Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Beliz Placencia

Dovolenka Beliz Placencia


Beliz je malá krajina v strednej Amerike, ktorá sa teší popularite medzi turistami kvôli svojim karibským plážam, korálovým útesom, rybárskym dedinkám a džungli. Jedným z jej najpopulárnejších letovísk je Placencia, ktoré sa nachádza na polostrove v južnej časti krajiny.

Placencia je známa svojou nekonečnou pobrežnou líniou a nenapodobiteľným karibským štýlom. Na jednej strane sa tiahne Karibské more, ktoré ponúka možnosti kúpania, potápania a šnorchlovania. Na druhej strane sa nachádza mesto a džungla, čo sú ideálne miesta na turistiku a sústreďujú sa na fauna a flóra.

Cestovanie do Placencia je jednoduché, s pravidelnými letmi do medzinárodného letiska Philip Goldson na severe krajiny. Odtiaľ potrebujete cca 3 hodiny cesty hore južným pobrežím, aby ste dotkli sa piazravých piesočných pláží tejto krajiny.

Pri plávaní a potápaní v Karibiku je povinnosťou navštíviť staré mesto belizského Bahia, ktoré sa nachádza na západnom konci poloostrova. Nájdete tu množstvo malých a tradičných miestnych reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne jedlá, mexickú kuchyňu a karibské špeciality.

Ak chcete trochu viac akcie, môžete využiť niektoré z outdoorových aktivít, ktoré Placencia ponúka, ako rybolov, kajaky, plachtenie a vo všeobecnosti vo vode aktivity. Pre tých, ktorí majú radi zvieratá a chcú vidieť viac, je k dispozícii plachtenie po rieke Monkey River a džungli v okolí.

Placencia ponúka aj neuveriteľnú kuchyňu, s množstvom reštaurácií, ktoré ponúkajú miestne jedlá, ako sú ceviche, ryby a krevety s čerstvou zeleninou, opekaného kuře alebo hovädzie maso. Špecialitou v tejto oblasti sú aj miestne nealkoholické nápoje na báze ovocia.

Placencia je krajina, ktorá ponúka krásne miesta s tropickou krajinou a ideálne miesta na aktivity, ktoré sú výnimočné pre túto oblasť. Je to ideálna dovolenka pre tých, ktorí milujú prírodu a cestovanie, a chcú byť niekde zvláštne a niečo nové objaviť. Ak hľadáte miesto na oddych a relaxáciu, s krásnou prírodou a tradičnou kultúrou, Placencia je to pravé miesto pre vás.


Počasie Beliz Placencia


Beliz Placencia, známe aj ako Placencia Village, sa nachádza na juhu Belize, na polostrove známom ako Placencia Peninsula, ktorý sa vypína do Karibského mora. Tento turisticky populárny pobrežný kvet má tropické podnebie, čo znamená teplé a vlhké počasie po celý rok. Napriek tomu sa však môže líšiť v závislosti od ročného obdobia.

V období od decembra do mája je v Placencii suchšie obdobie s nízkou vlhkosťou a menej dažďovými dňami. Toto obdobie je obvykle pomerne teplé, s priemernými teplotami okolo 27 až 29 stupňov Celzia počas dňa a nočné teploty okolo 21 až 23 stupňov Celzia. Tieto mesiace sú ideálne pre návštevníkov, ktorí hľadajú teplo a chcú sa venovať aktivitám na pláži a vodnému športu, ako je šnorchlovanie, potápanie a rybolov.

Od júna do novembra však začína obdobie dažďov. Počas tohto obdobia môžu byť teploty o niečo nižšie, so zvyšujúcou sa vlhkosťou a každodennými dažďami. Nočné teploty zostávajú približne rovnaké, ale denné teploty sa môžu pohybovať okolo 25 až 27 stupňov Celzia. Aj napriek dažďom však stále existuje možnosť nájsť si okamihy, kedy je počasie pekné a výborne vhodné na vodné aktivity.

Je dôležité mať na pamäti, že Belize sa nachádza v tropickej zóne a počasie tu môže byť nevyspytateľné. Áno, môže byť horúce, ale aj vlhké a daždivé v akejkoľvek dobe. Preto je vhodné pre návštevníkov zabezpečiť si vhodné oblečenie a podľa potreby sa chrániť pred slnkom a dažďom.

Beliz Placencia má celoročne príjemné až teplé počasie, ktoré láka návštevníkov po celý rok. Bez ohľadu na ročné obdobie, Placencia Village ponúka obrovské množstvo aktivít a zážitkov pre tých, ktorí sa chcú rozptýliť na krásnej pobrežnej destinácii Karibiku.


Letenka Beliz Placencia


Belíz je karibská krajina, ktorá sa nachádza v Strednej Amerike. Mnohí turisti hľadajú letenky do Placencie, miesta, ktoré sa stalo významným turistickým cieľom Belízu. Placencia má nádhernú pláž, ktorá je ideálna pre plážové aktivity a na jej pobreží sa nachádza mnoho skvelých reštaurácií, kaviarní a barov. Priamou letenou spojenie do Placencie však nie je pravidelné.

Belíz sa môže pochváliť jedným z najlepších karibských prostredí na svete. Placencia je neokukané miesto, ktoré má menej turistov ako iné karibské ostrovy a krajiny. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí hľadajú malé a kuriózne miesta na dovolenku.

Hľadanie leteniek do Placencie môže byť však trochu ťažké. Väčšina turistov sa dostane do tohto miesta s prestupom v Mexiku alebo v hlavnom meste Belízu - Belmopane. Najbežnejšie aerolinky, ktoré ponúkajú lety do Belízu sú American Airlines, United Airlines a Delta Airlines. Letenky sa líšia v cene, ale väčšinou sa pohybujú v rozmedzí 500 až 900 dolárov. Je potrebné si však uvedomiť, že výber toho najlacnejšieho letu môže znamenať dlhý prestup a niekedy milión preletených hodín.

Belíz a Placencia sú skutočne unikátne miesta s množstvom atrakcií a krásnych miest na navštívenie. Ak si chcete naplánovať dovolenku v tomto karibskom raji, bude pre vás potrebné investovať trochu času a úsilia do hľadania letenky do Placencie, ale zaručujeme, že to bude za to.


Najčastejšie otázky a odpovede Beliz Placencia


Ospravedlňujeme sa, ale nie sme schopní poskytnúť odpovede na otázky Beliz Placencia, keďže nevieme, kto alebo čo je to. Ak nás potrebujete pomôcť s niečím konkrétnym, prosím, neváhajte nám povedať a radi vám poskytneme informácie, aké vieme.


Ubytovanie Beliz Placencia


Beliz Placencia je krásne miesto nachádzajúce sa na pobreží Karibiku. Toto miesto je známe svojou čistou krásou a bohatou faunou a flórou. Ak plánujete navštíviť túto oblasť, vyžaduje sa kvalitné ubytovanie a pohodlie po celý deň. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z najlepších možností ubytovania v Beliz Placencia.

1. Turtle Inn

Turtle Inn je jedným z najluxusnejších hotelov v Placencia a ponúka skvelé zariadenia a pohodlie. Máte možnosť ubytovať sa v luxusných kabínach s výhľadom na more, alebo sa vybrať do tradičných bungalovov, ktoré sú obklopené bujnou vegetáciou. V hoteli sa nachádza aj reštaurácia s jedlami z miestnych surovín a ponúka množstvo aktivít, ako je potápanie a surfovanie.

2. Belize Ocean Club

Belize Ocean Club je ideálny pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a súkromie. Hotel ponúka obrovské ubytovacie jednotky v podobe apartmánov a vil, ktoré sú plne vybavené kuchynkami a súkromnými balkónmi alebo terasami. Vyznačuje sa aj svojím nádherným plážovým klubom, kde si môžete vychutnať kvalitné jedlo a nápoje.

3. Chabil Mar

Chabil Mar je rodinný hotel, ktorý ponúka nádherné izby s balkónmi s výhľadom na more. Hotel je obklopený zeleňou a má vlastné pláže, kde si môžete vychutnať relaxačný deň. Hotel sa tiež nachádza v blízkosti Placencia Village, čo umožňuje ľahký prístup k miestnej kultúre a aktivitám.

4. Rumfish Y Vino

Rumfish Y Vino je malý hotel, ktorý ponúka pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie. Nachádza sa v samom srdci Placencia Village a má v súčasnej dobe tri alebo štyri izby. Jedným z najväčších predností tohto hotela je jeho reštaurácia, ktorá sa špecializuje na morské plody a ponúka skvelé jedlo.

Napriek tomu, ktorý hotel si zvolíte, uistite sa, že si užijete svoj pobyt v krásnom Beliz Placencia. Toto miesto je jedným z najúžasnejších miest na svete a ponúka množstvo možností pre dovolenkové vyžitie. Takže neváhajte, rezervujte si ubytovanie a začnite si užívať pôvab tohto jedinečného miesta. Ak sem zavítate, určite nebude nuda!


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky