Zháňate letenku s najlepšou cenou?

Austrália Blue Mountains (New South Wales)

Počasie Austrália Blue Mountains (New South Wales)


Austrália je známa svojou rôznorodosťou v oblasti prírody a klimatu. Jednou z najrozmanitejších oblastí krajiny je oblasť modrých hôr, ktorá sa nachádza v štáte New South Wales. Táto krajina ponúka fantastické príležitosti na prieskum a objavovanie pre turistov.

Kvôli svojej polohe a nadmorskej výške, modré hory ponúkajú úžasný výhľad na okolité oblasti. Okrem toho, táto oblasť ponúka aj rôzne druhy aktivity, vrátane turistiky, cyklistiky, lyžovania a viac.

Počasie v oblasti modrých hôr v New South Wales môže byť dosť nepredvídateľné. V zime môže byť chladno a suché, s teplotami dosahujúcimi -1°C, avšak v lete môžu teploty stúpať a vysokej vlhkosti činiteľ.

V tomto regióne sú zvyčajne časté silné dažde. Premnožené dažde môžu spôsobiť, že niektoré z turistických tras budú uzatvorené dočasne, pretože budú príliš nebezpečné na cestovanie. Čo sa týka zimy, návštevníci môžu očakávať chladné dni, a tak je vždy dobré si zobrať dobre zateplené oblečenie.

Podnebie krajiny ľudia opisujú ako mierny, znamená to, že prší väčšinou len v krátkych obdobiach a v jarnom období. Letné obdobie je teplé a suché, a tak dáva návštevníkom možnosť ochutnať miestne ovocie a zeleninu, ktorými je táto oblasť bohatá.

Celkovo má Austrália modrých hôr množstvo ponúk, a to vrátane zaujímavých prírodných krás, ako aj vzrušujúcich aktivít pre návštevníkov. Takže nezáleží na tom, aký je váš štýl cestovania, určite si nájdete čas na užívanie si krásy oblasti modrých hôr.


Dovolenka Austrália Blue Mountains (New South Wales)


Austrália je krajina, ktorá ponúka akútnu potrebu dobrodružstva pre všetkých cestovateľov. A jedným z najväčších dobrodružstiev, ktoré môže cestovateľ zažiť, je dovolenka v oblasti Blue Mountains v New South Wales.

Táto oblasť sa nachádza asi 90 kilometrov západne od Sydney a je domovom pre niektoré z najkrajších scenérií, ktoré Austrália ponúka. Názov "modré pohoria" pochádza zo žiarivých modrých farieb, ktoré sa vytvárajú, keď sa lúče slnka odrážajú v olejových výparoch z mnohých eukalyptových lesíkov v okolí.

Ako prvá zastávka na vašom dobrodružstve by mala byť obec Katoomba, kde sa nachádza najvyšší bod Blue Mountains - Echo Point. Z tohto miesta sa naskytne jedinečný výhľad na hlavnú atrakciu oblasti - Three Sisters. Tieto tri skalné veže sú zaujímavou geologickou kuriozitou a dejú sa okolo nich mnohé mýty a legendy. Od Echo Point sa dá pokračovať aj vchádzkou na hrebeňu, kde sa sú aj ďalšie scenéry ako napr. Cascade Falls, Ladder of Escalade a Ruins Castle.

Ďalšou zastávkou by mal byť Scenic World, ktorý ponúka výlety na palubě vláčikov, ktoré sa ponoria do hlbín pohoria, podávajúc vám výhľad na lesy a vodopády. Okrem toho tu je aj zážitkový park so skládacou dráhou.

Osamelí hľadači pokladu sa nemajú čoho obávať, keďže Blue Mountains má veľa tajomných skrytých pokladov. Napríklad ruiny zapomenutého mesta Katoomba, hornatá dedina Megalong alebo vodopád Wentworth.

Blue Mountains je tiež domovom pre množstvo fauny a flóry. Medzi živočíšnymi druhmi, ktoré tu môžete nájsť, patria koalas, klokany a mnohé vtáky vrátane papagajov a kakaduov. V oblasti rastú rôzne druhy skalných rastlín, eukalyptov a ďalších endemických druhov rastlín.

V Blue Mountains, New South Wales, je možné kombinovať výlet s týždňovou dovolenkou. Tam sú dostupné ubytovanie typu hotel, letná sezóna trvá od decembra do februára pre tých, ktorí chcú užívať dobrou letnú dovolenku a pre tých, ktorý uprednostňujú skôr teplejšie počasie, má zime transparentné horské dažde, ktoré sú peknou alternatívou k sneženiu v horách.

V konečnom dôsledku, dovolenka v oblasti Blue Mountains v New South Wales ponúka zábavu a dobrodružstvo pre každého. Takže zoberte svoje batohy a vyrazte na cestu. S jistotou sa vrátite s množstvom nezabudnuteľných zážitkov.


Ubytovanie Austrália Blue Mountains (New South Wales)


Austrália je jednou z najkrajších krajín na svete a preto je to vynikajúce turistické miesto na prehliadanie. Jednou z najkrajších oblastí je The Blue Mountains v štáte New South Wales. Planiny sú zhruba 120 km od Sydney a vyznačujú sa úchvatným prírodným krajinným oblastiam a jedinečnou faunou a flórou.

Keďže túto oblasť každoročne navštevuje desiatky tisíc turistov, existuje množstvo možností ubytovania a rôznych druhov zábavy. Môžete si vybrať z butikových hotelov alebo sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromí, či už vo vidieckych chalupách alebo apartmáne s výhľadom na hory. Najväčšou časťou ponuky sú hotelové izby, penzióny a privátne bývanie.

Ak hľadáte romantický pobyt, ktorý je v súlade s prírodou, tak si môžete vybrať z viacerých ponúk. Jednou z najvyhľadávanejších izieb s výhľadom na hory a lesy, ktoré na vás budú pôsobiť ako zázračná oáza kľudu a harmónie.

Mali by ste mať na pamäti, že región nie je veľmi veľký a ide o cennú oblasť plnú miestneho prostredia a kultúry. Takže ak hľadáte miesto kde sa môžete uzavrieť v izbe, tento druh ubytovania odrádzame. Lepšie je tráviť čas na prehliadke krásnych výhľadových miest a atrakciách, ktoré Blue Mountains ponúkajú. Medzi najvyhľadávanejšie patrí:

1. Katoomba Falls - jedna z najstarších turistických atrakcií v Austrálii. Kaskády vody sú úchvatné a viditeľné z blízka.

2. Scenic World - Najväčší lyžiarsky stredisko v Blue Mountains. V rámci Scenic World sa nachádza pestrý svet adrenalínových a zábavných atrakcií.

3. Jenolan Caves - Sú to veľké a mnohočetné jaskyne, ktoré sú úžasné histórnické a prírodne útvary.

4. Mount Victoria Heritage Trail - Skvelý výlet pre tých, ktorí milujú peší turistiku.

5. Blue Mountains National Park - Krásny národný park, ktorého srdcom je rušné mesto Katoomba.

Miesto ako Blue Mountains ponúka pre turistov množstvo zábavy a kúzlo prírody a myslím, že práve to, čo si turisti pre túto oblasť vyberajú. Preto ak hľadáte prechody cez rieky a vlekov elektrickými vlakmi, alebo pre túry po prírode a návrat do základného ubytovania v Blue Mountains, ste na správnej adrese. Takže neváhajte a zabalte kufrík a vyberte sa do Blue Mountains na zážitkovú dovolenku.


Letenka Austrália Blue Mountains (New South Wales)


Blue Mountains sú jedným z najnavštevovanejších prírodných zaujímavostí v Austrálii. Je to okouzlujúce miesto, ktoré poskytuje úžasné výhľady na okolitú krajinu a ponúka množstvo turistických aktivít pre všetkých návštevníkov.

Ak sa chcete dostať do Blue Mountains, môžete to urobiť niekoľkými spôsobmi. Najlepšou voľbou je letenka do letiska v Sydney, odkiaľ môžete pokračovať ďalej. Letenka do Austrálie z Európy si vyžaduje určitý čas a úsilie, ale pred odletom je lepšie si poriadne zoznámiť návyky a kultúru austrálskych obyvateľov.

Z letiska v Sydney sa môžete dostať do Blue Mountains vlakom alebo autobusom, ale ak si chcete užiť prírodu z blízka, najlepšou voľbou je pôžička auta. Cesta trvá asi dve hodiny a ponúka množstvo zastávok, na ktorých si môžete pozrieť rôzne prírodné krásy a dokonca vidieť koaly v prírode.

Keď už dorazíte k samotným Blue Mountains, čakajú na vás nádherné výhľady na pohory, hlboké kaňony a vodopády. Taktiež môžete navštíviť jeskynné komplexy s fascinujúcimi formáciami, ako je napríklad Jenolan Caves.

Blue Mountains sú ideálnym miestom pre turistov, ktorí sa chcú vyskákať a pobaviť sa, pretože ponúkajú množstvo aktivít ako kajakárenie, jazdu na koniach či cyklistiku. Na turistov čakajú tiež zrúcaniny starých horníckych dedín alebo prechádzky v divokých parkoch.

Ak plánujete navštíviť Blue Mountains, nezabudnite na vhodné oblečenie, dobrú obuv a nevyhnutnú výbavu. Navyše, v horách môže byť počasie nepredvídateľné, takže by ste si mali zabezpečiť vhodné zariadenia na ochranu pred náhlym dažďom alebo chladom.

Blue Mountains v Austrálii sú majstrovským dielom prírody, ktorý stojí za to navštíviť. Vďaka úžasnému výhľadu, istotne uchváti srdce každého milovníka prírody. Letenka do Austrálie je tá správna volba, ak sa chcete pustiť do nezabudnuteľného dobrodružstva.


Najčastejšie otázky a odpovede Austrália Blue Mountains (New South Wales)


1. Aké sú Blue Mountains?
- Blue Mountains sú národným parkom v austrálskom štáte Nový Južný Wales, ktorý je známy svojimi modrými pahorkami a pohľadmi na údoliny, vodopády a skalné útvary.

2. Ako sa tam dostanem?
- Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Blue Mountains, je cestovať autom alebo autobusom z Sydney, ktorý sa nachádza asi 1 hodinu jazdy vzdialenosti.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Blue Mountains?
- Najlepší čas na návštevu Blue Mountains je od marca do maja a od septembra do novembra, keď je počasie chladnejšie, ale stále znesiteľné.

4. Aké aktivity sa dajú robiť v Blue Mountains?
- V Blue Mountains sa dajú robiť rôzne aktivity, vrátane turistiky, jazdy na koni, horolezenia, zipline, jazdy na bicykli a prehliadky kultúrnych pamiatok.

5. Aké sú najkrajšie miesta v Blue Mountains?
- Niektoré z najkrajších miest v Blue Mountains sú Echo Point, ktoré ponúka výhľady na modré pahorky a Three Sisters, Wentworth Falls a Scenic World, kde môžete absolvovať jazdu na zipline alebo kruhovú jazdu lanovkou.

6. Aké sú miestne jedlá a nápoje?
- V Blue Mountains môžete ochutnať rôzne druhy jedál, predovšetkým morské plody, grilované mäso a autentické austrálske pokrmy. Miestne pivá a vína sú tiež populárne.

7. Ktoré hotely alebo ubytovacie zariadenia sa nachádzajú v Blue Mountains?
- V Blue Mountains sa nachádza mnoho hotelov a ubytovacích zariadení, vrátane luksusných resortov, bed and breakfast prenájmov a kempov. Niektoré populárne miesta zahŕňajú Lilianfels Resort & Spa, Hydro Majestic Hotel a Palais Royale.


Takmer všetci naši klienti sú spokojní (99%)

Záruka za najlepšiu cenu

Najrozsiahlejšia online selekcia leteniek

Najvýhodnejšie lety do všetkých kútov sveta

Výhodné letenky do celého sveta na jedinom webe.

Objaviť letenky