Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Bolívia Salar de Uyuni

Ubytovanie Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia Salar de Uyuni je jedno z najviac očarujúcich miest na Zemi. Nachádza sa na juhozápadnom okraji Bolívie a zahŕňa oblasť solného pláň Salar de Uyuni, ktorá je najväčšou solnou plochou na svete. Okrem prekrásneho výhľadu ponúka návštevníkom aj nezvyčajné skúsenosti napríklad s ubytovaním.

Jeden typ ubytovania, ktorý určite stojí za vyskúšanie, sú slané hotely. Slané hotely sa nachádzajú na samotnej solnej pláni a sú postavené zo soli. Sú to úplne unikátne a nezabudnuteľné zážitky, pretože sa budete ubytovať v miestnostiach vyrobených zo soli, od stien po nábytok, dokonca aj postele a stoly.

Tieto hotely sú obklopené úchvatným výhľadom na solný plán a môžu ponúkať aj mnoho atrakcií vrátane solných jazier, gejzírov, horúcich prameňov a iných prírodných divov, ktoré sú plné zážitkov. Sladká voda je v týchto hotelych veľmi vzácna, pretože sa nachádzajú na solnej pláni, ktorá je veľmi suchá oblasť. Voda sa musí prepravovať inými prostriedkami a navštíviť slané hotely je skutočne unikátne.

Okrem slaných hotelov môžete v Salar de Uyuni nájsť aj iné typy ubytovania, napríklad hotely, hostelové ubytovanie a kempingy. Hotely v tejto oblasti sú zvyčajne malé a núdzové, ale ponúkajú základné možnosti, ktoré sú potrebné pre pohodlný pobyt.

Hostelové ubytovanie je často lacnejšie, ale pritom stále poskytuje základné pohodlie. Hostely sa nachádzajú hlavne v meste Uyuni, ktoré je vzdialené asi 30 kilometrov od samotného Salar de Uyuni. Väčšina hostelských ubytovaní ponúka bezplatné raňajky a sprchy s teplou vodou.

Kempingové miesta sú tiež k dispozícii pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť hotely a hostely. Kempingové miesta sa nachádzajú na okraji solnej pláne a môžete si tu prezrieť hviezdnatej oblohu a užiť si ticho a pokoj v prírode.

Salar de Uyuni je jedným z najkrajších a najunikátnejších miest na svete a ponúka nezvyčajné skúsenosti s ubytovaním. Či ste návštevník, ktorý sa chce ubytovať v slaných hoteloch, hosteli alebo kempingoch, tento región vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a krásnu prírodu, ktorá vás určite okúzli.


Dovolenka Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia je fascinujúcou krajinou v Južnej Amerike, plnou krásnych prírodných scenérií a bohatou kultúrou. Jedným z najznámejších miest, ktoré určite nesmiete premeškať na vašej dovolenke v Bolívii, je Salar de Uyuni - najväčší slaný pláž na svete.

Salar de Uyuni je plochá, biela pláň, ktorá sa rozprestiera na ploche 10 582 kilometrov štvorcových a nachádza sa v nadmorskej výške viac ako 3 500 metrov. Táto oblasť bola kedysi obrovským slaným jazerom, ale bolo vysušené, čím vytvorilo toto jedinečné prírodné divadlo. V súčasnej dobe je Salar de Uyuni najväčším zdrojom lithia na svete a zároveň aj obľúbenou turistickou destináciou.

Jazero ponúka úžasné zábery, kde sa na hladine slaného jazera odrážajú nebo a oblaky. Táto krajina vytvára nenahraditeľnú atmosféru, ktorú si vo vašom živote nezabudnete. Najlepší čas na návštevu Salar de Uyuni je počas suchého obdobia od mája do októbra, kedy môžete zažiť úžasný západ slnka na pláníne.

Okrem Salar de Uyuni sa v regióne nachádzajú aj ďalšie túry a miesta na návštevu. Môžete navštíviť aj oblasť Tiwanaku a Pumapunku, ktoré sa nachádzajú na východnom okraji jazera. Tieto oblasti sú plné histórie a archeologických nálezov, ktoré odhaľujú kultúru Inkov a ďalších prastarých národov.

Navštevujúci si môžu užiť aj romantickú jazdu na bicykli po okolí, vyskúšať si snowboarding na soli alebo relaxovať v blízkych termálnych prameňoch. Nasledujúce ráno si môžete užiť západ slnka v Santa Cruz de la Sierra, kde môžete ochutnať miestne jedlá, počúvať hudbu a užiť si príjemnú atmosféru hlavného mesta.

Bolívia a najmä Salar de Uyuni je skutočne nádherné miesto na objavovanie. Svojím bezkonečnými slanými plánemi a surreálne krásnymi miestami ponúka jedinečný zážitok plný prírodných scenérií a nezabudnuteľných záberov.

Zažite úžasnú dovolenku, ktorú si budete pamätať na celý život a navštívte fascinujúce miesto Salar de Uyuni v Bolívii.


Počasie Bolívia Salar de Uyuni


Bolívia Salar de Uyuni – ako tu býva s počasím?

Bolívia sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, no jednou z najpopulárnejších a najnádherných je Salar de Uyuni. Toto solné jazero, ktoré sa rozprestiera na území väčšom ako 10 000 kilometrov štvorcových, je plné zaujímavých miest, z ktorých väčšina je unikátnych a originálnych. Salar de Uyuni je oblúbeným cieľom turistov z rôznych častí sveta, no ak sa sem chystáte, malo by vás zaujímať aj, aké tu vládne počasie.

Klimatické podmienky na Salar de Uyuni sú veľmi odlišné od toho, čo poznáme z Európy. Miestami tu vládne veľká horúčava a suché, prašné počasie, inokedy môže byť chladno a daždivo, niekedy dokonca sneží. Je to spôsobené najmä vysokou nadmorskou výškou, na ktorej sa Salar de Uyuni nachádza. Celé územie má v priemere viac ako 3 500 metrov nad morom, pričom niektoré časti sú až o niekoľko stoviek metrov vyššie. Vzájomné ovplyvňovanie rôznych prvkov vytvára miestami extrémne podnebie.

V oblasti Salar de Uyuni sa dajú rozlíšiť tri základné klimatické obdobia. Prvé z nich je sušné obdobie, ktoré trvá od apríla do októbra. V tomto čase sa zväčša neprší, vzduch je suchý a vysoko nad jazerom je horúco. Dni sú veľmi slnečné, čo umocňuje pocit horúčavy. Nocné teploty klesajú na niekoľko desiatok stupňov pod nulou a je dobré mať so sebou dostatočné vybavenie.

Druhým obdobím je daždivá sezóna. Trvá od novembra do marca a je najlepším obdobím pre fotografov a milovníkov prírody. Slnko v tomto období veľa nesvieti, no prichádza výdatné dažďové obdobie, ktoré uvoľňuje vtáčie kvílenie a poskytuje skutočne jedinečné zážitky.

Tretím obdobím je obdobie snehu. Začína v decembri a trvá do februára. Vtedy môže byť veľmi chladno, teploty v noci sú pod -20 stupňov a celá krajina sa pokrýva snehom. Ale aj toto obdobie má svoj osobitý kúzelný nádych.

Na Salar de Uyuni je nutné sa dobre pripraviť. Pozorne sledujte predpovede počasia a počítajte s tým, že sa nestretne žiadne už slnečné a teplé počasie. Avšak každé obdobie má svoje jedinečné pôvaby a pre záujemcov o krásy prírody to môže byť nevšedný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Salar de Uyuni


1. Čo je Salar de Uyuni?
- Je to najväčšie soľné pláň na svete, nachádzajúca sa v Bolívii.

2. Akým spôsobom sa dá dostať na Salar de Uyuni?
- Najlepším spôsobom je cestou z mesta Uyuni autobusom, vlakom alebo súkromným vozidlom.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Salar de Uyuni?
- Najlepší čas na návštevu je od marca do novembra, kedy je suché počasie a jasné nebo.

4. Aké sú najlepšie miesta na fotografovanie na Salar de Uyuni?
- Najpopulárnejšie miesta sú Isla Incahuasi, kde možno vidieť kaktusy a krásne výhľady na okolité plány a horúce pramene.

5. Je možné prejsť Salar de Uyuni samostatne alebo je potrebný sprievodca?
- Je potrebné prenajať si sprievodcu alebo sa zapojiť do organizovanej skupiny, pretože pláň je rozsiahla a môžu sa objaviť nebezpečné situácie.

6. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v blízkosti Salar de Uyuni?
- Najlepšie ubytovanie v blízkosti Salar de Uyuni je v Uyuni alebo v blízkych dedinách, kde je možné nájsť hotely, hostely a kempy.

7. Aké sú najväčšie atrakcie v blízkosti Salar de Uyuni?
- Okrem Salar de Uyuni, najväčšia atrakcia je tiež lagúna Colorada, kde žijú plameňáky, a tiež gejzíry v Sol de Mañana.

8. Je bezpečné cestovať na Salar de Uyuni?
- Áno, cestovanie na Salar de Uyuni je bezpečné, ak sa dodržiavajú všetky bezpečnostné opatrenia a je zapojený kvalifikovaný sprievodca.

9. Koľko stojí návšteva Salar de Uyuni?
- Náklady sa líšia v závislosti od typu prepravy, dĺžky výletu a počtu ľudí v skupine, ale priemerná cena za dvojdňový výlet sa pohybuje medzi 150 - 300 dolármi.

10. Aké sú tipy na cestovanie do Bolívie a na Salar de Uyuni?
- Základné tipy sú mať dostatok hotovosti v miestnej mene, oblečenie zohľadňujúce rôzne počasie, vodu a hydratáciu, a starostlivosť o aklimatizáciu vysokohorskej nadmorskej výšky.


Letenka Bolívia Salar de Uyuni


Ak hľadáte nezabudnuteľný zážitok, navštívte Salar de Uyuni v Bolívii! Tento bezkonkurenčne najväčší solný pláv alebo slané jazero na svete je jedným z najkrajších miest na zemi, ktoré vás upútajú svojou krásou.

Salar de Uyuni je umiestnený na ploche 10 582 kilometrov štvorcových a neustále prekvapuje turistov svojou jedinečnou krajinou. Krásne modré oblohy, slnečné dni a biely pozadie tejto oblasti vytvárajú oku lahodiaci obraz. Ak si chcete užiť toto nezvyčajné miesto, celá cesta sa nájde v ceste spojenia La Paz – Uyuni alebo využitím domestickej letenky z La Pazu do Uyuni.

Pre objavovanie Salar de Uyuni je potrebné si zariadiť sprievodcu. K dispozícii sú rôzne cestovné spoločnosti, ktoré ponúkajú celodenné alebo viacdňové túry v oblasti. Počas výletov nájdete rôzne miesta, ako je Incahuasi Island s kaktusmi alebo Laguny Coloradas - plné flamingov. Zároveň sa môžete tiež pozrieť na gejzíry, termálne pramene a dokonca aj vidieť bod, kde sa niektoré scény filmu Star Wars Episode 9 natáčali.

Jedným z najúžasnejších výhľadov je bezpochyby nekonečné zrkadlo. V niektorých dňoch, ak je poveternostné podmienky správnej, tvorí voda jazier na solnom plató takmer dokonalé zrkadlo na nebi. To dáva jedinečný pocit, keď sa zdá, že nebo je tak blízko, že ho chytíte do ruky.

Salar de Uyuni je jedným z najkrajších miest na svete, kde môžete absolvovať nezabudnuteľný výlet. Zažite krásy krajiny, ktoré sa zdajú byť malé, ale skutočnosť je úplne iná. Tak sa neváhajte vybrať na tento nezabudnuteľný zážitok a zažiť krásy tohto jedinečného miesta sveta!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky