Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Beliz Xunantunich

Letenka Beliz Xunantunich


Beliz je známy svojou plážovou turistikou a krásnymi koralovými útesmi, ale na území tejto malej stredoafrickej krajiny nájdete aj množstvo kultúrnych pamiatok. Jednou z nich je aj archeologická lokalita Xunantunich.

Ak sa chystáte na dovolenku v Belizi, určite nezmeškajte príležitosť navštíviť túto fascinujúcu miestnosť. Letenka do Belizu je dobrým začiatkom cesty, a na jej návštevu máte vynikajúcu príležitosť cez Guatemalu.

Xunantunich môžete nájsť na západnom konci mestečka San Jose Succotz. Zo San Ignacia, ktoré je jedným z hlavných turistických miest v kraji, môžete na lokalitu Xunantunich doraziť za približne 15 minút jazdy autom alebo taxíkom.

Archeologické miesto sa nachádza na ploche takmer 2km2 a skladá sa z niekoľkých pyramidálnych štruktúr a dômyselných panelov a reliéfov, z ktorých niektoré sú staré až 1300 rokov.

Najznámejšou a najvyššou stavbou na mieste je El Castillo, ktorý mierne presahuje 40 metrov výšky. Z jeho vrcholu sa návštevníci môžu tešiť z nádherného výhľadu na okolitý deštný prales a rieku Mopan.

Okrem západových pyramíd sa na Xunantunich nachádza aj palácové sídlo a niekoľko ďalších budov a stavieb. Všetky sú konštruované z hladkých kameňov bez použitia malty.

Xunantunich je jedinečnou kultúrnou pamiatkou, ktorú musíte navštíviť, keď prídete do Belizu. Ak hľadáte dobrodružnú a fascinujúcu dovolenku, letenka do tejto malej krajiny vám určite neukradne a sľubuje zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


Dovolenka Beliz Xunantunich


Beliz je karibský ostrovný štát, ktorý ponúka množstvo príležitostí na dovolenku. Ak ste milovníkom histórie a kultúry, určite nevynechajte návštevu miesta Xunantunich - antického mesta, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Beliz.

Xunantunich bolo hlavným mestom starobylého mayského kráľovstva a jeho názov znamená "kamenná žena". Toto miesto si získalo svoju slávu vďaka svojmu archeologickému významu a jedinečným budovám, ktoré sú do dnešného dňa považované za jedny z najlepšie zachovaných a najkrajších príkladov starovekého stavebného umenia.

Po príchode na miesto odporúčam navštíviť najväčšiu stavbu v meste - chrám El Castillo. Táto pyramída s piatimi úrovňami vám umožní výhľad na celé miesto a okolitú prírodu. Potom sa pozrite na jeden z najstarších a najprestížnejších chrámov v Xunantunich - Menší Chamsa. Tento chrám je zvlášť zaujímavý pre svoju veľkú a dokonale zachovanú fresku.

V blízkosti Menšieho Chamsa sa nachádza tzv. Knižnica, ktorá slúžila ako miesto uchovávania rukopisov a iných písomných materiálov. Táto úžasná stavba je skutočným dôkazom skvelých architektonických zručností obyvateľov Xunantunich.

Okrem toho môžete navštíviť aj Luxeumbourg Palace, ktorý slúžil ako ústredný palác guvernátorov a ich hostí. Palác bol vystavaný v prvej polovici 20. storočia a dokonale zachováva architektonický vzhľad regiónu a jeho históriu.

Ak ste stále neuspokojení, môžete sa vybrať na prechádzku okolo mesta a obdivovať staroveké značky, ktoré sú rozmiestnené po celom mieste. Xunantunich je naozaj úžasné miesto, ktoré Vám umožní vidieť jedinečné spojenie histórie, kultúry a architektúry.

Po celom dni strávenom preskúmaním miesta Xunantunich môžete oddychovať a relaxovať v niektorom z mnohých prírodných parkov a rezervácií v Belizu. Väčšina z nich ponúka lezeckú dráhu, bicykle a iné aktivity, ktoré vám umožnia spoznať divokú prírodu Belizu.

Dovolenka v Belize sa určite nezabudne, obzvlášť keď si navštívite miesto Xunantunich, ktoré Vám ponúkne skutočne exkluzívne zážitky. Toto miesto je jedno z tých, ktoré nikdy nezabudnete.


Počasie Beliz Xunantunich


Beliz je krásna krajina, ktorá je známa svojimi prekrásnymi prírodnými scenériami a zábavou. Najviac zaujímavým miestom v Beliz je nepochybne Xunantunich. Tento starodávny archeologický park leží v doline rieky Mopan a ponúka dychberúci pohľad na hory a džungle v pozadí. Avšak, pre tých, ktorí plánujú navštíviť túto destináciu, môže byť otázkou, aké bude počasie v Xunantunich.

Beliz má po celý rok teplé a vlhké podnebie. Najteplejšie mesiace sú od mája do septembra, s priemernou teplotou okolo 28 stupňov Celzia a vysokou vlhkosťou, ktorá môže byť nepríjemná pre niektorých ľudí. Záhradníci a botanici si však užijú pestrosť kvetov a rastlín, ktoré kvitnú počas týchto mesiacov.

Zima v Beliz nastáva od decembra do marca a toto obdobie je pomerne suché s menej vlhkosti ako v lete. Priemerná teplota je v tomto období okolo 23 stupňov Celzia. Pre turistov to môže byť ideálne obdobie na návštevu Xunantunich, pretože počasie v tomto období je živé a príjemné.

Hoci sa môže zdať, že leto je najlepším obdobím na návštevu Belizu, môže dôjsť k občasným dažďom a búrkam, ktoré môžu znížiť viditeľnosť v archeologickom parku. Avšak, ak sa chcete vyhnúť väčším dážďom a zároveň zažiť príjemnú teplotu, bude jar a jeseň skvelou voľbou.

Vähším počtom návštevníkov sa môžete tešiť z miernych teplôt, kým budete objavovať krásy archeologického parku a zároveň sa ochladíte prirodzenou súčasťou Belizu. Bez ohľadu na ročné obdobie, v ktorom sa rozhodnete navštíviť Beliz, môžete sa tešiť na nádhernú prírodu, ktorú táto krajina ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Xunantunich


1. Ako sa dostanem do Beliz Xunantunich?
- Musíte najskôr prísť do Belize City a odtiaľ môžete ísť autobusom alebo taxi do San Ignacio v Cayo District, kde sa nachádza Xunantunich.

2. Aké sú vstupné poplatky do Xunantunich?
- Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od toho, či ste domáci alebo zahraničný turista. Pre domácich návštevníkov je vstup zdarma, no pre zahraničných turistov je vstupné 10 dolárov európskych alebo 20 dolárov amerických na osobu.

3. Je v Beliz Xunantunich otvorené každý deň?
- Áno, Beliz Xunantunich je otvorený pre verejnosť každý deň od 8:00 do 16:30 hodiny.

4. Potrebujem si s sebou zobrať nejaké zvláštne veci na vstup do Xunantunich?
- Nie, nie je potrebné si so sebou nič zvláštne nosiť. Odporúča sa však pozdvihnúť si slnečné okuliare, klobúk alebo čiapku a slnečné krémom.

5. Môžeme si s sebou do Xunantunich vziať jedlo a nápoje?
- Nie, neumožňuje sa vstup so stravou a nápojmi do Xunantunich. V blízkosti vstupu sa nachádza reštaurácia, kde si môžete kúpiť jedlo a nápoje.

6. Je Xunantunich vhodný pre rodiny s deťmi?
- Áno, Xunantunich je vhodný pre rodiny s deťmi. Existujú však niektoré náročné úseky, ktoré môžu byť pre malé deti ťažšie. Vhodné je mať so sebou detský nosič alebo buggy na prepravu detí.

7. Koľko času trvá prehliadka Xunantunich?
- Prehliadka Xunantunich trvá zvyčajne od jednej do troch hodín, v závislosti od toho, ako dôkladne sa chcete preskúmať každú zónu.

8. Je v Xunantunich možné si zohnať sprievodcu?
- Áno, v Xunantunich si môžete zohnať miestneho sprievodcu, ktorý Vám bude ukazovať najlepšie miesta v ruine. Sprievodcovia hovoria rôznymi jazykmi, vrátane angličtiny, španielčiny a nemeckého jazyka.

9. Existujú v Xunantunich nejaké upozornenia na bezpečnosť?
- Áno, v Xunantunich sú určité zóny, kde by ste sa mali pohybovať opatrne, aby ste sa nestali obetou pádu alebo úrazu. Informácie o bezpečnostných opatreniach sa nachádzajú na webovej stránke Xunantunich a miestna správa parku Vás tiež informuje na vstupe do areálu.

10. Môžeme si v Xunantunich kúpiť nejaké suveníry?
- Áno, pri vstupnej bráne sa nachádza stánok s darčekmi a suvenírmi, kde si môžete kúpiť rôzne tradicionálne predmety vyrobené z rôznych materiálov, ako sú drevo, porcelán a textílie.


Ubytovanie Beliz Xunantunich


Beliz je malá krajina v Strednej Amerike, slávna svojimi koralovými útesmi a archeologickými náleziskami. Jedným z najznámejších archeologických nálezísk je Xunantunich, ktoré predstavuje zaujímavé miesto, kde môžete nájsť úžasné ubytovanie a stráviť svoj čas objavovaním historických pamiatok.

Xunantunich sa nachádza v západnej časti Belize, nedaleko hraníc s Guatemalou. Vyniká krásnou architektúrou a dôležitým archeologickým významom, preto bolo náležite zachované a premenené na turistickú atrakciu s množstvom možností na ubytovanie.

Ak hľadáte perfektné miesto na relax a zároveň možnosť objavovať históriu, neexistuje lepšie miesto ako Xunantunich. V okolí sa nachádza veľké množstvo miest vhodných na ubytovanie, kde si môžete užiť relax a súčasne návštěvu tohto cenného miesta.

Jednou z najlepších možností ubytovania v blízkosti Xunantunich je „The Lodge at Chaa Creek“. Tento penzión ponúka elegantné a vkusné kríženie s modernými prvkami, vďaka čomu je tu dokonalá rovnováha medzi klasickými prvky a modernými pohodlnosťami. Môžete si vybrať spomedzi množstva izieb, ktoré sú vybavené klimatizáciou, súkromnou kúpeľňou a venkovným priestorom s krásnym výhľadom.

Ďalšou vynikajúcou možnosťou ubytovania v Xunantunich je „Xunantunich Resort“. Tento hotel má perfektnú polohu pre návštevu pamiatok. Nachádza sa len niekoľko minút chôdze od hlavného námestia, kde sa konajú púťky a rôzne udalosti. Tento hotel so svojim luxusným a príjemným prostredím je zárukou požitku z pobytu.

V blízkosti Xunantunich sa nachádza aj množstvo osvedčených penziónov a apartmánov, ktoré ponúkajú komfortné a pohodlné ubytovanie. Niektoré z nich majú bazény a terasy, kde si môžete užiť krásny výhľad na okolitú prírodu.

Na záver sa môžeme tešiť, že Xunantunich ponúka návštevníkom nielen jedinečnú príležitosť objaviť históriu tejto krajiny, ale aj možnosť prežiť nezabudnuteľný pobyt v komfortnom prostredí. Každý návštevník si tu môže nájsť vyhovujúce ubytovanie, či už ide o penzión, hotel alebo apartmán, a zažiť jedinečné zážitky v nedotknutej prírode.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky