu dlhé a tvrdé. Kvôli zahraničným letenkám by sa najlepšie obdobie na návštevu Lukomiru mohlo zamerať na obdobie od mája do septembra, kedy sú teploty prívetivejšie a krajina je zelenšia.

Lukomir je výnimočný tým, že sa jedná o najvyššie položenú tradičnú dedinu v krajine. Má bohatú históriu a zreteľne si uchováva svoje tradičné stavby a kultúrne zvyky dodnes. Je považovaný za jeden z najviditeľnejších symbolov bosnianskeho reľefu, ktorá sa zachovala bez toho, aby sa zmenila alebo rigidne posunula do prítomnosti. Ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú odľahlejšie a prírodné miesto na oddych a relaxáciu.

Späť k poveternostným podmienkam, bosnianska krajina a Lukomir nám ponúkajú celo-ročnú scenériu, ktorá je atraktívna v každom ročnom období. Nech už ste záujemca o turistiku, kultúru alebo geologickú históriu, Bosna a Hercegovina a lukomir sú miesta, ktoré by ste mali zaradiť do svojich cestovných plánov.


Letenka Bosna a Hercegovina Lukomir


Lukomir je malebná horská dedinka v Bosne a Hercegovine, ktorá sa nachádza asi 1,5 hodiny jazdy od hlavného mesta Sarajevo. Táto dedina je známa svojimi tradičnými drevenými domami, ktoré sú rozložené po doline medzi hrebeňmi vrchov Treskavica a Bjelašnica, čím vytvárajú dokonalý výhľad na okolité kopce.

Cestovatelia sa sem chodia pozerať na staré drevené domy, ktoré boli postavené pred stovkami rokov a stále boli obývané niektorými domácimi. Tieto domy sú jedinečné vďaka svojej konštrukcii a sú vyrobené z dreva, kamene a trávy. Ich zvláštne a malebné rysy spravujú afekt rokovania.

Lukomir je tiež známy pre svoju krásnu krajinu, ktorá spája krásne lesy, horské rieky a rôzne prírodné scenérie. Táto oblasť je obľúbeným miestom pre túry, horolezectvo a cyklistiku.

Aby ste sa sem dostali, potrebujete letenku do Bosny a Hercegoviny. Najlepšie prepojenie do krajiny ponúka medzinárodné letisko Sarajevo, odkiaľ sa môžete vydať na cestu do Lukomiru.

Ubytovanie v Lukomire sa obvykle nachádza v tradičných drevených domoch, ktoré boli premenené na malé penzióny. Tieto penzióny poskytujú jedinečný zážitok a sú ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú bosniansku kultúru.

Ak hľadáte súrne potulkovať sa po zemplínských dedinách a súčasne sa cítiť ako doma, Lukomir je perfektným miestom pre vás. Uistite sa však, že máte primerané oblečenie a obuv, pretože horské cesty môžu byť náročné.

Celkovo, návšteva Lukomiru je nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vás zavedie do historickej a kultúrne bohatej časti Bosny a Hercegoviny. Preto neváhajte a zarezervujte si letenku do tejto malebnej dedinky a zažite to, čo má bosnianska kultúra najlepšie ponúknuť.


Dovolenka Bosna a Hercegovina Lukomir


Bosna a Hercegovina je kraj, ktorý ponúka mnoho prekrásnych miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z takýchto miest je aj dedinka Lukomir, ktorá sa nachádza v srdci pohoria Bjelašnica.

Lukomir je jedným z najvyššie položených obydlených miest v celom Balkánskom polostrove. Na prvý pohľad môže byť Lukomir trochu odľahlejšou voľbou na dovolenku, avšak táto dedina ponúka nádherné scenérie a zážitky, ktoré určite stojí za to.

Po príchode do Lukomiru sa turisti dostanú do miesta, kde čas akoby zastal. Dedinka je obklopená krásnymi horami a ponúka úžasné panoramatické výhľady na okolité krajiny. Prechádzka ulicami malebnej dediny je ako cesta do minulosti, kde sa tradície a zvyky udržiavajú už stáročia.

Okrem prechádzok uličkami možno zažiť aj rôzne skvelé zážitky a atrakcie. Lukomir je známy svojou folklórnou hudbou a tancami, ktoré možno vidieť na miestnych festivaloch. Ďalším zážitkom je návšteva miestneho trhu, kde je možné ochutnať tradičné jedlá a nápoje. Taktiež sa tu nachádza múzeum, ktoré poskytuje zaujímavý pohľad do histórie regiónu.

Pre aktívnych turistov ponúka Lukomir mnoho možností na outdoorové aktivity. Príkladom je turistika a horská cyklistika v okolí pohoria Bjelašnica. Sú tu aj možnosti na rafting a kajakovanie na rieke Neretve alebo navštíviť vodopády Kravića.

Lukomir je ideálny cieľ pre tých, ktorí chcú zažiť pravú dávku kultúry a prírody. Pre tých, ktorí hľadajú odľahlejšie a autentickejšie miesta pre dovolenku, je Lukomir skvelou voľbou. Táto malá dedinka na vrchole hory ponúka niečo pre každého, či už sú to zážitky pre romantikov, rodiny alebo horolezcov.


Ubytovanie Bosna a Hercegovina Lukomir


Lukomir je útulná horská dedinka v srdci Bosny a Hercegoviny. Je to jedno z posledných miest, kde môžete zachytiť autentickú bosniansku kultúru a tradície a ubytovať sa v miestnej horskej chate.

Lukomir leží na vrchole hrebeňa Bjelašnica, vysoko nad dolinou rakytovca, a ponúka ohromujúci výhľad na okolité vrchy. Dedinka je známa svojimi tradičnými kamennými domami so slamou strechami a pásom oviec a kozy, ktoré sa pasú na okolitých svahoch.

Ubytovanie v Lukomire je čisté a pohodlné, s jednoduchým nábytkom a zariadeniami, ktoré vám umožnia relaxovať a vychutnať si prírodu v okolí. Chate sú plne zásobené potravinami a nápojmi a miestni hoši môžu pripraviť tradičné jedlá s čerstvými ingredienciami.

Hlavným lákadlom ubytovania v Lukomire je možnosť prespať v skutočnom bosnianskom dome. Dedina je známa svojou tradičnou architektúrou a kombinuje prvky tureckej a slovanskej kultúry. Domáci vám radi ukážu svoje domy a ponúknu vám pohostinstvo a jemné dobroty.

Okolie dedinky je naplnené možnosťami túry, cyklista a rôznych outdoorových aktivít. Na vrchole hory je aj malý turistický stánok, kde si môžete zakúpiť suveníry a poznať miestnych obyvateľov.

Lukomir je miesto, ktoré musíte navštíviť, ak si chcete užiť autentické zážitky a tradičných bosnianskych jedál. Ubytovanie v miestnej horskej chate je pre tých, ktorí chcú viazať s miestnou kultúrou a užívať si krásu prírody. Navštívte Lukomir a zažite nezabudnuteľnú dovolenku a zážitky.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky