Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Austrália Wilsons Promontory National Park (Victoria)

Počasie Austrália Wilsons Promontory National Park (Victoria)


Austrália je fascinujúca krajina so širokou škálou klimatických podmienok, od tropických dažďových pralesov po púšte a chladné oceánske pobrežia. Jedným z najkrajších miest na juhu Victoria je Wilsons Promontory National Park, ktorý ponúka návštevníkom čarovné scenérie až po okraj Pobrežia Bass.

Wilson’s Promontory je preslávené tým, že má jedno z najviac nepredvídateľných a zmenčlivých počasí v celom Victoria. Preto možno povedať, že návšteva tohto parku by mala byť plánovaná s týmto faktorom v pamäti. Práve preto, ak sa plánujete navštíviť Wilsons Promontory, musíte si byť istí, že budete mať so sebou vhodné vrstvené oblečenie, ktoré vám pomôže držať sa tepla, aj keď sa počasie zmení. Taktiež si určite vezmite so sebou pevný dáždnik a odolné topánky, pretože park má veľa rozbahnenej a mokrej pôdy, ktorá vám môže spraviť problémy.

Počas jarnej a letnej sezóny (od septembra až do februára) sa teploty zvyčajne pritom pohybujú od 10°C do 22°C, avšak počas noci môže ochladnúť až na 3°C v období zimy. Počas týchto mesiacov môžete v parku očakávať krásne teplé a slnečné dni, avšak môže sa stať, že na nebo sa objavia mračná a rozbúrené morské vlny, ktoré môžu vymazať predpovedanie počasia. Môže sa stať, že rýchlo sa vyskytnú silné vetry, ktoré môžu byť šialené až tak, že dokonca môžu ovplyvniť plavbu cez oblasti, ako sú Bass Strait. Z tohto dôvodu by návštevníci mali byť vždy informovaní o aktuálnych poveternostných podmienkach a sledovať rady na ochranu pred počasím.

Wilson’s Promontory National Park ponúka aktívne a dobrodružné aktivity pre každého, a to vrátane chôdze po širokých hlavných cestiach alebo prechádzky po jednoduchých turistických chodníkoch. Prechádzky na kopcoch sú hlavnou atrakciou parku, ako aj dych berúce výhľady, takže si určite vezmite s sebou fotovideá a fotoaparáty. Navyše, Wilsons Promontory je domovom mnohých zvierat a rastlín a bude to ideálne miesto na zdokonalenie svojich vedných znalostí.

Vzhľadom na zmerné zmeny v počasí, návšteva Wilsons Promontory National Park je optimálna po celý rok a ponúka návštevníkom celkom iný dojem na prekrásne a drsné pobrežie Victoria. Odvahu, prispôsobivost a vhodné oblečenie sú jedinými vecami, ktoré od vás vyžaduje tento krásny park. Viac sa oplatí sa pripraviť na všetko, a potom sa len voľne rozhliadať a užívať si ten neopakovateľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Wilsons Promontory National Park (Victoria)


1) Aké sú vstupné poplatky do Wilsons Promontory National Park?
Vstup do parku je bezplatný.

2) Je potrebné vstup do parku predtým rezervovať?
Nie je potrebné vstup do parku rezervovať.

3) Aké aktivity sú k dispozícii v parku?
V parku sa dajú robiť turistika, kajakárstvo, surfovanie, rybolov a pozorovanie vtákov a zvierat.

4) Kde sa dajú nájsť informácie o turistických trasách?
Informácie o turistických trasách sú k dispozícii na oficiálnych webových stránkach parku alebo v informačných centrách v parku.

5) Sú v parku dostupné ubytovacie zariadenia?
V parku sú k dispozícii kempovacie miesta a chatky, ktoré je potrebné rezervovať vopred.

6) Je možné vidieť morské zvieratá v parku?
Áno, sú tam veľké kolónie tulení a aj delfíny a veľryby sú často viditeľné z pobrežia.

7) Je potrebná špeciálna výbava na turistiku v parku?
Závisí to od aktivity a ročného obdobia. V zime býva počasie studené a daždivé, takže sa odporúča návšteva v teplejších mesiacoch. Na turistiku je potrebné mať pohodlné oblečenie a obuv, a samozrejme aj dostatok vody a jedla.

8) Aké sú otváracie hodiny parku?
Park je otvorený 24 hodín denne, 7 dní v týždni, celoročne.

9) Ako sa dá dostať do parku?
Park sa nachádza na juhovýchode Vicotorie v Austrálii. Najlepšie sa tam dá dostať autom, cestou trvá asi 2-3 hodiny zo Sydney a Melbourne.

10) Aké sú najlepšie miesta na fotenie v parku?
Najlepšie miesta na fotenie sú západy slnka a východy slnka z niektorej z pláží alebo z vrcholu hory Mount Oberon.


Ubytovanie Austrália Wilsons Promontory National Park (Victoria)


Ubytovanie v Austrálii je viac ako len miesto na prenocovanie. Je to zážitok, ktorý si každý turista bude pamätať na celý život. Ak hľadáte nezvyčajné miesto na pobyt v Austrálii, určite by ste mali zvážiť pobyt v Wilsons Promontory National Park v štáte Victoria.

Wilsons Promontory National Park, často označovaný ako „The Prom“, sa nachádza na juhu Austrálie a je známy svojimi nádhernými plážami, horami a divokou prírodou. A ak hľadáte ubytovanie, ktoré vám umožní byť v blízkosti tejto krásnej prírody, The Prom ponúka niekoľko možností.

Kempovanie v Wilsons Promontory National Park je veľmi populárne a je to skvelá možnosť pre tých, ktorí chcú byť blízko prírody. V parku sa nachádza niekoľko kempovísk s rôznym vybavením. Tieto kempoviská ponúkajú rôzne zariadenia, ako sú grily, dočasné toalety a sprchy. Kempoviska sa nachádzajú v blízkosti pláží a turistických trás, takže ste vždy v blízkosti toho, čo chcete vidieť.

Ak preferujete viac komfortu, môžete nájsť mnoho možností na nocľah, ako sú chaty alebo bungalovy. Tieto chaty sú ideálnym miestom na oddych a relax po náročnom dni plnom aktivít. Sú plne klimatizované, majú kuchynku a mnohé z nich ponúkajú aj krásny výhľad na okolitú prírodu. Vo väčšine chatách sú k dispozícii aj postele s čerstvou posteľnou bielizňou a jedálenskými súpravami.

Ak chcete najvyšší stupeň pohodlia, ubytovať sa môžete v luxusnom hoteli Wellings Beachside. Tento hotel sa nachádza na pláži Norman Beach, ktorá je jednou z najkrajších pláží v Wilsons Promontory National Park. Hotel ponúka moderné ubytovanie s elegantným nábytkom a krásnymi panoramatickými oknami s výhľadom na more. Tento hotel ponúka tiež súkromné balkóny, vonkajšie bazény a bar, kde si môžete vychutnať obľúbený drink.

V Wilsons Promontory National Park je viac ako len miesto na prenocovanie. Je to miesto, ktoré musíte vidieť a zažiť. A s týmito možnosťami na ubytovanie sa môžete vrátiť do prírody a zažiť ju plnými dúškami. Takže čo ešte čakáte? Naplánujte si svoju dovolenku a vyberte si jedno z týchto miest na prenocovanie v Wilsons Promontory National Park v Victoria. Výberom jedného z vyššie uvedených miest na prenocovanie si budete môcť užiť všetku prírodu, ktorú tento park ponúka.


Dovolenka Austrália Wilsons Promontory National Park (Victoria)


Dovolenka v Austrálii je tou správnou voľbou pre milovníkov prírody. Jedným z miest, ktoré by ste si v Austrálii nemali nechať ujsť, je Wilsons Promontory National Park v štáte Victoria.

Wilsons Promontory National Park sa nachádza na juhovýchodnom konci austrálskeho kontinentu a je jedným z najstarších národných parkov v tejto krajine. Svojou krásou a unikátnosťou neustále láka turistov z celého sveta.

Tento národný park ponúka nádherné pláže, scenické výhľady na horu, divokú prírodu a mnoho príležitostí pre turistov na prechádzky a na zvýšenie svojej fyzickej zdatnosti.

Najťažšou prechádzkou je "The Prom", ktorú potrebujete prejsť, aby ste sa dostali do mnohých odľahlých zátok a pláží parku. Táto prechádzka sa môže zdať ťažká, ale rozhodne stojí za to, keďže je to najlepší spôsob, ako vidieť krásy národného parku.

Nie je to len krásna príroda, ktorá vás zarovná do Parku Wilsons Promontory. Tento národný park je známy aj svojou faunou a flórou. Môžete vidieť rôzne druhy vtákov, ako napríklad kakadu červenohlavú alebo dravce. Okrem toho sa tu nachádza aj veľa druhov divokých zvierat, ako napríklad kengury, koaly či vombati.

Plážové zábavy nie je v Parku Wilsons Promontory málo. Tam nájdete niektoré z najlepších pláží v Austrálii, napr. Squeaky Beach alebo Tidal River Beach. Môžete si vychutnať krásnu scenériu a rovnako tak aj kúpanie v oceáne.

Vyhliadková veža atop Mt Oberon vám zase poskytne nádherný výhľad na okolité hory a oceán. Taktiež pozorovanie hviezd v noci patrí medzi top aktivity, ktoré by ste nemali nechať ujsť.

Wilson Promontory National Park v Austrálii je nádherné miesto pre každého, kto má radi prírodu a aktívny životný štýl. Takže, ak hľadáte nezabudnuteľné zážitky z dovolenky v Austrálii, Wilsons Promontory National Park by mohol byť tou správnou voľbou pre Vás.


Letenka Austrália Wilsons Promontory National Park (Victoria)


Austrália je krajina plná zázračných miest a úžasných prírodných scenérií, ktoré len čakajú na to, aby ich turisti objavili. Jedným z takých miest je aj Wilsons Promontory National Park, ktorý sa nachádza v austrálskom štáte Victoria. Toto miesto je skutočným rajom pre milovníkov prírody, pretože ponúka nádherné pláže, horstvá, lesy a rieky, ktoré sú domovom mnohým rôznym druhom zvierat.

Kvôli veľkému vzdialenosti medzi Európou a Austráliou, ako aj medzi inými krajmi sveta a Austráliou, sa mnohí turisti príliš neodvážia navštíviť Wilsons Promontory National Park. Avšak, je to cesta, ktorá sa rozhodne oplatí. Pre tých, ktorí milujú prírodu a chcú išť s ňou na koreň, Wilsons Promontory je ideálnym miestom.

Preskúmavanie tohto národného parku ponúka množstvo aktivít, ktoré turisti môžu robiť. Medzi najobľúbenejšie patrí turistika, ktorá umožňuje turistom vidieť krásne scenérie parku, vrátane vodopádov, skalnatých hrebeňov a krásnych piesočných pláží. Pre milovníkov trampingu je Wilsons Promontory nádherou, ponúkajúcou možnosti pre turistov, ktorí sa môžu týždne stať súčasťou prírody.

Vzhľadom na to, že Wilsons Promontory National Park sa nachádza v blízkosti Melbourne, ponúka sa pre turistov príležitosť si prezrieť tento nádherný park na výlete. Je to jednoducho dokonalý spôsob, ako si užiť krásy prírody v Austrálii a získať najviac z ich cesty. K dispozícii sú rôzne letenky, ktoré poskytujú svoje služby pre turistov, ktorí chcú navštíviť Wilsons Promontory National Park. Vyskúšajte si túto cestu a nechajte sa strhnúť krásou tohto miesta, ktoré patrí medzi najkrajšie miesta na svete.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky